فرمول یک ایرانسرجیو پرز راننده ی فورس ایندیا با بدست آوردن دومین سکوی خود در آذربایجان، ناامیدی قبل از مسابقه را به یک شادی بزرگ برای تیمش تبدیل کرد.

راننده ی مکزیکی در تعیین خط روز شنبه رده ی دوم را کسب کرد اما با احتساب پنج رده پنالتی برای تعویض گیربکس، مسابقه را از رده ی هفتم شروع کرد.

در پایان این راننده توانست جایگاه سوم را پشت سر سباستین فتل کسب کند و دومین سکوی فصل خود را در گرندپری اروپا بدست آورد.

راننده ی فورس ایندیا اظهار کرد:

دیروز،در تمرین سوم زمانی که ماشین به دیوار برخورد کردف بسیار ناامید شدم.

بچه های تیم با آماده کردن ماشین برای تعیین خط کار فوق العاده ای را انجام دادند. بعد از آن توانستم یک رده ی خوب را در تعیین خط بدست آورم.

ما مسابقه را از رده ی هفتم شروع کردیم پس باید راه درستی را در پیش می گرفتیم.

استارت خوبی در ابتدای مسابقه داشتم و توانستم دور خوبی را به ثبت برسانم.

رقابت با کیمی تنها راه من بود. من می دانستم که او پنالتی دارد اما گرفتن او در آخرین دور کار جالبی بود.

هنگامی که فرصت را دیدم به سمتش رفتم و جای هیچ ریسکی نبود.

حتی با دانستن اینکه سومی مال توست اما تمام کردن در رده ی سومی دلپذیر تر است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. هومن

  0

  0

  به این میگن راننده با این طرز تفکر نه مث بعضیا تو 2014 چرتکه بندازن ببینن خب از اقای xجلوییم پس دوم وسوم شدن زیاد فرقی نداره نه جانم اشتباه اومدی. ولی دم پرز گرم بالاخره هرچی نباشه ایشون بعد اقای x تو مکلارن وارث مکلارن بودن و اینده خوبی رو دارن انشا الله

  • شاهین

   0

   0

   رفیق داری یه مقدار یه طرفه نتیجه گیری میکنی، من همیلتونی نیستم ولی این آدم مهمترین ویژگیش خواست و انگیزه اشه. همیلتون از این دست حسابگری ها نداره. پارسال گرندپری های بعد از آمریکا رو بدون اینکه لازم باشه ببره تماما فشار میاوورد و از مهندسش دائما تغییر استراتژی میخواست که خب نتونست هیچکدوم رو ببره اما مشخصا آدم با انگیزه اییه.

   • هومن

    0

    0

    سر مکزیک پارسال هم اطمینان داری دوست من؟ همون جایی که همیلتون بدون یه پیت استاپ دیگه میتونست مسابقه رو جلوی روزبرگ تموم کنه ولی از لفظ اینستراکشن برای تعویض تایر لوییز استفاده کردن تا لوییز نتونه اول شه بلکه…. بماند گذشته ها گذشته ولی اینم بدون که همیلتون بعد از امریکا گفت یه چیزی تو این سه مسابقه اخر سال تو ماشینم کم بود …. البته خیلی خنده دار میشد اگه تیم راه رو بعد از قهرمانی همیلتون برای بردن روزبرگ هموار نمیکرد چون تا سر گرند پریکس امریکا برد های روزبرگی که مرسدس داشت با فتلی که فراری داشت کمتر بود و اگه برد های یه مرسدسی از یه فراری کمتر بود تو 2015 خیلی زشت میشد دیگه قضاوت با خودت البته بنده هیچ وقت قصد جسارت ندارم و چیز هایی رو که دیدم به زبون میارم همین

   • هومن

    0

    0

    با باانگیزه کاممممممممملا موافقم رفیق

 2. شاهین

  0

  0

  دوست عزیز ابدا جسارتی نشد، ما اینجا باهم همفکری میکنیم تا درک بهتری از حقایق این سیستم جذاب پیدا کنیم.
  ببین در مورد مکزیک پارسال باید بگم اشتباه میکنی. دور ۴۷ بود و مرسدس ها با راننده سوم که کفیات بود بیشتر از تایم لازم برای پیت کردن گپ ایجاد کرده بودن. اون مقطع زمانی اگه یادت باشه بحث استهلاک بالای مدیوم کامپاوند مطرح بود. مشکلی که پودیوم فتل رو در اسپا ازش گرفت و به گروژان داد. تیم مهندسی مرسدس منطقا تصمیم گرفت راننده هاش رو پیت کنه و یه لاستیک مدیو جدید بهشون بده. حتما یادته Bennington مهندس مسابقه لوییس بهش گفت تایر اولت هم به مرز صفر رسیده بوده. خلاصه روزبرگ پیت شد و بعد ترک پوزیشن به همیلتون رسید. بعد همیلتون فراخوانده شد که اول ممانعت کرد. راستی اگه حتی همیلتون پیت نمیکرد هم روزبرگ برنده بود چون دو سه دور بعد safety car داشتیم و طبعا روزبرک با لاستیک نو دقیقا پشت لوییس ریستارت میشد. برای اینکه مفصل در مورد این موضوع مطالعه کنیم لینک زیر رو بخونیم:

 3. شاهین

  0

  0

  https://www.jamesallenonf1.com/2015/11/analysis-why-lewis-hamilton-questioned-mercedes-f1-team-orders-in-mexican-gp/
  در مورد صحبت دومت تا جاییکه یادمه در اون مقطع زمانی فتل و روزبرگ تا قبل از مکزیک هر کدوم ۳ گرندپری برده بودن و اگه مسابقات بعدی رو بجای اول دوم هم میشد باز از فتل بالاتر میافتاد. در مورد مطلب آخری که اشاره کردی باید بگم وضع ماشین روزبرگ آخر فصل به مراتب بدتر از لوییس بود حتما یادته که ابوظبی رو با موتوری که ۸۰۰۰ کیلومتر کارکرد داشت برنده شد در حالیکه همونطور که میدونی کارکرد طراحی موتور فرمول سالهای اخیر حدود ۱۲۰۰ کیلومتره.
  آقا هومن عزیز نمیخوام از روزبرگ دفاع کنم و راننده مورد علاقه ام و تیم مورد علاقه ام هم اینا نیستن ولی میخوام بگم برای داشتن درک بهتر از این مقوله بهتره تحلیلهامون رو شخصی نکنیم. مشخصه شما علاقه مند حرفه ایه این ورزشی و ازش لذت میبری. پس برات مهمه که حقیقت این سیستم رو بشناسی. میخوام بگم این آدما تو سیستمشون سعی میکنن احساسی عمل نکنن و مسابل رو شخصی نمیکنن چون به راندمان لطمه میزنه. از صحبت باهات خوشحال شدم.

دیدگاه خود را بیان کنید