مجله خودرو ایران – بی‌گمان صنعت فیلم و سینما یکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌ها در سراسر جهان محسوب می‌شود. سرگرمی که با به تصویر کشیدن تخیلات آدمی را برای مدتی از پوسته از پیش تعیین‌شده زندگی و سرنوشت دور می‌کند و با نمایشی شگفت‌انگیز او را به سمت تخیلات شیرین و خلاق سوق می‌دهد. هالیوود به‌عنوان پیشتاز این صنعت سال‌های بسیاری است که با نمایش خودروهای خارق‌العاده و گاهی تخیلی تأثیر بسیاری در علاقه‌مندی مردم به صنعت خودرو گذاشته است. در این مطلب به سوپراستارهایی بر خواهیم خورد که نه‌تنها از یاد نرفته‌اند بلکه در هرلحظه افراد بیشتری را شیفته خود می‌کنند.

بتموبیل

بتموبیل

بتموبیل- فیلم سینمایی بتمن (1989)

بتموبیل، خودرویی که نیازی به معرفی ندارد! در سال 1989 تیم برتون (کارگردان فیلم سینمایی بتمن) با نمایش این خودرو تا سال‌ها جوکر را مغلوب بتمن نشان داد. بتموبیل که بر روی پلت فرم دو شورلت ایمپالا که از پایین به یکدیگر جوش داده‌شده‌اند سوار شده است، با ظاهر خشن و اسپرت خود یکی از جذاب‌ترین و بهترین‌های این فهرست محسوب می‌شود. خودرویی که حتی برای تسهیل در عبور از پیچ‌های تند می تواند از قلاب مشهور خود استفاده کند.

دلورین دی‌ام سی-12

دلورین دی‌ ام سی-12

دلورین دی‌ ام سی 12 – فیلم سینمایی بازگشت به آینده (1985)

درحالی‌که حدود 30 سال از اکران این فیلم جذاب می‌گذرد اما کمتر کسی پیدا می‌شود که خودروی شگفت‌انگیز این فیلم سینمایی را به یاد نیاورد. تنها نکته‌ای که می‌توان در مورد این خودرو شگفت‌انگیز متذکر شد توان 1.21 گیگاواتی آن است.

استون مارتین DB5

استون مارتین DB5

استون مارتین DB5 – فیلم سینمایی پنجه‌طلایی (1964)

بدون تردید قرار گرفتن فرمان‌ این خودرو در دستان یکی از مشهورترین مأموران مخفی MI6(جیمز باند) آن را به یکی از مشهورترین خودروهای کلاسیک هالیوود تبدیل کرده است. خودرویی که با داشتن ابزارها و امکانات مختلف و گاه عجیب، جیمز باند را از مخمصه‌های گوناگونی نجات می‌داد اکنون در این فهرست و مورد توجه بسیاری از کارشناسان قرارگرفته است.

لامبورگینی میورا

لامبورگینی میورا

لامبورگینی میورا – فیلم سینمایی کسب‌وکار ایتالیایی (1969)

گرچه زمان زیادی از اوج شهرت میورا با اکران و پخش فیلم سینمایی کسب‌وکار ایتالیایی می‌گذرد اما غبار فراموشی نه‌تنها بر رخسار این خودرو ننشسته است بلکه سبب افزایش اعتبار و ارزش آن شده است. درحالی‌که مینی کوپرها می‌توانستند جایگاه میورا را در این فهرست تصاحب کنند اما نمی‌توان گذر باشکوه این خودرو از تپه‌های ایتالیا را فراموش کرد.

فورد فالکن XB کوپه

فورد فالکن XB کوپه

فورد فالکن XB کوپه – فیلم سینمایی مد مکس: جاده خشم (2015)

بی‌شک یکی از عوامل تاثیرگذار در شهرت چشمگیر فیلم سینمایی مد مکس حضور درخشان خودروهایی با طراحی‌های عجیب‌وغریب است. طراحی‌هایی که کاملاً منطبق با موضوع و ژانر فیلم است و حتی آن را به افسانه‌ای تخیلی تبدیل کرده است.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید