فرمول یک ایران – رنو اینطور به سوالات جواب داده است که در حال بررسی گزینه هایی برای کارلوس ساینز است ، ولی هنوز آینده این راننده اسپانیایی و تیم ردبول در ادامه کار مسابقات فرمول یک مشخص نیست.

سایریل ابیتبول مدیر تیم سازنده و تولید کننده فرانسوی، در حال تنظیم هر چه زودتر کارها در سال 2019 است، زیرا آینده ی کارلوس ساینز وابسته به انچه که ردبول با دنیل ریکاردو انجام خواهد داد، مربوط می شود.

ردبول بر آن معتقد است قرار داد تازه در حال بسته شدن با دنیل ریکاردو می باشد و مراحل پایانی آن در حال انجام شدن است، در حالی که خود ریکاردو  اعتراف کرده است که احتمال دارد در ردبول ماندنی شود زیرا شانس او برای حضور در فراری و مرسدس بسیار کم شده است.

اما هر دو تیم رنو و تیم مشتری(مک لارن)، هر دو با ریکاردو ارتباط دارند. رنو همچنین این را بیان کرده با ساینز در حال مذاکره است تا بتوانند قرار دادی بلند مدت را امضاء کنند. اما این زمانی مشخص است که ساینز بتواند ردبول را ترک کرده و وضعیت خود را در تیم اصلی به پایان نرسانده باشد.

وضعیتی که در حال حاضر برای ردبول پیش آمده و در آن بسیار مصمم هستند، ابیتبول بر این معتقد است که ضروری است که رنو در جای دیگر به دنبال یک جانشین  متفاوت باشد. و گمانه زنی ها این را نشان از لینک شدن استبان اکون از مرسدس و همچنین ریکاردو با صندلی مرتبط می باشد.

ابیتبول افزود:

ما به دو چیز بسیار توجه میکنیم اولی عملکرد کارلوس ساینز و چگونگی پیشرفت او و هچنین وضعیت رانندها در ردبول که به کجا خواهد رسید.

ما به خوبی میدانیم که این کار میتواند تاثیر بسیار زیادی در ماندن کارلوس ساینز داشته باشد. مسئولیت من این است که مطمئین شویم که جایگزنی وجود دارد اگر کارلوس برای ما در فضای زمانی در دسترس نباشد و این به نظر ما منطقی و ضروری است تا بتوانیم روند حرکت خود را در سال آینده مشخص کنیم.چیزی که من میخواهم این است که پیش بینی های آینده را در فصل بعدی به ممکن تبدیل کنم.

ما باید گزینه های خود را بررسی کنیم،همانطور که می دانید آینده ی کارلوس در رنو به طور کامل مشخص نیست، و ما هیچ کنترلی بین روابط او و ردبول نداریم.

سایریل ابیتبول مدیر فنی تیم رنو

سایریل ابیتبول مدیر تیم رنو

ابیتبول برای مدتی روشن است که به دنبال فرصتی مناسب برای جوانان آکادمی تیم رنو است تا بتوانند فرصت بازی در گرندپری را داشته باشند مثل کاری که ردبول با تورو روسو و مرسدس با پاسکال و اکون انجام می دهد.

وی افزود:

این آکادمی چیزی کم ندارد، ارتباط با یک تیم فرمول یک که می تواند راننده ای را برای آکادمی جذب نماید.

ما می توانیم ببینیم که چه چیزی ربول یا تورو روسو دارد یا فورس ایندیا و یا گاهی ویلیامز انجام میدهند. این یکی از دلایلی است که رابطه ی (رنو) با ردبول را به عنوان یک تیم تمام و کمال و مخصوصا در جهت پرورش استعداد رانندگان ما معنی میکند.

من نمیتوانم خودم را طوری ببینم که با پرسش از هلموت مارکو بخواهم که راننده تیم ما باشد، این برای اطمینان است و ما قصد نداریم کار را با مک لارن انجام دهیم. اما وقتی در مورد استراتژی موتور و مشتری هایمان فکر میکنیم این در ذهن شکل میگیرد که توانایی جذب راننده توسط آنها برای اکادمی تیم ما وجود دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید