مجله خودرو ایران – کوه های واقع در مرز اتریش و آلمان پوشیده از مراتع سرسبزی است که درختانی آن ها را پوشانده اند. جاده های این کوه ها و روستاها با حضور همیشگی تراکتورها و مسافرین باز هم پیچ هایی دارند که منتظر شما هستند تا به مبارزه بطلبیدشان. من روی یک تپه ایستاده ام و در حالی که ماشین را استارت می زنم، به این پی برده ام که چیزهای کمی هستند که از ترکیب یک 12 سیلندر و جاده کوهستانی دلداده شان هستم.

بعد از استون مارتین DBR11 و ونتیج ،DBS سوپرلجرا سومین محصول معرفی شده توسط این شرکت در سال جاری است. سوپرلجرا بر پایه DB11 است و باید آن را جانشین ونکویش S نامید. موتور 12 سیلندر 6 لیتری با یک موتور 5.2 لیتری جدید که در DB11 مورد استفاده قرار گرفت جایگزین شده است. این موتور 715 اسب بخار و 900 نیوتون متر گشتاور تولید می کند، گشتاور آن 200 نیوتون متر و قدرتش 85 اسب بخار بیشتر از DB11 است که این را مدیون قدرت کمکی گرفته شده از توربو دو قلویش است.

یک تفاوت بزرگ دیگر آن وزن کمش است که به علت استفاده از بدنه فیبر کربنی این مهم حاصل شده است. سوپرلجرا 72.5 کیلوگرم از DB11 سبک تر است، استایل آن نیز متفاوت است که به وضوح در هواکش های آن قابل مشاهده است که همین باعث افزایش فضای خالی در جلوبندی شده است که به گفته استون مارتین این فضا نیاز است تا موتور 12 سیلندر سوپرلجرا بهتر خنک شود. هواکش آن من را به یاد استون مارتین های ده های 50 و 60 می اندازد.

استون مارتین DBS سوپرلجرا

استون مارتین DBS سوپرلجرا

طراحی رگه رگه ورودی هوا گلگیرها، دیفیوزرهای دوتایی به سبک فرمول یک و آئروبلید های دوباره کاری شده همه کمک کرده اند که سوپرلجرا در سرعت 340 کیلومتری به داونفورس 181.5 کیلوگرم برسد بدون اینکه نیروی درگ افزایش چشمگیری داشته باشد. آئروبلیدها هوا را از پنجره عقب به داخل می کشند و بر روی بدنه تا بال عقب هدایت می کنند. بر عکس DB11 سوپرلجرا از بال متحرک استفاده نمی کند و از یک فلاپ گرنی ثابت استفاده شده است. این طراحی آئرودینامیکی باعث افزایش داونفورس شده بدون اینکه آسیبی به طراحی زده شده باشد. DBS جدید شاید خیلی خوشگل نباشد ولی قطعا خوش قیافه و هدفمند است.

وقتی پشت فرمان بنشینید اولین تغییری که به حس می کنید صندلی ها هستند که نسبت به DB11 تغییر کرده اند و پشتی بیشتری دارند، بقیه تزئینات داخلی شبیه DB11 است. کمی هم زیاده روی دیده می شود و از ماشینی که نشان استون مارتین روی خودش دارد دور است.

سوئیچ ها ویژه و خاص به نظر می رسند، البته کنترلرهای لمسی کمی ما را به زحمت انداخت. حتی یک بار من ما تنظیمات مربوط به رانندگی و تعلیق روی فرمان به مشکل خوردم. حداقل سیستم سرگرمی مرسدس درست کار می کند.

استون مارتین DBS سوپرلجرا

استون مارتین DBS سوپرلجرا

به لطف قدرت بیشتر، ساخت سبک تر و نسبت انتقال 2.39:1 آن DBS از DB11 سریع تر است، ولی نه آن قدر که خیلی زیاد احساسش کنید. 0 تا صد سوپرلجرا 3.4 ثانیه است، دلربایی موتور در رنج های بالا و میانه اش کاملا حس می شود. بین 1800 تا 5000 دور بر دقیقه هم به حداکثر گشتاور می توانیم برسیم.

شتاب گیری قدرتمند است ولی خیلی سریع نیست. توربوها تاخیری دارند که در ماشینی با این قدرت کمی غافلگیرکننده است، حتی در حالت مسابقه ای. پدال را بفشارید و شاهد آواز زیبای این 12 سیلندری باشید، غرشی که فقط یک 12 سیلندر می تواند به شما هدیه دهد، که البته همانند بسیاری از ماشین هایی که اگزوز فعال دارند حالت روشن/خاموش دارد، اگزوز طرف های 2500 دور بر دقیقه ناگهان از خواب بیدار می شود و غرش می کند. کمی صدای ناله مانند هم که سرچشمه شان توربوشارژرها هستند به گوش مان می رسد، که تاثیری در گم شدن صدای اگزوزها ندارد. همانند بسیاری از ماشین های دیگر که از سیستم هشت سرعته ZF استفاده می کنند، دنده ها سریع و نرم عوض می شوند، حتی در حالت مسابقه ای.

فرمان پذیری از آن چه که از یک ماشین با این اندازه انتظار دارید سریع تر و سبک تر است، ولی حداقل محکم و دقیق است که باعث سواری بهتر در پیچ ها می شود. سوپرلجرا تقریبا هم سایز فراری 812 سوپرفست است ولی 181.5 کیلوگرم از آن سنگین تر است. ویل بیس درازتر آن که 3 اینچ از سوپرفست بزرگ تر است ممکن است در پیچ ها چابکی اش را کمتر کند ولی به پایداری در سرعت های بالا کمک می کند.

استون مارتین DBS سوپرلجرا

استون مارتین DBS سوپرلجرا

در جاده های کوهستان آلپ، سوپرلجرا زنده می شود. سیستم تعلیق ار DB11 سفت تر است ولی در حالت مسابقه ای نرم تر به نظر می رسد. سوپرلجرا از طراحی استخوان جناغی دوتایی در جلو بهره می برد و ارتفاعش از زمین 0.2 اینچ کمتر از DB11 است. کمبرهای جلو و عقب برای داشتن پایداری بیشتر در پیچ ها افزایش داشته اند. دمپرهای انطباق پذیر استاندارد هستند. نیرو از طریق سیستم دیفرانسیل با قابلیت محدودکنندگی لغزش (LSD) به چرخ ها منتقل می شود. با تمام این پیشرفت ها، عقب ماشین در سرعت های بالا و در پیچ ها کمی تکان تکان می خورد.

جاده، مخصوا جاده ای در کوهستان جایی است که سوپرلجرا می درخشد، اگر دنبال یک ماشین برای پیست هستید به سراغ ونتیج بروید، این وظیفه سوپرلجرا نیست.

منبع:اتوبلاگ

و در پایان نگاهی داشته باشیم به مشخصات این ماشین:

مدل:استون مارتین DBS سوپرلجراسیستم انتقال:اتوماتیک هشت سرعته، دیفرانسیل عقب
قیمت:225,000 یورو0 تا 100:3.4 ثانیه
موتور:12 سیلندر V شکل - 5.2 لیتری- توئین توربوحداکثر سرعت:340 کیلومتر بر ساعت
قدرت/گشتاور:715 اسب بخار/ 900 نیوتون مترمصرف سوخت/ آلایندگی CO210.27 لیتر در صد کیلومتر/ 285 گرم بر کیلوگرم

تصاویری بیشتر:

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید