فرمول یک ایران– بعد از پایان زودهنگام لوئیس همیلتون در مرحله‌ی اول تعیین خط، هم بریتانیایی و هم توتو ولف مصاحبه‌ای مختصر با خبرنگاران داشتند.

شماره44 فکر می‌کند مشکل خودرویش که به کناره‌گیری او از تعیین خط انجامید، مربوط به قبل از انحرافش از پیچ یک پیست می‌شد. به نظر می‌رسد برخورد شدید با کرب‌ها و پرش‌های شدید بنز نقره‌ای او باعث ایجاد مشکل در سیستم هیدرولیک شده باشد اما مدافع عنوان قهرمانی معتقد است کنترل و فرمان‌پذیری خودرو قبل از ورود به پیچ از بین رفته بود.

زمانی که از او پرسیدند آیا نحوه‌ی داخل شدن به پیچ یک مشکل‌ساز بود یا نه، او پاسخ داد:

نه، ما هر دور همین طور از کرب‌ها استفاده می‌کنیم. می‌رویم روی آن‌ها اما درست قبل از آن سیستم فرمان شکست. مشکل آن جا رخ داد.

علی‌رغم این که او توانست در مسابقه‌ی خانگی‌اش از انتهای پیست به سکوی دومی برسد، بریتانیایی به تکرار آن نتیجه در هوکنهایم خوشبین نیست:

در پیستی مثل این، نه! این جا یکی از بدترین پیست‌ها برای سبقت‌گیری است. بیشترین تلاشم را خواهم کرد.

این چیزها اتفاق می‌افتد. تنها کاری که ‌می‌توانید بکنید این است که از لحاظ روانی خود را بازیابی کنید. افکارتان انرژی‌تان، انرژی منفی یا هر انرژی دیگری را در کنار هم بگذارید و روی هدفتان و روز خوب بعدی، تمرکز کنید.

لوئیس همیلتون سوار بر موتور در حال ترک پیست

لوئیس همیلتون سوار بر موتور در حال ترک پیست

در سوی دیگر، مدیر تیم فرمول یک مرسدس، توتو ولف نظری مخالف راننده‌ی تیمش دارد. او معتقد است برخورد با کرب‌ها باعث شکستی اجزا و ایراد مرسدس همیلتون شده است اگرچه نتیجه‌ی نهایی را حاصل تحقیقات کامل می‌داند.

به نظر ما بعد از جهش‌هایش روی کرب‌ها قسمتی از خودرو  شکست و سیستم هیدرولیک دچار نشتی شد. ماشین که به گاراژ آمد مطمئن خواهیم شد.

وقتی خبرنگار اسکای از رئیس درباره‌ی رویارویی این تیم با فراری پرسید، او این چنین پاسخ داد:

مشخص است که به اندازه‌ی تصاحب پول پوزیشن خوب نبودیم.

با این که والتری بوتاس توانست جایگاه دوم تعیین خط را از کسب کند، اما مرد اتریشی از این نتیجه راضی نیست و بر این باور است که مرسدس هم از نظر شاسی و هم موتور از حریف اول خود عقب است.

یک دور معرکه داشت. مخصوصا در سکتور آخر. همه چیز خوب اما در لحظه‌ی آخر از نظر عملکرد [خودرو] بهترین نبود.

نیاز داریم هم ماشین را و هم موتور را به یک سطح بالاتر ارتقا دهیم. در مستقیمی‌ها زمان از دست می‌دهیم. این را از روی ضعف نمی‌گویم. فقط باید پیشرفت کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

15 دیدگاه

  • مسعود قاسمی

   31

   2

   تکنولوژی و علم مهندسی فراری تقریبا حرف اول رو در صنعت خودرو سازی میزنه ، این چند ساله هم که سلطه مرسدس رو بر فرمول یک شاهد بودیم به خاطر عقبه و سابقه مرسدس در ساخت خودرو های هیبریدی بود در حالی که فراری در این زمینه اصلا کار نکرده بود ، اکنون می بینیم که با مدیریت و پیشرفت فراری سلطه مرسدس در این زمینه دارد به پایانش نزدیک میشود، در کل فراری همواره کامل ترین و یکدست ترین خودرو را داشته است در حالی که مرسدس تمام توانش را روی پاور یونیتش گذاشته است

  • Behrooz

   7

   6

   دوست عزیز مدیر مرسدس بیشتر میفهمه یا شما ! یه زحمت بکش برو ویدیوهایی که خود اف 1 تو یوتیوب میذاره و پل فتل و بوتاس همین امروز یا فتل و همیلتون هفته قبل رو کنار هم مقایسه میکنن و ببین بعد بگو کی درست میگه کی نمیگه !

 1. 77Ali

  10

  15

  درسته لويس اشتباه كرد اما بايد قبول كرد كه از طرفى لويس هم راست ميگه بار ها پيش اومده ماشينا از روى كرب ها برن و هيچ اتفاقى هم نيافتاد البته واسه لوييس شديدتر بود يه جورايى

 2. lord mahyar

  8

  23

  دوست من لوییس و دیگر راننده ها حتی اونایی که امروز برای اولین بار پشت فرمون f1 نشستن نیکولاس لطیفی یا اون یکی که اسمش یادم نیست الان همشون در سطح بسیار بالایی رانندگی میکنن و اختلافشون میبینید در حد ثانیه هست اینا کشک نیستن که نشستن پشت فرمون این ماشینا
  بارها و بارها دیدین میرن روی کرب و خیلی بدتر از اینارو شاهد هستیم و اونطور نمیرفت رو کرب حتما قبلش فرمون پذیریشو از دست داده
  در ضمن این مشکل هیدرولیک این فصل دست برنمیداره از مرسدس
  چرا مثلا دوس دارین همیشه تخریب کنین من نمیفهمم این کار درست نیست شخص کوچه بازاری نیست بیاد دروغ بگه

 3. THE MINDBLOWER

  0

  0

  این دوتا ریس اخر واقعا واسه ادامه فصل لوییس بد میشه ریس قبلی که کل مدت فک کنم رو پارتی مود بود انجینش و الانم فک کنم باید رو پارتی مود باشه.
  احتمال اینکه مشکل موتوری واسش پیش بیاد واقعا زیاده شاید یه dnf دیگه ازش ببینیم

 4. Sajad

  0

  0

  هنوزم تاکید دارم توتو ولف استرالیاییه اینم سندش
  Born: January 12, 1972 (age 46 years), Vienna, Austria

  Nationality: Austrian

  Net worth: CHF400m–450m (Dec 2017)

  Children: 3

  Spouse: Susie Wolff (m. 2011)

دیدگاه خود را بیان کنید