مجله خودرو ایران – کمپانی استون مارتین درست در میانه دوره تغییر محصولاتش قرار دارد که تا سال 2023 ادامه خواهد یافت و آخرین مدل تولید شده DBS سوپر لجرا است که پرچمدار جدید سوپرGT این برند محسوب میشود.

استون مارتینDBS سوپرلجرا

 

این خودرو جایگزین Vanquish S می باشد که حالا به توربوشارژر مجهز شده است. موتور جدید 5.2 لیتری تویین توربو V12 قادر به تولید 715 اسب بخار قدرت است که این عدد نسبت به مدل قبلی 120 اسب بخار افزایش یافته است. وظیفه انتقال 900 نیوتون متر گشتاور به چرخ های عقب بر عهده جعبه دنده هشت سرعته خودکار کمپانی صاحب نام ZF قرار گرفته است لازم به ذکر است که پیشرانه در جای پایین تری قرار دارد و حالا مرکز ثقل ماشین پایین تر از قبل است.

پیشرانه استون مارتینDBS سوپرلجرا

استون مارتین DBS سوپر لجرا در 3.2 ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر بر ساعت میرسد و نهایت سرعت آن برابر 350 کیلومتر بر ساعت است. برای بهبود هندلینگ خودرو به دیفرانسیل محدود کننده لغزش مکانیکی با بردار گشتاور مجهز شده است همچنین ساختار شاسی آلومینیومی از استون مارتین DB11 الهام گرفته شده و خیلی هم سبک وزن است همچنین راننده میتواند تنظیمات شاسی و موتوری را بین حالت های GT، Sport و Sport Plus عوض کند.

کابین استون مارتینDBS سوپرلگرا

کابین استون مارتینDBS سوپرلجرا

فضای داخلی DBS پر زرق و برق است و ویژگی هایی از جمله چرم آلکانتارا صندلی ها و داشبورد، سنسور پارک عقب و جلو، هدرست مخصوص DBS وتم مشکی پیانو دارد همچنین آپشن هایی از جمله غربیلک فرمان فیبر کربنی، رنگ کمربند دلخواه وپوشش چرمی کابین در دسترس هستند.

نمای عقب استون مارتینDBS سوپرلگرا

نمای عقب استون مارتینDBS سوپرلجرا

اگزوزهای چهارتایی، چرخ 21 اینچی و پنل های فیبرکربنی بدنه که وزن ماشین را کاهش داده از جمله امکانات مدل استاندارد هستند. همچنین برای افزایش خواص ایرودینامیکی ، این خودرو به دیفیوزر دوگانه که از خودرو های فرمول یک الهام گرفته شده است مجهز شده که میتواند 180 کیلوگرم نیروی روبه پایین در حداکثر سرعت ایجاد کند که به گفته استون مارتین این بیشترین رقم نیروی روبه پایین در خودرو های این سری است.

قیمتی که شرکت سازنده برای DBS لجرا تعیین کرده حدود 308.000 دلار امریکا است که البته از نظرعاشقان خودرو های استون مارتین بهای ناچیزی برای این شاهکار محسوب میشود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید