مجله خودرو ایران – مهم نیست که خارج از پیست چه نگاهی نسبت به لوئیس همیلتون دارید، غیرممکن است که وقتی پشت فرمان می نشیند، به استعدادش احترام نگذارید.

همیلتون دومین راننده موفق در تاریخ فرمول یک است. 67 برد و چهار قهرمانی، او را پشت سر شوماخر افسانه ای که 91 پیروزی و هفت قهرمانی دارد قرار داده است. همیلتون سبک زندگی جالب توجهی دارد که خرید ماشین های فوق العاده و لوکس یکی از قسمت های آن است، که البته به اندازه ای که فکر می کنید پشت آن ها نمی شیند.

بنابر گزارش sunday times، ثروت 207 میلیون دلاری همیلتون او را به یکی از پولدارترین شخصیت های ورزشی بریتانیا تبدیل کرده است، پشت سر دیوید بکهام بازیکن مشهور و سابق تیم منچستر یونایتد. اخیرا در مصاحبه ای با یک روزنامه انگلیسی، همیلتون درباره کلکسیون ماشینش صحبت کرد، اولین ماشین او یک مینی کوپر بد و بعد از آن یک مرسدس بنز C200 خریداری کرد.

بعد ماشین های شلبی کبرا، شلبی GT500 مدل 1967، فراری 559 SA آپرتا، دو عدد لافراری (یکی کوپه قرمز و دیگر آپرتا سفید)، مک لارن P1 و پاگانی زوندا 760 دنده دستی به کلکسیون او اضافه شدند. در مجموع همیلتون 15 ماشین دارد که بین خانه هایش در موناکو و لوس آنجلس جا به جا می شوند. و البته نباید مرسدس AMG project one او را فراموش کرد که به زودی به کلکسیون او اضافه خواهد شد، ماشینی که موتور W09 مرسدس در فرمول یک را روی خود خواهد داشت.

ماشین های لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون و Project1

همیلتون درباره کلکسیونش نیز صحبت کرد:

زوندا برای رانندگی مضخرف است. بهترین صدا را در بین ماشین هایم دارد ولی کنترلش از همه بدتر است. دنده دستی را خریدم چون مدل تیپ ترونیک را دوست نداشتم تیپ ترونیکی که پاگانی پیشنهاد می داد از رودستر هوشمندی که داشتم هم بدتر بود.

[موستانگ شلبی من] زیباست ولی آشغال است.

همیلتون یک کامیون جرثقیل دار هم دارد، وقتی رانندگی اش با فراری اش تمام شد آن را با کامیون بر می گرداند. برعکس خیلی از ستاره ها، همیلتون علاقه چندانی به اسراف پولش ندارد، ماشین های کلاسیک سرمایه گذاری خوبی هستند و لوئیس دوست دارد در آینده یک مرسدس بنز 300 SL و فراری 250GT کالیفرنیا اسپایدر را به کلکسیونش اضافه کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. cfz

  20

  0

  یه پراید هم بخر سلطان هندلینگه
  تازه ماشین کلکسیونی هم هست
  تا 5 سال دیگه قیمتش 10 برابر میشه پس سرمایه گذاری خوبی هم محسوب میشه

دیدگاه خود را بیان کنید