فرمول یک ایران – رابرت کوبیتسا راننده ی رزرو تیم ویلیامز فاش کرد که در سال 2012 او در حال انتقال به تیم فراری بود، قبل از اینکه تصادفش در رالی قهرمانی جهان، تمام رویاهایش را از بین ببرد.

کوبیتسایی که نیکو روزبرگ، قهرمان 2016 فرمول یک از او به عنوان با استعداد و بهترین راننده ی حال حاضر فرمول یک یاد می کند، پس از شش سال، یک بازگشت پر شور به فرمول یک داشت و برای فصل جاری به ویلیامز پیوست.

کوبیتسا گفت که پس از تصادفش در مسابقات رالی، زندگی حرفه اش در فرمول یک تغییر بسیار بزرگی کرد:

بزرگ ترین چیز این بود که آن مسابقه آخرین نفس من بود و تیمی که قرار بود در 2012 در آن رانندگی کنم، اجازه شرکت در رالی را به من نمی داد.

راننده ی لهستانی در جواب سوال “آیا تیم مورد نظر فراری بوده است؟” گفت:

بله تیم قرمزها بود.

من نمی دانم فرناندو آلونسو می دانست یا خیر اما به من دستمزد کم تری نسبت به رنو پرداخت می شد.

روبرت کوبیکا

رابرت کوبیتسا

پس از آن تصادف او ماه ها و سال های برای ریکاوری تلاش کرد اما فرصت رانندگی برای اسکودریا را از دست داد. کوبیتسا افزود:

راننده ی فراری نشدم اما بسیار نزدیک بودم.

ریکاوری من برای 18 ماه اول بسیار سخت دنبال می شد اما این مسئله مرا عذاب نمی داد زیرا من فقط بر روی آسیب ها و ریکاوری تمرکز داشتم.

هر چه زمان می گذشت، سخت تر می شد. لحظات سختی بود که ریکاوری و جراحی 100 درصد من را می گرفت اما فرمول یک را از دست دادم.

ریکاوری دردناک بود اما دانستن اینکه باید در فراری می بودم، آن را دردناک تر نمی کرد. اما اکنون دردناک تر است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. ferrari 4 ever

  37

  4

  فقط مدیریت انگیلیسی همین که راننده ای مثل کوبیتسا که ازش به عنوان استعداد ناب یاد میکنن باید بشینه تماشا کنه و بچه پولدارایی مثل ورشتپن و استرول که حتی در حد قهرمانی سوپر کارت هم نیستن بشینن پشت فرمون اف۱.مسابقات کوبیتسا رو تماشا کنین میفهمین استعداد ناب یعنی چی…

  • JJ_Formula1

   15

   1

   خداییش ورشتپن با اینکه زیاد تصادف می کنه باز دو تا سبقت خوب میگیره باز یه کارایی می کنه که بهش میشه امیدوار بود
   ولی
   یعنی این استرول در حد هیچی نیس … یعنی امسال فک کنم تو کل مسابقات سبقت که هیچی دریغ از یه کار مثبت!!!

  • حسین

   6

   6

   برادر لطفا روی اسم هایی که برای مثال میاری دقت بیشتری بکن در کنار هم نیاریشون.استرول پسر یه بیلیونر و بیزنسمن کانادایی هست که بدون سبقه ای وارد فرمول 1 شده
   وشتپن در خانواده ای اتومبیل ران بزرگ شده.پدرش راننده سابق فرمول 1 و رالی قهرمانی جهان و مادرش قهرمان کارتینگ بانوان هست و استعداد این پسر بر کسی پوشیده نیست!!!

   • F1.MSDS.T.L.F1

    1

    3

    مکس درسته پدرش در فرمول یک بوده اما به هیچ عنوان راننده مطرحی، نبوده و استعداد نابی هم نبوده. اینکه چون طرف پدرش در فرمول یک بوده که دلیل این نمیشه که این پسر با استعداد است.
    مکس اگر خودی نشان داده چون در بین همسن هایش فعلا در ماشین برتر قرار دارد.
    آیرتون سنا فقید هم بخاطر وضعیت مالی عالی خانواده اش وارد فرمول یک شد و بعدش استعدادش نمایان شد. خوده مسئول ویلیامز میگوید اشکال از ماشین است نه راننده های ما. در ثانی لایسنس فرمول ۱ را با داشتن ݐدری پولدار به کسی نمیدهند.
    مکس بیاد در همین ماشین ویلیامز بشینه ، بعدش ببینیم چیکار میکنه. فراموش نکنید فصل قبل در مونزا جوانترین خط یک فرمول ۱ ثبت شد، درستهداشتن پنالتی برای بزرگان هم کمک به این موضوع کرد اما تایم خوده انها فوق العاده بود. هنوز مکس با یک ماشین با توانایی متوسط نتوانسته چیزب کسب کند، اما باکو سال قبل را بیاد بیاورید ، اینکه بتوان در بین پنج نفر اول باشید که وقتی مشکل برای ماشین های جلویی پیش میاد بتوانید نتیجه بگیرید …
    پس دوست عزیز مکس که پدرش اصلا راننده با استعداد و مطرحی که نبود اگرم میبود باز ربطی به داشتن صلاحیت او و یا نداشتن صلاحیت او نمیشد.
    هنوز خیلی زود است که بتوان قضاوت کرد . خبره های این رشته هم فعلا نظر نمیدهند.

  • F1.MSDS.T.L.F1

   1

   0

   یک زمانی حق با شما است. اما الان نه. دستان او ، مخصوصا دست راستش بشدت مشکل کنترل در حالت بدون تحرک را دارد. چند مرتبه ای که پشت ماشین ویلیامز نشسته زمانهایش بهتر از زمانهای این رانندگان جوان نبوده. غیر یکبار هدف تایم سریع نبوده در مابقی مراتب نتوانسته بهتر از رانندگان ولیامز باشد. فقط نیکو روزبرگ هستش که میگوید او برگردد بقیه تیمها و مدیران و رانندگان میگویند هنوز زود است برای برگشت
   اما زمانی برای خودش راننده ای بود. خوده سر ویلیامز نیز زمانی یکی از اسطوره های رانندگی بوده اما الان فلج است. اینکه قدیم چی بوده ، برای قدیم است الان چی هستش. که فعلا ….

 2. F1 is love

  10

  16

  سلام
  از اینکه در فرمول یک مدیران به دنبال منافع خود هستند و بسیاری از رانندگان با استعداد در این بازی نتوانستن به آن چیزی حقش بوده نرسیدن شکی نیست . ولی به نظر من ورشتپن جز با استعدادترین رانندگان هست که مطمئنا بعد ابر رانندگانی مانند همیلتون و فتل میتواند سالیان زیادی قهرمان جهان باشه .

دیدگاه خود را بیان کنید