فرمول یک ایران – همان گونه که رانندگان جوان برای راه یافتن به فرمول یک تلاش میکنند ،پیر گسلی این گونه نظر خود را اعلام کرده است که برای پیشرفت این استعدادها فرمول یک باید سیستم بهتری را اعمال کند و مهم ترین معیار آن هم مرتبط با عملکرد رانندگان باشد.

در حالی که گسلی در سال آینده برای تیم ردبول مسابقه خواهد داد، رانندگان جوان دیگری نیز برای این مقام مبارزه کرده بودند که این شانس از آن ها گرفته شد.

در حال حاضر سر تیتر همه خبرگزاری ها استبان اکون فرانسوی است، این احتمال وجود دارد که او دیگر در این رقابت ها حاضر نشود و جای او را لنس استرول بگیرد.

همچنین دیگر رانندگان جوانی مثل آنتونیو جیوویناتزی و جورج راسل هستند تا بتوانند شانس خود را در مسابقات امتحان کنند که البته آن ها هنوز در حال انتظار هستند و همچنان این قضیه ادامه خواهد داشت.

پیر گسلی

گسلی به سوالات این گونه پاسخ داد:

من نمیدانم که ایا این قرار است بهتر شود و یا بدتر، ولی ما استبان اکون را میبینیم که هنوز هیچ فردی از تصمیم او برای آینده خبر ندارد.

من با آنتونیو جیوویناتزی که در فرمول 2 حضور دارد صحبت کرده ام، او شخصیتی فوق العاده دارد، همچنین راننده بسیار با استعدادی است و شایستگی حضور در رقابت را دارد.

ما جورج راسل را نیز خواهیم داشت. پس از پیروزی در دومین گرندپری، ما یک سال را در ژاپن گذرانیدم و این برای من و استافل وندورن به صورت کاملا مشابه بود و ما سختی کار را در آن جا درک کردیم.

من کسی نیستم که باید تمامی این تغییرات را اعمال کند، اما فرمول یک باید به دنبال راهی تازه باشد که هنگام یافتن یک استعداد جوان او را با اشتیاق در فرمول یک نگه دارد. من این نظر را دارم که معیار این انتخاب باید عملکرد آن ها باشد.

در ادامه او صحبتی داشت در مورد نظر توتو ولف مبنی بر این که ماشین سومی در مسابقات قرار گیرد که توسط رانندگانی رانده شود که دو سال فعالیت حرفه ای داشته اند.

او این گونه پاسخ داد:

قرار دادن ماشین سوم کار بسیار دشواری است. اگر شما نگاهی به پروسه های مختلف تیم ها مثل انعطاف پذیری کاری ردبول یا غلبه کردن مرسدس و بهتر کردن موتورش را بدانید و اطلاعات داشته باشید می دانید که انجام دادن هر کدام از آن ها دشواری خود را را دارد و اگر  در یک جایگاه بخواهیم همه ی آن ها را داشته باشیم کار را برای فرمول یک سخت کرده و از جذابیت آن کاسته می شود.

انتخاب راه درست بسیار دشوارتر است. اما به وضوح باید راه حلی جدید برای همه ی راننده های جوانی که استعداد دارند، پیدا شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. THE MINDBLOWER

  12

  0

  واقعا این استرول درک نمی‌کنه استعدادشو نداره؟؟؟؟؟ قبلا فقط ازش بدم میومد ولی امسال ازش متنفر شدم… هزار‌سال قابل مقایسه با اکون نیست.
  امسال دید ویلیامز مث سال قبل نیس فورس‌ایندیا رو خریدن سال دیگه کدوم تیمو میخره؟؟؟؟
  خدا یه جورایی به خیر فرمول‌یک رو از دست این بشر نجات بده…
  امین

   • THE MINDBLOWER

    2

    0

    خود اکون گفته شاید بتونه بمونه ولی دیدن ریس کسایی مثل استرول و سیروتکین خیلی رو اعصابه

 2. محمد.ج

  3

  0

  جوونی که میخواد بیاد صندلی توی فورمول یک بگیره باید مثل ورشتپن باشه. من ازش بخاطر گاهی احمق بازیاش و به خطر انداختن دیگران خوشم نمیاد اما از طرفی به خاطر جسارتش و کوتاه نیومدنش دوسش دارم. کسی که میخواد صندلی توی فرمول یک بگیره باید مثل فتل باشه. یا مثل همیلتون. اینها در جوونیشون استحقاق خودشون رو نشون دادند. این سه نفر که نام بردم هرکدوم رکوردهایی دارند. هرکدوم در مقطع خودشون اولین خیلی از چیزها بودند. جوونترین سکوی تاریخ فرمول یک و جوونترین برد تاریخ فرمول یک و جوونترین قهرمانی فرمول یک و کلی رکورد دیگه. من امیدوارم ورشتپن در عین حالی که جسارتش رو ادامه میده یه خورده با تجربه تر هم رفتار کنه و حتما میتونه جایگزین مناسبی برای فتل و همیلتون باشه. البته خب همیلتون رو باید مدیون مرسدس و مرسدس رو باید مدیون تغییرات 20014 بدونیم اما بازم قبل از مرسدس بارها کیفیت خودش رو به رخ دیگران کشیده بود.

 3. HamidFTN

  4

  0

  شاید سال دیگه فراری یا مرسدس رو خرید و گفت پسر من لیاقت نشستن پشت این تیم ها رو داره

  پسره پارسال شانسی و از روی اتفاق یه سکو آورد که اونم اگه مسابقه یک دور دیگه بود دو رده دیگه راحت سقوط می‌کرد

دیدگاه خود را بیان کنید