فرمول یک ایران – طبق اعلام رسمی مکلارن، کارلوس ساینز راننده اسپانیایی اسبق تیم های توروروسو و رنو از فصل ۲۰۱۹ به تیم مکلارن می پیوندد و جایگزین فرناندو آلونسو در این تیم می شود.

این راننده ۲۳ ساله اهل مادرید بوده و با قراردادی چند ساله به مکلارن پیوسته است. سال ۲۰۱۹ پنجمین سال حضور کارلوس در فرمول یک خواهد بود. در جدول امتیازات رانندگان تا پایان نیم فصل اول سال ۲۰۱۸، ساینز با ۳۰ امتیاز در رده یازدهم قرار دارد.

کارلوس به عنوان عضوی از خانواده ساینز که رانندگان مشهوری بوده اند، در ابتدای دوران خود در عرصه مسابقات، برنده ی مسابقات Formula Renault 2.0 NEC شد و در مسابقات EuroCup Formula Renault 2.0 نیز در رده دوم قرار داشت و در مسابقات پیروز می شد. وی اولین مسابقه فرمول یک خود را در فصل ۲۰۱۵ انجام داد، در حالی که در مسابقات Formula Renault 3.5 با ۷ پول پوزیشن و ۷ پیروزی حکمرانی می کرد.

زک براون مدیر تیم فرمول یک مکلارن گفت :

ما خیلی از پیوستن کارلوس ساینز به تیم خود خوشحالیم. ما وی را ارزیابی کرده ایم و او جزو برترین رانندگان نسل آینده فرمول یک خواهد بود که در رده بالایی از جهت توانایی قرار دارد. کارلوس ترکیب عالی از تجربه و جوانی است. با وجود اینکه وی ۲۳ ساله است اما سال آینده پنجمین سال حضور وی در فرمول یک خواهد بود که تجربه های زیادی را برای او به ارمغان خواهد آورد چراکه کارلوس با شریک ما یعنی رنو نیز همکاری داشته است. بر هیچکس پوشیده نیست که او ستاینده فرناندو آلونسوست و در صندلی این راننده افسانه ای خواهد نشست.

فرناندو آلونسو و کارلوس ساینز پدر و پسر

فرناندو آلونسو و کارلوس ساینز پدر و پسر

کارلوس ساینز نیز درباره انتقال خود به مکلارن گفت :

من خوشحالم که بالاخره توانستم رسما اعلام کنم که در فصل ۲۰۱۹ در تیم مکلارن رانندگی خواهم کرد. این اتفاق چیزی بود که مدت ها دنبالش بودم و از اینکه حرفه ی من وارد مرحله جدیدی شده هیجان زده هستم.  تا جایی که به خاطر دارم همیشه طرفدار مکلارن بوده ام. این تیم نام بزرگی در ورزش است و رانندگان بزرگی در آن رانندگی کرده اند که تعدادی از آن ها در بین بهترین های تاریخ هستند که یکی از آن ها فرناندو است. این اتفاق خاصی است که قرار است جای وی را بگیرم و پرچم دار نسل بعدی اسپانیایی ها در فرمول یک باشم. از همه اعضا مکلارن سپاس گزارم تا امکان به حقیقت پیوستن رویایم را به من دادند. تیم برنامه بلندمدتی برای آینده دارد و من امیدوارم بتوانم نقش کلیدی برای بازگشت تیم به دوران موفقیتش داشته باشم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید