فرمول یک ایرانفردریک واسر مدیر تیم سائوبر اذعان کرد که ذهنش درگیر انتقال احتمالی چارلز لکلرک به فراری است.

لکلرک در اولین فصل حضور خود در فرمول یک شروع طوفانی داشته است. او از مشتریان متداول Q3 شده است و تا قبل از مسابقه مجارستان در ۵ مسابقه قبل از آن امتیاز کسب کرده بود.

پیشرفت خیلی سریع وی باعث ایجاد شایعات قوی مبنی بر حضور وی در تیم فراری برای فصل ۲۰۱۹ در کنار سباستین فتل است اما واسر معتقد است انتقال زودهنگام وی به فراری تصمیم درستی نخواهد بود.

فردریک گفت :

رفتن از سائوبر به فراری گام بزرگی است. ما هیچ چیز را نمی توانیم پیش بینی کنیم به خصوص اینکه در تیم های بزرگ قضیه ای به نام پول نیز مطرح است. در ۲۰ سال گذشته راننده های بسیاری بوده اند که عملکرد خیلی خوبی در فصل نخست خود داشته اند. نمی خواهم اسمی بیاورم اما به محض دریافت حواله اول خود دچار مشکل شدند. آن ها ریشه و اصالت خود را فراموش کردند چون چیزهای جدیدی را تجربه کردند و از تجربیات گذشته خود غافل شدند. پس شما نمی توانید پیش بینی کنید.

چارلز لکرک - روز دوم تست های مجارستان

چارلز لکلرک

واسر ادامه داد :

به همین خاطر است که می گویم فراری گام بزرگی خواهد بود و به همین دلیل است که فراری همیشه در امضای قرارداد با رانندگان خیلی جوان مردد است چون فشار و جو حاکم بر تیم خود را خوب می شناسند ولی من خیلی نگران چارلز نیستم.

با وجود ادامه شایعات، احتمالا لکلرک برای فصل ۲۰۱۹ به تیم هاس خواهد پیوست و کیمی رایکونن برای یک سال دیگر با فراری خواهد ماند. از سال ۲۰۲۰ لکلرک می تواند به رویای پیوستن به فراری فکر کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. Saeedsl1

  7

  1

  تجربه ثابت کرده ک فراری اعتمادی ب راننده های جوون و آکادمیش نداره

  حق هم دارن اینطور باشن
  مثالش لوکا بائودر ک بعد از تصادف ماسا اومد.کسی ک ده سال تو آکادمی فراری بود تا دو مسابقه هیچ امتیازی نگیره…دو مسابقه ای ک رایکونن یکی رو برد(بلژیک) و یکی سوم شد(والنسیا)

  خلاصه اینک معلوم نیست مدیریت جدید چکار میکنه ولی اگ جایگزین بخان و لکرک نباشه بنظرم یا روزبرگ برمیگرده یا سرجیو پرز(کسی ک برا سال ۲۰۱۷ شانس اصلی بعد از رایکونن بود)

  • Akbar (Ghasemi)

   8

   2

   رزبرگ برگرده که بی نهایت عالیه یا اینکه ریکیاردو بیاد فراری خیلی خوب میشه، کیمی هم حیفه و عالی شده، لکلرک با بقیه جوونا فرق داره و بیاد حتما میدرخشه شک ندارم، پرز هم بی حاشیه و با اخلاق و بسیار پایداره… زیبایی فرمول یک یعنی همین اینهمه خوب توش مسابقه میدن و هر کدوم کنار فتل باشه من یکی که لذت میبرم

   • mazroid7

    2

    3

    لذت ؟؟!!!!! دنی یبار همتیمی سب بوده همه هم میدونن چی شد حالا کار با لکلرک ندارم که فتل گفته فعلا زوده همه هم میدونن چرا گفته کاری هم با آلونسو ندارم که قطعا از دنی بهتره همون کیمی بمونه بهتره چون آبروی 4 دوره قهرمان دنیا حفظ میشه.

   • Akbar (Ghasemi)

    1

    1

    الان شما مفسر کجا هستی که اینجوری دنیل رو با ناندو مقایسه کردی؟ لکلرک رو با فتل؟! با این استعداد و قدرت پیش بینی خودت رو به فراری یا مرسدس معرفی کن

   • Akbar (Ghasemi)

    1

    1

    جالبه فتل گفت واسش زوده یه عده حرف درمیارن الان که مدیر سایوبر هم اینو گفته توقع اینه که از رو برن دیگه!!
    لکلرک رو دوست دارم اما میترسم بلای وندورن سرش بیاد…

  • ♠♦joker♣♥

   2

   2

   مافیا یعنی حامی مرسدس بودن ،قانون پیت لین دیدیم واقعا برا مرسدس اجرا شد .اگه فتل اینکارو میکرد کل فصل رو محرومش میکردن.
   قانون های فرمول یک مثل قانون های کشور….. قشنگ و زیبا با خط کوفی نوشته میشه ولی فقط برا بعضی از افراد اجرا میشه.

   • cfz

    1

    2

    یه نگاه به رای داوران بعد از اذربایجان سال پیش بنداز میفهمی مافیا پشت کیه

   • cfz

    0

    3

    دنی ریک مقابل لوییس عددی نیست
    صرفا جهت اطلاع

 2. david7

  0

  1

  نظر شخصی من اینه که آلونسو و ریکیاردو در حال حاضر بهترین راننده های فرمول یکن
  ایکاش ماشین برابری داشتن تا مقایسه خوبی با همیلتون و وتل میشدن

دیدگاه خود را بیان کنید