موتو جی پی ایران کراچلو که در مسابقه اتریش جایگاه چهارمی را بدست آورد این موفقیت را به خاطر پیشرفت هوندا میداند ولی عقیده دارد هنوز برای رقابت با دوکاتی باید بیشتر تلاش کنند.

کال کراچلو موتور سوار تیم LCR هوندا که در دو سال گذشته رتبه ای بهتر از پانزدهمی در اتریش بدست نیاورده بود این بار توانست پس از خورخه لورنزو، مارک مارکز و آندره دویزیوسو جایگاه چهارمی را کسب کند.

موتورسوار بریتانیایی احساس میکند که هم تکنیک موتور سواری کردنش و هم موتور هوندا پیشرفت کرده است اما قبول دارد که برای رقابت با دوکاتی در همه ی پیست ها  باید بیشتر تلاش کنند. البته اگر به نتایج چند سال گذشته اتریش نگاه کنیم شاهد چیزی به‌جز پیروزی کارخانه ایتالیایی از زمان بازگشت این مسابقه به تقویم نخواهیم بود.

کراچلو گفت:

من بهتر موتور سواری کردم، تیم من خیلی خوب کار کردند همچنین هوندا هم عالی کار کرده است. اما آن ها برای رقابت با دوکاتی باید بیشتر تلاش کنند.

موتور آن ها بهتر از ما میپیچد و این یعنی به قدرت بدنی کمتری نیاز دارند همچنین پیشرانه آن ها قوی تر است. اما ما از آنچه امسال هوندا انجام داده است خیلی خوشنودیم زیرا اگر با موتوری که پارسال داشتیم رقابت میکردیم کارمان بسیار دشوار تر میشد.

ما خیلی رقابتی تر هستیم، من و مارک همچنین دنی، اما فکر میکنم آنچه انجام داده ایم خوب است.

در ادامه او گفت:

اما آنها برای سال آینده نیز بهبود خواهند یافت، من به آنها اطمینان کامل دارم که این کار را انجام خواهند داد.

مسابقه برای کراچلو در پیچ چهارم دور اول داشت به پایان میرسید، جایی که اولین پیچ به سمت چپ وجود دارد و او با سمت سرد تایرش در حال ترمز گیری بود. خودش هم گفت فاصله ای با زمین افتادن نداشتم.

کراچلو و پتروچی-اتریش ۲۰۱۸

کراچلو و پتروچی-اتریش ۲۰۱۸

پسر بریتانیایی برای بازگشت به رده چهارم با دنیل پتروچی و الکس رینز رقابت کرد و بعد از پشت سر گذاشتن آن ها تا انتهای مسابقه با گروه پیشتاز و موتور سواران عقبی فاصله داشت.

او گفت:

من در شروع مسابقه نمیتوانستم با تایر”Hard” فشار بیاورم و در پیچ چهار تقریبا افتادم، به خاطر اینکه روی سمت چپ تایر ترمز گرفتم که در پیچ های به سمت راست قبل از آن گرم نشده بود و نزدیک بود به دیوار هم برخورد کنم.

بنابراین شروع به فکر کردن کردم، مجبور بودم آن(تایر) را گرم کنم. سپس به دویزیوسو رسیدم ولی مرتکب چند اشتباه شدم.

رینز و پتروچی پشت سر من بودند اما من از این موضوع خوشحال بودم. من قصد داشتم آن ها را وادار به اشتباه کنم و پس از مدتی دیگر آن دو نمیتوانستند از من سبقت بگیرند. اینطوری کمی فرصت نفس کشیدن پیدا کردم.

یک ریتم خوب را نگه داشتم، خوب رانندگی کردم، نسبت به سال گذشته حدود یک و نیم ثانیه سریعتر بودیم.

ما کل آخر هفته از عملکرد موتور شگفت زده بودیم، در پیستی که دوسال گذشته در آن پانزدهم شده بودم. من و تیم ازجایگاه چهارمی بسیار خوشحالیم.

 

نتیجه کراچلو او را به صدر جدول نزدیک کرده است، فقط یوهان زارکو و دنیل پتروچی در بین او و موتور های برتر قرار دارند.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید