فرمول یک ایرانماوریک وینالس موتور سوار اسپانیایی تیم یاماها اذعان کرد ترفند هایی که برای تغییر در سبک رانندگی خود داده باعث ایجاد تعادل در شتاب گیری های موتورش شده است. حرف وینالس را زمانی می توانیم بهتر درک کنیم که وی بعد از بیشتر لز یک سال توانست برای دومین بار متوالی سکو کسب کند.

ماوریک از مشکل آشنای یاماها در مسابقه ها یعنی سرعت و چسبندگی رنج می برد و در دور نهم تا جایگاه هشتم عقب رفت اما در دورهای پایانی سرعت لازم را کسب نمود و توانست با سبقت از دنیلو پتروچی به جایگاه سوم برسد.

با اینکه با استفاده از ترفندهای خود توانسته بعد از لمانز و موجلو ۲۰۱۷، مجددا دو سکو متوالی کسب کند اما وی اذعان کرد که نوعی مصالحه با موتور و سبک رانندگی خود به دلیل مشکلات الکترونیکی ایجاد کرده است و باعث کمبود شتاب گیری او شده است.

وینالس گفت :

این خوب است که ما بتوانیم در روند نتیجه گیری خود به ثبات برسیم اما اینکه در پیست زاکسنرینگ توانسته ایم (با توجه به عملکرد سال گذشته) سکو کسب کنیم نشان می دهد اوضاع خیلی بهتر شده است. بنابراین به نظر می رسد که موتور ما نسبتا بهتر شده است اما هنوز باید گام هایی به پیش برداریم.

ماوریک وینیالس، تست سپانگ 2018

ماوریک وینالس

ماوریک ادامه داد :

در ۱۰ تا ۱۵ دور پایانی همه چیز خوب جلو رفت ولی من انتظار داشتم در جلو باشم و با پیشتازان نبرد کنم. الان باید تلاش کنیم تا قدرتمندتر شویم و این احساس را پیدا کردم که می توانم در انتهای مسابقه قوی باشم. باید سبک موتور سواری خود را بهبود ببخشم تا در ابتدای مسابقه نیز قدرتمند باشم.

موتور سوار اسپانیایی افزود :

ما تعادل خوبی در موتور خود یافتیم و در بخش شاسی واقعا قوی هستیم اما باید بخش های الکترونیکی خود را بهبود بخشیم. در مسابقه آلمان من در مستقیمی ها سرعت کافی را نداشتم و این امر مانع سبقت گیری می شد. فکر می کنم تیم گام هایی برداشته و من نیز بر روی سبک راندن خود تمرکز می کنم تا بتوانم کمبود الکترونیکی موتور خود را جبران کنم ولی هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داریم.

انتظار می رود تیم یاماها آپدیت های الکترونیکی را همانطور که انتظار می رفت در تست برنو جمهوری چک در ماه آینده ارائه دهد. مسابقه جمهوری چک اولین مسابقه بعداز تعطیلات تابستانی است. در سال ۲۰۱۸ به دلیل افزایش تعداد مسابقات تعطیلات تابستانی به سه هفته کاهش یافته است.

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید