فرمول یک ایران – فراری اگر سرجیو پرز یا کارلوس ساینز را به عنوان هم تیمی سباستین وتل در سال 2017 می خواهد باید دست به جیب شود.

در حال حاضر تیم فراری برای فصل بعد فقط یک راننده را به طور قطع در اختیار دارد زیرا قرار داد کیمی رایکونن در پایان فصل پایان می پذیرد.

راننده فنلاندی از علاقه اش برای باقیماندن در تیم برای فصل آینده گفته ولی پذیرفتن این تصمیم به طور تمام و کمال با فراری است که با چند کاندید احتمالی در هفته های اخیر در ارتباط بوده است.

پرز پیشتاز این رقابت با ساینز است، بخاطر سکوی دومی که در باکو داشت اما ساینز که درهای تیم ردبول را حداقل تا سال 2017 بسته می بیند همچنان در حال تلاش است. ولی فراری مجبور است پول بپردازد اگر در فکر قرارداد بستن با یکی از این دو راننده است .

اندی استیونسون مدیر تیم فورس ایندیا ابراز کرد که طمع راندن در تیم فراری را برای پرز یا هر راننده ای درک میکند. هر فردی در پیست این طمع را دارد.

استیونسون در مصاحبه با Motor und Sport گفت:

آرزوی بودن در فراری برای هر کس آرزویی بر حق است.

سرجیو در آرمانی ترین حالت تمامی زندگیش است.

هرچند اتمار زافنایر مدیر اجرایی تیم فورس ایندیا بار دیگر به طور واضح گفت اگر فراری راننده مکزیکی را می خواهد مجبور است او را خارج از قرادادش بخرد. او ادامه داد:

فراری سه برابر ما از سهام دارانش پول می گیرد، پس باید پول کافی برای خرید یک راننده را داشته باشد.

اما برای ساینز راننده اسپانیایی مساله این است: یا باید سومین فصل متوالی با تیم تورو روسو را تجربه کرده یا از خانواده ردبول بیرون برود.

اما اگر این نقل مکان به فراری باشد آنها باید پولش را بپردازند.

مشاور تیم ردبول هلموت مارکو در مصاحبه با نشریه آلمانی گفت:

اگر فراری پول داد سپس ما راجع به این موضوع صحبت خواهیم کرد.

اما در هر صورت برنده چهار قهرمانی سال آلن پراست هشدار سفت و سختی به فراری داد که همه راننده ها توان تحمل فشاری که بر صندلی های معروفی مثل فراری وجود دارد را ندارند.

او به Autosport گفت:

یک یا دو راننده در نقل و انتقالات وجود دارند که برای فراری مناسب به نظر می آیند. شاید کمی سریعتر اما کسی نمی داند.

مهم ترین چیزی که شما باید مدنظر قرار دهید فشاری است که در تیم فراری روی شما قرار می گیرد.

بعضی مواقع ما بعضی راننده های خوب را در تیم های متوسط می بینیم اما وقتی آنها به یک تیم خوب می روند عملکرد گذشته را ندارند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید