فرمول یک ایران – پدرو دلا روسا معتقد است که انتقال کارلوس ساینز به مک لارن خوب خواهد بود اما بهتر است که او با فرناندو آلونسو هم تیمی نشود.

شایعات حاکی از آن است که یکی دیگر از تغییرات بزرگ تیم مک لارن برای فصل آینده، پیدا کردن جایگزین برای استافل وندورن است و بسیاری معتقد هستند که راننده ی جوان اسپانیایی یکی از گزینه های اصلی این تیم خواهد بود.

ممکن است که او راضی به این انتقال باشد و با دوست و مربی خود و همچنین قهرمان دو دوره فرمول یک هم تیمی شود اما دلا روسا این انتقال را به نفع این راننده ی جوان ندانست:

من فکر می کنم که این بهتر است که آن ها با یکدیگر نباشند.

هم تیمی فرناندو شدن بسیار دشوار است بنابراین من ترجیح می دهم کسی غیر از کارلوس متحمل [سختی ها] شود.

من ترجیح می دهم که کارلوس دو یا سه سال دیگر تجربه کسب کند و سپس با یک هیولا مانند فرناندو روبرو شود.

پدرو دلا روسا

راننده ی سابق مک لارن افزود که نگران آینده ی ساینز نیست:

اگر رنو اشتباه کند و اجازه دهد که کارلوس برود، او جایگاه خود را در فرمول یک بدست آورده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

29 دیدگاه

 1. سجاد

  13

  5

  مک لارن وندورنو چی فرض کرده؟
  توانایی های وندورن متاسفانه دیده نمیشه انواع قهرمانی هارو کسب کرده.و با اختلاف وحشتناک gp2هم قهرمان شد.از لکلرک و گسلی هم عملکردش بهتر بوده قبلا.خدا نکنه همچین راننده هایی بسوزن

 2. mazroid7

  8

  18

  اینم یه حرفی زده واسه خودش راننده ها با وجود هم تیمی های قوی تر پیشرفت میکنند در ضمن آلونسو اون غول بی شاخ و دمی نیست که هیچکس توانایی رقابت باهاش رو نداره فقط یه راننده خیلی خوبه که شکست دادنش سخته.

   • mazroid7

    6

    12

    فرناندو وقتی که شیر جوان بود هم شکست خورد ربطی نداره که بگیم هیچکس توانایی بردنشو نداره اون فقط یه راننده فوق العادس مثله همیلتون که البته 2007 که همتیمی بودن لوییس شکستش داد کاری هم ندارم که چه بحث هایی بود من میگم نگید فرناندو غول بی شاخ و دمه خیر این نیست فقط یه راننده خیلی خوبه یعنی خیلی خیلی خوبه و شکست دادنش کار هر کسی نیست وگرنه در wec از همتیمی هاش کند تر بود.

   • yas

    9

    2

    شکست ناندو از همیلتون رو اکبر آقا چندین و چند بار تو همین سایت توضیح داده. نیازی به توضیح چندباره نمی بینم

  • Ahmad VETTEL

   25

   6

   آره فقط فراری دستور تیمی میده و کیمی بیچاره چه قدر از فتل بهتر بوده و سریعتر بوده ولی تیم دستور داده که بره پشت فتل.ولی مدیونید اگه فکر کنید مرسدس دستور تیمی میده یا راننده پشتیبان برای حفاظت از راننده اول میاره هااااا

   • F1.MSDS.T.L.F1

    0

    1

    شما ابتدا این را یاد بگیرید، که هر راننده حقش است دفاع کند.
    فقط یک ادم دارای مشکل ذهنی میتواند بگوید که بوتاس نباید اینقدر دفاع میکرد.
    اخه شما با اینگونه حرفها که مدیونید و مدیون نیستیدو اینها به جایی نمیرسید.
    راننده خودتان علننا اعلام کرد باید کیمی باشد. دارید میبینید، دیگه کیمی در المان صداش چطوری باید در بیاد که اگر باید اجازه سبقت بدهم رک و راست بگویید.
    دیگه باید بیاد چی بگه؟
    مثل کودکان نظر ندهید. دستورات تیمی برای تمام تیمها است. اما فراری دیگه شاهکارش کرده. چند سال دیگه باید کیمی حرام شود تا این اقا لطف کنند، منت بگذارند، قهرمان شوند. مسابقه به مسابقه مقایسه کنیم، شما مدعی مگر نیستی که مرسدس هم مثل فراری است یا بوتاس پشتیبان لوییس است.
    منطقتان بی نظیر است. چند دور فتل نتونست از بوتاس سبقت بگیره؟ چند تا دورش را فتل DRS داشت اما بوتاس نداشت تا میرسید به ماشینها لپی که بتونه داشته باشه. فتل با لاستیکهای الترا سافت نو در مقابلش بوتاس با سافتی که خودتان میدانید چند دور باهاش زده بود که فتل امد پشتش که سعی کند سبقت بگیرد. اخر مجبور شد صبر کند تا لاستیکهای والتری تمام شود. اون موقع توانست. ببینم اگر والتری اجازه میداد رد شود، اون موقع یعنی اینکه والتری پس پشتیبان لوییس نیست.باید یک کاسه اب هم بعد رفتنش حتما میریخت.
    یک مقدار موقع نظر دادن کنترل کنید خودتان را تا بتوانید درست نظر دهید. یعنی دقیقا مثل کودکان کافیه یکی بگه فراری یک مقدار ایینه بغل ماشینش کج هستش، سریع می ایبن میگین مرسدس که کج تره. یعنی کاری ندارین که طرف دا ه چی میگه فقط میدانید باید همان حرف را بگویید تیم شما که بدتره.
    این نحوه برخورد را من فقط در دبستان ها فکر میکنم هستش.
    یکبار فقط بروید، واقعا ببینید هواداران غیر ایرانی فتل در پیج ها یا سایتهای دیگر چه نظراتی میدهند. بعدش با خودتان مقایسه کنید. اونها هم هوادار دقیقا همین راننده ای هستن که شما هوادارش هستید.
    یا هواداران فراری را بروید بخوانید، تمامشان ناراحت از رفتار فراری هستن.
    و جالبه امیدوار هستن که مدیریت جدید از فصل بعد در صورت بودن کیمی کاملا دیگر برابر عمل کند، چون میگن، فراری چند سال دیگر باید همچنان تا این حد حمایت کند، اخرین قهرمانی فراری را همین کیمی اورده.
    اینرا نه هواداران لوییس میگویند نه مرسدس. هواداران فراری میگویند، هواداران غیر ایرانیش. بروید کمپین سنتی و قدیمی حامیان و هواداران فراری را ببینید، تا متوجه شوید چقدر شاکی هستن، چقدر امیدوار به اینکه مدیریت جدید واقعا به فتل اعلام کند از فصل بعد شانس قهرمانی برای هر دو یکی است.
    کیمی که صداش در نمی امد، دیگه خسته شد گفت، بمن رک و راست بگید اگر میخواهید اجازه سبقت بدهم. شما بفرمایید مفهوم این حرف چیست.
    بهرحال من قبلا گفتم الانم میگم هر موقع خواستین بیایید کل امار و ارقام بدست امده و رکوردها توسط لوییس و فتل را بیاوریم مقایسه کنیم، ببینیم کدام برتری دارند.
    جالبه بعد از شوماخر نام همیلتون را اعلام میکنند از نظر نتایج و اماری که ثبت شده.

    موفق باشید.

   • Ahmad VETTEL

    8

    2

    دوستان شما حرف رو از دنیل به سمت فتل و دلایل اینکه فراری دنیل رو نخواست بردن که فقط باید بگم مشخصه چون کیمی که داره خوب کار میکنه و حتی بعد از کیمی لکلرک آینده دار هستش پس چرا فراری کلی پول بده تا دنیل رو بگیره در حالی بدون مشکل لکلرک رو میتونه بیاره.

   • mazroid7

    6

    14

    ممکنه بشه چون فراری از دست فتل خسته شده امسال بهترین ماشین متعلق به فراریه مطمئن باش اگه فتل قهرمان نشه فراری فرناندو رو میاره چون میدونه آبی از سباستین گرم نمیشه

   • yas

    11

    3

    اکبر آقا. شما که میدونید این فرد در مورد فراری و فتل فن‌ها چه نظری داره(خودش میدونه. انقدر زشته که قابل بازگو نیست). پس به نظرم اصلا در خور شخصیت شما نیست بخواین کل کل کنید و یا جواب کامنتهای برخی افراد رو بدین

   • Akbar (Ghasemi)

    1

    0

    تغییر مدیریت فراری بعد از فوت مارکیونه احتنال این موضوع رو بالا برده، البته مانع سر راه الونسو به نظرم لکلرک نیست بلکه عملکرد بی نظیر کیمی در مسابقات اخیره…

   • mazroid7

    6

    16

    برادر مرسدس خودش نمیخواد رقابت درون تیمی داشته باشه چون به تیم ضربه میزنه مثله مکلارن 2007
    این طرف قضیه رو ببین که دنی ریک بخاطر فتل از رفتن به فراری محروم شد در ضمن فتل حتی اجازه نداد لکلرک بیاد ولی خدمت شما عرض کنم بعد از 2016 که نیکو خداحافظی کرد لوییس گفت مشکلی ندارم با فرناندو همتیمی شم چون یکبار شکستش دادم که حتی ولف گفت ما به فرناندو زنگ زدیم اما اون گفت میخواد در مکلارن بمونه حتما میدونی فرناندو از ریکی قوی تره پس چرا لوییس نباید بذاره دنی ریک بیاد لطفا یکم به حرف هاتون فکر کنید

   • Akbar (Ghasemi)

    2

    0

    لوویس خودش مصاحبه می کرد میگفت دنیل بهتره نیاد مرسدس یادت رفته!؟

 3. Saeedsl1

  12

  1

  کاشکی میشد آلونسو بره ردبول و ساینز مکلارن
  ردبول هم فک نکنم مشکلی داشته باشه
  ولی شاید آلونسو از اسم هوندا بترسه

  بهرحال هر طور در نظر بگیریم ردبول بهتر از مکلارنه

 4. Ahmad VETTEL

  14

  3

  فرای حتی اگه دستور تیمی به رایکونن بده ولی هیچ وقت اون دستورهای تیمی به نفع فتل نشده ولی حداقل به کیمی نمیگن مثل سرعت گیر متحرک رانندگی کنه و وقتی هم حریف ازش رد شد عین موشک برایDNF کردن بره.و یک سوال میشه طرفدارن همیلتون به من بگن که پس چرا فراری تو اتریش که فتل همش 1/5 ثانیه از کیمی عقب بود،بهش دستور ندادن که جایگاهش رو به فتل بده؟؟؟

  • F1.MSDS.T.L.F1

   0

   1

   چه ربطی داره؟ چرا فراری فصل قبل که کیمی میتوانست ازش سبقت بگیرد گفت نباید سبقت بگیرد و باید پشت فتل باشد تا کسی نتواند سبقت بگیرد.
   شما حالت خوبه؟ به نفع فتل نشده؟
   اخه… تماما برای قهرمانی کیمی بوده.
   چند مرتبه فدا شده؟
   وقتی شما دیدتان از عملکرد ها این است که به نفع فتل نشده. دیگه دلیلی ندارد بخواهیم کار به این دشواری انجام دهیم که شما متوجه شوی تماما برای فتل بوده.
   در ضمن وقتی منطق شما میگه چرا بوتاس اجازه نداده فتل رد بشه. فقط باید گفت، فرمول یک اونی هست که شما فقط متوجه میشوی.
   یکبار بروید هواداران غیر ایرانی فتل ببینید چه نظراتی میدهند. حتما نیاز دارند بهشان یاد داده بشه توسط شما چون کاملا متفاوت با شما و دوست دیگر نظر میدهند.
   این بوتاس اگر میفهمید که باید همان ابتدا اجازه میداد فتل بره تازه پشت سرش هم اب میریخت ارزوی سلامتی هم براش میکرد.
   چند دور اجازه نداد رد بشه؟
   فتل میگن لاستیکهای التراسافت نو بوده،
   والتری سافت بوده انهم باز شما بهتر میدانی چند دور باهاش زده بود.
   این هنر والتری بود که توانست تا زمانی که لاستیکهایش تمام شود نگذارد فتل سبقت بگیرد.
   اگر هم تصادف کرد، خواست ببینه چطوری میشه بعد از 200 متر از شروع مسابقه در فرانسه زد به مرسدس ، و دوباره در انگلستان زد به یکی دیگه از مرسدس ها. والتری با لاستیکهای نابود شده و در اواخر مسابقه لاستیکهاش قفل کرد.
   نه بعد از 100 متر. انهم در دو مسابقه،
   بهرحال راننده خوب اونی است که بگوید بفرمایید بروید.
   چقدر خوشحالم اینطوری فرمول یک را متوجه نشدم.

   موفق باشید…
   راننده ای که در خانه خودش بخاطر توی دیوار رفتنش ملت خوشحالی کنن. و اصلا انگار نه انگار که این اتفاق افتاده. من توی این کشور زندگی میکنم خوشحال میشم کسی نشانی بدهد که فلان برنامه المان این مسئله را بعنوان ناراحتی مطرح کرده باشد. یا یک جای تماشگران را نشان دهند که ناراحت بوده باشند.
   فکر کنم، این توی دیوار رفتن خیلی چیزها را نشان داد…

 5. McLaren F1

  9

  0

  بچه ها موتور هوندا فصل پیش مشکل اصلیش تاپ اسپیدش بود بعد دوامش
  اما امسال هارتلی واقعا به سرعتای بالایی با موتور هوندا رسید دوامشم فکر کنم این فصل حداقل در حد رنو بوده.
  امیدوارم آلونسو یه تمرکزی راجع به ردبول داشته باشه
  هر چند به قول دوستمون خاطره ی بدی از هوندا داره ولی بنظرم فصل پیش مشکل مک لارن شاسی بود و نه موتور

  • mazroid7

   2

   5

   پارسال مشکل مکلارن موتور بود و شاسی خوبی داشت شما میتونی به گرندپری بلژیک یا ایتالیای پارسال نگاهی بندازی برای شاسی هم نگاهی به گرندپری مجارستان بنداز اگرچه اواخر نیم فصل موتورشون هم پیشرفت کرد ولی موتور هوندای امسال خوبه و نسبت به پارسال خیلی پیشرفت کرده اگه همین روندو برای سال آینده داشته باشن ردبول میتونه گرندپری های بیشتری رو ببره اما مدعی قهرمانی برای سال آینده زوده

دیدگاه خود را بیان کنید