فرمول یک ایران– ژاک ویلنوو آخرین راننده‌ای که با خودروی ویلیامز به قهرمانی فرمول یک رسید، در  مصاحبه‌ی اخیرش به شدت به تصمیمات مدیران ارشد این تیم تاخته است.

این تیم بریتانیایی که خودروی امسالش را با فلسفه‌ای جدید طراحی کرده است، با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند و از حریفان خود در جدول سازندگان عقب افتاده است.

آن‌ها در ده مسابقه‌ی آغازین به لطف رتبه‌ی هشتم لنس استرول در گرندپری باکو تنها چهار امتیاز کسب کرده‌اند، مسابقه‌ای که جوان کانادایی پارسال در آن به سکو رسید.

از سوی دیگر سرگی سیروتکین تنها راننده‌ی جدول است که هنوز موفق به کسب امتیاز در رقابت‌های فصل 2018 نشده است. البته رانندگان این تیم باسابقه‌ی بریتانیایی، مدام ماشین را مقصر نتایج اعلام می‌کنند اما به نظر ژاک ویلنوو موضوع اصلی “فروختن صندلی‌ به راننده‌های پولی” در این تیم است.

سرگی سیروتکین و لنس استرول - راننده های ویلیامز 2018

سرگی سیروتکین و لنس استرول – راننده های ویلیامز 2018

وقتی کارشناس موتوراسپورت توتال از امیدهای او برای نجات این تیم پرسید او قاطعانه جواب داد:

هیچ امیدی نیست. ویلیامز یک تیم مرده است!

مخالفِ کانادایی حدس می‌زند اشتباه اصلی فرانک ویلیامز استفاده از کلر ویلیامز، دخترش به جای پسرش، جاناتان بود. مردی که خود به موتوراسپورت آشناست.

زمانی که حق انتخاب داشتند، کلر را به عنوان وارث فعالیت فرمول یک فرانک ویلیامز، برگزیدند. یک اشتباه بزرگ. کافی است به رتبه‌ی کنونی این تیم نگاه کنید. در تیمی مثل ویلیامز شما باید همیشه راس هرم را در نظر بگیرید.

همیشه ضعف از مدیریت آغاز می‌شود. وقتی باید سطح و منزلت این تیم را درک کنند، از انجام این کار عاجز می‌شوند.

بعضی وقت‌ها باید اعتراف کنی که خراب کردی. اصلا نمی‌دانم این تیم چه طور از این شرایط خلاص می‌شود. اصلا هیچ راه خلاصی‌ای برای آن‌ها نمی‌بینم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. Mehrdad

    16

    1

    یعنی اینقد از طرف این دوتا راننده داغون داره به ویلیامز پول میرسه که حاضر هستن در جدول اخر باشن و پشت هم خسارت بزنن به ماشین این دوتا ولی با این دو بچه پولدار ادامه بدن!!!

دیدگاه خود را بیان کنید