فرمول یک ایران – تصویری از کانسپت ماشین های فرمول یک در 2021 به همراه مدیر ورزشی فرمول یک، راس براون در شبکه های اجتماعی، پیش از گرندپری سنگاپور همین طور دست به دست می شود.

لیبرتی مدیا در حال مذاکره با تیم های فرمول یک و فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (فیا) برای ایجاد تغییرات در قوانین و مقررات برای سال 2021 است.

صاحبان فرمول یک اظهار داشتند که می خواهند در 2021 شاهد ماشین هایی باشند که رقابتی بوده و  فرصت های بیشتری را برای سبقت گیری ایجاد کند و در عین حال عملکرد راننده به عنوان عامل اصلی عملکرد خودرو باشد.

با این حال، بحث بسیار زیادی در مورد چگونگی دستیابی به این موضوع وجود دارد.

ماریو ایزولا ، مدیر مسابقه پیرلی

ماریو ایزولا ، مدیر مسابقه پیرلی

در اوایل این هفته، براون و مدیر مسابقه ای پیرلی، ماریو ایزولا در یک رویداد فنی حضور داشتند که مدیر مسابقه ای فرمول یک از کانسپت ماشین فصل 2021 رونمایی کرد.

از ویژگی های این طرح می توان به  چرخ های 18 اینچی و ساده شدن شکل کلی ماشین اشاره کرد.

لاستیک 2021 فرمول یک

لاستیک 2021 فرمول یک

طراحی باله های جلو و باله ی انتهایی به همراه سایدپادها ساده تر شده اند.

تیم های فراری و رنو نیز پیش از این طرح های مفهومی را برای فصل 2021 منتشر کرده بودند:

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

  • بهزاد زمانی

   6

   1

   پیچیده تر شدن باله جلو, بدنه یا سیستم آیرودینامیکی این خودروها برای ایجاد دانفورس بالاتر بدلیل پیشرفت تکنولوژی نیست بیشتر بدلیل فشارها و محدودیت هایی است که اعمال میشه. اگر این فشارها برداشته بشه طراح میتونه همین دانفورس رو با شکلی ساده تر و دلنشین تر ایجاد کنه

 1. محمد.ج

  9

  2

  به جای اینکارا بهتره خودروسازهایی مثل تویوتا یا بی ام و و … رو تشویق به حضور در این مسابقات کنند.
  خودرو بخش مهمی از مسابقات اتوموبیل رانی هست و نباید سهم خودرو رو تضعیف کنند. الان تنها خودروسازهای قوی در این مسابقات فراری و مرسدس هستند و رقابت هم بین این دو هست. برای ایجاد رقابت بهتره خودروسازهای بزرگ دیگه رو هم وارد مسابقات کنند.
  اینکه نقش خودرو رو در مسابقات کمرنگ کنند شبیه اینه که نقش اسب رو در مسابقات ایبدوانی کمرنگ کنند. اینجا تنیس یا گلف نیست که بگیم شرایط باید برای همه از جمله توپ بازی و راکت و … یکسان باشه.

دیدگاه خود را بیان کنید