مجله خودرو ایران – این دیگر یک راز نیست، هر کسی دوست دارد عملکرد لامبورگینی هوراکان را به چشم ببیند، ما هم همین طور. از همان تست مخفیانه اولیه ای که در ایمولا ایتالیا انجام دادیم گفتیم که، “هوراکان پرفورمانته چنان عملکردی دارد که هر کسی که بداند در این پیست قدیمی فرمول یک چه کار می کند، نمی تواند روی این ماشین قیمت بگذارد.”

در همان ابتدا مشخص گردید که یکی از ویژگی های مهم هوراکان سیستم ALA (آئرودینامیک فعال لامبورگینی) بود، که شاهد فیبر کربن استفاده شده در سیستم های آئرودینامیک فعال اسپلیتر جلو، دیفیوزر عقب و بال بودیم. ویدئویی هم نهایتا منشتر شد که نشان داد هوراکان در پیست نوربرگرینگ زمان 6:52.01 دقیقه را ثبت کرده است. در یکی از تست های پایانی خود نیز راجع به هوراکان نوشتیم، ” سوپر اسپورت ها خاص هستند و باعث می شوند حس خاص بودن به شما دست بدهد. در تمام مقیاس ها لامبورگینی جدا قرار می گیرد. نه به خاطر رنگ های رادیواکتیوی اش یا استیل بدون ایرادش، بلکه به خاطر تجربه رانندگی ای که به شما می دهد که حتی از تمام سوپر اسپورت های دیگر نیز متفاوت است.”

سوپر اسپایدر

سقف را حذف کردند و پرفورمانته تبدیل به ششمین عضو خانواده هوراکانی شد که در که سال 2014 معرفی گردید. بر خلاف اونتادور S رودستر که سقفش به صورت دستی باید جدا می گردید، هوراکان پرفورمانته اسپایدر از یک دکمه الکتروهیدرولیکی بهره می برد که عرشه عقب را باز می کند و پوششی را بیرون می آورد که حتی در سرعت 48 کیلومتر بر ساعت و طی کمتر از 20 ثانیه می تواند سقف را بپوشاند. در مقایسه با کوپه، دریچه عرشه عقب هوراکان اسپایدر بازطراحی شده است و مجموعه ای از مجراهای عبوری به هم پیوسته در ستون های میانی تعبیه شده اند که ادعا می شود لرزش را کاهش می دهند. وقتی شیشه های عقب بالا هستند و در این سدان لاکچری نرم هستید می توانیم این اطمینان را به شما دهیم که در سرعت های بسیار بالا هم بتوانید یک گفت و گوی راحت داشته باشید.

وقتی شیشه عقب را پایین بدهیم، هم صدای باد و هم صدای موتور (که شبیه موسیقی است) به صورت قابل توجهی بالا می روند. “خدای من! بهش گوش کن!” ولی وقتی شیشه ها بالا هستند اینگونه نیست و صدا یا لرزشی شنیده نمی شود. با اضافه کردن 0.6 اینچ به ارتفاع ماشین، یک کروک عالی و مهندسی شده را ساخته اند. و با وجود خطای 124.7 کیلوگرمی، لامبورگینی تخمین زده است که در 0 تا 100 تنها 0.2 ثانیه تفاوت زمانی خواهد داشت، با توجه به تست قبلی مان به صورت دقیق 2.8 ثانیه زمان لازم است تا به صد کیلومتر بر ساعت برسد. ماشین را در حالت لانچ (کورسا + ESC خاموش) قرار دهید، پاها را روی پدال قرار داده و ترمز را رها کنید و بوم! روی حرف لامبورگینی که حداکثر سرعت این اسپایدر 325 کیلومتر بر ساعت است حساب می کنیم.

جاده ها در پیش هستند

هوراکان پرفورمانته اسپایدر همانند مسیرهای مستقیم، در پیچ ها هم رفیق شماست و خوب عمل می کند. رانندگی با اسپایدر من را به یاد موتورسواری می اندازد. همانطور که رانندگی می کنید، بدن تان تغییرات در دما، چشم هایتان تغییراتی در نور و سایه ها، دماغ تان بوی چمن ها و مراتع و گوش هایتان صدای موتور را کاملا حس می کنند. واقعا ضیافت احساس است که یک بعد دیگر به ابعاد لذت بخش هوراکان پرفورمانته اضافه می کند.

لامبورگینی هوراکان پرفورمانته اسپایدر 2018

لامبورگینی هوراکان پرفورمانته اسپایدر 2018

تست ها و رانندگی های قبلی ما با هوراکان پرفورمانته کوپه همه همراه با گزینه انتخابی سیستم تعلیق رئومغناطیسی بودند. اسپایدرهایی که الان تست کردیم دمپرهای سنتی داشتند و با وجود اینکه تعلیق های انتخابی معجزه رقم می زنند، سیستم تعلیق استاندارد هم تواناست. در جاده های زیادی که در آن ها رانندگی کردیم مثل ناپا و کالیفرنیا، ماشین یک بار هم حس سفت یا خشن بودن نداد. هر چند ماشین های تحت بررسی ما گزینه فرمان پذیری دینامیکی روی خودش داشت. بدون شک این سیستم به ماشین کمک کرد که با پیچ های تنگ تر بهتر کنار بیاید و فرمان پذیری را در حالت های مختلف بهبود بخشید. برعکس تجربه فرمان پذیری دینامیکی اونتادور S رودستر که این حس را به ما القا می کرد که فرمان پذیری در عقب و جلو با هم نمی خواند، سیستم هوراکان پرفورمانته آن قدر خوب عمل می کرد که انگار اصلا خبری از این سیستم نیست. و در بین سرعت های 70 و 310 کیلومتر بر ساعت، سیستم آیرودینامیک فعال به کار می افتاد. برای آن هایی که نمی دانند این سیستم چیست باید بگوییم که دریچه هایی در اسپلیتر جلو و عرشه عقب وجود دارد که می توانند طی 0.5 ثانیه باز و بسته شوند، بسته به موقعیت قرارگیری، ماشین می تواند داونفورس مناسب را به شما بدهد. برای اینکه به شما نشان دهیم این سیستم چه تاثیر به سزایی در عملکرد ماشین دارد باید به بررسی سرعت ها بپردازیم، هوراکان پرفورمانته در مسیر مسابقه ای Big Willow Springs نسبت به هوراکان LP610-4 برتری 2.64 ثانیه ای داشت و زمان 1:22.53 را ثبت کرد. قطعا این زمان فقط به خاطر داشتن 20 اسب بخار بیشتر نیست، عواملی مثل همین آئرودینامیک تاثیر گذاشته اند.

گزینه های انتخابی ترمزهای کربن سرامیکی مثل همه ترمز های دیگر روی ماشین های دیگر، خوب هستند. پدال ها مطابق انتظاری که می رفت مستحکم و متین هستند و خیلی نیاز نیست پا را فشار دهید تا ماشین از سرعتش کم کند. در لامبورگینی برای وقتی که پدال را رها می کنید هم فکر شده است و حس یک دفعه رها شدن به شما دست نمی دهد و همه چیز عادی است.

لامبورگینی هوراکان پرفورمانته اسپایدر 2018

لامبورگینی هوراکان پرفورمانته اسپایدر 2018

لامبورگینی می توانست ما را با هوراکان پرفورمانته کوپه تنها بگذارد، با یکی از بهترین سوپر اسپورت هایی که تا به حال تولید کرده است. اونتادور SVJ هم که اخیرا رکورد نوربرگرینگ را جا به جا کرده است. اما لامبورگینی یک اسپایدر کروک را جلوی ما گذاشت که قیمتش کم تر است و در ازای آن خیلی کم از عظمت پرفورمانته کم کرده است. حذف سقف فقط یک تجربه جدید را به ما هدیه می دهد، احساساتی تازه را به ما می دهد و در لذت بخش تر کردن ماشین برای مشتری موفق ظاهر می شود. هر چند که من خود نسخه های کوپه را به کروک ترجیح میدم چون معمولا نسخه های کروک کمتر سفت هستند، کمتر کاربردی هستند و ظرفیت های کمتری دارند. هر چند که اگر 33 هزار تا بیشتر داشتم احتمالا من هم به آن هایی می پیوستم که نسخه کروک را می خرند، چیزی که از دست نمی دهم حداقل یک موتورسیکلت در معامله گیرم می آید.

مشخصات:

مدل:لامبورگینی هوراکان پرفورمانته اسپایدر 2018
قیمت پایه: $314,654
ساختار خودرو:موتور وسط - تمام چرخ محرک
موتور:5.2 لیتر - 630 اسب بخار - گشتاور 600 نیوتون متر - V10
جعبه دنده:اتوماتیک کلاچ دوگانه هفت سرعته
وزن:1723.6 کیلوگرم
ویل بیس:262.12 سانتی متر
طولxعرضxارتفاع:450.59
192.53
118.11
0 تا 100:2.8 ثانیه
مصرف در شهر/بزرگراه:18 و 12.37 لیتر در صد کیلومتر

گالری:

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید