فرمول یک ایران – مکس ورشتپن می‎گوید کمبود سرعت تیم فرمول یک ردبول در مسیر مستقیمی فجیع و غم‎انگیز است و در مسابقه فرمول یک بریتانیا 2018 نیز همانند رانندگی در رده‎های مختلف بود.

مکس ورشتپن به دلیل خرابی در کنترل الکتریکی ترمز در اواخر مسابقه فرمول یک انگلیس از مسابقه کنار رفت اما در اواخر مسابقه درگیر جدالی با کیمی رایکونن در ماشین فراری شده بود. او و هم‎تیمی‎اش دنیل ریکاردو به طرز قابل‎توجهی ماشین‎های مرسدس و فراری را در پیست سیلوراستون دنبال کردند و حتی ورود ماشین ایمنی به داخل پیست نیز شانس اندکی به آنها برای رقابت با پیشتازان مسابقه داد.

ورشتپن پس از مسابقه اظهار داشت:

من مجبور بودم تا در طی سراسر مسابقه لاستیک‎های خود را مدیریت کنم اما به هر حال، ما در مسیر مستقیمی بسیار کند بودیم که یک وضعیت بسیار بغرنج و غیرمنتظره بود.

من سعی کردم تا یک پیت‎استاپ داشته باشم. در پایان، من بسیار خوش‎شانس بودم که ماشین ایمنی به داخل پیست آمد چراکه استراتژی یک پیت‎استاپ عملی نبود.

پس از اولین ماشین ایمنی، من آن حرکت را بر روی کیمی انجام دادم که خوب بود اما اینکه ما چقدر در مسیرهای مستقیمی کمبود سرعت داشتیم، به شدت ناامیدکننده بود. این واقعا یک وضعیت ناخوشایند بود.

مکس ورشتپن - مسابقه فرمول یک بریتانیا 2018

مکس ورشتپن – مسابقه فرمول یک بریتانیا 2018

ورود دو ماشین ایمنی در پایان مسابقه فرمول یک بریتانیا، مقدمه‎ای بر ده دور پرسرعت تا پایان مسابقه بود که در طی آن، تیم مرسدس و فراری به سرعت، فاصله خود را با ماشین‎های ردبول زیاد کردند. ورشتپن در ادامه افزود:

واقعا غم‎انگیز و فجیع بود.

در مسیرهای مستقیمی، همانند این بود که شما در حال مسابقه در رده‎های مختلف هستید.

از ورشتپن سوال شد که آیا آن وضعیت همانند قرار گرفتن فرمول یک دربرابر فرمول دو است و او پاسخ داد:

بله.

مکس ورشتپن - مسابقه فرمول یک بریتانیا 2018

مکس ورشتپن – مسابقه فرمول یک بریتانیا 2018

ورشتپن گفت که مشکل زمانی بدتر شد که استقرار سیستم بازیافت انرژی موتور همانند انتظار عمل نمی‎کرد. او ادعا کرد که این اتفاق در کل مسابقه در حال رخ دادن بوده است. او افزود:

ما به شدت کند بودیم و علاوه بر آن نیز با مشکل دیگری در مورد انرژی روبه‎رو بودیم. ما تلاش کردیم تا آن را تنظیم کنیم اما هیچ اتفاقی رخ نداد.

پس از آن، من در پیچ شماره 16 ترمز کردم و کل پدال ترمز را از دست دادم. سپس لاستیک‎های عقب قفل کردند و اسپین شدم.

تلاش کردم تا دوباره به مسابقه برگردم اما ماشین در دنده یک گیر کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید: