فرمول یک ایرانسباستین فتل با وجود اشتباه خود که بر روی مسابقه و رقابت قهرمانی فصل تاثیر گذاشت،  اعلام کرد که مستقیما به استراحت خواهد پرداخت.

فتل مسابقه را خوب شروع کرد و پیشتازی خود را ادامه می داد تا اینکه باران شروع به باریدن کرد. وی از باران اولیه جان سالم به در برد ولی در سری دوم گرفتار شد و دماغه ماشین به حصار کناره پیست برخورد کرد.

فتل درباره این اتفاق گفت :

من به داخل حصارهای کنار پیست رفتم و متوجه شدم نمیتوانم از آنجا خارج شوم خب چه کاری می توانستم بکنم؟ من فکر نمی کنم اشتباه بزرگی مرتکب شده باشم ولی تاثیر زیادی روی مسابقه داشت و منجر به خروج ما از مسابقه شد.

فتل ادامه داد :

بخاطر اشتباهی که مرتکب شدم امشب را نمی توانم خوب بخوابم. فکر می کنم خیلی ناامید کننده بود چون تا قبل از آن همه چیز خوب بود. همان طور که گفتم ما نیازی به باران نداشتیم.

مسابقه فرمول یک آلمان 2018

مسابقه فرمول یک آلمان 2018

پیروزی لوییس همیلتون در مسابقه، به معنی پیشتازی ۱۷ امتیازی وی نسبت به فتل است اما راننده فراری هم چنان به تیم و ماشین خود کاملا اعتماد دارد.

وی افزود:

ما ماشین قدرتمندی داریم و به آن بیشتر از بقیه تیم ها اعتماد داریم. من از تیم بسیار معذرت می خواهم، چرا که پیروزی در دستان ما بود وآن ها همه کار ها را درست انجام دادند تا به پیروزی برسیم. اشتباه کوچکم ناامیدی بسیاری را به همراه داشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

33 دیدگاه

 1. Farshad46

  41

  87

  مسابقه دادن تو بارون کار هر کسی نیست جناب وتل ! ولی یه راننده بریتانیایی هست که حتی از ته خط شروع کنه قهرمان میشه بارون و آفتابی هم اهمیتی براش نداره!

   • F1.MSDS.T.L.F1

    2

    5

    چرا جیکشون در نمی امد، اتفاقا می امد چون رانندشون ، طوری رانندگی کرده که فقط کافیست تشریف ببرید یوتیوب ،
    پیج فرمول 1 ، و مشاهده کنید که رانندگی او چطور توصیف شده.
    یا در توئیتر فرمول ۱
    احتمالا شما در شنیدن حرفهایشان مشکلی داشتی

  • lewis and i.maN

   23

   18

   نه دیگه خدایی آفتاب رو بی خیال شو.درسته هممون از برد رویایی و شاید کم نظیر لویییز خوشحالیم اما لوییز هم انسانه.شاید برترین راننده یا یکی از برترین راننده های تاریخه اونم مخصوصا جاده بارونی.چون که علاقشه.استعدادشه.فتل اگه راننده برتری نبود ۴ سال پشت هم اول نمیشد و فراری روش چهارفصل قمار نمی کرد واسه ریرون اومدن از سلطه مرسدس.در هر صورت فرمول یک عاشقتم.خیلی هیجان مثبتی توی این روزا یا سالهای بی رمقی که ما جوونای بدبخت ایرانی داریم.شکر بابت برد لوییز.دیگه تحمل اولی فتل و فراری رو نداشتم☺☺☺☺☺☺☺

   • Ahmad64

    17

    0

    به عنوان یه فراری فن تبریک میگم به طرفداران همیلتون. همه این راننده ها هر چه قدر هم حرفه ای باشن انسانن و اشتباه هم جز جدایی نا پذیر یک انسانه. هنوز ۱۰ تا مسابقه دیگه مونده و اتفاقات زیادی تو راهه. پس بهتره واقع بین باشیم.هر چیزی ممکنه. به امید قهرمانی تیم محبوبم. فورزا فراری…فورزا سب….فورزا کیمی

   • akbar

    12

    2

    سرت رو بالا بگیر قهرمان… پهلوان با اخلاق ما… ۱۴ تا جبران شد تو دوتا ریس اینم جبران میشه

   • F1.MSDS.T.L.F1

    3

    7

    شما برای اینکه مکلارن ناراحت نشه ، ایدی را با نام فتل شروع نکردی؟

  • Sam

   47

   15

   همیلتون تا الان یه سبقت از ماشینای برتر نداشته تو هوای بارونی هم اکثرا معمولی بوده نسبتا ضعیف امروز اگه بوتاس اجازه داشت رد بشه پشت سرش هم کیمی هم مکس با لاستیک نو تر از لوییس رد میشدن که به لطف بوتاس همه بلاک شدن .چندین بار با ماشین برابر برای همه مشخص شده کی بهتره لازم به بحث نیست .رانندگی لوییز از تایین خطش کاملا مشخص بود هر وقتم که خراب میکنه میزاره به حساب ماشین این فصل به جز یه مسابقه اکثر سکو هاشو با یه سری اتفاقات عجیب قریب و شانس به دست اورده کافیه یه نگاه به مسابقات قبلی بندازین. تو بارون سب اکثرا عالی بوده امروزم که خیلی اختلاف ایجاد کرده بود ولی بد شانسی اورد و این چیزی رو عوض نمیکنه. به لطف شانس و کلی مسائل دیگه لوییس برد ولی هنوز خیلی مونده

   • Fastboy 44

    19

    41

    به خدا تو خیلی با حالی???
    لوییس اکثرا تو بارون معمولی بوده??
    این که هیچی،بعدش
    اره هم مکس هم کیمی رد میشدن اینم چشم شما راست میگی?
    تایین خط???
    به جز ی مسابقه همه پودیوماش شانسی بوده???????
    ماشا الله به ادبیات، عجیب و قریب?
    تو بارون سب اکثرا عالی بوده امروزم که خیلی اختلاف ایجاد کرده بود?
    اره دیدم اکثرا عالی بوده 2017 ایتالیا که بگذره امروزم که هیچی قبلنا هم که هیچی??
    ولی فقط حرف آخرت درست که خیلی مونده
    ???

  • zereshke

   8

   12

   در جواب فتل، باید گفت که:
   نه فقط احتیاج به دستور تیمی، داشتن بهترین ماشین و صاف موندن آب و هوا و خارج شدن رقبا به دلیل نقص های ماشینهاشون و در آخر تاکتیک بزن رد شو داری فتل جان…

   • zereshke

    7

    14

    البته باید بگم که مهمترین فاکتور بردهای فتل رو فراموش کردم:
    شانس!!!!

  • 77Ali

   12

   2

   همين فتل اولين پيروزيشو تو بارون به دست اورد دقت كن كه تو ماشين برتر نبود تو يه تيم درجه ٢
   ديروزم به خاطر غرورش بود اين اتفاق بله رانندگى تو بارون هنره اما وقتى كه بخواى سريعترين باشى نه وقتى كه بخواى اروم تر برونى قبل بارون فاصله فتل ٤.٥ بود اما قبل تصادف به ٩ ثانيه رسوندش روزبرگ هم گفت فتل تو بارون بيش از حد سريع بود بله عزيزم و يه چيز ديگه اينكه اشتباهات بزرگ واسه بزرگان پيش مياد فصل ادامه داره هنوز

  • saeedsl1

   28

   9

   فدای سرش

   استیون جرارد هم با سر خوردنش فرصت لیگ برتر رو از دست داد

   ولی فرق سب اینه که ده مسابقه فرصت داره

   امیدوارم برگرده تا کاری رو که نویر و مولر و اوزیل یا بوفون و کیلینی انجام ندادن تو جام جهانی رو انجام بده

   باید ی تنه آبروی آلمان و ایتالیا رو بخره
   فورتزا سب???

 2. Hammerton

  20

  29

  امسال خداروشکر دیگه کسی نمیتونه بگه لوییس ماشین برترو داره!
  آره حاجی…پیستای قبلی برای لوییس مشکل پیش میومد میشد تدابیر فتل
  اما حالا شده خوش شانسی لوییس :)))
  منطق از کل کامنتاتون میباره 🙂

 3. Behzad

  19

  1

  اگر اشتباه نکنم سال 2000 در همین پیست باریچلو از رده ی 18 شروع کرد و قهرمان شد.
  یا مسابقه مالزی که فکر کنم در همان سالها بود و هر دو فراری ها در حین مسابقه و هنگام شروع باران آخر شدن و در نهایت یک و دو گرفتن.
  و موارد و اتفاقاتی که در هنگام بارندگی در این رشته پیش میاد.

 4. amin.mohammadi

  23

  1

  سلام

  از لحاظ روانی فشار زیادی روشون بود بنظرم،بخصوص پشت ترافیک موندنشون
  از ی طرف هم فتل نمیتونست فشار وارد کنه،از یه طرف هم تیم بنظر خجالت میکشید به کیمی بگه راه رو باز کن
  اگه دقت کنید فتل وقتی رد میشه فشار رو بیشتر میکنه اما کنترل نکرد این روندش رو،وقتی فاصله بالای سه چهار ثانیه هست اونم تو دور های پایانی نیاز به افزایش فشار نبود،بنظرم کنترل باید میکرد که …..

  • mahdavi3d

   9

   1

   عدم تمرکز سب روی اعصاب و روانش، تا حالا متاسفانه چندین بار کار دستش داده! روزبرگ هم در صحبت های بعد از پایان مسابقه به این نکته اشاره کرد که وتل در موقعیتی بود که می توانست با در نظر گرفتن شرایط پیست احتیاط بیشتری به خرج بدهد.

 5. mojtaba

  19

  9

  چه کردی با خودت پسر ؟ سب هنوز نتونسته شرایط روحی و روانیش رو به اندازه مهارت رانندگیش ارتقا بده وقتی نه ثانیه با راننده دوم فاصله داری تو پیست نیمه بارانی چه نیازی به این همه فشار بود ؟ نگاه کنید به لوییز که موقع استارت هیچ عجله و ریسکی نکرد و اجازه داد شلوغی اول مسابقه کمتر بشه بعد شروع به سبقت گرفتن کرد

  • حسین

   18

   1

   به نظرم حق با شماست.فشار روانی روی وتل بود وگرنه نیازی نبود وقتی 9 ثانیه اختلاف داشت فشار بیاره و باید پیچ ها رو با مکث و تومانینه بیشتر و با سرعت کمتری رد میکرد
   بلاخره اینا حرفه همش و توی بارون همه رانندگان بزرگ اشتباه میکنند
   هنوز کلی مسابقه مونده و خدا رو شکر فراری امسال نشون داده حتی تو پیستای سرعتی هم میتونه رقابت کنه.پس باید خوشبین بود

 6. Behrooz

  10

  20

  دوستان برادران عزیزان بابا به چه زبونی بگیم فراری در حال حاظر بین دو تا سه دهم از مرسدس سریعتره ، مدیر مرسدس بیشتر میفهمه یا شما ، طرف نمیاد یه حرفی بزنه که بعد خلافش ثابت بشه که ابروی خودش رو ببره ، بابا اون دوره هیولا و غول مرسدس گذشت من نمیفهمم باز یه عده میان این لغب هارو برای مرسدس بکار میبرن ، از عزیزان سایت هم خواهش میکنم برای مثال همین مقایسه پول بوتاس و فتل که دیروز تو یوتیوب اپلود شده رو بذارید تو سایت تا همه ببینن .

دیدگاه خود را بیان کنید