فرمول یک ایران – فیلیپه ماسا راننده سابق تیم های فراری و ویلیامز در مورد صحبت های لنس استرول هم تیمی فصل گذشته خود در مورد عدم دریافت هیچ کمک و راهنمایی از طرف او اذعان کرد انتظار شنیدن چنین صحبت هایی را نداشته است.

لنس استرول که اولین فصل حضور خود را در ویلیامز در فصل ۲۰۱۷ در کنار ماسا باتجربه گذراند در ابتدای فصل جاری و در حالی که تیم ویلیامز از دو راننده جوان در ترکیب خود استفاده کرد مدعی شده بود از او هیچ کمک یا راهنمایی در مورد مسابقات دریافت نکرده بود.

استرول در مصاحبه با موتوراسپرت گفت:

من فکر نمی کنم سال قبل از او هیچ کمکی گرفته باشم. من نمی دانم چرا مردم تصور می کنند او برای من مانند یک مربی بوده است.

پدی لو ، استیون نیلسن ، لنس استرول و فیلیپه ماسا - ویلیامز 2017

پدی لو ، استیون نیلسن ، لنس استرول و فیلیپه ماسا – ویلیامز ۲۰۱۷

فیلیپه ماسا ترجیح داد در ابتدا توجهی به این ادعا نداشته باشد اما در آخرین مصاحبه در هفته جاری در برزیل وقتی این بحث دوباره به میان آمد مجبور به واکنش شد.

ماسا در برنامه تلویزیونی Programa com bial گفت:

من برای او با تمام وجود هر کاری لازم بود انجام دادم. وقتی او را برای اولین بار دیدم تنها ۷ سال داشت و برای من لذت بخش بود کنار او باشم و به او کمک کنم. برای او بسیار سخت بود تا خود را با شرایط مسابقات وقف دهد. خودرو را بشناسد و با نحوه کار کردن با لاستیک ها آشنا شود آن هم در سن ۱۸ سالگی.

من به او نزدیک بودم و سعی کردم به او کمک کنم کاری که هیچ راننده دیگری حاضر به انجام آن نبود. البته نه هر کس. در زمان حضورم در فراری مایکل شوماخر برای من همانند استاد بود و من نیز سعی کردم تا کاری که مایکل برای من انجام داد را برای لنس انجام دهم.

من واقعا از شنیدن صحبت های او ناراحت شدم چون چنین تصوری نداشتم. اما فراموشش کنید اصلا اهمیت ندارد.

استرول در دومین فصل حضورش در فرمول یک دوران بسیار سختی را پشت سر می گذارد و تنها توانسته است در جایزه بزرگ باکو به رده هشتم دست یافته و امتیاز کسب کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

  1. yas

    22

    1

    این جوونای مغروری که با پول اومدن فرمول 1، هیچ آینده‌ای ندارن. یه زمانی بزرگان برای اومدن به این رشته باید متحمل سختی‌های زیادی می‌شدن اما الان هرکی پول داشته باشه، صندلیش تضمین شدست.

دیدگاه خود را بیان کنید