مجله خودرو ایران – پس از تیزرهای متعدد، بالاخره بوگاتی دیوو رونمایی شد. قبلا هم اشاره شده بود که دیوو 5 میلیون یورو قیمت دارد و تنها 40 نسخه از آن تولید گردیده است، که همه این 40 نفر هم از قبل نام نویسی کرده اند، پس باید بگوییم متاسفیم، شانس تان را از دست دادید.

بوگاتی دیوو بر پایه چیرون طراحی شده است. با وجود به اشتراک داشتن موتور W16 هشت لیتری که 1500 اسب بخار قدرت دارد، دیوو 77 پوند وزن کمتری دارد که این باعث می شود تا بتواند 198 پوند داونفورس بیشتری ایجاد نماید. ساده بخواهیم بگوییم، اگر چیرون برای سرعت بالا ساخته شده است، بوگاتی دیوو مخصوص پیچ هاست. نیروی جی آن هم 1.6g می باشد و می تواند به حداکثر سرعت 380 کیلومتر بر ساعت برسد.

استفان وینکلمن، رئیس بوگاتی در مراسم معارفه دیوو بیان کرد:

تا به امروز، یک بوگاتی مدرن تعادل خوبی بین عملکرد بالا، دینامیک در مسیر مستقیم و راحتی لوکس را به نمایش گذاشته است. تا جایی که می توانستیم، تعادل دیوو را در زمینه های شتاب گیری، سرعت و عملکرد در پیچ ها افزایش دادیم. دیوو برای پیچ ها ساخته شده است.

کیفیت سواری چیزی است که در یک بوگاتی واقعا ملموس است، این فاکتوری است که در دیوو خیلی روی آن تمرکز کرده ایم.

آشیم آنشیت رئیس بخش طراحی بوگاتی نیز می گوید:

سه فاکتور مهم برای طراحان ما وجود داشته است، اول طراحی نعل شکل ورودی هوای جلو، دوم طراحی خطوط مختص به بوگاتی در کناره های خوردرو و سوم مشخصه بال مانندی که اگر از بالا به آن نگاه کنید، محور طولی خودرو را برای شما تعریف می کند، که از بوگاتی تایپ 75 آتلانتیک الهام گرفته شده است.

در دیوو از اسپویلر جلوی عریض تری استفاده شده که همین قطعه داونفورس را افزایش داده است و یک دیفیوزر عقب تازه روی آن سوار است، اسپویلر عقب هم 23 درصد عریض تر شده است که ارتفاع آن هم قابل تغییر است و کارکرد ترمز هوایی هم دارد. طراحی آئرودینامیکی دیوو در جلو به گونه ایست که به اصطلاح پرده هوایی ایجاد می کند و هوا از کناره های ماشین هدایت می شوند. جدای بحث افزایش داونفورس، آئرودینامیک دیوو به سریع تر خنک شدن موتور و ترمزها نیز کمک خواهد کرد.

دیوو هم چنین از سیستم تعلیق ویژه ای بهره می برد تا بهترین عملکرد را در فرمان پذیری و تعادل خودرو داشته باشد. وزن ماشین با استفاده از چرخ های سبک تر و فیبر کربن در قسمت های داخلی کاهش داشته است، برای کم شدن صداهای مزاحم نیز اقداماتی صورت گرفته است و فلپ های دیفیوزرهای جلو دیگر قابلیت تغییر حالت ندارد و سر جای خود ثابت هستند.

بنا بر ادعای بوگاتی، دیوو از چیرون 8 ثانیه در پیست ناردو سریع تر است. که این مسئله 40 صاحب آینده آن را بسیار خوشحال خواهد کرد.

مثل ویرون و چیرون، دیوو هم به یاد یک راننده مسابقه ای قدیمی نام گذاری شده است. آلبرت دیوو، برنده دو دوره از مسابقات فلوریو در دهه 20 میلادی.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. ferrari 4 ever

  10

  6

  وقتی فکر میکنی خلاقیت به خرج دادی و یه ایده انقلابی رو به واقعیت بدل کردی ولی اخرش میبینی طراحی فراری fxxk evo و porsche gt2rs رو کپی کردی روی رولز رویس فانتوم و میگی من یه ماشین مسابقه ساختم.این دقیقا کاریه ک بوگاتی با تولید این ماشین انجام داده.یجوریم بغلش پرچم فرانسه کشیده انگار کسی نمیدونه از موتور تا گیربکس این ماشین تولید آلمانه.

  • Sep-vettel

   11

   0

   شرط ثبت نام داشتن بوگاتی شیرون بوده
   قسمت ۲ ۳ برابر نسبت به شیرون واسه یه ماشین که فقط بدنه عوض شده و کندتره، با این وزنشم حتما میخوان رکورد نوربرگرینگ بزنن . عمرا با ۵ میلیون یورو حریف لامبورگینی ۵۰۰ هزارتایی بشن.

دیدگاه خود را بیان کنید