فرمول یک ایران – به دنبال خرابی‌های مرسدس در مسابقه روز یکشنبه در گرندپری اتریش، لوئیس همیلتون از تیم آلمانی درخواست کرد که برای رفع مشکل استراتژی تیم آن را به هر طریقی ضد گلوله نماید.

همیلتون، قهرمان 4 دوره فرمول یک جهان، با شروع خیره کننده‌ای که در آغاز مسابقه داشت خیلی سریع توانست رده اول را از هم تیمی خودش، والتری بوتاس بگیرد.

حضور غیر منتظره ماشین ایمنی مجازی به دنبال خرابی سیستم هیدرولیک بوتاس در دور چهاردهم باعث شد که در اردوی مرسدس تصمیم بگیرند تا همیلتون بعنوان پیشتاز در پیست باقی بماند و برای تعویض لاستیک وارد پیت نشود اما هر دو خودروی فراری و ردبول به پیت آمدند و لاستیکهایشان را با لاستیکهای جدید تعویض کردند.

بعد از این اتفاق موقعی صدای اعتراض همیلتون بلندتر شد که در جایگاه چهارم از پیت خارج شد.

در کنار اشتباهات استراتژیک تیم مرسدس، شماره 44 مرسدس به دلیل مشکل سیستم تنظیم فشار سوخت، به ناچار از مسابقه کنار رفت. این اولین DNF دو نفره مرسدس بعد از مسابقه بارسلونای 2016 به این طرف بود.

خروج همیلتون از مسابقه به دلیل مشکل سیستم تنظیم فشار سوخت

خروج همیلتون از مسابقه به دلیل مشکل سیستم تنظیم فشار سوخت

همیلتون ناامیدانه گفت:

نمی‌خواهم که دروغ بگویم اما همه چیز آماده قهرمانی ما بود.

ماشینهای ما تمام این اخر هفته عالی بودند. ما سریعتر از همه بودیم و دو ایراد متفاوت بر روی ماشینهای ما که غیر عادی هم بودند باعث شد نتوانیم امتیاز بگیریم.

ما باید یک طریقی استراتژیهایمان را ضد گلوله کنیم. اگر ماشینهایمان الان در پیست بودند بسادگی قهرمان این مسابقه می‌شدیم.

ما بسادگی چلو افتادیم. اما بر روی مشکلمان کار می‌کنیم و آن را برطرف خواهیم کرد و مسابقه بعدی قویتر بر‌خواهیم گشت.

با وجود شرمندگی تیم مرسدس بابت از دست دادن این مسابقه، همیلتون مطمئن است که تیم برکلی توانایی جبران امتیازات از دست رفته را دارد. او گفت:

امروز همه تیم ناراحت بودند اما فکر می‌کنم شما اگر دقت کنید در این چند سال ما قابلیتهای بزرگی داشته‌ایم. همانقدر که درد کشیدیم همانقدر هم بهترین هستیم. ما با تلاش مسیر را هموار می‌کنیم.

این بواقع اتفاق بدی برای ما بود و برای مدت خیلی زیادی به یادم خواهد ماند اما به توانایی تیم اطمینان دارم و ما امتیازات از دست رفته را جبران خواهیم کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

47 دیدگاه

  • f1

   3

   0

   آخه اگرم استرتتژی مرسدس درست بود و تعویض میکردن لاستیک لوییس و بازم بی نتیجه بود. چون 44 با لاستیک سافت تا آخر نمیتونست بره و باید یه تعویض دیگه میکرد که دقیقا اینو دیدیم.

 1. S5

  61

  12

  ” و در سبقت فتل و لکرک از همیلتون و استرول نشانه هایی برای شما قرار دادیم؛ شاید که رستگار شوید”
  سوره ردبول رینگ، آیه پیچ 3

   • mohammad

    8

    14

    به نظر منم بهتر بود حذف بشه شاید به اعتقادات کسی بر بخوره

  • zereshke

   3

   21

   مشکلی نیست، ادمین از خودتونه، فقط پستهای طرفداران مرسدس حذف میشه نگران نباش، آره ادمین جان واسه خودت نوشتم این رو…
   یه قسمتی از Bible هم میگه:
   و رایکونن بود که اثبات کرد، برای جدا کردن مرسدس ها در دور اول، احتیاجی نیست که حتما بزنی بهشون و از مسابقه بیرونشون کنی!!!!!!!:)
   ادمین:
   زرشک عزیز، تصورات خودتون رو به صورت قانون در نیارین، اران ۲روزه هرچی پیام هست و نیست دارم تایید می‌کنم فقط بعضی از دوستان که شخصیتشون بیشتر این جمع هست رو میفرستم برن در کنار هم سطح های خودشون

   • Reza

    7

    1

    آقا من خودم به ادمین یک بار گفتم سانسور چی و فکر میکردم طرفدار مرسدس و همیلتون هست … موضوع جالب شد ?

   • vahid

    10

    1

    شما بهتره رو استراتژی ساندویچ دور اول تمرکز کنین!!!!!

  • DR.ARDALAN

   7

   22

   اتفاقا اگر صد نفر از هواداران لوییس جمع میشدن نمیتونستن همچین چیزی برای فتل بگن.دمت گرم.
   درست داره مبگه نشانه هایی قرار داده، تا بفهماند به هواداران فتل و راویان این کتاب که ففط زمانی این کار براتون میسر است که ماشین لوییس خراب باشد. اگر گوش شنوا داشتید میشنیدید قبل از سبقت فتل اعلام کرد لوییس.

   ممنون که یاداوری کردی نشانه را.
   همه ما از شما ممنونیم.???

   • mosi

    20

    2

    آقای دکتر خان اگه شما انگلیسی میفهمی دلیل نمیشه بقیه نفهمن داخل رادیو گفت نمیتونم سبقت بگیرم یک برد رو از دست دادیم بچه ها
    قادر نبود سبقت بگیره بخاطر اینکه نگه داری تایرها رو مرسدس خوب نبود همچنین ردبول.
    پس چطور بعد سبقت فتل رکورد پیست رو جابجا کرد هان؟!؟!
    باختن گریه نداره
    شما اصلا با چه رویی اومدی کامنت بزاری!!!!!
    والله من بودم اینقد زیبا زیبا کرده بودم تا مسابقه بعدی لااقل پیدام نمیشد تا تیمم نتیجه بگیره و یه چیزی بیام بنویسم.

   • cfz

    4

    14

    آقای mosi
    اولا لوییس قبل اینکه فتل ازش سبقت بگیره توی رادیو گفت دارم قدرت از دست میدم مشکل فشار سوخت داشت یعنی بنزین کافی به موتور نمیرسید پس افت قدرت کاملا واضح بود اخرشم دیدیم کلا قدرت رو از دست داد
    دوما رکورد پیست رو کیمی زد با اختلاف 3 دهم از لوییس ینی ماشین فراری 3 دهم سریعتر بوده پس فتل میدونسته ماشین لوییس اون قدرت همیشگی رو نداره وگرنه فتل عمرا نمیتونست سبقت بگیره
    سوما سایت مال شما که نیست میگی چرا اومدی کامنت میذاری
    چهارما اون دوستمون قبل مسابقه گفته بود اگ دوستان ناراحت میشن دیگه اون کلمه رو استفاده نمیکنم
    پنجما انقد سوهان روح کسی که ناراحته نباشید

   • Ferrari fan

    1

    0

    همین ک بخاطر اون سبقت چن روزی تو سایت نبودی گویا همه چیزه ?

 2. f1

  4

  1

  آقای لوییس خان اگر شما به خوبی از لاستیکات محافظت میکردی و دفاع کردنم خوب آموخته بودی( البته حق داری چون با موقور قوی همیشه گاز میدی از اول میری تا آخر) میتونستی نتیجه خوبی بگیری.

 3. cfz

  19

  24

  حسرت خوردن دیگه دردی رو دوا نمیکنه. مطمعنم قویتر از قبل برمیگردی
  تیم هم مطمعنم مشکلات رو رفع میکنه . امیدوارم دیگه هیچ خرابی پیش نیاد
  #LH44_for_ever

 4. Omid

  39

  7

  مشکل اینجاست که نمیتونه سبقت بگیره. خودشم توی مسابقه به تیم گفت “نمیتونم سبقت بگیرم”
  اگه به هردلیلی چند رده سقوط کنه یا پول پوزیشن رو نداشته باشه اصلا دیگه روحیه ی رقابت رو نداره

 5. amir.h.n997

  10

  46

  مرسدس و همیلتون این فصل قهرمانن ولی فقط مثل شیری که قبل خوردن شکارش باهاش بازی میکنه دارن مسابقاتو یکم هیجان انگیز میکنن !!!
  هیچ تیمی توان رقابت با مرسدس رو نداره چند وقت پیش یه مطلب از سایت های خارجی خوندم که این یه سیاست از طرف فیا هست که مسابقاتو یکم جذاب بکنه و مسابقات یکطرفه نباشن تا بیننده هاشون ریزش نکنه !! در هرصورت فکر میکنم کسانی که سر از فرمول یک و مسابقاتش درمیارن میدونن که امسال هم تیمی توان رقابت با مرسدس رو نداره مثل چهارسال گذشته !!
  شاید بقیه تیم باید منتظر تغییرات اساسی برای 2021 بمونن!!

 6. ferrari 4 ever

  29

  11

  عمو جون ببینم بازم مشتاق قهرمانی بیشتر از همیشه هستی؟=))))))))))))))))))))))))))))))))))
  اگه تو سیلورستون مرسدس ببازه کارشون تمومه نسخشونو میپیچیم واسه دومی یا سومی=))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Majiiiiid

   11

   39

   شما چکاره ای نسخه بپیچی؟ تیم فراری اگزوز مرسدس هم نمیشه و قبل سبقت فتل همیلتون به تیم گفته بود که قدرت ماشین رو داده از دست میده و ماشین قدرت قبل رو نداره و همه اینها حل میشن هنوز خیلی از مسابقات موندن اینقدر عقده مونده تو دل فراری فن ها که نمیدونن چیکار کنن ?????

   • Mansory

    7

    12

    با دمت گردو بشکن به موقع یه جواب سنگین بهت میدم

   • Amin-5

    17

    2

    فراری اگزوز مرسدس نمیشه؟معلومه از فرمول یک چیزی سر در نمیاری که میگی فرار‌ی‌ با اون سابقه اش اگزوز‌ مرسدس‌نمیشه.تو مسابقه خیلی واضح بود که پسر‌‌‌ سریع بدون موتور قوی و استراتژی مناسب‌‌‌ فقط پسره دیگه سریع نیست یعنی با استرول‌‌ فرقی نداره?

  • yas

   11

   7

   به نظرت اینجوری مسابقات جذاب میشه؟؟
   از شما بعید بود همچین نظری.
   یه زمانی برای خوندن نظرات شما وارد سایت می‌شدم ولی الان چند وقته که ….

   • الف.ی

    12

    4

    ممنون از لطف شما
    خدا شاهده منظور خاصی نداشتم
    خب بعد از اسپانیا ، مسابقه درست و حسابی از مرسدس ندیدیم. یه یک دو، من طرفدار رو خیلی خوشحال میکنه
    عذر میخوام اگه باعث آزردگی شما شدم

   • راشی فتل

    0

    0

    امیدوارم هر دو تیم بهترین باشن تا یه مسابقه درست ببینیم

 7. mojtaba

  16

  1

  اتفاقا اشتباهات استراتژیستهای مرسدس در بهترین موقع پیش اومد چون به هر حال لوییس از مسابقه حذف میشد ولی حالا میدونن چه استراتژی اشتباهی رو به کار گرفتن بدون اینکه براش هزینه ای بدن

 8. Baby Schumi

  34

  5

  طرفدارای لوییس چرا اینقدر دارن سخت میگیرن به خودشون؟ بابا طرف ابرانسان نیست که. اتفاقا زمین خوردن و قدرت بلندشدنه که باعث میشه یه قهرمان متمایز بشه از بقیه. من همیشه مصاحبه های فتل و لوییس رو مقایسه میکنم قبل و بعد گرندپری ها. باید قبول کنید که لوییس خیلی ظرفیت پذیرش باختش کمتره و همین رو هم به طرفداراش مننقل کرده. نمیشه خیلی سرزنشش کرد تکنولوژی بنز و برتری چندساله تیم باعث شده به بردن عادت کنن. ولی ظرفیت پذیرش شکست محبوب ترت میکنه.
  یه لحظه بیطرف باشیم. فتل دیروز بلافاصله بعد مسابقه گفت ورشتاپن حقش بود چون بی نقص رانندگی کرد. درمقایسه کنید با همیلتون که با یه حالت بغضناک تو هر مصاحبه ای از اسکای گرفته تا چنل فور تیم رو کوبید و گفت اشتباهات تیمی و عدم پیوستگی عملکرد به ما ضررر زیادیی زده. قبول کنید فتل خیلی مثبت تره و همیلتون باید این ویژگی خودشو تقویت کنه. بی هیچ جانبداری گفتم این حرفا رو.

  • ...m6...

   9

   21

   خوب پس بیطرف باشیم؟ باشه منم بیطرف صحبت میکنم اینم باید قبول داشته باشیم فتل۶ مسابقه رو شروع کرد با توجه به قدرتی که مرسدس نشون داد فکرشم نمیکرد پودیوم بیاره با وجود مکس و کیمی از اونور مرسدسا اول و دوم بودن خب خیلی زوره اول یکیشون به خاطر هیدرولیک dnfبشه و به خاطرdnfشدن بوتاس ویچول سیفتی کار بیادو لوئیس نره پیتو همه جی به خاطر استراتژی بد بهم بریزه بعدشم به خاطر سیستم یادم رفت سوخت dnfبشی و رقیبت با اختلاف1 امتیاز برگرده به صدر این ناراحتی و شکایت نداره؟ فتل برای چی باید مثل همیلتون رفتار کنه؟ قهرمانی تو اتریش از دستش رفته یا صدر جدول از دستش پریده؟ تازه یه پودیومم اورده دیگه خیلی عجیب غریب میشد اگه تبریک نمیگفتو تحسین نمیکرد مکسو

   • Baby Schumi

    22

    4

    طوری صحبت نکنیم که انگار همیشه لوییس در صدر بوده. پارسال فتل نصف فصل صدر جدول دستش بود و بعد به تک تک دلالیلی که الان گفتید خیلی مفت از کورس کنار رفت. فتل چه زمانی که در صدر بوده چه زمانی که دنبال صدرنشینی کم و بیش یکسان بوده رفتارش. فیلم مصاحبه هاش که هست برید ببینید توی این چند سال.
    یه مورد پیدا کنید که بگه تقصیر تیم بوده. حتی سر این جریمه اخیر با ساینز که کاملا تقصیر تیم بود هم گفت من به سهم خودم مقصرم. حتی وقتی دیروز لوییس تو پیت جلوش دراومد باز خبرنگارا پرسیدن تقصیر تیمه گفت نه و اگر تیم بهش اطلاع میداد معلوم نبود باز بتونه جلوش دربیاد با اینکه تو مسابقه شاکی بود.
    وقتی تیم رو تو جمع زیر سوال میبری یعنی با خودخواهی صدهانفری که باعث شدن تو معروف بشی رو داری از خودت می رنجونی. یکم آتیش طرفداری رو کم کنید تا ببینید معادله چقدر سادس.

   • mohammad

    16

    2

    آره این بده ولی این رو ما طرفدارای فتل و کیمی جند ساله داریم میبینیم
    پارسال یادته یا ماشین فتل خراب میشد یا مکس میزد بهش
    امسال هم ماشین کیمی خراب میشد
    اگه هم خراب نمیشدن استراژیست های فراری میامدن و یه بلایی سر تیم میاوردند

    الان شاید حسی که ما مدت هاست داریم و ازش رنج میبریم

    فق برای یه مسابقه اینو تجربه کردید

   • josef6565

    3

    0

    مرسدس اگه موشک شاتل هم ببنده پشت ماشینش باید یه فکری به حال نگهداری تایرهاش کنه. در ضمن این ماشین های فرمول یک در مقایسه با دیگر صنایع مثل بدن انسان پیچیده هستند و همه چیزشون به هم ربط داره و فعلا نمیشه به اونچه که مرسدس فعلا درباره علت خرابی گفته اطمینان کامل کرد باید تا بعد از سیلورستون صبر کرد.

   • Baby Schumi

    29

    2

    روحیه و ظرفیت همیلتون رو از کارشناسای انگلیسی نپرسید. از مکالماتش پشت رادیو وقتی عقبه بپرسید. پارسال که تو باکو پشت فتل گیر کرد. ریکاوری ضعیفش تو مکزیک. امسال تو اتریش. اینجا میفهمید واقعا چقدر تحمل و ظرفیت داره وگرنه اسکای نیوز و کارشناساش و حتی فیا که اکثرا انگلیسی هستن معلومه از هموطنشون حمایت میکنن تحت هر شرایطی. اول این فصل بعد جی پی بحرین وقتی خبرنگارا گیر دادن به لوییس که چرا به ورشتاپن فحش دادی فتل ازش دفاع کرد گفت خود شما همدعصبانی میشید فحش میدید تو فوتبال هم فحش میدن چرا گیر میدید به لوییس. اما لوییس تو فرانسه آخر مسابقه نه گذاشت نه برداشت گفت فتل باید بیشتر جریمه میشد و یه جنگ روانی با کمک بی بی سی و اسکای و گاردین راه انداخت علیه فتل. بعدم اومد گفت حالا عیب نداره دیگه گذشته. همیلتون از نظر رانندگی حرفای زیادی برای گفتن داره ولی توانایی های ذهنیش برای هضم شکست از فتل، ریکاردو و آلونسو و گاهی حتی کیمی کمتره. لازم نیست جواب منو بدید. فقط برید ببینید چرا آلونسو بعد اینهنه شکست اینقدر محبوبه هنوز یا چرا فتل اینقدر دید مثبت تری هست بهش نسبت به لوییس تو شبکه های اجتماعی. البته فتل وقتی ردبول بود رفتارش خیلی شبیه لوییس بود ولی بزرگ شده. و واقعا از نظر ذهنی پخته تره.

   • yas

    21

    0

    تو شرایط مسابقه‌ای حرف شما درسته. همیلتون صبورتر و منطقی‌تره. تو مسابقه گاهی فتل از خود بی خود میشه؛ ولی بیرون مسابقه و خارج از پیست من احساس می‌کنم فتل یخورده پخته‌تر برخورد میکنه. سال قبل و یا حتی امسال با وجود خرابی های بی‌مورد و یا استراتژی‌های ضعیف تیم، باز هم از تیمش حمایت کرد. یعنی اگر هم مشکلی با تیم داشت همون درون تیم حلش میکنن و به رسانه‌ها کشیده نمی‌شه. در کل هردوشون از اسطوره‌های این ورزش هستن چه قبول داشته باشیم چه نداشته باشیم.

 9. Key1

  19

  4

  ب خدا نمدونم چرا همینتون نمیتونه این خاصیت بچگیشو بزاره کنار از فتل یاد بگیرین وقتی میبازه میگه باختم وقتی میبره میگه بردیم تموم شدو رفت

 10. f1

  15

  2

  اگر که استراتژی مرسدس درست بود و میبردن لوییس رو پیت بازم نهااایت 4م میشد.
  چون مدیریت بسیااار ضعیفی تو لاستیک داشت و خیلی زود لاستیکای نوترش نسبت به فراری ها و وشتپن خراب شد.( دلم نیومد یاد سبقت سب هم نکنم????)

  • Yasiin

   7

   8

   ? اینو??ترک خوردن لاستیک از وسط هیچ ربطی به مدیریت لاستیک نداره.این بخاطر ستاپ ماشین بود همین مشکلو دنیل ریکاردو هم داشت.تو اسپانیا هم که خاطرتون باشه فتل چطور لاستیکاش تموم شد که به ورشتپن با بال شکسته نزدیکم نتونست بشه.

 11. DR.ARDALAN

  3

  4

  لوییس کنترلش درون مسابقه و ظرفیتش در حین مسابقه بیشتر است. و فتل بعد از مسابقه در مصاحبه ها.
  لوییس و فتل اول یادتان باشد از دو فرهنگ مختلف می ایند.
  المانی ها اصولا تودار هستند و انگلیسیها تا حدودی تحت تاثیر ادبیات امریکایی قرار گرفتن.
  تنها موردی که من طرفدار یک مورد غیر المانی هستم همین مورد لوییس است.
  انگلیسیها حرفشان بدون در نظر گرفتن عواقب میزنند. تازه لوییس خیلی مراهات میگنه. انصافا در باکو سال قبل چیزه خاصی نگفت.
  پر صپرتیکه اگر هم میگفت حق داشت.
  اما دوستان انگلستان زیباست
  صدر جدول برمیگردد.
  انفاقا لوییس DNF شده تتزه یک امتیاز بالاتر رفته فتل.
  خوب این برای ما خیلی مفهوم دارد. با dnf تازه یک امتیاز بیشتر شده. حالا اگر این برعکس میشد که پیش خواهد امد ، شک نکنید ، که فراری و فتل تا قبل از مونزا این را در این فصل تجربه خواهند کرد.
  پیشگو نیستم.
  احساسم را میگویم. چون بهش ایمان دارم.

 12. akrh78

  4

  2

  لوییس فنا یه بار دیگه برین مسابقه رو مرور کنین، یه زمان همیلتون میگه قدرت از دست دادم، قبل و بعد اون پا به پای کیمی میومد
  قبل و بعد سبقت فتل هم همیلتون چند بار فستست لپ زد، حتی یه بار هم بعد سبقت خودشو رسوند پشت سب
  همه اینا تو 20،30 دور اتفاق افتاد که شما میگین قدرت نداشته

دیدگاه خود را بیان کنید