موتو جی پی ایرانلوسیو چچینلو، مدیر تیم ال‌سی‌آر هوندا، بعد از تمرین دوم موتو جی پی سن مارینو 2018، در مورد چند نکته‌ی مهم برای روزهای مهم شنبه و یکشنبه سخن گفت.

وی در 5 بخش مختلف این نکات را بیان کرد:

 • دوکاتی شانس اول برد خواهد بود

به صورت نرمال، بعد از اولین روز تمرین‌ها، همیشه قبل از اینکه بخواهم آنچه که در آخر این هفته اتفاق می‌افتد را مرور کنم، آرام و ریلکس هستم. چیزی که امروز مشاهده کردم یکی از دو چیزی است که انتظارش را داشتم. دوکاتی‌ها بسیار قدرتمند ظاهر شدند. اتفاقی که هنوز ندیده‌ایم این است که ولنتینو روسی در صدر باشد. چرا؟ به این دلیل که دوکاتی در این پیست بسیار با تجربه است زیرا تست‌های زیادی با تیم‌های تست خود در این پیست انجام داده‌اند، و همچنین برای موتورسواران‌شان، به خصوص آندره دویزیوسو، مسابقه‌ای خانگی است. پس واقعا دوکاتی را به عنوان برنده‌ی بالقوه‌ی این پیست می‌بینم. هر دو موتورسوار دوکاتی برای برد خواهند جنگید و یکی از آنها پیروز این مسابقه است. اما اینکه بین دویزیوسو و خورخه لورنزو کدام می‌برد، واقعا نمی‌دانم. اما دوکاتی را بسیار قدرتمند می‌بینم.

 • مارک مارکز و ولنتینو روسی برای پودیوم خواهند جنگید

در طرف دیگر، فکر می‌کنم راننده‌های دیگری که برای پودیوم شانس جنگیدن دارند، مارکز و روسی هستند. در طول تاریخ بارها مشاهده کرده‌ایم که روسی در روزهای جمعه عقب‌تر از سایر رقبا بوده اما در آخر روی سکو. او همچنین موتورسواری با کوله باری از تجربه در این پیست است و فکر نمی‌کنم که یاماها –  آنگونه که همه می‌گویند به مانند سایر موتورها رقابتی نیست – مشکل مشهودی داشته باشد، اما وقتی ولنتینو روی موتور است، می‌توانند در روز یکشنبه یک رقیب قوی و سرسخت باشند.

 • کال کراچلو قوی ظاهر خواهد شد

انتظار نداشتم که کال در دو تمرین اول اینچنین سریع باشد، او در تمرین صبح دوم و در تمرین بعدازظهر سوم شد. این مسئله به خاطر تست‌هایی است که ماه پیش در اینجا انجام دادیم، و مشکالات ریزی پیدا کردیم. با این حال، الان موتور در وضعیت خوبی قرار دارد.

 • دیدن این همه موتورسوار با فواصل کم هیجان‌انگیز است

نکته‌ی کلیدی: امروز همه انتظار رگبار و باد و باران را داشتند. آسمان بسیار تیره بود و همه تایرهای سافت را امتحان کرده‌اند تا دست بالا را داشته باشند و بتوانند از این شرایط تا حد امکان بهره ببرند، با در نظر گرفتن اینکه فردا باران ببارد، آن‌ها مستقیما به مرحله‌ی دوم تعیین خط (Q2) صعود خواهند کرد. امروز طوفانی در کار نبود و به عنوان روز اول بسیار برایم هیجان‌انگیز بود که تعداد زیادی از موتورسواران فاصله‌ی زیادی با یکدیگر نداشتند.

 • آب و هوا چه تاثیری خواهد گذاشت؟

نمی‌توان 100% مطمئن بود که حتما در روز یکشنبه باران خواهیم داشت. فکر می‌کنم که کال می‌تواند موتورسوار سرسختی برای بقیه باشد و بتواند خود را در میان صدرنشینان قرار بدهد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. McLaren F1

  2

  0

  واقعا متوجه نشدم یه سری از دوستان چرا رای مخالف دادن به گزارش موتو جی پی تو کانال!
  ادمین جان
  اصلا چرا همچین چیزی باید به رای گذاشته بشه
  مگه طرفدارای موتو جی پی تو سایت حق و حقوق کمتری دارن؟
  یه وقتایی نه شبکه ورزش نشون میده نه ما اینترنت کافی برای تماشا داریم اینجوری میتونستیم حداقل از مسابقه با خبر بشیم
  خواهش میکنم در صورت امکان تجدیدنظر کنین

  • امیر ابراهیمی

   2

   0

   در جلسه‌ای که داشتیم بنا بر این شد که چون از ابتدای فصل این روند رو طی نکردیم این موضوع به نظرسنجی گذاشته بشه. متاسفانه رای اکثریت به نبود گزارش موتو جی پی بود که میتونه دلایل مختلفی داشته باشه و هرکس نظری داره. برای ادامه‌ی این فصل بر طبق همین نظرسنجی فکر نمی‌کنم گزارش در کانال داشته باشیم اما امکان راه حل‌های موقت دیگه‌اس هست که اگه تصویب بشه از طریق کانال اعلام می‌کنیم. نگران این مطلب نباشید ایشالا در ادامه گزارش موتو جی پی اضافه میشه.

دیدگاه خود را بیان کنید