موتو جی پی ایرانمارک مارکز و دو موتورسوار یاماها، ولنتینو روسی و ماوریک وینالس، در مصاحبه‌ی مطبوعاتی گرندپری چک 2018 که دیروز برگزار شد، در مورد این رقابت احتمالی سه نفره صحبت کردند.

بعد از تعطیلات دو هفته‌ای تابستانه، باز هم شور و حرارت به رقابت‌های موتو جی پی برگشته است؛ این بار در جمهوری چک. دیروز مصاحبه‌ی مطبوعاتی این گرندپری برگزار و سوالاتی از موتورسواران حاضر در این جمع پرسیده شد. مارک مارکز، پیشتاز قهرمانی سال و کسی که در این گرندپری به رکورد 100امین حضور در موتو جی پی می‌رسد،به همراه نزدیک‌ترین رقیبش یعنی ولنتینو روسی، ماوریک وینالس دیگر موتورسوار یاماها، دنیلو پتروچی از تیم پراماک دوکاتی و دو موتورسوار تیم آنخل نیتو، آلوارو باوتیستا و کارل آبراهام، در این نشست شرکت داشتند. گفتنی است که آبراهام گرندپری خانگی خود را تجربه خواهد کرد.

مارک مارکز، مصاحبه مطبوعاتی گرندپری چک 2018

مارک مارکز، مصاحبه مطبوعاتی گرندپری چک 2018

مشخصا محور بحث بیشتر در مورد نیم فصل دوم رقابت‌ها بود. مارکز از تعطیلات خوبی که سپری کرده بود سخن گفت و نیز آنالیز کوتاهی در مورد نیم فصل اول داشت. وی اینچنین شروع کرد:

تعطیلات تابستانه مثل همیشه خوب بوده است. زمان آن بود که استراحت و نیم فصل اول را آنالیز کنیم، که نیم فص خوبی بود اما اشتباهات کمی داشتیم که می‌توانیم آنها را بهبود بخشیم. الان زمان این است که سر کار برگردیم و همان ذهنیت قبلی را به دست آوریم، چون ذهنیت درستی بود. امیدوارم شروع خوبی داشته باشیم، این احساس [خوشایند] را کسب کنیم و به نتایج قبل دست یابیم.

مارکز هم‌اکنون 46 امتیاز با نفر دوم جدول فاصله دارد. اما نمی‌توان روسی را دست کم گرفت و بر حرف افرادی صحه گذاشت که می‌گویند تکلیف قهرمانی این فصل از همین حالا مشخص است. مارکز نیز قصد ندارد با خیالی راحت و تکیه بر فاصله‌ی امتیازی ایجاد شده نیم فصل دوم را شروع کند. مرد اسپانیایی می‌داند که یاماها تمام توان خود را به کار بسته تا این فاصله را جبران کند. وی ادامه داد:

خیلی خوب است که نیم فصل دوم را با فاصله‌ای خوب در صدر شروع می‌کنیم، اما تا پایان فصل راه درازی در پیش داریم و باید با همان ذهنیت قبلی پیش برویم. آنها (یاماها) در هر مسابقه دارند پیشرفت می‌کنند.

ولنتینو روسی، مصاحبه مطبوعاتی گرندپری چک 2018

ولنتینو روسی، مصاحبه مطبوعاتی گرندپری چک 2018

روسی نیز با مروری بر نیم فصل اول که در آن موفق به کسب پنج پودیوم شد گفت:

به نوعی خوشحالم؛ کسب پنج پودیوم در نه مسابقه و دوم بودن در رده‌بندی کلی بسیار خوب است، اما مشکل اینجاست که به اندازه‌ی کافی قوی نبودم تا برای بردن تلاش کنم. در نیم فصل اول با تلاش همه‌ی تیم موفق شدیم تا به تعادل خوبی برسیم و کمی رقابتی‌تر ظاهر شویم اما هنوز نیاز داریم تا راه سریع‌تر بودن را بفهمیم.

هم‌تیمی روسی، ماوریک وینالس، رده‌ی سوم کلی رقابت‌ها را در اختیار دارد. وی که دو مسابقه‌ی اخیر را با پودیوم پشت سر گذاشته است، گفت:

مهم است که درک خوبی از موتور داشته باشید، من مسابقه به مسابقه احساس بهتری دارم و می‌توانم تا مرزهای حساس فشار بیاورم. هنوز خیلی باید پیشرفت کنیم اما موتور خوبی داریم و اگر مدیریت کنیم می‌توانیم بسیار رقابتی ظاهر شویم. ما بهترین سواری را از موتورهای‌مان می‌گیریم، فقط نیاز به یک قدم دیگر داریم. از شرایط دو مسابقه‌ی قبل بسیار راضی‌ام، و نیاز داریم همین روند را ادامه دهیم.

روسی در قسمتی از صحبت‌های خود اعلام کرد که در روز دوشنبه تست‌هایی بر روی قطعه‌ای جدید انجام خواهند داد و باید دید که این تست پیشرفتی در موتور یاماها ایجاد می‌کند یا خیر. در هر صورت مارکز باید بسیار مراقب دو موتورسوار یاماها باشد، چرا که این دو با تمام توان سعی در کم کردن فاصله‌ی امتیازی دارند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید