فرمول یک ایران – فرناندو آلونسو با تمجید از عملکرد هالو اعلام کرد تنها چیزی که باعث حفظ جان راننده جوان سائوبر شد قطعه ای بود که بسیاری به بودن آن شک داشته اند.

آلونسو و لکلرک هر دو از جایزه بزرگ بلژیک در پیچ اول در اثر برخورد نیکو هالکنبرگ از پشت از مسابقه کناره گیری کردند. هالکنبرگ با اشتباه در ترمز گیری به شدت به پشت خودرو مک لارن فرناندو آلونسو کوبید که این حادثه منجر به برخورد خودروی مک لارن به خوردو سائوبر شد. برخورد باعث شد خودروی مک لارن بر روی خودرو سائوبر رفته و این موقعیت یکی از بهترین چالش ها برای هالو ( محافظ کابین ) بود.

آلونسو در مصاحبه با BBC گفت:

من روی خودرو سائوبر به پرواز در آمدم! هالو قطعه بسیار تاثیر گذاری بود. هالو بسیار به حفظ جان چالز کمک کرد.

این موضوع در تکرار صحنه تصادف به وضوح دیده شد. شاید ما نیاز به دستکاری این قطعه نداشته باشیم چون این قطعه کارایی خود را به خوبی نشان داد.

مسابقه فرمول یک بلژیک 2018

مسابقه فرمول یک بلژیک 2018

این تصادف شباهت بسیار زیادی به تصادف فصل ۲۰۱۲ بود که رومن گروژان مقصر برخورد با همیلتون بود و آلونسو نیز در این تصادف از مسابقه خارج شد.

آلونسو با اشاره به تصادف فصل ۲۰۱۲ در ادامه گفت:

بار دیگر اشتباه بزرگ دیگر در نقطه ترمز گیری داشتیم. من درست نمی دانم که چگونه است که یک راننده می تواند اینقدر در لحظه ترمز گیری اشتباه کند.

فصل ۲۰۱۲ رومن باعث تصادف شد و امروز نیکو و کسی نمی داند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. شما با سرعتی وارد پیچ می شوید که کاملا پیچ را از دست می دهید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. Alchemist

  16

  2

  واقعا حیف که از فصله بعد نیست.رادیو هاش واقعا جذابن :))))) امثال سیروتکین و استرول و اریکسن صندلی تضمین شده دارن اما اوکون ….. .کلیپ مکالمه فتل و اوکون پیشنهاد میکنم برید ببینید. بابت کامنت نامربوط به پست هم سارییییییییی.

 2. THE MINDBLOWER

  15

  1

  درسته که هالو ماشین هارو زشت کرده ولی واقعا از بودنش باید خوشحال بود وگرنه ممکن بود با استعدادترین جوان فرمول یک در حال حاضر رو از دست بدیم…
  نکته دیگه ای که هست اینه که هالک چرا انقدر دیر ترمز کرد؟؟؟؟؟؟؟کمتر از این اشتباهات ازش دیده بودیمالبته تو هات لپ استرالیا که تو سایت اف وان گذاشته بودن هم از این تصادف خیلی بدتر داشته…

 3. HeiSenBerg

  8

  1

  منتقدان هالو مطمئنا بعد از دیدن این مسابقه به کلی سکوت خواهند کرد
  و امثال این حادثه باعث میشه مدیران اف وان بیش از پیش به فکر امنیت ماشین ها باشند

دیدگاه خود را بیان کنید