فرمول یک ایرانلوییس همیلتون راننده بریتانیایی تیم مرسدس بنز در مصاحبه بعداز مسابقه بلژیک ۲۰۱۸ اذعان کرد حقیقتا سرعت فراری از ما بیشتر بود. قهرمان چهار دوره رقابت ها مسابقه را از پول پوزیشن آغاز کرد و استارت خوبی نیز داشت اما در مستقیمی کِمِل، سباستین فتل به راحتی از وی عبور کرد و پیشتاز شد.

لوییس نمی دانست چطوری این اتفاق را توصیف کند و فقط توانست آنرا رعدآسا خطاب کند.

همیلتون گفت :

فراری مانند رعد به ما حمله کرد. واقعا کلمه دیگری نمی توانم برای توصیف امروز به کار ببرم. ۱۱ ثانیه فاصله خیلی زیادی است. حقیقتا نمی دانم ما چه کاری می توانیم برای مقابله با آن ها به کار ببریم. فتل نیز استارت خوبی زد و وقتی از پیچ یک خارج شدم او نیز نزدیک من بود و تا اوروژ با من می آمد و بعداز آن کاری از من برنمی آمد. طبیعی است که وقتی می خواهید دفاع کنید سعی می کنید فاصله ای بندازید تا فرصت سبقت در مستقیمی از بین برود اما خدای من، طوری از من سبقت گرفته شد که انگار آنجا نیستم، مدت کوتاهی بعداز عبور از اوروژ این اتفاق افتاد.

سبقت فتل از همیلتون در مستقیمی کِمِل در دور اول-گرندپری بلژیک ۲۰۱۸

سبقت فتل از همیلتون در مستقیمی کِمِل در دور اول-گرندپری بلژیک ۲۰۱۸

لوییس ادامه داد :

کاری نمی توانستیم انجام دهیم. حقیقتی بود که از آن آگاه شدیم. بعداز خروج سیفتی کار و استارت مجدد فکر می کردم می توانیم کار را برای آن ها سخت کنیم اما در پیچ آخر و به دنبال آن در پیچ اول فتل سریع تر از من بود و مایل ها از من فاصله گرفت و در مستقیمی دیگر نمی توانستم کاری را انجام دهم.

همیلتون معتقد است مرسدس در پیچ های با سرعت پایین و همچنین قدرت موتور ضعیف تر از فراری است و باید پیشرفت کنند تا با فراری برابر شوند.

پیشتاز سال ۲۰۱۸ افزود :

فکر می کنم در پیچ های با سرعت پایین خیلی ضعیف هستیم و باید پیشرفت هایی را صورت دهیم. در زمینه قدرت موتور هم از آن ها عقب هستیم اما باید این را نیز بگویم که سباستین امروز قوی و بی نقص بود و وقتی وی در چنین شکلی باشد شکست دادنش کار سختی است.

همیلتون با فتل ۱۷ امتیاز و مرسدس نیز با فراری ۱۵ امتیاز فاصله دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

106 دیدگاه

  • THE MINDBLOWER

   38

   10

   چیزی که وجود داره فقط اینه هستش که لوییس داره جوسازی میکنه که هم فشار رو از رو خودش برداره و درعین حال فشار رو سب رو زیاد کنه.
   کسی منکر اینکه فراری ماشین برتر رو تو اسپا داشت نیست ولی مطمعنا فاصله 11 ثانیه نیست لوییس خودش پا به پای سب نرفت همین…

   • yas

    17

    9

    نمیگم لویییس هیچی حالیش نیست. چون حقیقت نداره. همیلتون یکی از راننده‌های ماندگار این ورزشه. ولی نمیشه هیولای مرسدس رو انکار رد. شاید امسال فراری رقیب سرسختی براش شده ولی با این‌حال هنوز هم یکی از ماشین‌های برتر رو به همراه فراری داره.

 1. McLaren F1

  33

  14

  عیبی نداره
  چند سال شما اینجوری سبقت گرفتی حالا یه بارم ازت سبقت گرفتن
  مسابقه ی بعدی ایشالا بوتاس براش مشکلی پیش نمیاد و تو تعیین خط دوم میشه و همه رو نگه میداره تا با خیال راحت بگازونی
  دوستان مسابقه ی بعدی خیلی مهمه اگه فراری برنده بشه که من خیلی بعید میدونم باید قبول کنیم که فراری و مرسدس هم سطح شدن
  اون ۱۱ ثانیه ایم که پسر سریع مبنای اختلاف قرار دادن نهایتا ۲ تا ۳ ثانیه باید میشد اما مشخص بود که برای حفظ موتور فشار نمیاره
  به هرحال تو مونزا همه چی مشخص میشه
  البته اگه بوتاس مثل دو مسابقه ی قبل ماشین جنگی بازی نکنه

  • دکتر رضا شریعت پناهی

   0

   8

   سلام.
   من میتونم از شما یک سوال بپرسم.
   در پیج اقای صباغ، سوالی پرسیده شده که بیش از نود درصد عزیزان من که هوادار فتل هستند اصلا سکوت کردن. نمیدانم ایشان مطرح کرده یا کسی دیگر، اما پرسیده شده، قسمت اول: بوتاس چون جلوی فتل ایستادگی کرد، مورد خشم است. قسمت دوم چرا نباید ایستادگی میکرد؟ شما بزرگوار میشه این سوال را که اصلا نیازی به سوال نیست. چون بوتاس این حق را داشت این کار را بکند، چرا باید بگذارد یک ماشین دیگر ازش رد شود.؟ ایا چون فتل امده همه باید کنار بروند، یا حق دارند در حیطه قانون دفاع کنند، و اون راننده ای که قصد سبقت دارد باید با مهارتش بتواند از او رد شود، اگر چندبن دور پشت او ماند با شرایط بهتر اما نتوانست رد شود، این اتفاقا هنر والتری است.
   خیلی جالب است توقع دارید اجازه میدادفتل رد شود؟ به چه دلیل؟
   اگر تمایل داشتید میتوانید به خوده بنده در پروفایلم پاسخ دهید.

   • Akbar (Ghasemi)

    7

    1

    لحنت اشناست مدیونی اگه بر خلاف پروفایلت طرفداری همیلتون رو بکنی دوست عزیز ?

   • THE MINDBLOWER

    5

    1

    دکی نباید میزاشت بره ولی شرایط پیست اصلا واسه سبقت گیری خوب نبود.
    این پیست فقط 1 درجه از موناکو بهتره…

   • yas

    7

    0

    دکتر عزیز سلام. اکانت نو مبارک باشه دکی. چرخش برات بچرخه دکتر ادرلان سابق. البته اگه ادمین عزیز بذاره و اکانتتو نپوکونه??

   • akrh78

    7

    0

    دکتر چطور تو این مدت کوتاه با وجود مشغله زیاد ناشی از جراحی های زیبایی و تقویم شلوغ مسابقات رالی و البته رستوران های زنجیره ای تونستین مدرک جراحی قلب و عروق رو هم بگیرین
    تا هفته دیگه تخصص داخلی قلب و عروق رو هم بگیرین که دیگه هرکی اومد پیشتون دیگه نخواد بره پیش کس دیگه دیگه
    ماشالا یه درمونگاه متحرک هستی تک و تنها
    از ادمینا خواهشمندم کاری به دکی جون نداشته باشن تا کم کم یخش آب شه و رموز موفقیتش رو به ما هم بگه

   • Ahmad VETTEL

    5

    0

    دکتر جان اصلا ما نفهمیدیم که شما دکتر خودمونی ولی چطور برای ما از صباغ حرف میزنی که که نمیتونه موقع گزارش به عموم بینندگان احترام بذاره و آشکارا از همیلتون طرفداری میکنه و به فتل طعنه میزنه؟التماس تعقل

   • SFXSuperFast

    0

    0

    رفتم دیدم یه نفر جواب ندادن فقط مغلطه کردن!!!
    بوتاس حق دفاع رو داشت این که بدیهیه!!
    ولی به این دلیل که بوتاس از عمد سرعتش رو کم کرد تا همیلتون فاصله بندازه و فتل گیر کنهپشتش اعتراض هست
    قطقعا بوتاس میتونست تندتر بره ولی مرسیدس میدونست که هانگارو رینگ جهنم سبقت گیریه!!بوتاس رو کندتر کردن تافتلو پشت سر خودش نگه داره و برد همیلتون به خطر نیافته

 2. 77Ali

  34

  2

  حرف لويس و قبول دارم تو پيچ هاى كند ضعيف اند در كل اما هر دو ماشين تو يه سطح نزديكن و هر كدوم ميتونه اون يكى رو شكست بده تو بلژيك سب خيلى بى نقص روند ،البته ست اپ ماشينا هم مهمه تو بلژيك پارسال هم فرارى عملكرد نزديكى داشت اما مونزا افتضاح ببينيم امسال مونزا چيه اگه تو مونزا هم رقابتى باشه خيلى خوب ميشه به نظر من مونزا يه جنگه كامل بين ٤ تا راننده فرارى و مرسدسه اميدوارم بارون و خرابى موتور و اين چيزا پيش نياد و رقابت اين ٤ تا رو ببينيم

 3. Seb vetel

  32

  8

  اوووووووووف فتل چیکار کردی خداییش با اینا، کل خانواده مرسدس رو بهم ریختی،حالا بگردید دنبال نقشه شبیه خون بعید میدونم بااین اوضاع کاری از دستتون در بیاد.احتمالا میخواید یه سری از قوانین فرمول یک رو عوض کنید تا فتل و ماشینشو به دردسر بندازید البته احتمال میدما.
  درضمن به این جمله همیلتون هم دقت کنید:
  سباستین امروز قوی و بی نقص بود و وقتی وی در چنین شکلی باشد شکست دادنش کار سختی است،خب فک کنم دیگه گرفته باشید داستان چیه.
  فتل فنا بیایییییید دوباره اتحاد?

  • THE MINDBLOWER

   23

   4

   ریس جالبی بود بلژیک.اگه کیمی dnf نمیداد مظمعنا میتونست به همیلتون فشار بیاره و اونوقت بود که همیلتون مجبور میشد بیشتر گاز بده تا فاصله درست ماشین ها مشخص بشه.
   به امید 1-2 فراری و برد سب…

  • دکتر رضا شریعت پناهی

   1

   9

   عزیز من، اگر اینکار فتل به قول شما اوف داشت. که همیلتون همیشه اینطوری برده. ممنون که به هواداراش یاداوری کردید.
   شما گویا فکر کردید مقر فرمول یک در استادیوم تختی هستش که بروند قوانین عوض کنند؟
   تا انجا که یادم است، فعلا فراری ها یک و دو های مرسدس را به نوبت نابود کردن. اگر مشابه این را تز مرسدس بخاطر دارید که انجام داده باشه ممنون میشوم بفرمایید.
   همیلتون یا جوسازی میکند که همه حرفهاش پس جو سازیه. یا دارد حقیقت را میگوید. اما نمیشود هر کجا را که دلتان خواست جو سازی بنامید جاهای دیگر را حقبقت.
   بعدشم همیلتون اشتباه نگفته، این خیلی بد است که شما الان با گفته لوییس تازه دعوت به اتحاد میکنید.، بهرحال راننده ای که پس از شوماخر بزرگ قرار دارد این حرف را زده، بایدم خوشحال باشید.قبل از اینکه بگویید نه بعد از شوماخر نیست ابتدا یک سری به خوده فرمول یک بزنید تا ببینید از نظر کارنامه کاری که میشود تعداد برد، امتیازات، پول پوزیشن، سریعترین دورها، میزان مسابقاتی که با امتیاز تمام شده،.. که میدانید که بعد از شوماخر همیلتون است. پس یقیننا باعث خوشحالی شما بلید باشد تعریف از راننده شما توسط همچین شخصی

   • yas

    7

    0

    دکتر جان باز که رمان نوشتی. تورو خدا خلاصه تر بنویس تا ادمین ها مارو از افاضات گهربار جناب عالی محروم نکنن.

   • akrh78

    5

    0

    امار نشون دهنده خوب بودن نیست
    ببین دکی…صباغ با اون نوع طرفداری از همیلتون میگه اگه همیلتون رو با شوماخی مقایسه کنین قطعا مغزتون مشکل داره
    و یادت باشه همیلتون برخلاف خیلی های دیگه با ماشین غیر رقابتی رانندگی نکرده و از اول ماشین خوب زیر پاش بوده، برو کارنامه شوماخر فتل ناندو رو ببین چشمت باز شه
    در مورد آمار هم یک چیز بگم امیدوارم دیگه هیچ وقت اسم آمار رو نیارین: سال 2015 توماس فرمالن بدون حتی یک دقیقه بازی برای بارسا تونست سه گانه بگیره درحالیکه کللللل تاریخ رئال مادرید سه گانه نگرفته

   • Ahmad VETTEL

    5

    0

    جناب دکتر:
    آمار و ارقام علی دایی رو به عنوان آقای گل بازی های ملی معرفی میکنند که البته برای ما ایرانی ها افتخاره.ولی انصافا همگی قبول دارید که گلزنان خیلی ماهرتری هم نسبت به علی دایی هستن که به خاطر سختی مسابقات ملی در قاره های دیگه،نتونستن به ایشون برسن.پس نتیجه میگیریم آمار و ارقام فقط عددن.این یک مثال ساده از بی اهمیت بودن آمار و ارقام هستش.

 4. MERC

  20

  10

  جالبه که فتل توی مصاحبه گفت استارت رو خراب کرد, تمیز تیک آف نکرد و ویل اسپین داشت
  وقتی مسابقه رو تماشا میکردم, با خودم گفتم چه جالب که مرسدس خودشو به شتاب فراری رسونده
  ولی کاملا در اشتباه بودم
  فراری توی استارت, پیست های با سرعت بالا, پیست های با سرعت پایین و …دست بالا رو داره
  بقش واسه مرسدساس!!!

  • akrh78

   23

   10

   یکم اشتباه میکنی.بجزچیزایی که گفتی تو نگهداری لاستیک،شرایط مسابقه(لانگ ران) و دمای موتور و لاستیک هم فراری سر تره
   ولی تو تقلب کردن و وینگ من بازی فراری نمیتونه به پای مرسدس برسه.عمررررررررررررا

   • MERC

    5

    10

    تو همونم جلوترن, یه قهرمان دو دوره رو آوردن اینکارو واسشون انجام بده
    همه هم خیلی راحت باهاش کنار اومدن ولی مرسدس یه دستور میده , تمام دنیا یه جوری واکنش نشون میده انگار چه تابویی شکسته شده
    تمام چیزایی که به مرسدس نسبت میدن, واسه فراری یه روال عادی و روزمره اس

   • دکتر رضا شریعت پناهی

    1

    8

    ببخسید میشه تقلب های مرسدس را که فرمول یک اعلام کرده بعنوان تقلب بفرمایید؟ چون شما اگر توانیی و صلاحیت تشخیص تقلب را از نگاه خودت داشتی عزیز من، الان در جای دیگری بودید و یقیننا نامتان خبرساز میشد. چقدر راحت عزیزان در ایران میان یک کمپانی را میگن تقلب کرد البته وقتی به کل حالات در ایران نگاه میکنیم همه براحتی در مورد هر چیز صحبت میکنن.
    برای همین من میگم حق با شما است.
    اصلا ارم مرسدس را هم اینها تقلب کردن. بعدا معلوم میشه. عجیبه شما خبر نداری

   • yas

    7

    0

    دکتر رضا شریعت پناهی، اردلان سابق
    چرا با ایرانی جماعت مشکل داری
    تو که ماشاء الله آلمان زندگی میکنی و جراح پلاستیک، مدیر ارشد رستوران‌های زنجیره‌ای و جدیدا متخصص قلب و عروق شدی. همونجا خوش باش. چیکار به ما جهان سومی‌ها داری

 5. Arman.LH44

  13

  28

  من به مرسدس و لوییس اعتماد دارم که امسال هم هر دو قهرمانی مال خودشونه. شاید فقط سنگاپور یکم دردسر ساز بشه ولی قطعا مرسدس به آپدیت فراری پاسخ دندان شکنی میده.

 6. (h.n) lewis.44

  17

  27

  خوشم میاد اعتراف میکنه شکست رو قبول میکنه و وقتی برنده میشه مثل بچه های 10 – 12 ساله بالا پایین نمیپره یا مثلا از طناب جلوی سکو بالا بره…
  و همچنین طرفداراش تعصبی نیستن.
  ما منتظر پنجمین پیروزی دنیا هستیم اگرچه میدونم فوق العاده کار سختی هست.
  زنده باد king .

  • Ahmad VETTEL

   21

   8

   از خیلیا که صحبت های رادیویی شون تماماً بوق دار هستش که بهتره.در ضمن شما اگه از خوشحالی فتل بعد از پیروزی تو مسابقات بهت فشار میاد،میتونی بعد از اتمام مسابقه،دیگه بقیش رو نبینی

   • الف ی

    0

    8

    شما هم میتونی جواب غیر منطقی ندی وقتی جوابی نداری

  • Ahmad VETTEL

   21

   3

   10-12 ساله اونیه که ضعف خودش رو به پای ضعف ماشین میذاره.(من تو تعیین خط از کرب ها عبور کردم و کف ماشین رو داغون کردم ولی قطعا ایراد از ماشینه).و همچنین اونی 10-12 ساله هست که بعد از مسابقه از شدت حسودی به ماشین رقیب خیره میشه و میگه تیم رقیب تقلب کرده،ولی بعد از چند روز میگه که من همچین حرفی نزدم.

   • ...m6...

    11

    19

    حاجی چی میگه واسه خودت تو حالا لوئیس یه نگاهی کرد تا پارسال که بعد هر ریس فتل دل نمیکند از نگاه کردن به ماشین لوئیس مورد دوم لوئیس قبل پیچ یک فرمانپذیری رو از دست داد میتومی بری ببینی که ماشین نپیچید و از پیست خارج شد اونیم که راددیوهاش کثیفه فتله از آلمان تا الان بیشتر از چهار بار تو رادیو بوق اومده هه! لوئیس_رادیو_بوق? با مدرک حرف بزن اخه ادم به مکانیکش که اینقدر براش زحمت میکشه اون جوری فحش میده؟ نچ نچ نچ

   • THE MINDBLOWER

    13

    2

    رفتار بچگانه که منظور دوست عزیزمون بود یعنی اینکه یکبار تو 5سال گذشته سریعترین ماشین رو نداشته و شروع کرده غرغر کردن…
    درسته که پارسال سب به ماشین مرسدس نگا میکرد ولی حتی به توروروسو هم نگا میکرد والبته هیچکدوم از ما یادش نمیاد که گفته مرسدس ها حقه یا تقلبی داشته باشند…
    یکی از هزاران چیزی رو که درباره وتل دوس دارم اینه که حتی51 پیروزی بعد از مونزا 2008 همچنان وقتی میبره همون شادی و لبخندی رو لباشه که 2008 بود حالا میخاد این لبخند واسه یه قهرمان باشه یا یه بچه 10-12 ساله…

   • الف ی

    -1

    11

    داداش حالت خوبه یا نه؟
    کارشناس و توتو ولف و فتل و آلیسون و همه میگن فراری کاملا سریعتره
    اونوقت تو میگی باخت تقصیر ماشینه؟؟؟؟!!!!!!
    شورش رو در آوردینا

   • yas

    5

    1

    الف ی جان آرومتر
    این حجم از خشونت غیر قابل درکه. یه باخت آوردینا. جنبه داشته باشین برادر من

  • akrh78

   19

   5

   تند نرو عمو جون.اول درست همچیو ببین.مصحبه ها رو بخون بعد گوهر پاشی کن
   راننده پخته و 67 ساله و بالغ شما بعد ریس 4 چشمی ماشین سب رو دید میزد که ببینه با چی فتل لهش کرده.البته بیشتر به جلوی ماشین رو نگا میکرد چون تو ریس فقط اگزوز فتلو میدید
   همونی که بعد چنبره 4 ساله مرسدس با فاصله فاحس و حداقل حداقل 1 ثانیه تا میبینه فراری امسال بهشون رسیده بهش فشار میاد میزنه تو خط چرند بافی و جنگ رسانه ای،همون چیزی که با کمک رسانه های کشورش توش استاده و نیکو رو فراری داد
   و میاد ادعای تقلب فراری میکنه. درحالیکه اینطور که بوش میاد از پارسال بال عقبتون غیر قانونی بوده
   نو مسابقه هم تو استارت پیچ یک کشید سمت فتل که مثل اسپانیا 2016 بکنه. هم موقع ری استارت پیچ آخر میخواست بزنه به فتل، که خدا رو شکر دستشو تو هر دوتا مورد خوند و ناکامش گذاشت
   بدجور دارین میسوزین برا همین این ریس بدجور چسبیده بهمون
   یه پیشبینی برا مونزا هم بکنم طبق نظر همیل فن برتر جناب “فیک دکتر اردلان زیبا”: اسپا زیباست،مونزا از اون زیبا تر
   فک کنم قراره لپ بشین
   بدرود

   • akrh78

    10

    3

    بابت طولانی شدن از ادمین ها معذرت میخوام
    بار اوله

   • MERC

    5

    8

    “بد جور دارین میسوزین”…..؟!!
    والا ما که کاملا ریلکس هستیم, ولی به نظر میاد بعضیا اینقدر عقده کردن که حتی با برد راننده مورد علاقشون هم دلشون خنک نمیشه
    اشکال نداره, زمان تمام زخم هارو التیام میبخشه

   • Ahmad VETTEL

    8

    3

    m6:
    آره بابا اصلا همیلتون پیچید ماشین نپیچید یا جاده پیچید ولی همیلتون نپیچید یا جاده پیچید ولی ماشین نپیچید و هزاران حالت دیگه هم ممکنه!!!واقعا که حق دارین به مرسدس بگین پیکان!!!!!!!

  • (h.n) lewis.44

   5

   15

   ما کلا آخر مسابقه رو نمیبینیم چون میدونیم کینگ چه اول بشه چه آخر یه مدله نهایتش جایزه شو پرت میکنه هوا بعد میگیرتش.
   بعدشم ما 2016 رو یادمون نمیره که کلا از اقای سب هرچی پخش میشد بوق بود فحشاش به مکس اونو کجای دلم بذارم اسطوره اخلاقتون به یه جوون 18 ساله فحش میداد فک کنم رادیوش وصل بود به بوق ماشین.
   و ما کماکان یادمون نمیره که اول فصل 2017 کی بود که به سیستم تعلیق مرسدس وبحث سوزوندن روغن عین بچه های 10 -12 ساله به فیا اعتراض کرد و در نهایت به هیچ جا نرسید.
   و متاسفانه ذهنم یاری نمیده که کدوم سال بود که حتی به رد بول در همین زمینه اعتراض کرد.
   بخوای نخوای مرسدس تو این چند سال اندازه کل عمرش پیروزی داشته الانم که یه رقیب براش پیدا شده ما خوشحال میشیم مسابقه جذاب تری رو ببینیم.
   و البته عادت به این تعصبات داریم.
   ادمين:
   اخطار اول و آخر، دفعه بعد كه به سايت، كاربران سايت و يا همكاران بنده توهين كردين آخرين باريه كه كامنت ميزارين، نميدونم واقعا، مودب بودن انقدر سخته كه هي بايد گفت؟؟؟؟

   • yas

    8

    2

    ادمین محترم به نمایندگی از كل اعضای سایت جواب شما رو داده. دلیل بیشتری برای توضیح نمی‌بینم. ادمین جان مرسی كه هستی

   • الف ی

    6

    1

    جناب ادمین
    میشه بفرمایین توهینش کجا بوده؟
    ادمين:
    همونجاش كه پاك كردم، اينكه شما از يه فحش دو كلمش رو فاكتور بگيرين نقطه چين بزارين به معناي رعايت ادب از شما نيست، به معني پيچوندنه، كسي نيست كه نخونه و نفهمه منظور شما چي بوده، پس ادب رو رعايت بفرماييد

   • Ahmad VETTEL

    5

    0

    آره لابد فتل امسال تو بحرین به ورستپن گفت dickhead.حالا خوبه مکس خودش تو اون برخورد داغون شد و همیلتونم هیچیش نشد وگرنه خدا میدونست که چی میگفت!!!!

  • دکتر رضا شریعت پناهی

   1

   9

   من بعنوان پزشک به شما میگویم، ارزش ندارد یک رقابت که اینطور دارید حرص میخورید.
   اگر گردنش را مثل حاجی فیروز تکان دهد، چی به نظرتان سنش تا 20 میرسد؟
   اما بزرگوار، اگر یکنفر از شما بپرسد، کارنامه این دو را مقایسه کنیم، کدام برنده هستن؟
   بعدش اگر گفت که چرا حتی در یک مورد هم راننده شما برتری ندارد. حتی یک مورد. چون هر دو در یک سال وارد فرمول 1 شدن.درسته؟
   اخه باید یک چیزی برتر داشته باشه دیگه.
   من نمیدانم اینجا در مورد فتل صحبت کردن باعث ناراحتی ادمین های محترم میشود یا نه. اگر میشود بگویید، از این به بعد دیگر حقایق را نگویبم. چون تغییر که نمیکنن اما نمیگوییم. اینهم مقصر من نیستم، شنیدها در اینستاگرام اینطور میگوید. اگر تشریف ببرید به پیج های مربوط به فرمول 1 میبینید که چقدر این مسئله گفته شده. برای همین من دوست ندارم باعث ناراحتی شوم بهرحال این سایت متعلق به ادمین های محترم هستش. حقشان است که نخواهند کسی در مورد فتل یا هر کسی دیگری چیزی بگوید. ما یا میپذیریم و میمانیم یا مرویم. برای همین ممنون میشوم اطلاع دهید که اگر نباید گغت، رعایت کنیم.
   ادمین:
   ۱_ شما قوانین سایت رو رعایت بفرمایید کفایت میکنه
   ۲_ داستان سرایی نکنید تا این اکانت هم نره پیش بقیه
   ۳_ آخر نفهمیدیم دکتر اردلان یا دکتر شریعت پناهی یا دوستان قدیمی یادشون باشه مهندس جهانی عضو کانون مهندسان آمریکا که در آلمان زندگی می‌کنه
   ۴_ ایول به پشت کار شما در ساخت اکانت

   • Ahmad VETTEL

    8

    0

    ادمین جون میذاشتی یه روز از اکانت جدیدیش بگذره بعد ما رو میخندوندی

   • Akbar (Ghasemi)

    7

    0

    هر چی شغل شاخ تو دنیاست رو ایشون با هم داره… ادمین محترم خواهش میکنیم مسدودش نکنید چون بالاخره ایشون هم دل داره… اگه مورد داشت کامنتاش سانسور کنید فقط… ممنون از ذکاوتتون در مدیریت سایت.

   • THE MINDBLOWER

    4

    1

    بزرگوار همیلتون از سالی که به افوان اومده ماشین رقابتی داشته ولی سب حدودا 4 سال متر بوده و اینم بگم اینها رو باید بعد از بازنشستگی جفتشون مقایسه کرد

   • yas

    5

    2

    خوشم میاد تا اکانت ساخته میشه همه میفهمن این یارو کیه. خب دکتر جان شما با این همه سطح معلومات و دانش و تحصیلات، یخورده رعایت کن دیگه برادر. نا سلامتی ۱۴۸ تا تخصص مختلف داری عزیز دل. قهرمان سابق فرمول 1 هم که بودی. ناقلا نکنه میخوای رکود جهانی بن شدن رو بشونی ما خبر نداریم. آی شیطون بلا. ادمین های عزیز و دوست داشتنی. لطفا با دکتر همکاری کنین تا به این رکورد مهم دست پیدا بکنه. ناسلامتی اسم ایران در میونه.

 7. Saeedsl1

  21

  6

  سباستین امروز قوی و بی نقص بود و وقتی وی در چنین شکلی باشد شکست دادنش کار سختی است.

  خوشم میاد حتی خودشم ب قدرت پادشاه واقفه ولی عده ای نه?

  دیگ کم کم خودتونو برای تکرار تاریخ آماده کنید
  سب قراره مث اسطورش شومی برا پنج شیش سال آینده قهرمان باشه??????

 8. Saeedsl1

  20

  4

  از آریوابنه میپرسن نظرت راجع ب اینک میگن لوییس استاد بارونه چیه؟!

  میگ ما میخایم اینطور باشه چون ما استاد خشکی هستیم

  وگرنه همه مونزا ۲۰۰۸ و اسپین ۳۶۰ درجه ای همیلتون تو رقابت قهرمانی و پیروزی سب رو بیاد میارن

  برزیل ۲۰۰۸ و روز قهرمانی همیلتون تو بارون البته با سبقت سب تو تورو روسو رو بیاد میارن

  ولی ولی ولی سب هیچی سرش نمیشه??

 9. yas

  20

  4

  خراب جمله آخرت شدم پسر:«اما باید این را نیز بگویم که سباستین امروز قوی و بی نقص بود و وقتی وی در چنین شکلی باشد شکست دادنش کار سختی است».
  هرچند درست ترش اینه که باید بگی: «وقتی وی در چنین شکلی باشد شکست دادنش غیر ممکن است»

 10. Behrooz

  6

  18

  اگر فراری واقعا حقه ای نزده باشه و با تلاش خودشون به این سرعت رسیدن باید بهشون دست مریزاد گفت ولی اگر حقه ای در کار باشه مرسدس نمیتونه باهاشون برابری کنه . من فکر میکنم مرسدس یه فکری به حال ماشینش میکنه و اینجور نمیمونه .

 11. daniel65

  2

  11

  اقا رکورد پیست اسپا با ۱،۲۱ دست باریچلو هستش حالا بعد این همه سال و با این ماشینهای با تکنولوژی بالا بهترینش کیمی زد با ۱،۴۱ .!!!!اقا چطور ممکنه؟علتشو کسی میدونه

  • hg10

   6

   0

   سلام دوست عزیز مطمئنی درست دیدی چون اون زمان بارچلیو برا مونزا هست اونم تو رکورد مسابقه است این زمان رایکونم برا تعیین خطه و فکر میکنم اگه درست باشه سریع ترین تایم تو این شکل پیست تو کل تاریخشه بازم فکر نمیکنم این گفتی درست باشه بارچلیو یه کانادا و موندا دستش هست رکورد مسابقه اونم برای سال ۲۰۰۴ هست

  • HeiSenBerg

   10

   1

   سلام اون موقعی گه این رکورد ها رو میزدن حین مسابقه
   سوختگیری انجام میدادن ومیزان مصرف سوختشون ازاد بود
   وبه تایر ها هم فشار بیشتر میونستن بیارن چون استراتژی
   های دو پیت استاپ و سه پیت استاپ بود ولی الان تعداد
   پیت استاپ ها کمتر شده وسوخت گیری هم حذف شده و
   همچنین محدودیت حمل سوخت هم وجود داره و راننده ها
   باید سعی در مدیریت تایرها برای دور های طولانی باشن
   همین باعث میشه که سرعتشون کاهش پیدا کنه…

  • Hamed

   9

   1

   1:21 تو اسپا اصلن امکان نداره و قطعا با یه پیست دیگه اشتباه شده
   سریعترین دور مسابقه ای اسپا مال کیمی رایکونن هست سال 2005 اگر اشتباه نکنم حدودای 1:45 که اونم مربوط به نقشه قبلی پیسته با تغییری که چند سال پیش تو مسیر پیت لین و bustop chicane دادن رکوردش دیگه مبنای مقایسه نیست

 12. Alchemist

  14

  27

  واقعا جو کامنتای سایت داغونه . فتل فنا یا بهتر بگم تیفوسی ها(البته نه همشون ) کلا منطق و بوسیدن گذاشتن کنار . تا پارسال شاید مرسدس قدرت مطلق بود ولی امسال خود فراری و فتل و همه دنیا دارن میگن فراری ماشین برترو داره ولی اینا قبول نمیکنن. تا پارسال که همیلتون پول میزدو پیستای سرعتی رو میبرد سریع میگفتن اتوبان و پاشو میذاره رو گاز و میره امسال که فتل میبره میشه مهارت و نبوغ …. .تو کفی بدون دی ار اس مرسدسو خورد . بعد میگن ماشینی که فست لپ میزد و تاپ اسپید زده سریعتره .فتل اونجلو راحت داشت ریس و کنترل میکرد بیکاره به موتور فشار بیاره فست لپ بزنه یا تاپ اسپید . اگه به تاپ اسپید بود بوتاس با ویلیامز رکورد سرعتو زده یا پرز با فورس ایندیا . در کل یکمی منطقی تر برخورد کنن چه همیل فنا چه فتل فنا. اینجا زیباست و فلانجا زیباست م نگین لطفا .با تشکر :))))

   • Alchemist

    4

    0

    یاس فورس ایندیا جفتشون کل کفی رو اسلیپ استریم فتل و همیلتونو داشتن که اومدن جلو .خودت با فتل که سبقت گرفت مقایسه کن . اتفاقا رو همیلتون تعصب دارم .

  • yas

   11

   1

   از زیبایی هم فقط دکتر شما و چند تا همیل فن منطقی!! استفاده می‌کردن که خدارو شکر اتریش همه مارو از شر این زیبایی خلاص کرد.
   در ضمن جمله آخرتون هم برای این بود که نشون بدین تعصب ندارین و از این چیزا. بیخیال…

   • Ahmad VETTEL

    5

    1

    پس Alchemist جان واسه ما حرف از منطق نزن.چون تعصب و منطق دو چیز نامانوس هستن و متناقضن

  • Hamed

   3

   10

   Alchemist زیاد خودتو درگیر نکن یه عده ای اینجا هستن که بعد از هر گرندپری مرزهای منطق رو یه تکون اساسی میدن
   گل پدوک فرمول 1 دقت کنید “کل پدوک” دارن میگن بهترین ماشین امسال مال فراری بعد اینا میگن چرت نگید عاقا فقط ما حالیمونه فورس ایندیا که دابل اسلیپ استریم میگیره تو ریس ” داشته” میگرفته فتل رو :))
   که چی ؟؟ که بگن فتل تک ستاره مسابقاته و بقیه در حد کارت ریس میدن
   انگار بقیه دنیا تا حالا ریسر فرمول 1 ندیدن و حالیشون نی کی کلاس رانندگی داره یا نه
   با همه اینا تا آخرین ریس امسال طرفدار شماره 5 هستم خودش برعکس پسر منطقی و راننده صاحب سبکیه

   • THE MINDBLOWER

    7

    1

    اقا حامد خود لوییس گفت که فراری بعد اتریش خیلی بهتر شد و درست هم میگه فراری با اپدیتی که واسه سیلوراستون اورد خیلی خوب شده ولی نمیشه گفت کل سال ماشین بهتر رو داشه…

  • 77Ali

   6

   1

   ببخشيد دوست عزيز نميدونم شما به فكت اعتقاد دارين يا نه ؟ اين كه سريعترين سكتور ٢ و ٣ براى هميلتون بوده و سريعترين سكتور ١ بوتاس اونوقت چطورى فرارى سريعترين ماشينه ؟
   فستست لپ سب كمتر از٠.١ سريعتر از لويس بود واقعا نميفهمم منطق شمارو حتى حتى اگر فرارى سريعتر باشه ايا اين برتريش مثل برترى سال هاى گذشته ى مرسدسه؟!؟؟؟ ايا فرارى غير قابل شكست نيست؟ سريعترين ماشين سيلورستون چه ماشينى بود ؟ سريعترينه استراليا چطور؟
   مجارستان رو كى برد؟ با چه فاصله ايى ( اين جمله رو با منطق خيلى از دوستاتون زدم كه فاصله ١١ ثانيه ايى بلژيك و مبنا قرار ميدن)
   حرف من اينه كه امسال با توجه به هر ريس و شرايط اسفالت و ستاپ گيرى ماشين هر كدوم ميتونن اون يكى رو شكست بدن و اصلا اين فرارى به مانند مرسدس ٢٠١٤ تا ٢٠١٧ نيست
   خوشحال ميشم نظر شمارو بدونم در مورد حرفام

  • 77Ali

   6

   0

   ببخشيد دوست عزيز نميدونم شما به فكت اعتقاد دارين يا نه ؟ اين كه سريعترين سكتور ٢ و ٣ براى هميلتون بوده و سريعترين سكتور ١ بوتاس اونوقت چطورى فرارى سريعترين ماشينه ؟
   فستست لپ سب كمتر از٠.١ سريعتر از لويس بود واقعا نميفهمم منطق شمارو حتى حتى اگر فرارى سريعتر باشه ايا اين برتريش مثل برترى سال هاى گذشته ى مرسدسه؟!؟؟؟ ايا فرارى غير قابل شكست نيست؟ سريعترين ماشين سيلورستون چه ماشينى بود ؟ سريعترينه استراليا چطور؟
   مجارستان رو كى برد؟ با چه فاصله ايى ( اين جمله رو با منطق خيلى از دوستاتون زدم كه فاصله ١١ ثانيه ايى بلژيك و مبنا قرار ميدن)
   حرف من اينه كه امسال با توجه به هر ريس و شرايط اسفالت و ستاپ گيرى ماشين هر كدوم ميتونن اون يكى رو شكست بدن و اصلا اين فرارى به مانند مرسدس ٢٠١٤ تا ٢٠١٧ نيست
   خوشحال ميشم نظر شمارو بدونم در مورد حرفام

 13. Ahmad VETTEL

  21

  6

  Alchemist:
  اخه نکه مرسدس فن ها و همیل فن ها خیلی منطقین!!همه عالم و آدم قبول دارن که مرسدس تو بارون قویترین ماشین رو داره ولی همیل فن ها اون رو به پای مهارت همیلتون تو بارون میذارن.

  • Alchemist

   6

   10

   خیلی از همیل فنا دیگه کامنت نمیذارن تو سایت متاسفانه. من همه رو جمع نبستم. خودمم قبلا تو کامنتا قبلیم گفتم مرسدس دست بالا رو تو بارون داره ولی همه چی ماشین نیست. فراری هم فقط تو بارون مشکل داره وگرنه بقیه جا سریعتره.

   • yas

    6

    2

    دلیل کامنت نذاشتن اونها مشخصه. عادت کرده بودن خط اول رو بگیرن و برن. حالا امسال رقیب پیدا شده، اون هم چه رقیبی که همه رو ساکت رده

   • الف ی

    2

    6

    هستیم هنوز
    We are steal alive!
    ولی وقتی راننده مون به همچین دلیلی شکست خورده، ترجیح میدیم مثل بچه آدم ساکت بمونیم و نمی ریم رو اعصاب طرفدارای راننده برنده و میذاریم لذتشون رو ببرن
    ای کاش شما هم یاد گرفته بودین

   • yas

    4

    0

    جناب الف ی با این جمله «ترجیح میدیم مثل بچه آدم ساکت بمونیم»
    خیلی چیزها برای خیلی‌ها روشن شد
    ژست نگیرید عزیز. خود واقعیتون رو نشون دادید.
    هنگام باخت آدم ادب نوشتاری و گفتاریش رو نشون میده

   • الف ی

    0

    1

    خیلی چیز ها خیلی وقته که روشن شده
    چرا چه فتل ببازه چه ببره باید اینجا ما اعصاب خوردی داشته باشیم با فتل فنا؟
    وضعی درست کردین که آدم رو از حالت عادیش خارج می کنین
    اکثریت فتل فنا اینجوری هستن
    همشون منظورم نیست

   • yas

    1

    0

    بابت کامنت تندم از آقای الف ی عذرخواهی می‌کنم. یخوزده تند رفتم. ولی شما هم مراعات کن برادر من

 14. Behzad

  9

  2

  مسابقه مونزا اگر هوا آفتابی و دما بالا باشه مرسدس ها با تایرها مشکل خواهند داشت و اگر دقت کرده باشید در spa قبل از پیت استاپ اول تایر عقب سمت چپ همیلتون دچار خوردگی یا هر اسم علمی که داره شده بود.
  بعد از مسابقه یک شنبه همیلتون کارهای عجیبی با حوله میکرد و مثل کسی که از حمام آمده باشه و اون حرکت های ناموزون کلی سوژه شده و بنده خدا میخواست همه جاشو خشک کنه ولی حواسش نبود لباس تنشه!

 15. KamRun

  12

  2

  جالبه جوری ماشین فراری رو میبینه انگار تا الان تمام سبقتاشو با مهارت شخصی انجام داده! نباید یادمون بره چند ساله مرسدس اینطوری همه رو شکست داده و این چیز عجیبی نیست و اگه منطقی بهش نگا کنیم مشخصه هر راننده برتری بدون ماشین برتر کار خاصی نمیتونه بکنه…

  • THE MINDBLOWER

   7

   1

   مرسدس فن ها عادت کرده بودن تو این چند سال که ماشینشون راحت تو کفی بکنه از بقیه و بره ولی حالا که قدرت موتورها تقریبا برابره و حریف سب نمیشن دارن میگن ماشین برتر دست فراریه…
   ماشین فراری بهتر هست ولی نه طوری که نشه باهاش رقابت کرد.

 16. بهزاد زمانی

  5

  5

  جناب ادمین سلام, بنده تعدادی ویدئو دارم چطور می تونم ارسال کنم. این ویدئو ها میتونه پاسخگوی خیلی چیزا باشه و مسایل رو کمی روشن کنه
  اديمن:
  با بچه هاي سايت در تماس باشين پيام خصوصي طوري، يا خود بنده هستم خدمتتون، پرهام تحصيلي

 17. Mahmoud

  8

  3

  نمیدونم همیلتون چرا این حرفو میزنه یا نمیدونه یا خودشو زده به ندونی. خیلی واضحه موتورها برابرند هیچ برتری ای وجود نداره اگه به سبقت فتل یه خرده بیشتر دقت کنین میبینین که وقتی فتل کامل از همیلتون رد میشه دیگه هیچ فاصله ای بینشون ایجاد نمیشه و از طرف دیگه اون فورس ایندیا ها سرعتشون خیلی بیشتر بود طوری که از همیلتون رد شدن و حتی بقل به بقل فتل شدن ولی توی ترمز گیری که مسلمه فتل و همیلتون قوی هستن تونستن جایگاهشون رو حفظ کنن. خیلی واضحه. از طرفی واقعا اینکه فراری توی پیچ های سرعت پایین بهتره درسته. فراری توی موناکو و مجارستان از مرسدس بهتر بود پس فراری از لحاظ شاسی برتر داره. ولی واقعا مبهمه چرا فراری توی بارون اینقدر بد عمل میکنه. و اینکه واقعا باید نگران بود و نمیشه با اطمینان گفت فراری با قدرت ادامه میده و قهرمان میشه یهو دیدی اتفاق غیر منتظره مثل پارسال یا حتی امسال مثل آلمان چین باکو بیفته و فراری مفت بردو از دست بده. به امید موفقیت فتل و فراری.

 18. Farid

  7

  2

  دوستان توجه داشته باشید که این بشر داره جنگ روانی راه میندازه و به طرق مختلف داره فشار و از رو خودشو تیم بر میداره و میزاره رو دوش سباستین و تیم فراری. واسه همین تیم فراری و سب باید مراقبت باشن و دویست درصد خودشونو واسه مونزا اماده کنن و اسپا رو فراموش کنن. مرسدس واسه مونزا نقشه داره. این کاملا مشخصه. گرانده سب فورزا فراری فورزا کیمی

 19. Ahmad VETTEL

  9

  0

  رفتار صرفا فراری فن ها برام عجیبه!!از یه طرف از فتل بد میگن از یه طرف دیگه میگن طرفدار موفقیت فراری و فتل هستن.اگه کسی میتونه این تناقض رو برای من توجیه کنه.

 20. Amin

  2

  7

  با اینکه فتل خیلی زود از همیلتون سبقت گرفت ولی فراموش نکنین فتل ب خاطر اینکه مکس پیت استاپ نرفت تونست جلوی همیلتون در بیاد…هرچند همیلتون تو همون دور که سه تایی پشت قتل بودن سبقت گرفت ولی دیگه دیر شده بود(مکس فقط مسابقه رو خراب کرد ،صبر کرد لوییس ازش سبقت بگیره و بعد بره پیت استاپ??)

 21. seb5

  5

  0

  همیلتون فن هایه عزیز بعد از مسابقه همیلتون یه حرفهایی زده که همتون میدونید دوباره چند ساعت بعدش چارلی اومده گفته از حرفهایه همیلتون متعجب شدم و خندم گرفته چارلی گفته من میدونم کاملا ماشین فراری قانونی هست ولی همیلتون نمیدونه بعد از این مصاحبه چارلی همیلتون اونده گفته من تحت فشار بودم این حرفو زدم یا رسانه ها جور دیگه ای برداشت کردن میخام اینو بگم تو این چند سال فتل کی اومد گفت ماشین مرسدس غیر قانونیه یا اشخاص دیگه انسال که ماشین رقابتی شده چی شده یهو همیلتون و شما ها داغ کردید توتو اومده گفته ما با فراری در یک سطح هستیم پس شلوغش نکنید وقتی میگن ماشین یکی برتره گه هم تو ریس هم تو تعیین خط فاصله داشته باشه زیاد (تا چند سال قبل فاصله ی ۱.۵ثاتیه ای تو تعیین خط توسط مرسدس یا تا سال قبل فاصله ۴۰ تا ۳۰ ثانیه ای تو ریس توسط مرسدس ) پس لطفا شلوغش نکنید از ریس ها و میشرفتهایه مرسدش و فراری لذت ببرید

دیدگاه خود را بیان کنید