فرمول یک ایرانلوییس همیلتون راننده بریتانیایی مرسدس بنز ادعا کرد که تصادف کیمی رایکونن با وی در دور اول استراتژی جالبی از سوی فراری برای پیروزی در این مسابقه بوده است. این برخورد در پیچ سوم دور اول اتفاق افتاد و همیلتون را به رده 18 فرستاد. بعد از این اتفاق راننده تیم مرسدس هر کاری که در توانش بود را انجام داد تا در نهایت بتواند مسابقه را در روی سکو و رده دوم در جلوی رایکونن تمام کند. لوییس ناراحتی خود را با عدم مصاحبه با مارتین براندل نشان داد و مستقیما به روی سکو رفت و منتظر برگزاری جشن شد.

لوییس همیلتون گفت:

 من بخاطر حمایت های شما هواداران توانستم این مسیر را تا رده دوم طی کنم ولی ما این اتفاق را کنار گذاشته و به سختی تلاش خواهیم کرد. به من ایمان داشته باشید. من تسلیم نخواهم شد. من تسلیم نخواهم شد.

راننده بریتانیایی معتقد است که این یک تصادف عادی نبوده و تیم فراری نوعی بازی را انجام داده و استراتژی آن ها بوده است. وی ادامه داد:

از نظر آن ها تاکتیک جالبی بود ولی ما از توانایی خود برای مقابله با آن ها استفاده خواهیم کرد و سعی  می کنیم در مسابقه های بعدی پیشرفت کنیم و من قدردان تمام حمایت های هوادارانم در اینجا هستم.

کیمی رایکونن و لوئیس همیلتون - گرندپری اتریش 2018

کیمی رایکونن و لوئیس همیلتون

لوییس با عذرخواهی از 140000 هوادار خود صحبت هایش را ادامه داد:

این بزرگترین مسابقه فصل در مقابل بزرگترین هواداران بود. از شما بابت عدم پیروزی عذر می خواهم. می خواستم برد را در خانه نگه دارم اما نشد ولی از تمام حمایت ها متشکرم. تیم در این مسابقه عملکرد خیلی خوبی داشت و حکایت ها و فشار های زیادی به ما منتقل گردید. این بهترین مسابقه فصل ما بود. حضور این مقدار هوادار واقعا حیرت انگیز است.

لوییس همیلتون در پاسخ به این سوال که آیا برخوردهای اخیر بین فراری و مرسدس، سیاست فراری بوده است یا نه پاسخ داد:

تمام چیزی که می توانم به شما بگویم این است که در دو مسابقه اخیر دو فراری به دو مرسدس برخورد کرده اند و من و والتری بوتاس موقعیت های خود را بخاطر این تصادف ها از دست داده ایم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

68 دیدگاه

 1. akbar

  42

  11

  آیا استارت هم تاکتیک بود؟! دچار توهم شده از هول سبقت فتل…. برو تصویر آهسته کلاچ رها کردن سب رو ببین به جای حاشیه رفتن، امسال سب تو دام حاشیت نیوفتاده!

   • akbar

    12

    0

    اینا موتور فرارین اما هنوز چیزی مبنی بر اینکه بخوان طرف فراری رو بگیرن ندیدیم، اما در عوض حرکت های پارسال ماسا جلوی سب رو موقع لپ شدن یادمون نمیره یا دستور توتو به اوکون واسه راه دادن به غرغرو ۴۴ رو هم که مال همین چند وقته اصلا یادمون نرفته…

  • L.HAMILTON

   3

   23

   بس کنید دیگه.
   هر چیزی حد و اندازه ای داره.
   توی فرانسه به والتری زدن و توی انگلستان به همیلتون.
   با این ماشین لوییس امکان نذاشت اگر به لوییس نمیزد برنده میشد فتل.
   فراری به چه روزی افتاده. مجبور شده بخواد که با تصادف پیش بروید

  • lewis and i.maN

   1

   11

   از اول فصل تا حالا لوییس ۳۷ امتیاز رو به خاطر مشکلات فنی و ضربات فراری از دست داده.فتل چندتا؟؟اگه اون ۳۷ تا الان بود لوییس با اختلاف اول بود.اگه قرار باشه دوباره بهش بزنن که دیگه باید فراری رو مافیا بدونیم.

   • vahid

    4

    0

    بی خیال بابا ، مثل مربیای لیگ ایران : اگه اون پنالتی رو برامون میگرفتن، اگه داور این کارو میکرد اگه اون کارو نمیکرد و …. ما الان اینجای جدول نبودیم و ….
    فصل قبل هم اگه مد مکس و هزار جور بلا سر سب نمیومد که جناب 44 قهرمان نمیشد

 2. ♠♦joker♣♥

  40

  8

  یکیار تو خونه شکست خوردی حالا شد بازی فراری.پس مکس هم یار دوم مرسدسه دیگه؟؟؟؟؟
  بوتاس که فدایی شده اینم به کنار.از یک قهرمان جهان این حرفا بعیده بعید روحیه ضعیفی داره.
  دم فتل گرم مکس سال پیش ضربه فنیش کرد چیزی نگفت حال برخورد پیش اومده شده برنامه فراری!!!!!!

   • Ali n

    17

    1

    دوست عزیز cfz من نه طرفداره فتلم و نه طرفدار همیلتون ، ولی صحبت شما که میگی این دو تصادف عمدی بوده واقعن مغرضانه و احساسی هست .
    آخه چرا باید فتل به عمد بزنه به بوتاس تا بال جلوی خودش جدا بشه و یه پیت استاپ اضافه بزنه.
    همین طور رایکونن…
    یعنی شما می فرمایین که فراری دقیق پیش بینی کرده بوده که تو استارت فتل و بوتاس از لوییس جلو می افتن و بعد رایکونن تو پیچ ۳ چرخ به چرخ بشن؟

   • vahid

    11

    0

    خداوکیلی خوب بهانه ای برای شکستتون جور کردین !
    یادم نمیره اون سالی که نیکو رزبرگ دوست داشتنی داشت قهرمان میشد 44 فرمودن دستهایی هست که نمیخواهد من قهرمان شوم !!!!!

 3. JBjb

  42

  7

  از استراتژی های خودت در زدن به روزبرگ تو اسپانیا و کانادا بگو پسر خوش شانس. از استراتژی های خودت وقتی فداییان ت بوتاس و وشتپن بارها به راننده های فراری و روزبرگ زدن بگو تا نفعش رو جنابعالی ببری

  فکر کردی خیلی باهوشی و با این ادعاهای پوچ همیشگی ت می تونی جنگ روانی راه بندازی :)))

  از استارت امروزت بگو قافیه رو اول کار به فتل و هم تیمی دستور تیمیت باختی و سوم بودی ولی در نهایت با خوش شانسی همیشگی ت دوم تموم کردی !

 4. ferrari 4 ever

  39

  12

  واقعا این بریتانیایی ها چقد پر رو هستن.ماسا از عمد جلوی فراری رو میبنده ما بگیم با مرسدس هماهنگ کرده بودن؟کرشتپن 10 بار زده فتل رو اسپین کرده ما گفتیم کاره مرسدسه؟شما برو رو استارت زدنت کار کن تا وسط مسابقه به گریه نیفتی.با این کاراتون نمیتونید به جایی برسید این کارا خیلی وقته تکراری شده.هر گفتو گویی که راجع به فراری انجام میده بیشتر ازش متنفر میشم.امروز خود تو نتونستی حتی اندازه رایکونن زور بزنی بعد دنبال روش برد فراری هستی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. JBjb

  34

  7

  عین این برخورد امروز رو یک هفته پیش وشتپن با رایکونن داشت فقط با این فرق که ضارب و مضروب اسپین نشدن و در نهایت ضربه زننده یعنی وشتپن نفعش رو برد و اول شد و برد رو گرفت. اگر اونجا اون اتفاق نمی افتاد وشتپن از رایکونن اصلا رد نمیشد و خود رایکونن یا فتل برنده اتریش میشدن و برد وشتپن هم تو رقابت قهرمانی به نفع همین همیلتون شد ولی کسی چیزی از توطئه و عمد و… نگفت :))) !

 6. Mehrdad

  36

  13

  اینم بهونه جدیدشون
  اره فتل زد بوتاس از عمد بالش بشکنه بره از ته شروع کنه تو راحت اول شی
  اره کیمی از عمد زد به شمای که همون سی متر اول تو استارت فتل کیش و مات کردت
  توجیه مسابقه بدشون رو گذاشتن رو این حرف ها

 7. Y.S

  31

  7

  با تمام احترامی که نسبت به لوییس دارم و به مهارت رانندگیش احترام میزارم
  فکر کنم این نظرش کمی عجولانه و غیر منطقی به نطر میرسه
  در اون سرعت ممکن بود ماشین کیمی هم آسیب ببینه و اگه استارت لوییس بهتر بود این درگیری پیش نمیومد

   • Y.S

    8

    0

    آقای حسینی عزیز دیروز دیدم استوری لوییس رو
    کاش زود صحبت نمیکرد در این مورد و استوریش نشون داد که عجله کرده در مورد گفتن عقیدش
    و استوری همسر کیمی هم جالب بود

 8. ferrari 4 ever

  25

  6

  اصلا نیاز نبود 2 تا سیفتی کار بیارن بیرون.اینو حتی یه بچه شیر خواره هم میدونه اما باز میان پر رو بازی در میارن.2ومی شما امروز خلاصه کمک فیا و 100 البته با خیانت مرسدس به بوتاس بدست اومد پس برو بحث الکی را ننداز

 9. ferrari 4 ever

  30

  7

  دوستان تا زمانی ک تیم چارلی و مرسدس و پیرلی هستش اوضاع همینه.مرسدس و همیلتون قهرمانن.همشون هم ی وظیفه مشخص دارن.چارلی:دادن سیفتی کار وقتی فراری ها جلو هستن تا همیلتون بتونه برسه بهشون و دادن ویرچول سیفتی کار وقتی مرسدس جلوعه.همچنین دادن جریمه های سنگین برای فراری در مواقعی ک اشتباه کوچیک میکنه و دادن جایزه به رقیبان فراری وقتی که میزنن و مسابقه فراری رو خراب میکنن.وظیفه مرسدس و لویس هم جو سازی هستش.وظیفه پیرلی هم تغییر دایمی دوام لاستیک ها و 100 البته دادن دقیق ترین اطلاعات راجع به لاستیک ها جدید به مرسدس و سردرگم کردن فراری هستش.تا انگلیسیا این ورزشو کنترل میکنن اوضاع همینه.خدایا خودت مارا از شر شیاطین حفظ بنمای…

 10. iman

  31

  6

  فقط بلده غر بزنه این انگلیسی، یادش رفته سال گذشته بوتاس و مکس چه بلایی سر سباستین و فراری آوردن ولی صدای سب در نیومده و با خوش شانسی محض آقا قهرمان شد ، عزیزم تو بازی رو تو همون استارت باختی دیگه بسه بهانه

  تو رادیو گفتی ماشین آسیب دیده در حالی که هیچ مشکل نداشت

  • cfz

   6

   30

   بله لوییس فقط بلده غر بزنه و چیزی حالیش نیست که 4 بار قهرمان شده حالیش نیست که با سنا مقایسه میشه حالیش نیست که 52 میلیون بهش میدن حالیش نیست که همه کارشناسا جزو یکی از برترین رانندگان تاریخ میدوننش وای اگه چیزی حالیش میشد چ میکرد؟
   کاش بجای لوییس شمارو داشتیم توی تیم مطمعنم امروز قهرمان میشدی
   چقد خوبید شما

   • 77Ali

    7

    2

    دوست عزيز خودش گفته تحت فشار اين حرفا رو زده تو اينستا گفته ( كه از نظر من مشكلى نداره با توجه به فشارى كه بهشون وارد ميشه شايد كسه ديگه ايى بود ٢ تا حرفم به كيمى ميگفت)

   • iman

    10

    1

    این که کسی همیلتون رو با سنا مقایسه کنه شبیه جوک سال میمونه، البته کار نشریات انگلیسی خیلی درسته یادمه یه زمانی مایکل اون و بکهام رو با بهترین بازیکنای تاریخ مقایسه میکردن، کلا انگلیسیا در مورد ورزشکار بیش از حد تبلیغ میکنن

   • akbar

    5

    1

    ۵۲ میلیون؟! کی تایید کرده؟! هنوز مرسدسم تایید نکرده نکنه خودت قراره بهش بدی

   • مسعود قاسمی

    8

    1

    برادر سی اف زد ، خواهشا و لطفا دیگر هیچ وقت همیلتون را با آیرتون سنای محبوب دلها مقایسه نکن چون که توهینی بس عظماست به شخصیت آن مرحوم ، با تشکر

  • الف.ی

   2

   16

   میدونی چرا؟
   چون لوییس هیچ وقت عقب نیست. مگر اینکه کسی بهش بزنه و برخورد هم به ماشین صدمه میزنه
   گفت احساس میکنم مشکل داره. دو بار گفت، تیم گفت مشکلی نیست. دیگه لوییس هم هیچی نگفت
   چی میگی برادر؟

   • akbar

    11

    2

    اگه کیمی بهش نمیزد با اون استارت میوفتاد چهارم، سب و بوتاس گرفتنش کیمی هم میتونست ام کمی عجله کرد…

   • Mehrdad

    5

    2

    با ماشینی که مشکل داره در 10 دور نمیشه رسید به 5 تا راننده برتر
    برخورد چرخ به چرخ بود اسپین شد روی اسفالت هیچ اسیبی به ماشین وارد نشد فقط کمی خوردگی لاستیک بود همین

   • iman

    7

    1

    بهتره بگی هیچ وقت عقب نبود تو چهار سال گذشته چون هیولای مرسدس به راحتی یک و دو رو تو کوالیفایینگ میگرفت و بعدم گاز و عشق و حال و قهرمانی،ولی امسال فراری و فتل ماشینی دارن که هر چند هنوز همپای مرسدس نیست ولی قادره رقابت کنه و اینجا دیگه مهارت راننده ها و استراتژی تیمها و مهندسا تعیین کنندست

 11. ♠♦joker♣♥

  34

  8

  اگر فراری به کیمی دستور داده بزنه به همیلتون اتریش این دستور رو میدادن به کیمی با توجه به پنالتی فتل….
  حال اینجا که فتل خط یکه دلیلی نداره بزنه فقط لوییس داره پیاز داغشو زیاد میکنه بگه منم هستم ……..فتل بدون برخورد هم اول میشد زنده باد فتل و کیمی رایکونن

 12. Rexa25

  29

  9

  همیلتون پیروزی رو با استارت بدش از دست داد. چنین ادعایی از همیلتون واقعا خنده دار است. میشه لطفا درباره تصادف های بوتاس و رایکونن تو 2017 تو هم نظر بده؟

 13. Nima

  31

  7

  البته جای خورده گرفتن همیلتون تا حدی هست. چون وضعیت روانی یه راننده با راننده دیگه فرق داره. مثلا فتل بعد از کلی ناک اوت و تصادف هیچ وقت پشت تیمش رو خالی نکرد یا بگه عمدی بوده. نه که همیلتون راننده بدی باشه نه اینا ویژگی های شخصیتی هر کسیه که منحصر به فرده. هر کس یه جوری فشار رو خالی میکنه.
  نمونش ورشتپن بخوانید سنگ_پا که خودش استاده تصادفه بعد به فتل میگفت باید این طرز رانندگیشو عوض کنه :/

 14. بابک

  23

  7

  رایکونن و فتل انقدر احمق نیستن راننده‌ی دیگه‌ای رو بزنن و مسابقه‌ی خودشون رو هم خراب کنن. به خصوص وقتی چنین استارت خوبی دارن.
  همیلتون راننده‌ی خوبیه و امروز هم عالی بود، ولی وقتی اول نمیشه همه چیز و همه کس رو مقصر میدونه. کاش پارسال هم درباره‌ی تصادف‌های بوتاس حرف میزد.

   • بابک

    5

    1

    این که جفت فراری‌ها قفل کردن و جفتشون آسیب دیدن، کافیه که تشخیص داده بشه برخوردشون از عمد بوده یا یه اشتباه.
    با منطق شما اگه بخوایم پیش بریم، خیلی اتفاق‌ها رو میشه به ضرر مرسدس در آورد.
    حالا خود همیلتون هم میگه حرفش فقط به خاطر فشاریه که روش بود، ولی یه سری از طرفداراش قبول نمیکنن. 🙂

   • 77Ali

    4

    0

    با مسئله ايى به نام ريسك اشنايى دارى شما به اينكارا ميگن ريسك كردن براى بهبود جايگاه ريسك ميكنن براى كسب بهترين پوزيشن بله اگه ريسك كردن حماقته اينا احمقن و لوييس داناى كل همراه با هوش مسابقه ايى فراوان، كه تو سنگاپور مثه مگنوسن مقابل خودش تو سيلورستون مقابل ورشتپن حتى دفاع هم نميكنه كه نكنه ماشينش اووف شه ( البته من لويس زير سوال نميبرم اينم يه روشه كه نتيجه هم ميده اما به نظرم بهترينا هميشه ريسك ميكنن)

 15. lord mahyar

  9

  29

  چیکار میشه کرد ایتالیا همیشه مافیا بوده و هست
  پنالتی ها دیگه داره جک میشه میفرسته آخر حریفو بعد جلوی حریفم تموم میکنه دیگه چی میشه گفت
  ب نظر من دیگه واسه برخورد بعدی باید راننده رو out کنن از مسابقه انصااااااف هم خوب چیزیه از آخر دوم شد یعنی از اون رده خودش نمیتونست فتل رو بگیره؟؟؟
  حتما میگرفت شکی توش ندارم چون اون امروز ثابت کرد بهترین راننده حال حاضر فورمول یک هست

  • 77Ali

   12

   1

   خيلى جالبه سيفتى كار ميدانيد چيست اونم ٢ تا سيفتى كار پشت هم سيفتى كار موجب شد كه ٢٥ ثانيه اختلاف كه از وقتى كه ١٧ ام بود تا وقتى كه ٦ ام شد ثابت بود با وتل فاصلش (٢٥ ثانيه) بشه كمتر از ١ ثانيه تو ٢ دور با حضور سيفتى كار عزيز كه خيلى جالب بود اومدنشون ماشينا حدود ٣ مترى با پهناى پيست فاصله داشتن اما سيفتى كار اومد تو استراليا ماشين گروژان تو پيست بود اما ويرچوال اومد كسى ميتونه اين موضوع رو واسم توجيح كنه؟

   • akbar

    7

    1

    باید از چارلی! بپرسی
    میدونی که کی به اسم کوچیک صداش میکنه
    مدیونی اگه فک کنی منظورم راننده بریتانیاییه فرمول یکه ?

   • Mehrdad

    8

    0

    خیلی پیش اومده بار اولشون نیست
    نمیدونم شنیدید یا نه موقعی که رنو و هاس تصادف کردن دوربین ماشیناشونو نشون میداد من از شبکه rsi la میدیدم بدون گزارشگر فقط صدای پیست
    تماشاگران نزدیک بودن تا نوشته شد سیفتی کار صدای تماشاگرا بلند شد داد زدن از خوشحالی سیفتی کار!
    اینم یادمه اکثر وقت ها که همیلتون جلوعه سیفتی کار مجازی فعال میشه
    حتی دقیق خاطرم نیست کدوم مسابقه بود که همینطور دوتا سیفتی کار پشت هم اومد و همیلتون رادیو به تیم گفت چرا سیفتی کار چرا vsc نه بعدش گفت این حرکت مسخرست

 16. نیما

  31

  6

  همین رفتارای همیلتونه که باعث میشه ازش بدم بیاد. آره داداش تیم به کیمی گفت همیلتون استارتو خراب میکنه فتل و بوتاس ازش رد میشن تو میمونیو همیلتون. سر پیچ هم خیلی نزدیک همیلتونی همونجا جوری ترمز بزن که لاستیکات قفل شه بخوری به همیلتون. کیمی هم گفت چشم. آخه پسر مغرور برو جا این حرفا استارتتو درست کن.

 17. نیما

  19

  4

  این هم بگم که فرق شخصیت دوست داشتنیه کیمی رو ببینین با همیلتون. سال قبل یه بار از این صحبتا کرد کیمی بعد از تصادفاش با بوتاس؟؟؟ راستی فتلم مسابقه قبل از عمد زد به بوتاس. اصلا واسش مهم نبود که تهش رده از دست داد به جای سوم رتبه بد تریو گرفتا مهم این بود بوتاس حذف شه فقط.

 18. REZA.M

  25

  4

  بسه دیگه خسته شدیم.مثلا کیمی نمیزد بهت میخواستی اول شی همون استارت بوتاس هم گرفتت.هر وقت کم میاره شروع میکنه به……..الانم داره این کار رو میکنه که فتل رو تخریب کنه.اگه بوتاس بزنه به سب من تعجب نمیکنم.

  • cfz

   4

   25

   باشه شما خوبی
   رانندتون خوبه
   تیمتون هم که اصلا جای حرف نداره
   وبازم چقد خوبید شما
   لوویسم هیچی از رانندگی سردر نمیاره
   فقط بترسید از روزی که همچین بلایی سر خودتون بیاد 🙂

   • &€£AY$

    10

    1

    استاد،اقایا خانم cfz چی میگی شما حالت خوبه.ماذا فازا.خداوکیلی تمام کامنتاتوخودت یه نگاه بنداز هیچی درباره فرمول یک نگفتی فقط مثل دختربچه هی میگی باشه شماخوبین اینتون خوبه تیمتون خوبه رانندتون خوبه.یه جمله حرفه ای بنویس بفهمیم چیزی حالیته ازفرمول یک.یک کلام فتل بهترعمل کرداول شد.هرچندشخصاازرانندگی همیلتون هم واقعالذت بردیم ولی خدایی حقش نبوداول بشه با اون استارتی که زد

  • ...m6...

   2

   8

   تو خوبی اصن فتل کجای کاره؟ فتل خیلی شانس اورد که تو فرانسه جریمه ۵ ثانیه ایی گرفت در صورتی که باید ۱۰ ثانیه استاپ اند گو میگرفت اما داری میبینی که فیا چگونه به نفع شما کار میکنه?

 19. Omid

  11

  2

  چون خود مرسدس ازین کارا زیاد کرده و اصلا همیلتون رو با همین روش ها قهرمان کردن (برخورد های عمدی و انتحاری و…) حالا فکر کرده فراری هم باهاش همین کارو کرده

 20. ...m6...

  0

  0

  ادمین تو اگه حوصله شر نداشتی میزدی اینارو مسدود میکردی عزیزم که دیگه دهنشو عین چی باز نکنن چرتو پرت بگن ولیییی شما فقط زورت به لوئیس فنا میرسه

 21. Behrooz

  1

  6

  آیا خبری تا الان اومده در مورد دستور تیمی مرسدس برای جابجایی بوتاس و همیلتون ؟ من چند بار اون صحنه رو نگاه کردم ، در اینکه اون لحظه همیلتون سریع تر بود شکی نیست چون بعدش جدا شد از بوتاس و لاستیک های همیلتون هم نوتر بود . اگر دقت بکنید یه صحنه بوتاس میاد داخل رو میبنده که همیلتون سبقت نگیره و اگرم دستور تیمی بوده چرا رادیوش پخش نشد !

 22. Behrooz

  0

  5

  اینم عکس سبقت ! آیا رسینگ لاین بوتاس اون جاست به نظر شما ! به راکونن دقت کنید ، کاملا مشخص هست که بوتاس اومده داخل رو ببنده ولی همیلتون بازم ازش رد شد !

  http://uupload.ir/files/acj7_screenshot_2018-07-12-05-04-59-948_com.mi.android.globalfileexplorer.png

  از دوستان سایت هم خواهش میکنم این موضوع رو بررسی کنند و یه پست جداگانه براش بذارند تا همه بفهمن قضیه چی بوده .

دیدگاه خود را بیان کنید