فرمول یک ایران – ژاک ویلنوو قهرمان 1997 و کارشناس حال حاضر فرمول یک، چشم انداز چارلز لکلرک برای فصل آینده و شایعات مربوط به پیوستن به فراری را یک حرکت اشتباه دانست.

با گزارش گاتزتا دلو اسپورت از احتمال پیوستن لکلرک جوان به فراری به عنوان جایگزین کیمی رایکونن در فصل 2019، شایعات درباره ی این اتفاق همچنان ادامه دارد.

ویلنوو اما این حرکت را برای فراری کاملا خطرناک پیش بینی کرد:

من فکر می کنم برای لکلرک خیلی زود است.

از یک طرف با شکست خوردن از فتل، فراری می تواند باعث سوختن [استعداد] او شود، و از طرف دیگر آن ها به یک راننده ی با تجربه برای صندلی دوم نیاز دارند و اکنون کیمی رایکونن کاملا پایدار است.

اگر سباستین برای سال آینده به تنهایی ماشین را توسعه دهد، این یک نقطه ضعف خواهد بود.

من شاید به او یک سال دیگر برای پیشرفت و آموختن وقت می دادم.

چارلز لکرک و آنتونیو جیوویناتزی

ویلنوو همچنین افزود که دلیلی برای عجله از تیم فراری در منعقد کردن یک قرارداد برای تازه کار موناکویی وجود ندارد:

او در هر صورتی با یک قرارداد در تیم جوانان فراری قرار دارد.

بنابراین دلیلی وجود ندارد که برای انتقال او به تیم A عجله کنیم. زیرا ما واقعا نمی دانیم که او واقعا چقدر خوب است.

او فقط مارکوس اریکسن را برای مقیاس کردن دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

26 دیدگاه

 1. Mansory

  7

  34

  مرد حسابی تو فرانسه با اون ماشین به مرحله سوم تعیین خط رسید و به جز حدودا سه چهار امتیاز بقیه امتیازات تیم رو لکلرک کسب کرده شما برای دیدن توانایی های لکلرک باید ببینید با چه ماشینی به این امتیازات رسیده
  اوردن لکلرک یه برد برای فراریه چون هم به اندازه کافی جسور و با انگیزست و هم خیلی کمتر از کیمی پول میگیه کیمی بیش از ۳۰ میلیون دلار از تیم دریافت میکنه درحالی که لکلرک بیاد نهایتا ۳ میلیون میگیره
  فتل راننده خوبیه قبول دارم اما من فکر نمیکنم لکلرک از فتل شکست بخوره مگر اینکه تیم بخواد بازم راننده اول دوم داشته باشه

  • josef6565

   18

   1

   حرف شما درست ولی فراری تیمی نیست که کسی بیاد اونجا و استعدادش ثابت بشه. در فراری فقط و فقط بزرگان باید رانندگی کنند. درسته چارلز عزیز در ساوبر خیلی خوب بوده اما این به دو دلیل کافی نیست : یک اینکه تیم ساوبر و فراری زمین تا آسمان با هم فرق میکنند و دوم اینکه تو فرمول یک البته نه فرمول دو و سه چیزهای خیلی زیادی برای یادگیری هست که یک سال وحتی دو سال هم اصلا کافی نیست.
   کیمی تو فشار استارت مسابقه اتریش کاملا سر بلند بیرون اومد و همیلتون که از ناکجا اومد و اول شد یا سب که اگر حواسش رو جمع نمی کرد به گروژان برخورد میکرد و هر کدام از این حوادث به تنهایی میتونست چند ماشین دیگر رو بیرون بفرسته. حالا اگر لکرک به اون پختگی لازم نرسیده باشه حتی یک درصد اونوقته که فراری احتمالا خیلی تحملش نخواهد کرد و میشه مثل کویات یا در بهترین حالت راننده یه تیم درجه دو مثل ساوبر.

   • Mansory

    5

    19

    من با شما موافق نیستم اول این سیاست های فراری بایذ تغییر کنه مثلا راننده اول دوم داشتن و حضور رانندهای قهرمان تو تیم که بایذ دستمزد زیاد بهشون بده فراری تیم فقیری نیست ولی برای من قابل درک نیست وقتی میشه جلوی هزینه هارو گرفت چرا اقدامی نمکنن
    دوما تا الان به خوبی رانندگی کرده و نشود داده درسشو بلده به نظر من کیمی تو استارت اتریش خوب کار نکرد مرتب از پیست خارج میشد و اخرش هم جایگاهشو به بوتاس و مکس واگذار کرد شما تصور کن اگه همیلتون و بوتاس بیرون نمیرفتن کیمی چندم میشد؟؟ ضمن اینکه کلرک همیشه از میان رانندهای دیگه جایی که بیشترین احتمال تنش و برخورد وجود داره ماشینشو سالم بیرون اورده پس اگه جای کیمی بود به مراتب بهتر عمل میکرد.هملیتون هم سال اولش وارد تیم مکلارن شد و برای قهرمانی رقابت کرد از کجا معلوم لکلرک مثل همیلتون نباشه؟؟

   • راشی فتل

    2

    6

    دوست من میدونم کیمی راننده خوبیه ولی اگه انصافشو بگی بین 5 راننده برتر نیست
    این 5 تا شامل
    1 لوییس
    2 سب
    3 دنی
    4 ناندو
    5 هالک
    این رتبه بندی نیست فقط میگی اینا از همه بهترن

   • yas

    3

    4

    راشی؟ ناندو و هالک از کیمی بهترن؟؟

   • mazroid7

    2

    12

    منظورم از اینا مدیران فراریه اشتباه برداشت نشه

 2. الف.ی

  2

  12

  لکلرک جوان بسیار با انگیزه و با استعدادی هست که در آینده برای اوکون و مرسدس دردسر ساز خواهد شد.
  میگم یه نفر زحمت میکشه سن اینا رو در بیاره؟
  اوکون و لکلرک و راسل و نوریس

 3. Meysam..LaFerrari

  16

  3

  هیچ انسان عاقلی با شکست یه راننده‌ی تازه‌کار و و حدوداً 21 ساله از چهار دوره قهرمان جهان و کسی که سال‌هاست تو یه تیم داره رانندگی میکنه نمیگه این راننده استعداد نداره که حالا بخواد استعدادش از بین بره، حتی اگه CL بیاد و سال اول از فتل شکست بخوره یه اتفاق کاملاً قابل پیشبینیه، با این عملکردی که من از CL میبینم در بدترین حالت در حد کیمی عمل میکنه، از همه مهمتر اینکه CL نشون داده راننده‌ی ایمنیه که برای تیمی مثل فراری که به اندازه‌ی ردبول ریسک‌پذیر نیست خیلی مهمه، اگه این راننده وارد فراری شد و تو همین یکی دو سال اول تونست هم‌پای فتل بره یا حتی ازش بهتر باشه فراری میتونه واسه چندین سال با خیال راحت رو این راننده سرمایه‌گذاری کنه.

   • Meysam..LaFerrari

    18

    2

    درسته که کیمی سریعترین دور مسابقه رو زد اما سریعترین دور مسابقه تعیین نمیکنه که چه راننده ای سریعتره یا حتی چه ماشینی لزوماً سریعتره، ملاک میانگین سرعت هست که تعیین میکنه کدوم راننده بهتر عمل کرده هر چند کیمی هم سرعت مسابقه ای خوب و قابل قبولی داشت اما فتل مقدار کمی در مجموع ازش بهتر بود تو اتریش.

 4. Mahmoud

  14

  2

  به نظرم بد هم نمیگه هاااا. لکرک جوونه و هنوز تجربه زیادی نداره. از طرف دیگه چون که جوونه و تجربه هم نداره با یه شکست ممکنه کلا روحیش خراب شه و یا اگر چند مسابقه ابتدایی رو نتونه خوب کار کنه و خیلی ضعیف کار کنه ممکنه اونقدر ازش انتقاد شه که روحیشو به هم بریزه و به خاطر جوون بودن خیلی تحت تاثیر حاشیه ها قرار میگیره. کیمی اگه بتونه به خودش بیاد و سریع تر شه عالیه و اگرم نه باید یه راننده باتجربه تر بیارن درست مثل مرسدس که وقتی روزبرگ رفت نرفتن بی پروا یه راننده جوون مثل ورلاینو بیارن و رفتن سراغ بوتاس فراری هم همینکارو باید کنه. نمیدونم کی میتونه بیاد جاش هالکنبرگ تا کی قرارداد داره با رنو؟؟؟؟

 5. Javad f1

  18

  1

  اگه قراره لکرک سال دیگه راننده فراری شه، بابد چند نکته رعایت شه. اولا دیدگاه مدیران فراری و خودش باید این باشه که با شکست خوردن از فتل در جا روحیه خیش را از دست ندن و فراری بی اعتماد نشه بهش. دومین نکته اینکه همین فضایه آرام درون تیمی رو ادامه بده لکرک و به دنبال جنگ روانی و ایجاد استرس نره و تا میتونه از فتل یاد بگیره تا بتونه پیشرفتی که داره رو با گام های بیشتری برداره

 6. saeed

  14

  0

  کیمی داره ۴۰ ساله میشه و رو به افوله، با اینکه چند بار بدشانسی اورده ولی حدود ۵سال از اخرین بردش میگذره در حالی که فتل تو همین مدت کلی قهرمانی کسب کرده به نظر من اومدن لکرک به جای کیمی ریسک زیادی نداره و به قول دوستمون در بدترین حالت مثله کیمی نتیجه میگیره

 7. Farid

  5

  4

  امین تموم کامنتمو درباره این پست حذف کردی و قسمت دومشوکه گفتم ویلونوو قهرمان سال ۹۷ جهان بود رو گذاشتی!!!! خوو اونم حذف میکردی عزیزم. لکرک حالا حالاها مونده تا یه راننده تراز اول حتی در حد کیمی شه. وتل که اصن حرفشو نزن.ویلونو درست میگه

 8. saeidkimi7

  3

  5

  اقای راشی فتل بد نیست بدونین تو سالی که دنی و سب همتیمی بودن سب شکست خورد درحالی که کیمی در سال ۲۰۰۷ با ماشین ضعیفتر نسبت به لوییس و فرناندو قهرمان شد پنج تای اول به نظر من ۱. فرناندو الونسو. ۲. سب و لوییس ۳. کیمی ومکس. ۴. دنی و ساینز. ۵. رومن گروژان و هالکنبرگ.

دیدگاه خود را بیان کنید