فرمول یک ایران – چه کسی دوست ندارد که در اولین روز بازگشت به مدرسه روز خوبی داشته باشد؟ جامعه فرمول یک دوباره درگرندپری بلژیک پیست اسپا-فرانکوشامپ گرد هم آمد، و در حالی پیروزی برای سباستین فتل بود که تیم جدید فورس ایندیا و تیم هاس غوغا به پا کردند. بعضی ها هنوز از حال و هوای تعطیلات بیرون نیامده بودند. ما برندگان و بازندگان گرندپری بلژیک را گلچین کردیم.

برندگان

فتل حمله را با حمله جواب داد

سباستین فتل - گرندپری بلژیک 2018

سباستین فتل – گرندپری بلژیک 2018

سباستین فتل کمی با ناراحتی وارد تعطیلات تابستانی شد. او بایستی در آلمان و مجارستان برنده می شد. اما در عوض این لوئیس همیلتون رقیب قهرمانی او بود که از ضعف حریف استفاده و اختلاف 24 امتیازی ایجاد کرد.

فتلِ مصمم در اسپا به زیبایی جواب داد. رئیس تیم سابق او فرانز توست گفت که قویترین دارایی راننده آلمانی روحیه مقاوم اوست و این در روز یکشنبه درخشید.

بارش باران دیرهنگام در تایم گیری او را مجبور به مبارزه مجدد از جایگاه دوم کرد. فتل استارت فوق العاده ای داشت. با بهره گیری از آخرین نسخه موتور فراری و تصمیم تیم مبنی بر استفاده از یک بال کوچکتر در این پیست سرعت بالا، راننده آلمانی توانست در مستقیمی کمل (kemmel) از همیلتون سبقت بگیرد و در همان دور اول لیدری را از آن خود کند.

لیدری او زمانی که سیفتی کار به پیست فراخوانده شد، به خطر افتاد، اما فتل خونسردی خود را حفظ کرد و از آنچه که خودش به عنوان استارت مجدد ضعیف توصیف کرد، سر بلند بیرون آمد و بعد از پیچ شماره 1 فاصله را به 0/9 ثانیه افزایش داد و از آن لحظه به بعد جایگاه اول را رها نکرد.

او با پیروزی در این مسابقه 52 امین برد و 107 امین سکوی دوران حرفه ای اش در فرمول یک را کسب کرد و در هر دو مورد رکورد قهرمان 4 دوره مسابقات فرمول یک آلن پروست را شکست. او همچنین سد 1000 امتیاز با یک فراری را نیز رد کرد. اما از همه مهمتر این که او اختلاف امتیاز با همیلتون را به 17 کاهش داد.

مرحله بعد، مسابقه خانگی فراری در مونزا است، جایی که برتری موتور تیم ایتالیایی بسیار ارزشمند خواهد بود. در این مبارزه قهرمانی هنوز چیزهای زیادی برای دیدن هست…

اولین امتیازات بزرگ فورس ایندیا

اکون یک گام تا سبقت از فتل - گرندپری بلژیک 2018

اکون یک گام تا سبقت از فتل – گرندپری بلژیک 2018

405 نفری که برای فورس ایندیا کار می کنند در این اواخر زمان سختی را گذراندند. اما در گرندپری بلژیک در اسپا، آنها به عنوان یک تیم جدید با نام “ریسنگ پوینت فورس ایندیا” دوباره زاده شدند. این یعنی به دلیل یک شروع جدید، امتیازات قبلی تیم پاک شد، ولی آنها به سرعت به این وضعیت جواب دادند.

ماشین های صورتی تمام آخر هفته به نظر سریع می رسیدند که این ادامه روندِ داشتنِ عملکردِ خوب در پیست های سرعت بالا در یک دهه گذشته است. زمانی که تایم گیری بارانی شد، استبان اکون و سرجیو پرز به خودشان آمدند و با کسب جایگاه 3 ام و 4 ام خط 2 را به تصاحب درآوردند.

در روز مسابقه، اکون پس از گرفتن اسلیپ استریم همیلتون و فتل در مستقیمی کمل در دور اول، فقط یک قدم با جایگاه نخست فاصله داشت، اما مجبور شد که از این سبقت دست بکشد و در نهایت جایگاهش را به هم تیمی اش پرز واگذار کند.

آنها نتوانستند مکس ورشتپن از ردبول و والتری بوتاس از مرسدس را پشت سرشان نگه دارند اما با کسب جایگاه 5 ام و 6 ام یک عملکرد عالی را به نمایش گذاشتند و بهترین در بین بقیه شدند. این به آنها 18 امتیاز داد و آنها را در رده 9 ام به ترتیب 1 و 12 امتیاز پایین تر از سائوبر و توروروسو قرار داد. امتیازات نه چندان بد برای اولین مسابقه آنها.

هیلو شایسته تمجید

وضعیت هیلو خودرو لکلرک - گرندپری بلژیک 2018

وضعیت هیلو خودرو لکلرک – گرندپری بلژیک 2018

بعضی ها دوستش داشتند و بعضی ها ازش متنفر بودند. اما وسیله حفاظت از کوکپیت هیلو که برای اولین بار در این فصل از طرف FIA  و با هدف بهبود ایمنی رانندگان معرفی شد، در اسپا خودش را ثابت کرد.

زمانی که نیکو هالکنبرگ در گرفتن ترمزش تعلل کرد، راننده تیم رنو به سمت خودرو فرناندو آلونسو شیرجه رفت به طوری که مکلارن بلند شد و از بالای سر چارلز لکلرک پرواز کرد. همانطور که علائم بر روی هیلو سائوبر نشان داد، این وسیله محافظ نقشش را به خوبی بازی کرد و راننده موناکویی بدون دیدن کوچکترین آسیب از حادثه بیرون آمد.

لکلرک توئیت کرد:

من هرگز یک طرفدار هیلو نبوده ام اما باید بگویم که امروز از داشتن آن بالای سرم خوشحالم.

نیکو روزبرگ قهرمان سال 2016 فرمول یک در توئیتی گفت:

حالا می توانیم به بحث ها در مورد هیلو پایان دهیم. آن زندگی ها را نجات خواهد داد.#فیا_مچکریم.

هاس کمی پایداری پیدا کرد

کوین مگنوسن - گرندپری بلژیک 2018

کوین مگنوسن – گرندپری بلژیک 2018

بعد از کسب جایگاه 8 ام در بین تیم ها در دو سال اول ورود به رقابت های فرمول یک، قرار داشتن در جایگاه 5 ام در این نقطه از فصل، به عنوان یک عملکرد مثبت برای هاس در نظر گرفته می شود. اما تیم آمریکایی بیشتر از این می خواهد و آنها ثابت کردند خودروای دارند که می تواند آن را در سال 2018 به دست آورد.

این آخر هفته گام بزرگی در رسیدن به این مهم بود. بله، آنها از طرف فورس ایندیا مغلوب شدند، اما رومن گروژان و کوین مگنوسن عملکردهای قوی از خود نشان دادند و کسب سومین امتیاز دوگانه تیم در 5 مسابقه اخیر را تضمین کردند.

این دومین بار پیاپی است که گروژان در گرندپری بلژیک 7 ام می شود. ادامه رانندگی قوی که او را در جایگاه کسب امتیاز در 4 مسابقه از 5 مسابقه اخیر قرار داده است. او در 8 مسابقه اول فصل فقط یکبار توانسته بود در بین 10 راننده برتر باشد. در همین حال، اولین بار بود که مگنوسن در اسپا امتیاز کسب کرد.

برای هاس مهمتر از همه این که رقیب اصلی آنها برای کسب مقام 4 ام یعنی رنو، از کسب امتیاز بازماند. و این یعنی آنها اختلاف امتیاز با رنو را فقط به 6 امتیاز رساندند و با مکلارن که آنها نیز در این مسابقه امتیازی نتوانستند به دست آوردند، اختلاف 24 امتیازی باز کردند.

اریکسون برای سائوبر می درخشد

مارکوس اریکسون - گرندپری بلژیک 2018

مارکوس اریکسون – گرندپری بلژیک 2018

ستاره تیم سائوبر در این فصل اکثراً چارلز لکلرک بوده است، که این باعث شد شایع پیوستن او به فراری در فصل بعد قوت بگیرد. به هر حال، در مسابقات اخیر هم تیمی او مارکوس اریکسون نتایج قابل قبولی کسب کرده است.

او در تایم گیری به هم تیمی اش نزدیک بود، سپس در استارت 4 رده کسب کرد و پیچ شماره 1 را بدون آسیب پشت سر گذاشت. از آنجا، او یک سبقت موفقیت آمیز از سرگئی سیروتکین گرفت و سماجت خود را در مبارزه با برندون هارتلی نشان داد و در نهایت سر بلند بیرون آمد.

او حالا در 3 مسابقه از 5 اخیر امتیاز کسب کرده است. در حالی که لکلرک در بازه زمانی مشابه سه کناره گیری و فقط یک پایان با امتیاز داشته است. شما می توانید بگویید اریکسون هنوز نتوانسته است توجهات را به خودش جلب کند، با توجه به این که خودرو او پتانسیل کسب امتیاز به طور منظم را دارد، این عملکرد، آغاز یک بهبود است آن هم زمانی که او برای حفظ صندلی اش در سال آینده مبارزه می کند.

بوتاس علارغم جریمه ها مبارزه می کند

والتری بوتاس - گرندپری بلژیک 2018

والتری بوتاس – گرندپری بلژیک 2018

هر آخر هفته ای که مرسدس به دلیل دادن یک موتور به روز شده به او، جریمه شد، آن آخر هفته برای بوتاس همیشه با مشکل همراه بوده است. او نتوانست در بخش دوم تایم گیری، یک لپ تایم ثبت کند که البته می دانست ثبت این زمان به دلیل شروع از آخر گرید تأثیری نخواهد داشت.

شروع او از رده 17 ام بود و در استارت کارها خوب پیش نرفت و او در یک فضای فشرده در پیچ شماره 1 به عقب خودرو سیروتکین برخورد کرد و برای این تصادف 5 ثانیه جریمه شد. این 2 امین مسابقه پیاپی است که او توسط داوران مجازات می شود. اما این تنها اشتباهی بود که او در بقیه مسابقه خوبش مرتکب شد.

بهترین لحظه مسابقه او؟ سبقت جسورانه او در اوروژ از برندون هارتلی. شاید او به خاطر رقابت های بسیار نزدیک در مسابقات معروف نباشد، اما ماندن او در کنار برندون هارتلی در زمان بالا رفتن از یکی از معروفترین پیچ های فرمول یک و سبقت از او آنجا، توانایی او را نشان می دهد. فوق العاده بود.

4 امی رتبه خوبی بود، رئیس تیم مرسدس توتو ولف گفت:

این بیشینه دستاوردی بود که می توانست بدون یک سیفتی کار در وسط مسابقه، به دست آورد.

با دوم شدن لوئیس همیلتون و کناره گیری کیمی رایکونن از مسابقه، مرسدس به طور اندکی صدرنشینی خود در جدول سازندگان را افزایش داد.

بازندگان

امیدهای آلونسو در اسپا زود بر باد رفت

پرواز آلونسو از بالای سر لکلرک - گرندپری بلژیک 2018

پرواز آلونسو از بالای سر لکلرک – گرندپری بلژیک 2018

با توجه به پکیج موجود، برای مکلارن مسابقات همیشه سخت خواهد بود. اما فرناندو آلونسو انتظار داشت که این طولانی تر از فقط چند ثانیه باشد.

آلونسو در رابطه با برخورد نیکو هالکنبرگ با او در استارت مسابقه گفت:

برای سبقت در پیچ شماره 1 چندین گزینه وجود دارد؛ شما محتاط هستید و در نقطه همیشگی ترمز می گیرید، سپس در آینه نگاه می کنید و می بینید که رانندگان پشت سر شما طوری رفتار می کنند که انگار این آخرین پیچ رقابت قهرمانی است.

او ادامه داد:

من نیکو را در آینه دیدم که با چهار چرخ قفل شده داشت با سرعت زیاد به سمت من می آمد. او کاملاً نقطه ترمز را گم کرد آن هم نه 1 یا 2 متر، بلکه خیلی زیاد.

این اتفاق که در نتیجه اشتباه او نبود، 3 امین کناره گیری اش در این فصل بود. او بعد از بالا رفتن و عبور از بالای سر سائوبر چارلز لکلرک، خطر را به سلامت رد کرد. اما اعتراف کرد که ممکن است دوشنبه صبح کمی غم انگیز باشد.

هالکنبرگ اشتباه دیگری را مرتکب می شود

هالکنبرگ بعد از برخورد با آلونسو - گرندپری بلژیک 2018

هالکنبرگ بعد از برخورد با آلونسو – گرندپری بلژیک 2018

امسال در باکو زمانی که نیکو هالکنبرگ در حال رانندگی در رده 5 ام تصادف کرد، کریل آبیتابول با شوخی جواب داد، نیکو در سال فقط یک اشتباه می کند! به هر حال قضاوت بایستی مبتنی بر واقعیت باشد. او در سرزمین پدری یک جایگاه 5 ام فوق العاده کسب کرد و در اسپا یک اشتباه بزرگ مرتکب شد.

همانطور که آلونسو اشاره کرد، هالکنبرگ در گرفتن ترمز کاملاً اشتباه کرد، آنها را قفل کرد و به طرف راننده مکلارن سُر خورد. داوران به این عمل روی خوش نشان ندادند و به او گفتند که موقعیتش را کاملاً بد قضاوت کرده است و او را برای گرندپری ایتالیا 10 رده جریمه کردند.

این آخر هفته برای رنو ناامیدکننده بود و ساینز نیز از به دست آوردن امتیاز باز ماند. آنها حال در رقابت برای کسب مقام 4 ام، فشار هاس را بر روی خود احساس می کنند. تیم آمریکایی فقط 6 امتیاز با آنها اختلاف دارد.

شانس بد لکلرک ادامه دارد

چارلز لکلرک - گرندپری بلژیک 2018

چارلز لکلرک – گرندپری بلژیک 2018

با توجه به این که لکلرک از تصادف وحشتناک پیچ اول بدون دیدن کوچکترین خراشی سالم بیرون آمده، البته که یک برنده است. اما او در میان بازندگان است چون کناره گیری او نتایج رانندگی های بد در این اواخر را بیشتر آشکار می کند، حتی اگر او در این غوغا یک قربانی بی گناه باشد.

راننده آکادمی فراری یکی از ستاره های سال بوده است. اما حتی زمان مسابقه سیلوراستون که سائوبر در گذاشتن چرخ های او در محل مناسبش اشتباه کرد، او در جایگاهی بود که می توانست برای 4 مسابقه پی در پی امتیاز اخذ کند، که چرخ ها این فرصت را از او گرفتند.

او در 3 مسابقه از 4 مسابقه اخیر کناره گیری کرده و در مابقی نیز نتواسته است امتیازی به دست آورد. برعکس، هم تیمی اش در 2 مسابقه امتیاز کسب کرده است. بدترین این که حالا، لکلرک دو مسابقه پیاپی را بدون تمام کردن یک دور، به پایان رسانده است. آیا راننده موناکویی می تواند کارها را درست کند؟

ریکاردو گرفتار شلوغی می شود

دنیل ریکاردو - گرندپری بلژیک 2018

دنیل ریکاردو – گرندپری بلژیک 2018

زمانی که صحبت از پیروزی در سال 2018 می شود، نام دنیل ریکاردو بیشتر از هم تیمی اش مکس ورشتپن می درخشد، با نتیجه 2 بر 1. اما در تایم گیری و در هر 10 باری که هر دو آنها به Q3 راه یافتند، نتیجه 8 بر 2 به نفع ورشتپن است.

ردبول ها زمانی که باران در تایم گیری آمد، سرعت خود را از دست دادند و ریکاردو 8 ام شد. وقتی شما در بین شلوغی باشید، خطر اتفاق افتادن یک چیز غافلگیرکننده افزایش می یابد و در نهایت این اتفاق افتاد. بال جلو فرناندو آلونسو خارج از کنترل با بال عقب دنیل ریکاردو برخورد کرد. و این باعث شد که او با رایکونن تماس داشته باشد. در نتیجه بال جلو و عقب او آسیب دید.

ردبول سعی کرد او را علارغم این که دو دور عقب تر بود، مجدداً به پیست برگرداند. اما او در نهایت 14 دور مانده به پایان کناره گیری کرد. این در حالی است که ورشتپن در 5 مسابقه اخیر، دو سکو کسب کرده است؛ که پیروزی ردبول در مسابقه خانگی اش در اتریش را نیز شامل می شود؛ و ریکاردو 3 کناره گیری داشته است. زمانی از او به عنوان کاندیدای قهرمانی یاد می شد، اما حالا ریکاردو در موقعیتی است که امکان دارد در بین 6 راننده برتر، آخر شود.

سکوهای ادامه دار رایکونن قطع شد

کیمی رایکونن - گرندپری بلژیک 2018

کیمی رایکونن – گرندپری بلژیک 2018

اسپا یکی از پیست های مورد علاقه رایکونن است. اما او از مسابقه امسال هیچ خاطره خوشی نخواهد داشت. او بدون شک سریعترین راننده فراری در تک دورها البته تا زمان تایم گیری بود. اما، درست حدس زدید، کارها درست پیش نرفت.

زمان بارش باران در Q3، رایکونن به دلیل نداشتن سوخت کافی مجبور به ورود به پیت شد و زمان کافی برای بازگشت مجدد به پیست را نداشت. رایکونن چوب محاسبه غلط میزان سوخت را خورد و در نهایت تایم گیری را در جایگاه 6 ام تمام کرد.

این نتیجه باعث شد که او در استارت وسط حادثه باشد. با تنگ شدن میدان، رایکونن برای جلوگیری از برخورد به کوین مگنوسن مجبور به ترمزگیری شد و این باعث شد ریکاردو از پشت به او برخورد کند و تایر عقب سمت راستش پنچر شود و بال عقبش آسیب ببیند.

او خودش را تا پیت رساند و مجدداً به پیست بازگشت، اما آسیب بال عقب طوری بود که DRS شروع کرد به باز شدن خودکار. در نهایت او مجبور به کناره گیری شد و این پایانی بود بر روند کسب سکوی او در 5 مسابقه پی در پی که تصادفاً از زمان 2007 یعنی سال قهرمانی او در فرمول یک، طولانی ترین بود.

او حالا 85 امتیاز؛ بیشتر از پیروزی در 3 مسابقه؛ پشت همیلتون قرار دارد و فقط 8 مسابقه تا پایان فصل باقی مانده است. آیا چالش قهرمانی او حالا یک ضربه اساسی خورده است؟

مسابقه غم انگیز خانگی وندورن

وندورن و آلونسو - گرندپری بلژیک 2018

وندورن و آلونسو – گرندپری بلژیک 2018

آخر هفته خوبی برای استافل وندورن نبود. با توجه به این که هنوز قرارداد سال بعدش امضاء نشده است، او برای کسب نتایج قوی در خاک وطن مشتاق بود. اما کارها بر طبق نقشه پیش نرفت.

او در هر سه تمرین آخر شد و خوش شانس بود که از یک تماس با والتری بوتاس؛ که در نتیجه یک سوء تفاهم در شرف وقوع بود؛ سالم به در رفت. در تایم گیری و مسابقه هم وضع بهتر از این نبود و او آخر شد.

مکلارن می دانست که این آخر هفته سخت خواهد بود، اما وندورن انتظار داشت که حداقل ویلیامز ها را شکست دهد. با ورود به مونزا فشار ها بر روی او افزایش می یابد.

 

 

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

19 دیدگاه

   • دکتر رضا شریعت پناهی

    0

    7

    بطور خلاصه در مجارستان و المان هم میشود گفت برنده همیلتون بازنده فتل. یا اگر به اینطور برداشت باشد میتوان از سال 2014 گفت برنده همیلتون بازنده فتل.
    ولی میبینید نام همیلتون اینجا در هیچکدام نیست.
    شما کلیپی که در تلگرام قرار داده شده را ببینید، تا متوجه شوید هیولا یعنی چی.
    فراری اینقدر راحت بهش نزدیک میشه که انگار مرسدس ماشین شهری است.

    مورد بعدی فستیوال میلان 2018 را هم گذاشته اند، و بسیار تیتر جالبی نوشته اند.
    ( و باز هم مشکل فتل در پیچیدن به چپ و برخورد با دیوار،) انهم فکر میکنم با سرعتی کمتر از 50 کیلومتر . . .

    موفق باشید.

   • yas

    9

    0

    البته برنده ها دو نفر بودن هیلو و فتل. بازنده ها هم دو نفر. کیمی که نتونست دوم بشه، و همیلتون که حتی نتونست یه سکتور هم مقاومت کنه.
    البته نظر نویسنده متن هم محترمه برای ما

   • بابک

    2

    0

    به طور کل می‌توان گفت اکانت‌های دکتر در ۳ ماه گذشته، بیش از مجموع اکانت‌های دیگر کاربران بوده است.

  • دکتر رضا شریعت پناهی

   6

   19

   اینکه حرفی ندارید، خوب یک مورد شخصی است. اما میشه بفرمایید الان حرف ولف مثلا چی بوده؟

   اولا ولف در مورد والتری صحبت کرده.
   در ثانی سبقت او در اوروژ، الان در تمام شبکه ها اکثرا موضوع مورد بحث است. چون بالاترین مهارت را در اسپا او از خود به نمایش گذاشت.

   حالا دوست گرامی برای اینکه متوجه شوید منظور ولف چی بوده، چون ایشان. در شبکه اسکای آلمان همین صحبت را کرد،
   ولف دارد میگوید او اگر اون تصادفات. و اسیب دیدگی ماشین او و سیفتی کار نبود، بوتاس این چهارمی را در وسط مسابقه کسب میکرد نه در پایان. یعنی او میتوانست روی سکو برود.

   والتری بوتاس اول در مجارستان بقول اکثر کارشناسان تواناییش را نشان داد.

   البته من یک مورد جدید هم یاد گرفتم که متوجه شدم عزیزان، و دوستان خوبم، ناراحت هستن از بوتاس، چون وقتی فتل میرسد باید بزند کنار، اما اینکه چرا باید کنار رود، سوالی است که همه این عزیزان میخوانند ولی پاسخی نمیدهند، البته ندارند بدهند. من هر مرتبه به این مسئله که میرسم واقعا خنده ام میگیرد که میگن چرا بوتاس اونطور مقاومت کرده.

   • Ahmad VETTEL

    9

    0

    شما تا دلت میخواد بخند چون با این روند فک نکم این اکانتتون تا یکشنبه دووم بیاره!!!

   • EnzO

    9

    1

    داداش ما نکفتیم بزنه کنار واسه راننده تیم فراری حداقل انتحاری هم نزنه به ماشین ما
    بعدش راننده دوم هست و سپر دفاعی راننده 1 مرسدس
    چرا خودش قبول نمیکنه جا داره مسولین رسیدگی کنن
    به امید مسابقه جذاب مونزا و اول شدن فراری ها بعد چندسال ناکامی
    فورزا فراری

   • McLaren F1

    7

    0

    دکتر اسم جدید مبارک
    ایشالا این یکی دوامش بیشتر باشه برات

   • Üõşèf

    5

    0

    ??????
    دکتر لذتش به اینه که کل کل کنیم
    خدایی بعضی ها، چه طرفداران فتل و چه همیلتون، به سایت طراوت و شادابی میدن
    ?????

    رقابت هر چه نزدیکتر باشه قشنگ تره
    چند ساله که فورمول یک مثل امسال جذاب نبوده
    امیدوارم نزدیکتر و جذاب تر بشه

   • yas

    10

    0

    باز که رمان نوشتی دکتر.
    یه چیز دیگه. سیفتی کار نبود بوتاس چوری وسط مسابقه چهارم میشد. یعنی دور چندم دقیقا
    در ضمن چرا خطای بوتاس در ابتدای مسابقه رو آخر مسابقه اعلام کردن. چرا تو پیت لین اعمال نکردن. البته شاید چارلی جون دوست نداشت.

   • بابک

    6

    0

    این چیه دیگه!!! بعضی وقتا آدم فکر میکنه از این ربات‌هاست که هر لحظه رو‌ هوا نظر میذارن.

   • McLaren F1

    4

    0

    دوستان بحث نکنین
    هرچی سلطان دیس لایک گفت همونه

   • امید نورمحمدی

    3

    0

    اینکه هر چیز واضحی باید برای جنابعالی توضیح داده بشه که خیلی بده. اینکه معنی “حرفی ندارم” دوست گرامی را متوجه نمیشید شاید حق داشته باشید. چون منظور ایشان یکم شاید برای شما پیچیده باشه. لطفا بفرمایی دایره واژگان جناب دکتر چقدر وسعت داره تا بنده تلاش کنم و از دوستان بخوام با شما ساده تر برخورد کنند.
    جنابعالی اصلا معنی حرفهارو درک نمیکنید. با اجازه یک توضیح مختصر بشما بدم. من و یا هر طرفدار دیگه ای هیچوقت توقع نداریم که راننده ها از منافع تیمشون و خودشون دفاع نکنند. بنده که کلا از راننده هایی که دفاع نمیکنند گله دارم. کسانی مثل اکون یا مکس که تا متوجه همیلتون میشوند کلا میزنند کنار و این برای من مایه تاسفه. پس منظور دفاع نکردن بوتاس نیست. مشکل من با امثال بوتاس اینه که اتفاقا چرا از شخصیت و مهارتش دفاع نمیکنه!!! وقتیکه میتونه و فرصتشو داره که سکوی اولو بگیره چرا با یک دستور تیمی این فرصتو از دست میده. فرصتی که احتمالا دیگه به این سادگی بدست نمیاد.
    این اخلاق و منش درستی نیست که بخاطر بالا بردن آمار راننده دیگری فرصت سوزی انجام بگیره. حالا اگر متوجه نشدید بفرمایید تا بیشتر توضیح بدم. بلاخره همه ما انسان هستیم و هر کدوم با نقاط ضعف و قوت خودمون. اشکالی نداره که شما که یک جراح بزرگ و نامی هستید بعضی از مواقع مسائلو درست تحلیل نکنید.

 1. mosi

  6

  0

  سلام ادمین عزیز و گرامی صرفا یه سوال ساده و بدون هیچ منظوری…..
  یک شخص تا چند اکانت مختلف میتونه داشته باشه و آیا با همه شان میتونه نظر بده؟؟؟

  • پرهام تحصیلی

   7

   0

   سلام
   با هر ایمیل یک اکانت، و به تعداد ایمیل هاتون میتونین اکانت بسازین، و هر بار با هر کدوم دوست داشتین وارد بشین، البته مراقب وارد شدن های مکرر با اکانت های مختلف از یک آی پی واحد باشید چون هستیم ???

دیدگاه خود را بیان کنید