فرمول یک ایرانسباستین فتل بعد از کسب پنجاه‌ودومین پیروزی دوران فعالیتش در فرمول یک، علت بردش را سبقت بهنگام از لوئیس همیلتون دانست.

همان طور که دیروز دیدید، در یک تعیین خط بارانی، آلمانی فراری، مقام دوم را کسب کرد و حریف اصلی او، پول پوزیشن را از آن خود کرد اما شماره5 در همان ابتدای مسابقه، کار را برای بریتانیایی سخت و با استفاده از خلاء پشت مرسدس در دور اول، از او عبور کرد.

البته با توجه به رانندگی تهاجمی دو راننده‌ی فورس ایندیا در ابتدای رقابت، مسابقه می‌توانست با نتیجه‌ی متفاوتی به پایان برسد.

اما فتل با بهترین استفاده از شرایط، رانندگان دیگر را پشت سر نگه داشت و با 52 برد از آلن پراست فرانسوی  گذشت و در رده‌بندی بیشترین بردهای فرمول یک، به تنهایی در پله‌ی سوم ایستاد.

بردهای بیشتر از آلن (پراست)!

استارت خوبی داشتم. فکر کنم لوئیس مرا ندید چون کمی به سمت چپ هلم داد. اما می‌دانستم شانسم برای سبقت در سربالایی تپه است.

فکر کنم امسال زمان بهتری سبقت گرفتم. پارسال مدام در اقدام برای سبقت کم می‌آوردم. زمان‌بندی‌ام خوب بود. مخصوصا با کم شدن درگ بال پشت.

کارم را به خوبی انجام دادم اما ناگهان دو خودروی فورس ایندیا شروع به حمله کردند. اما به محض این‌ که جلوی لوئیس بودم خیالم راحت شد.

بعد خودروی ایمنی به پیست آمد و همه چیز عوض شد. شروع مجددم خوب بود. خروج خوب و تمیزی از پیچ یک داشتم.

مسابقه فرمول یک بلژیک 2018

مسابقه فرمول یک بلژیک 2018

ترمز کردن برای پیچ یک در حالی که باد پشت، شدید بود دشوار شد. بعد از آن، مسابقه‌ی بی‌دردسری بود.

از سوی دیگر همیلتون در نیمه‌ی اول مسابقه توانست فاصله‌اش را با آلمانی حدود سه ثانیه نگه دارد اما در فاز پایانی رقابت این پسر انگشتی بود که اختلاف خود را با شماره44 به یازده ثانیه رساند.

آخرهفته‌ی خوبی بود!

لوئیس در پایان استینت اول، خیلی سریع بود و فشار زیادی آورد اما در استینت دوم توانستم مسابقه را کمی کنترل کنم و سرعت آن را قدری کاهش دهم.

خوش‌شانس بودم که در مستقیمی‌ها به ترافیک ماشین‌های لپ شده رسیدم و زمان زیادی از دست ندادم. در پانزده دور آخر دیدم لوئیس هم دیگر گاز نمی‌دهد. توانستم کمی استراحت کنم اما کمی پراسترس بود.

واقعا از مسابقه لذت بردم. در این زمان و با این ماشین خوب، رانندگی در این پیست برایم لذت‌بخش است. بی‌صبرانه منتظر شروع رقابت بعدی‌ام.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

68 دیدگاه

 1. S5

  51

  0

  همیلتون کاملا خیالش از پشت سرش راحت بود موقع استارت و کامل فرمون داد سمت فتل.( که البته کارش کاملا قانونی بود)
  ادمین تشکر که با خوش سلیقگی عکس بهترین لحظه مسابقه را انتخاب کردی؛ لحظه دفاع “شیر شاه” در برابر حمله سه موتور مرسدس

 2. THE MINDBLOWER

  57

  2

  چیزی که خیلی زنندس و زشت صحبت‌هایی که همیلتون درمورد حقه و تقلب فراری رو موتور داره و میگه که چیز‌هایی که که فراری داره ممکنه غیرقانونی باشه.همیلتون هروقت رفیقاش رقابتی بودن همین کارو کرده این ویژگی رو تو وتل ندیدم.

  • amin.mohammadi

   11

   1

   سلام

   دقیقا وقتی بازی تموم شد و فتل داشت با این خوش و بش میکرد همیلتون بالا سر ماشین فتل بود و داشت تو کابین رو نگاه میکرد(احتمالا داشت پشت فرمون فتل رو میدید)،ی دید ب بدنه و جلو ماشین هم انداخت وقتی فتل اومد واسه مصاحبه همیلتون رفت

   مسابقه جذاب نبود،کسایی ک قرار بود مسابقه رو زیبا کنن رفتن بیرون،دقیقا خوشبحال مرسدس شد چون خودشو از لحاظ تیمی از فراری جدا کرد

   • akrh78

    3

    0

    حرفات صحیح ولی ناموسا دیگه نگین “بازی”
    با هر متری “مسابقه” هست نه بازی

 3. Saeedsl1

  40

  3

  ۵۲ برد و شکستن رکورد آلن پراست!!!

  و البته ۱۳ برد با فراری!!!ینی سومین راننده از لحاظ برد با فراری مشترک با آلبرتو اسکاری…

  این حاصل میراث مارکیونه هستش
  کسی ک ب این نتیجه رسید ک دوره ناندو تموم شده و برای جایگزینیش هم بجای رفتن سمت ریکیاردو و بوتاس ک با ماشین برابر عملکرد بهتری داشتن از سب ۲۰۱۴ تصمیم گرف سب رو انتخاب کنه

  و حالا میفهمیم چ ابر انتخابی بوده….مث صید ی نهنگ بجای قزل آلا میمونه??✌??

   • Saeedsl1

    22

    0

    منظورم از تموم شدن دوره از دست دادن ارتباط با گاراژ فراری بود

  • Farid

   28

   1

   زنده باد سباستین کبیر ‌ یه دونه ای خدایی. اگه بارون و شانس ۴۴ بی خیال شن امسال قهرمانی مال سباستینه. دوست عزیزم البته کارهای مارکیونه فقید و بزرگ غیر قابل انکاره واسه فراری ولی لوکا دی مونته زیمولو سباستین رو آورد فراری و این آخرین هدیه اون به فراری بود و همیشه به این زرنگی و اینده نگریش افتخار کرده. فورزا سب فورزا کیمی فورزا فراری راگاتزی

  • THE MINDBLOWER

   23

   2

   درسته که اون سال سب رو انتخاب کرد ولی فراموش نکن ک سب هر چهار سال قبلش رو قهرمان شده بود.
   به طور کلی سب وقتی ماشین دقابتی نداشته باشه روحیه‌شو تقریبا از دست میده ولی دیدیم که ماشین رقابتی بدن بهش چیکار میکنه.

  • SFXSuperFast

   1

   0

   اگر بخای با متر و معیار شومی و مبنامون رو دستاورداش قرار بدیم ناندو حقش 100 برد 10قهرمانیه!!
   همین الانم ماشین رقابتی داشته باشه همه رو زخمی میکنه!
   چه موگوی تو!؟

 4. Saeedsl1

  48

  1

  سب دیگ اسپا رو باید فراموش کنه و برای مونزا آماده شه تا بعد از هشت سال پرچم ایتالیا رو توی ایتالیا ب اهتزاز دراره تا خاطره تلخ جام جهانی فراموش شه??????

  فورتزا سب????

  • akrh78

   5

   0

   وقتی به عطش مونزا برا برد سب و فراری فکر میکنم و اینکه قراره چی بشه حس زمان برد ایران جلو مراکش بهم دست میده
   که ما زمین و زمان رو ترکوندیم نصف شیرازو (بیشترشم پیاده) شیپور زدیم
   یکی از بهترین شبای عمرم بود
   کاش میشد این اخر هفته مونزا باشیم
   ادمين:
   اي كاش واقعا????

 5. seb5

  29

  1

  برد سب عزیز و افسانه ای رو تبریک میگم به فتل فنهایه عزیز سبقتهاشو باید بشمری از همیلتون کسی که تا بلژیک هنوز نتونسته از سه تیم برتر سبقت بگیر واقعا که منظورم همیلتون با این مرسدس راستی هالک پنالتی ۱۰ رده ای برایه منزا گرفت و سه نمره منفی تو گواهینامش خدا رحم لکلرک کرد اگر هیلو نبود گردنش رفته بود و اعتراض شدید فراری به فیا بخاطر باله عقبه مرسدس که گفته شده غیر قانونی بوده و فیا گفته پیگیری میکنیم واریوابنه گفته ما منتظر منزا هستیم جهنم سرخ

  • SFXSuperFast

   1

   0

   وقتی جهنم رنگی غیر از رنگ ریگولارشداشته باشهاعلامش میکنن
   مثلن جهنم سبز(که کاملا برعکسه و یه تقابل جالبی داره)
   نیازی نیست که بگی جهنم سرخ!!
   امیدوارم یک دو بشه تو مونزا
   آخرین 1-2های فرراری تو مونزا برمیگرده به 2002 و 2004 که باریچلو برد و شوماخر2ام

 6. Behzad

  22

  1

  انتظاری که از این مسابقه بود تقریبا برآورده نشد و فتل همان چند کیلومتر اول پیشتاز شد و بدون اشتباه برنده شد و کار به جنگی که منتظر بودیم نکشید.
  این صحنه یک خاطره از این پیست را زنده کرد و آنهم شوماخر افسانه ای که پشت سر برادرش رالف از تیم ویلیامز بود و مثل فتل همان اول با سبقت کم نظیر پیشتازی را بدست آورد.

 7. mojtaba

  7

  22

  سبقت فتل از لوییز خیلی ساده اتفاق افتاد کاملا مشخص بود فراری برای این مسابقه ماشین بهتری داره مرسدس اگر ماشینش رو آپدیت اساسی نکنه قافیه رو باخته

  • 77Ali

   13

   0

   اتفاقا ٢ ماشين كاملا رقابتى عن در حال حاضر فستست سكتور ٢و ٣ براى لويس بوده و تو فستست لپ هاى ماشين ها سب كمتر از٠.١ از لويس سريع تر بوده علت برترى فتل صرفا رانندگى بى نظيرش بوده و لويس هم مثل هميشه عالى نبوده سبقت ابتدا مسابقه هم كاملا حرفه اى گرفته شد
   من هميشه گفتم راننده ها ربات نيستن كه تا يكى برنده بشه بگيم به خاطر ماشينش بوده راننده ها هم يه تلورانس عملكردى دارن ديروز لويس به خوبى سب نبود تو رانندگى چون اگر بود احتمالا بايد جفت سب ميموند تا انتها ( فستست سكتور ها اينو نشون ميده كه از لحاظ تئورى لويس سريعتر بوده و فقط كافى بوده تو يه دور بهترين عملكرشو تو هر ٣سكتور بزاره تا فستست لپ بزنه)

 8. Behrooz

  8

  23

  من دیروز گفتم فراری سریعتره و بعد از عروج تو مستقیمی این موضوع مشخص میشه که دقیقا همین اتفاق افتاد ، استباه لوییس اونجا بود که باید پیچ یک رو میداد به فتل و تو مستقیمی شانسش رو امتحان میکرد ، چون کاملا مشخص بود فراری اونجا سبقت میگیره ، پارسال هم دقیقا همینجا سبقت گرفت ولی سرعت فراری مثل الان نبود که اونو تکمیل کنه . یه کار خوب دیگه ای که لوییس کرد از اواسط مسابقه زیاد فشار نیاورد و موتور رو گذاشت برای مسابقه های بعدی .

 9. Farid

  23

  3

  سباستین یه بار دیگه نشون داد اگه ابرو مه و باد و … و بارون بی موقع و شانس ۴۴ در کار نباشه و مسابقه روال طبیعیه خودشو طی کنه اجازه نمیده p1 از دستش در بره. اون بلده چطور خودشو تیمو جلو ببره. ایول داری بخدا سب. به امید یه یک و دو تو مونزا. گرانده سب

 10. بهزاد زمانی

  9

  10

  سالهای گذشته مرسدس در مسیر مستقیم و خروج از پیچها بینظیر بود ولی ماشین نسبت به فراری و ردبولها دانفورس پایین تری داشت و پیستهایی رو که نیاز به دانفورس بالا داشت رو واگذار میکرد, شاید امسال خواستن یه تعادل ایجاد کنن تو این زمینه نمیدونم اما فراری برعکس ماشین رو برای خروج از پیچ و سرعت بالا در مسیرهای طولانی و پرسرعت تدارک دیده و استراتژی فراری جواب داده, بنطر بنده بهتر بود مرسدس با همون شرایط پا به میدون امسال میگذاشت, در یه تورنمنت با بیست مسابقه ممکنه تعدادی مسابقه رو هم واگذار کنی اما مهم امتیاز آخر فصله و تعداد پیستهای سرعتی خیلی بیشتر از پیستهای دیگه است. امیدوارم مرسدس بتونه این نقیصه رو جبران کنه که البته ریس بعدی کاملا مشخص میکنه موضوع رو, مونزا سرعتی ترین پیسته بنظر من

 11. Amin

  7

  41

  به نظر همه طرفدار فتل هستن اینجا?اما محض اطلاعتون شما هیچ وقت نمیتونید فتل رو با همیلتون مقایسه کنید،بارها اتفاق افتاده وقتی قتل اول بوده خودشو کوبیده به دیوار آخریش هم همین چنتا مسابقه پیش بود،اتفاقی که همیلتون واسش نمیفته،ثانیا اونایی که میگن همیلتون سبقت نمیگیره ،باید بگم که همیلتون تنها فردیه که تو سه مسابقه پیاپی که از خط آخر شروع کرده تونسته رو سکو بره…(عملکرد تیمی هم،همه میدونن هیچ تیمی به اندازه فراری کثیف کار نمیکنه اونا همیشه رایکونن رو فدا میکنن تا جلوی مرسدس ها رو بگیره و قگفتل بره درحالیکه امکان این رویداد تو مرسدس ۱ به ۵)

  • Ahmad VETTEL

   20

   3

   راست میگی واقعا هم نمیشه فتل و همیلتون رو با هم مقایسه کرد.چون در این صورت به مهارت فتل توهین میشه.فقط ما شهید بوتاس هنوز یادمون نرفته.شما رو نمیدونم آقا امین.

  • McLaren F1

   16

   0

   دوست عزیز اون هنر همیلتون نبود
   هر کدوم از راننده های فراری و مرسدس و حتی در بعضی از پیست ها راننده های ردبول اگه از رده ی بیستمم شروع کنن ده دور که بزنن حداقل تا شیشم بالا میان و اگه اتفاقی برای پنج تای اول بیفته مثل خرابی های متعدد ردبول اونوقت شانس سکو هم دارن
   اینم بخاطر اختلاف سطح ماشیناشونه
   شما که توقع نداری مرسدس و فراری پشت ویلیامز و سائوبر و هاس و مک لارن و … بمونن؟!

  • Nohed3339

   19

   0

   کی سبقت همیلتون رو از فتل یادش میاد لطفا بهم بگییییید؟؟؟!!!! خخخخ همیلتون فقط بلده از وندورن و هارتلی سبقت بگیره. البته از بوتاس هم میگیره. اونم بخاطر دستور تیمی خخ

  • THE MINDBLOWER

   13

   0

   ولی من مثالی براتون میزنم از زمانی که همیلتون تو سال ۲۰۰۷ و گرندپری چین تو پیت‌لین رفت رو سنگ‌ها ولی اصطلاحا ماشینش رو به‌گل نشوند تا شانس قهرمانی رو به‌راحتی از دست بده و کیمی قهرمان بشه تازه تو اون موقع نه بارونی بود و نه چیز دیگه‌ای…

 12. امید نورمحمدی

  12

  3

  مجبورم دوتا پاسخ به دو کاربر مربوط به تیتر ” همیلتون چگونه در صدر است؟” را اینجا عرض کنم. اول جناب بهزاد زمانی در مورد شانس و خطای انسانی و عدم اعتقاد به شانس. من فکر میکردم روشن کرده بودم که من هم درباره شانس همیلتون با شما هم نظر بودم و توضیح داده بودم که اتفاقات عجیب ولی پر تعداد از مرحله شانس گذشته ولی شما مجددا حرفهای خودتونو تکرار فرمودید. از طرفی منو متهم به داشتن توهم کرده بودید که همه دست در این دارند که سب قهرمان نشه. مسئله اصلا فرد نیست. بله هنوزم فکر میکنم که برد مرسدس برای خیلی از دست اندر کاران و صاحبان فرمول یک حیاتیه و هر کاری میکنند که منافع اسپانسرهای آنچنانی تامین بشه. مرسدس بعداز قهرمانی روزبرگ دیگه از راننده آلمانی استفاده نکرده و فعلا نخواهد کردو این فقط یک کد برای فکر کردنه . شما میتونید با دلیل مستند خلاف نظر منو اثبات کنید؟ پنالتی ده ثانیه به کیمی یا خطای پشیمانی همیلتون موقعی که از رفتن به پیت در زمان غیر قانونی سرباز زد و هیچ پنالتی دریافت نکرد چه دلیلی غیر از توجیهات گفته شده داره؟ به راحتی برای هر اتفاقی میشه قانون تفسیرهای عجیب داشته باشه.اگر سب اینکارو کرده بود چه اتفاقی میوفتاد؟
  اصولا نادیده گرفتن حقایق از جانب شما متداوله. اینجا یکبار دیگه عرض میکنم که در نبوغ همیلتون شکی برای من وجود نداره و عملکرد پخته ایشان غیرقابل نادیده گرفتنه.
  جناب یاس بنده را به رعایت ادب دعوت کردند. من کجا بی ادبی کردم؟ هرکس خلاف نظر شما نظری داشته باشه بی ادبه؟ اتهام توهم به من مودبانه بوده؟ اصولا از نظر جنابعالی حیطه ادب چه تعریفی داره و خط قرمز جنابتان کجاست؟ جناب کاربر این شما نیستید که برای مودبانه بودن یا نبودن تعیین کننده اید. ادمینهای محترم هستند و اتفاقا بسیار هم با جنبه تر از من هستند. برای شما هیچ توصیه خاصی ندارم چون اساسا به من مربوط نیست!
  متاسفانه نمیتونم از کلمه دوستان یا مشابه آن استفاده کنم. کاربران و طرفداران . یک مثال میزنم : بازی تیم ملی فوتبال ایران با مراکش در جام جهانی مثال خوبیه. ما بردیم ولی در طول نود دقیقه مراکش از همه جهات از ما بهتر بود. سوای از امتیاز و آمار که ما را بالاتر قرار میداد آیا ما بهتر بودیم؟ خداوکیلی کیفیت کدام تیم بهتر بود؟ مراکش حتی از پرتغال و اسپانیا هم شاید بهتر بود. عدم گرفتن نتیجه های آماری و امتیازی میتونه به کیفیت فنی بی ارتباط باشه.

  • majidsf64

   12

   3

   فکر کنم نیکو خودش خداحافظی کرد که توتو‌ولف غافلگیر و خیلی ناراحت شد.مرسدس انگلیسیه درست ولی به هیچ وجه راضی نبودن نیکو رو از دست بدن نیکو به خاطر جو همیلتونیه تیم مرسدس و اف۱ رو ترک کرد

  • yas

   6

   0

   جناب نور محمدی عزیز. فکر میکنم اینا یه اشتباهی رخ داده. اولا که اون پیام بنده در راستای حمایت از شما و در پاسخ به توهین کامنت کاربر بالایی شما بود.
   دوم اینکه بنده نه به شما و نه کس دیگه‌ای توهین نکردم. چه در سایت و یا گروه‌های تلگرامی و واتس آپی. اتفاقا اگر هم در مواقعی کل کل و یا بحثی پیش بیاد بنده کنار میکشم. می‌تونید از اکبر آقا قاسمی، آقای یعقوبی ، صحرایی و یا بقیه دوستان بپرسید

  • بهزاد زمانی

   2

   11

   جناب نور محمدی کدام حقایق رو بنده متداولا نادیده گرفتم؟ ” هنوزم فکر میکنم که برد مرسدس برای خیلی از دست اندر کاران و صاحبان فرمول یک حیاتیه و هر کاری میکنند که منافع اسپانسرهای آنچنانی تامین بشه.” اینکه شما اینطور فکر میکنید حقیقتی است که بنده متداولا یعنی مداوم نادیده میگیرم؟ عجب. اولا همین یک جمله یعنی اینکه همه دست به دست هم دادن تا به هر قیمتی مرسدس رو قهرمان کنند بدون مدرک مثبت تفکر شما, این عبارت صرفا یک توهم هست نه یک گزاره اخباری یا انشایی دارای اعتبار. خواهش میکنم بعد از این اگر احیانا موضوعی از جانب بنده بدون دلیل رد شد اعلام بفرمایید پاسخ میدم به یه عبارت کلی قناعت نکنید ضمنا اگر عقیده ای نسبت به موضوعی دارید اصرار به پذیرش آن توسط دیگران نکنید, چرا که این فقط یک عقیده است و اگر دلایل قانع کننده و اثبات گری داشتید دیگر عقیده محسوب نخواهد شد. با سپاس

 13. Behzad

  12

  0

  اون عکسی که چهار خودرو فتل ، همیلتون، پرز ، اوکون در کنار هم دارن به پیچ میرسن را تجسم کنید اگر مکس جای یکی از فورس ایندیا یا اسم جدیدش بود احتمال داشت دو سه نفر دیگر اوت بشن! چون غیر ممکن بود زودتر از سایرین ترمز کنه.
  Amin جان در سالهای اخیر فراری اونقدر در استراتژی رایکونن بد عمل کرده که در اکثر مواقع به خاطر دیر رفتن به پیت استاپ حتی نتونسته دو سه تا دور هم مزاحمت ایجاد کنه.
  شما نگاه کن زمانی که مرسدس ها به رایکونن میرسن که نزدیک دو ثانیه اختلاف تایم در هر دور بوده و با تایر فرسوده اصلا نمیشه دفاع کرد.
  احیانا اگر هم دفاعی شده در پیست هایی هست که امکان دفاع وجود داشته.

  • Omid

   13

   1

   آخه ورشتپن هنوز درحال یادگیری و درس گرفتن از اشتباهاتشه ! هولش نکنید خودش کم کم تا ده سال دیگه شاید یاد بگیره و اصلاح بشه.تو این مدت کسی هم یه وقت ازش انتقاد نکنه چون باباش ناراحت میشه…..

  • McLaren F1

   11

   0

   مکس جدیدا خیلی عاقل شده و واقعا داره قشنگ میرونه اما تمام فایل مدمکسشو کپی کرده تو مغز بوتاس!
   بوتاس جدیدا تو هر مسابقه یه ور ماشین خودش و چند نفر میترکونه

   • THE MINDBLOWER

    11

    0

    موقتا موافقم باهات چندتا مسابقس حداقل اروم‌تر شده ولی به کسی نزده امیدوارم ادامه این فصل رو هم همین‌جوری بره جلو…
    یه‌نوع عجله عجیب تو کارش داره که اگه بزارش کنار میتونه یه چیزی بشه…

 14. Hamed

  13

  0

  با عملکردی که فراری تو اسپا نشون داد (11 ثانیه زیر مرسدس 30 ثانیه زیر ردبول) مرسدس عمیقا باید نگران مونزا باشه تو اسپا هم اگر کیمی اسیر اون حادثه نمیشد قطعا یکی از سکوها رو مال خودش میکرد
  با این موتور فوق العاده امسال و درگ پایینی که ماشین فراری داره میشه امیدوار بود به 1-2 سب_کیمی

 15. safemode

  6

  0

  بسیار عالی..
  زمان تایم گیری و بارون وقتی همیلتون 1 شد همچین بالا پایین میکرد مثل اینکه قهرمان شده…خودشم فهمید شانس داشت…مسابقه همه چیز نشون داد.کیمی بیچاره بد اورد.بوتاس دیگه نبود که کمک کنه به جناب غرور…
  همه دیدن کی بهتره..واقها همیلتون مغرور و ناجوانمرد هست.اون زمان نیکو بود مشکل داشت الان فراری بهتره داستان میگه..اگه بوتاس یکم روحیه مبارزه داشت با اونم بد بود.راننده اینقدر بی اخلاق…خدایی لک مکس اکون بجا بوتاس بودند همیلتون مشکل پیدا میکرد..ایشالا ایتالیا بارون نیاد و سب فراری قدرت نشون بدند.

  • Amin

   0

   0

   همیلتون بی اخلاقه ….ههههه…فحش هایی که فتل به ی جوون ۱۸ ساله میداد رو همه یادشونه …عجیبه شما فراموش کردی…برو ی بار دیگه گوش کن اون وقت میفهمی کی بی اخلاقه

 16. امید نورمحمدی

  3

  0

  با درود خدمت یاس گرامی. با مراجعه مجدد به نوشته ها متوجه اشتباه مرگبار خودم در مورد شما دوست گرامی شدم. شرمنده شما شدم و پوزش میخوام. منهم مثل خیلیهای دیگه ممکنه در اثر هیجان و … دچار کج فهمی بشم. امیدوارم به بزرگی خودت منو ببخشی.
  جناب زمانی. هنوز هم اطمینان دارم جنابتان درست متوجه نمیشید که من چی میگم. شما ابتدا صحبت از توهم میکنی و بعد از چند جمله سراغ عقیده میروید. من نمیتونم و نمیخوام از عقیده جنابتان چیزی بدونم یا نصیحتی بکنم. بنده بر پایه مشاهداتم و پیگیری مسابقات همیلتون بخصوص از فصل قهرمانی روزبرگ یا رزبرگ یا هرچی تا به امروز به نتیجه رسیدم. قبلا هم گفتم پنالتی 10 ثانیه به کیمی خلاف روال همیشه برای یک خطای مشترک یا ندادن پنالتی به همیلتون بعد از امتناع از رفتن به پیت بعداز زمان قانونی فقط و فقط دو نمونه بود که چون متاخر بود به آنها اشاره کردم.
  اگر فرض کنیم که من قضاوتم در این دو مورد و دیگر موارد مشابه اشتباه بوده باز اتهام توهم که برازنده خود شماست به بنده وارد نیست و نهایتا قضاوت اشتباه بنده ممکن است موجب شده باشد.
  کلی گویی شما در رد صحبتهای من و دیگر دوستان انقدر واضح است که نیازی به اثبات ندارد. شخصا اگر اشتباه کرده باشم و به من ثابت بشود انقدر شجاعت دارم که در حضور همه اعتراف به اشتباه کنم و پشت بهانه ها و مطالب خارجی و … پنهان نشوم. بنظر من بحث با شما بیشتر از این برازنده شان من و بخصوص دیگر کاربران جدا از عقیده و سلیقه شان بیهوده است. هیچ امیدی به اصلاح ادبیات امثال شما ندارم و اصولا وظیفه ای هم از این بابت متوجه من نیست. ولی این دلیل نمیشود که از خود دفاع نکنم. هر وقت تنها برای دو مورد ذکر شده دلیل منطقی و نه توجیه رسمی! داشتید با کمال میل حاضر به خواندن آن هستم.

   • امید نورمحمدی

    3

    0

    یکم تند رفتم. سکوت شما برام آزار دهنده است. ببخش منو. چند روزیه کلا خودم نیستم. الانکه فکر میکنم بیشتر از یکم تند رفتم. باز هم بابت این جمله ازت در حضور همه معذرت میخوام. بحث ما سر جاشه ولی اینجور حرفها خیلی بده. امیدوارم عذرخواهی منو قبول کنی.

 17. ♠♦joker♣♥

  5

  0

  یاد یکی از کانت ها برویچ همین سایت افتادم ،گفتم بگم شاید خالی از لطف نباشه.میگفت فتل سبقت های اب دوغی میگیره ،نمیدونم چه ابدوغی بوده که همش هم از راننده های مرسدس بوده،خدایی همیشه ازین کامنتا بدارید محفل رو گرم کنید ??

 18. yas

  3

  0

  سلام مجدد خدمت آقای نورمحمدی عزیز. سوء تفاهم پیش اومده بود. به‌ آقای قاسمی و دوستان دیگه تو گروه اطلاع داده بودم. شما تاج سری. زنده باشید

دیدگاه خود را بیان کنید