فرمول یک ایرانکیمی رایکونن می گوید که طی این سال ها رابطه ی خوبی را با هم تیمی اش، سباستین فتل داشته اشت که این رابطه بیشتر از آنکه شبیه سیاست باشد، بر اساس دوستی است.

رایکونن و فتل برای چهارمین فصل متوالی است که ترکیب رانندگان فراری را تشکیل می دهند اما مرد یخی از زمان پیوستن دوباره اش به قرمزها از 2014، هنوز موفق به کسب سکویی نشده و این در حالی است که در فصل جاری، او توانست بر روی هشت سکو بایستد.

با این عملکرد، مرد فنلاندی امیدوار به ادامه همکاری با مارانلو و ماندن در کنار مردی است که همیشه همکاری و کمک رایکونن را ستایش کرده است:

[ستایش فتل] بهتر از این است که به من بگوید که یک احمق هستم! در واقع او این جمله را نیز می گوید، اما به ندرت … (شوخی)

واقعا ما همواره به خوبی در کنار یکدیگر قرار داشتیم. با او هیچ سیاست و چیزهای مزخرف دیگر وجود ندارد و در کل یک دوستی کاملا عادی برقرار است.

او مستقیم و رو به جلو حرکت کرد و با موفقیت هایش تغییری نکرد. حتی وقتی که ما تصادف کردیم و بعد از صحبت مان، این موضوع آنچنان برایمان مهم نبود.

بعد از تصادفمان در سنگاپور 2017، نه بحث و جدلی بود و نه سکوتی، او مردی است که می تواند اعتراف کند که اشتباه او بوده است و من همین را می دانم.

این بسیار خوب است که در این فضای زیبا کار کنیم. این باعث می شود که ماشین سریع تر باشد تا زمانی که ما در در حال جنگ هستیم.

هر دوی ما هدف مشترکی داریم و آن هم تبدیل فراری به قهرمان جهان است. ما یکدیگر را در مسیرمان برای فشار رو به جلوی تیم تکمیل می کنیم.

کیمی رایکونن - فرانسه 2018

کیمی رایکونن – فرانسه 2018

رایکونن همچنین درباره ی آیندش با تیم فراری افزود:

البته که من می خواهم بمانم، اما همه ی این ها تنها به تصمیم فراری بستگی دارد.

من به اندازه ی شما منتظر هستم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

32 دیدگاه

 1. ...m6...

  17

  87

  وای رایکونن تو چقدر ساده ایی اون بهت میگه احمق اونم از روی شوخی؟ مردی که رادیوهاش کثیفه ار رو شوخی بهت میگه احمق؟ از عجایبه….اره شما یه هدف مشترک دارید قهرمان کردن فتل و فراری دلیل موندنتم تو فراری اینه که با تمام وجودت فراریو دوست داری و حاضری تحقیر بشی ولی تو فراری بمونی….ینی حاضری حق قهرمانی ازت گرفته بشه به خاطر این که فراری رو دوست داری؟چقدر عجیب چقدر عجیب

   • MERC

    5

    17

    یکی هستن, فقط والتری دوبار قهرمان جهان نشده و یکی از موفق ترین راننده های تاریخ فرمول 1 نیست, یه راننده اس مثل خیلیای دیگه…کدومش بدتره؟!!

   • yas

    21

    2

    آقا وحید، از یک همیلتون فن انتظار بیشتری نمیشه داشت عزیز.
    (با عذرخواهی از امیر محمد و محمد رضا)

  • سجاد

   48

   4

   یه تعریف یا تمجید از فتل رو هم از یکی از محبوبترین راننده ها برنمی تابید.
   همه جا فقط دوست دارید کل کل کنید عین بچه ها.اونم سرجای خودش نه هرجا و زیر هر کامنتی
   چه چیزی بهتر از این که دوستی بین دو انسان عاری از سیاست باشه و صادقانه.و جالبه که میگه آدمیه که اقرار به اشتباه هم میکنه.

  • سجاد

   26

   3

   یه تعریف یا تمجید از فتل رو هم از یکی از محبوبترین راننده ها برنمی تابید.
   همه جا فقط دوست دارید کل کل کنید عین بچه ها.اونم سرجای خودش نه هرجا و زیر هر پستی
   چه چیزی بهتر از این که دوستی بین دو انسان عاری از سیاست باشه و صادقانه.و جالبه که میگه آدمیه که اقرار به اشتباه هم میکنه.

   • ...m6...

    3

    18

    چقدر جالب والتری هم گفت من سپر نیستم و اگه منم جای لوئیس بودم همچین دستوری میدادم اما به مشت بچه اونجا کل کل راه انداختن که تو سپره لوئیسی??

   • yas

    12

    0

    در جواب M6 باید بگم که فکر نمی‌کنم توتو ولف بچه باشه. هست؟؟؟

  • iman

   11

   1

   واقعا بعضی از این ابراز نظرها ی دوستان رو که میخونی نمیدونی بخندی یا گریه کنی طرف از ما فی الضمیر دیگران آگاهی داره و میتونه احساسات و تمایلات گوینده رو از هزاران کیلومتر دورتر درک کنه، واقعا شما چه اعتماد به نفسی دارید

 2. yaser

  40

  3

  ببین بزرگوار گفت به جای ستایش کردن از من بهم بگه احمق بهتره نگفت فتل بهش گفته احمق ، ببین کیمی قهرمان جهانه مطمئن باش اگه بدونه کوچکترین سو استفاده ای داره ازش میشه به یه طریقی نشون میده موناکو رو که یادتونه فراری باید سعی میکرده اونو اول نگه داره و نکرد دیدید تو پودیوم چکار کرد جوری اخم کرده بود که همه فهمیدیم چقدر ناراحته . ولی وقتی از یه رابطه همراه با احترام از دو طرف میگه شما ناراحت میشی. بعد دیگه شما نگید که بوتاس دقیقا داره سپر عمل میکنه طوری که همیلتون در حین مسابقه از سرعت بوتاس میپرسه؟ چه دلیلی داره که راننده قهرمانی که به قول شما اینقد هم خوبه و عالیه همچین کاری رو بکنه. برادر ما هممون طرفداریم ولی نباید هیچ وقت از طرفدار بودن مون باعث بشه واقعیت رو تحریف کنیم.

 3. ABOLFAZL

  33

  2

  آره برای همین بود که همیل توی مجار بعد از مسابقه گفت (wingman hurts)یار کمکیش آسیب دید.
  حداقل کیمی اینقدر زود یارکمکی فتل نشد که خودشو فدا فتل کنه.اگه این بود تو اتریش میگذاشت فتل ازش رد شه.
  بوتاس وقتی هنوز هم از لحاظ امتیازی نزدیک فتل و همیل بود(در رقابط با اون دو تا برای اولی در امتیاز) تبدیل شد به یارکمکی همیل ولی کیمی وقتی یار کمکی فتل شد که اختلاف امتیازی زیادی با فتل داشت.به همین دلیل هم بوتاس بیشتر از همه ضرر دیده و فاصله ای که با کیمی و ریکاردو انداخته بود (فاصله امتیازی زیادی بود) از دست رفت و الان از کمی عقب مونده تو امتیازی.

 4. ♠♦joker♣♥

  32

  4

  عجیب و شگفت انگیز شهید بوتاس برادر من .زیر تانک رفته بوتاس ولی خودش حالیش نیست باز تو اومدی میگی کیمی ………
  شما نمی خواد نگران راننده های فراری باشی فعلا نگران شهید والامقامتون باشی بهتره چون هم از راننده یکتون سرتر بوده این فصل هم استاراتش بهتره فقط بدبخت اینم بدشانس بوده یکم وگر…
  واقعا چقدر عجیب چقدر عجیب که نگران راننده مرسدس نیستید نگران راننده فراری هستین.فیلم هندی هم میخوایین بازی کنید ولی نقش خودتون رو خوب بلد نیستین اجرا کنید شما بازیگران خوبی نمیشین

 5. Farid

  15

  1

  دم هر دوتون گرم!! هر دو عشقن خدایی. اولا کیمی هیچ کمک خاصی( در حد wing man به lucky man) به وتل نکرده. اگه کمک هم بکنه بازم قابل قبوله چون سب اختلاف امتیاز زیادی باهاش داره و تیم و کیمی باید کمکش کنن واسه قهرمانی . ولی در سمت مقابل بوتاس این فصل از راننده اولشون سرتر بوده و تیم با دستور تیمی بیچارش کرده !!!! فورزا کیمی فورزا سباستین فورزا فراری. راگاتزی

 6. Saeedsl1

  19

  1

  او مردی است که می تواند اعتراف کند که اشتباه او بوده است و من همین را می دانم.

  دقیقا شخصیت سب تو این جمله توصیف میشه

  مقابل همیلتون ک انقد گف بکاپ کردن روزبرگ کار صحیحیه ک آخر هموطنش جکی استوارت اونو “رقاصه‌کوچک” معرفی کنه…

 7. Hamed

  9

  7

  الان اسمی از همیلتون تو این خبر اومده بود که میاد جو اینجا رو بهم میریزید؟
  بخش کامنتای سایت عوض اینکه فضای تبادل اطلاعات باشه تا یه چیز جدیدی یاد بگیریم فقط شده فضای جنگ و دعوای طرفدارای این دونفر
  شده بدتراز بخش نظرات سایتایی مثل طرفدرای و … که کامنتای بچه گانه فن بوی رونالدو مسی رو باید تحمل کرد

  • Ahmad VETTEL

   3

   0

   حامد جان آخه ما چیکار کنیم؟طرف از رابطه خودش با فتل میگه،و جالبه که تو پرانتز هم اومده که کیمی به شوخی گفته فتل بهش میگه احمق،بعد طرفداران فلانی میگن که کیمی چرا نمیزنه تو دهن فتل واسه این حرف.

 8. Ahmad VETTEL

  2

  0

  در ادامه کامنت اول خودم:
  و در ضمن طبیعیه وقتی یه طرفدار همیلتون موضوع رو عوض میکنه و از فتل نابجا بد میگه و حرف کیمی رو تحریف میکنه،طرفداران فتل هم جوابش رو میدن و کلا دوباره دعوای طرفداران فتل و همیلتون شروع میشه.

دیدگاه خود را بیان کنید