مجله خودرو ایران – هستند ماشین های خاصی که پیشینه ای خاص دارند، یکی از این ماشین ها فورد موستانگ بولیت 2019 است. که همه اش هم از دواین جانسون یا راک شروع شد، نه این که رهبر احیای بولیت باشد، بلکه به خاطر یک تبلیغ در ابتدای سال 2017. در پس زمینه یک اسکچ از بولیت آینده، بولیت 2019 به چشم می خورد. در ادامه و در نمایشگاه خودرو دیترویت 2018 بولیت معرفی شد و رسما کارش را آغاز کرد.

فورد موستانگ بولیت

فورد موستانگ بولیت

یک ماشین سبز با ظاهری فوق العاده که حداقل 475 اسب بخار قدرت دارد و 570 نیوتون متر گشتاور تولید می کند، و گیربکس دستی آن باعث شد تا هر چه بیشتر به یاد فست بک 68 بیافتیم، ماشینی که استیو مک کوئین در فیلمش از آن استفاده کرد. ولی داستان ما دومین بولیت است، آن بولیتی که خود استیو مک کوئین شخصا می خواست از صاحب دیرینه اش بخرد که موفق به این کار نشد. 50 سال دست نیافتنی بود، حتی توسط مک کوئین، مک کوئینی که نامه ای به باب کیئرنان، صاحب ماشین نوشته بود که نشان می داد از معامله ای که جوش نخورده عصبانی است. شخصیت اصلی داستان ما کیئِرنان، شخصیتی بسیار پیچیده تر از رقیب معروفش برای تصاحب مالکیت فست بک 68 است، فست بکی که بعدا به پسرش شان رسید. داستانی اینجا هست که هالیوود می تواند به فیلمی تبدیلش کند ولی همین گونه خیلی بهتر است.

استیو مک کوئین و بولیت

استیو مک کوئین و بولیت

فورد کل داستان را با خود به روی استیج آورد، یک غافلگیری بزرگ بود. شاید بولیت 2019 از قبل لو رفته بود ولی عده کمی خارج از شرکت فورد می دانستند که چه اتفاقی قرار است در دیترویت بیافتد. مثل معرفی فورد GT در چند سال قبل، مثل یک کودتا بود. انگار که به سر و وضع همان بولیت عمر کرده 68 رسیده اند و بولیت 2019 شکل گرفته است.

جدای این داستان سرایی ها، بولیت 2019 یک موستانگ به خوبی مجهز است. قدرت آن 480 اسب بخار است و به خاطر دریچه گاز 87 میلی متری استفاده شده در آن که هوای خنک را وارد محفظه احتراق می کند و به ecutweak هم مجهز است، گشتاور آن نسبت به GT ها تغییر نکرده و همان 570 نیوتون متر می باشد. در بخش فرمان پذیری، بولیت اساسا یک GT همراه با بسته عملکردی سطح یک است که شامل ترمزهای شش پیستونه برمبو در جلو، دیفرانسیل محدودکننده لغزش تورسن در عقب، فنرهای قدرتمند در جلو، میل تعادل عقب بزرگ تر، و یک کنترلر چسبندگی و تعادل خاص و تک می شود. در حال حاضر بسته عملکردی سطح دو در دسترس نیست.

فورد موستانگ بولیت 2019

فورد موستانگ بولیت 2019

برعکس بقیه GT ها با بسته عملکردی سطح یک یا همان PP1، بولیت جدید ویژگی های خاصی دارد. یکی از مهم ترین آن ها چرخ 19 اینچی با طراحی Torque-Thrust است و هم چنین رنگ متالیک و سبز highland که خاص خود فورد است. رنگ مشکی کمی روشن هم برای انتخاب موجود است ولی وقتی این رنگ سبز بی نظیر است چرا به سراغ آن بروید؟ وقتی از نزدیک تر نگاه کنید همه چیز لذت بخش تر می شود. سوپاپ های اکتیو، پرداخت سرامیکی اگزوز و ورودی هوای بالا به صورت صفحه ای مشبک و چند وجهی که بدون علامت ماشین می باشد بزرگ تر است، ورودی هوای پایین هم از یک GT استاندارد عریض تر است. لبه های روشن رینگ ها باعث جلوه کردن بیشتر روشن کاری ها در اطراف پنجره ها شده اند. صفحه عقب هم لوگو بولیت را روی خودش دارد، باله عقب هم نداریم. خودرو بولیت اصلی فقط رنگ سبز های لند داشت، بولیت های اخیر گزینه های سیاه و آبی را در اختیار خریدار قرار می دادند. بولیت 2019 مشکی سایه مانندی را به عنوان گزینه ای رایگان در اختیار خریدار قرار می دهد ولی از رنگ آبی خبری نیست.

یک شکایت، با وجود اینکه برمبو ها فوق العاده هستند و قدرت عالی ای دارند، نیاز بود که رنگشان قرمز باشد؟ یک اختلال در مجموعه ای یکپارچه و یکدست است.

فورد موستانگ بولیت 2019

فورد موستانگ بولیت 2019

در داخل، شیک بودن کلاسیک و مدرنیته با هم ترکیب شده اند. ال سی دی 12 اینچی داشبورد (سرعت سنج، دور موتور و …) را در GT های معمولی دوست داشتیم، اینجا هم خوب هستند. دسته دنده توپی شکل و سفید [که یک سال و نیم درگیری با سازنده نتیجه اش این شد] و چند لوگو که رنگ و بوی اختصاصی بودن را به ماشین می دهند وجود دارند. صندلی ها دارای چرم تیره با رنگ سبز های لند هستند، نرم هستند و به نظر خوب عمر کنند. اما مانند برمبوها، دوست داشتم صفحه نمایش ماشین که ویندوز 98 هم دارد رنگش تغییر می کرد و با ماشین هماهنگ می شد، خوشبختانه وقتی به آن نیاز ندارید می توانید خاموشش کنید.

فورد موستانگ بولیت 2019

فورد موستانگ بولیت 2019

آپشن های بیشتری هم وجود دارند. یکی از آن ها سیستم تعلیق MagneRide (سیستم تعلیقی تطبیق پذیر که دمپرهایی دارد که با نیروی مغناطیسی یک سیال مغناطیسی کار می کنند) است که 1,695 دلار قیمتش است. بسته الکترونیکی بولیت هشداردهنده نقاط کور، سیستم صوتی ویژه، حافظه صندلی راننده و یک صفحه نمایش لمسی مخصوص که حساب از پیش فعال شده SiriusXM دارد که نرم افزاری برای ترافیک و مسافرت است. صندلی های جلو ریکارو نیز جزو آپشن ها می باشند، با رنگ سبز دلنشین. با تمام امکانات، قیمت بولیت 52,980 دلار است. ماشینی که الان زیر پای ماست 51,385 دلار قیمت دارد چون MagneRide را دارد ولی مجهز به صندلی های Recaro نیست.

شما می توانید یک GT پرمیوم فست بک با همین امکانات را با 47,440 دلار تهیه کنید، که مطمئنا شاخص های خاص بولیت بودن را ندارد. پس در عین حال که بولیت گران است، شما می توانید از 47,590 دلار شروع کنید، حتی بدون آپشن خاصی شما به مقدار منطقی ای به حس خاص بودن موستانگی که می خواهید می رسید و با کمی هزینه بیشتر می توانید قدرت را نیز افزایش دهید.

همه می دانند که GT با بسته عملکردی مخصوص رانندگی خوبی را برای شما فراهم می کند و در تصمیم گیری گزینه وسوسه کننده ایست. ولی من این جا در سان فرانسیسکو هستم تا بفهمم که بولیت جدید چه شاخصه های جدیدی از ماشین را در دنیای بیرون به ما هدیه می دهد.

فورد موستانگ بولیت 2019

فورد موستانگ بولیت 2019

روشنش که می کنیم، صدایی وحشیانه که کم کم شدتش زیاد می شود از اگزوزها شنیده می شود، درست مثل اگزوزهای GT با سوپاپ های فعال، اما با صدایی قدرتمندتر. البته خیلی یکپارچه نیست، تقریبا شبیه غرولند کردن های GT 390 است. فورد خوشبختانه کمی خویشتن داری کرده است، کمی غرش اضافی هست، مثل اینکه بولیت دارد گلویش را تمیز می کند ولی خبری از انفجارهای مهندسی بریده بریده و آزاردهنده نیست. صدای پس زمینه بلند است ولی عالی است و می شود گفت هیچ طرفداری را ناامید نمی کند. اگر صدای بیشتری می خواهید می توانید آن را در بیرون دستکاری کنید ولی من به شما می گویم که هر تغییر اضافی ای آن شخصیت عالی بولیت را خراب می کند.

همین را درباره عملکرد بولیت نیز می توانید بگویید. خیلی از GT قدرتمندتر به نظر نمی رسد، چون واقعا نیست. ولی مگر خود GT چه کمتر دارد؟ یک هیولاست. آن دسته دایره ای را در دنده ها جا بزنید و بتازید، و همانند GT دورها که بالا می رفت لبخند من بزرگ و بزرگ تر می شد. از سان فرانسیسکو خارج شدم و به سمت اقیانوس رفتم، به جاده های پر پیچ و خم که رسیدم بولیت ریتم خوشایندی ایجاد کرد. MagneRide ها، میشلین های چسبنده، و برمبوها در کنار هم عالی عمل می کردند تا هارمونی ای برای دنیای واقعی ایجاد کنند، لذت جاده را بردم.

بولیت خیلی از یک ماشین که بسته عملکردی سطح یک دارد بهتر یا بدتر عمل نمی کند، در ترکیب فست بک های دستی هم با وزن 1746 کیلوگرم سنگین ترین است، ولی این یک نکته مثبت در اساس تعادل خودرو است. چیزی که بولیت برای شما به ارمغان می آورد آن شخصیت موستانگ امروزی و دوست داشتنی است، و اصلاحات اضافی ای که حس خاص بودن بیشتری به این ماشین می دهد. از نظر مکانیکی شاید فقط یک GT با کمی افزایش قدرت و فرمان پذیری بهتر باشد. ولی یک عامل ریز جذب کننده وجود دارد: رانندگی بولیت، علی رغم حس استیو مک کوئینی که به شما می دهد، یک تجربه لذت بخش تر است. این خوش سیماترین و خوش صداترین موستانگ است و اگر شلبی GT350 شما را حیرت زده می کند، بولیت بهترین موستانگ است، تمام.

ویژگی ها:

نام:فورد موستانگ بولیت 2019
موتور:V8 پنج لیتری
قدرت: 480 اسب بخار/ گشتاور 570 نیوتون متری
سیستم انتقال: دستی 6 سرعته
دیفرانسیل:عقب
0 تا 100:4 ثانیه (محاسبه شده)
حداکثر سرعت: 262.5 کیلومتر بر ساعت
محل موتور:جلو
وزن:1746 کیلوگرم
مصرف سوخت (لیتر در 100 کیلومتر): 15.7 در شهر و 9.4 در اتوبان
قیمت47,590 - 52,980 $

عکس هایی بیشتر از فورد موستانگ بولیت:

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید