فرمول یک ایران – تیم مرسدس همانند تمرین اول در تمرین دوم گرندپری اتریش نیز یک-دو کرد و روز اول را با اقتدار تمام کرد. لوئیس همیلتون با زمان 1:04.579 در رده نخست قرار گرفت، بوتاس و فتل پشت سر او جای گرفتند.

گزیده ای از اتفاقات مهم تمرین دوم گرندپری اتریش 2018؛

17:25 در تمرین اول استافل وندورن با بی احتیاطی هر چه تمام از پیت لین آزاد شد که نزدیک بود به فتل برخورد کند، داوران این اتفاق را بررسی کردند و پس از اعتراف تیم مک لارن به خطایش این تیم 10 هزار دلار جریمه شد.

17:27 دمای 21.3 درجه و دمای پیست 26.9 درجه سانتی گراد است، رطوبت هوا 61 درصد است و باد با سرعت 1.4 کیلومتر بر ساعت می وزد. هوا ابری است، ولی از نوبت اول گرمتر شده است.

17:30 پرچم سبز و شروع آخرین تمرین روز اول ردبول رینگ اتریش…

گروژان و سیروتکین اولین راننده هایی هستند که به پیست می آیند.

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

17:36 در حال حاضر راننده های فراری در صدر هستند، کیمی با زمان 1:05.711 اول است و فتل پشت سرش قرار دارد. راننده های مرسدس و فراری هنوز بیرون نیامده اند.

17:38 ابرها کاملا سیاه هستند، دقایق اولیه تمرین شلوغ است چون تیم ها از بارش باران و به هم خوردن برنامه ریزی شان می ترسند.

17:40 سافت و سوپرسافت لاستیک های حاضر در پیست هستند، در فاز دوم از لاستیک های التراسافت برای شبیه سازی تعیین خط استفاده خواهد شد.

17:41 فتل با ثبت زمان 1:05.273 به رده نخست می رود. در همین حال اریکسن در پیچ 4 به روی سنگ ریزه ها می رود.

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

17:48 فتل خیلی سریع است، همیلتون با سافت بیرون آمده ولی فتل هنوز سریع ترین است.

17:50 لفظم جواب داد و همیلتون با زمان 1:04.579 به رده اول می رود، فتل و بوتاس پشت سرش قرار دارند.

17:52 ساینز در پیچ پنجم کنترل ماشینش را از دست می دهد و به روی سنگ ریزه ها می رود.

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

18:00 پس از گذشت یک سوم تمرین شرایط جدول به این ترتیب است: همیلتون، بوتاس، فتل، ریکاردو، ورشتپن، رایکونن، مگنوسن، گسلی، گروژان و وندورن.

18:01 تیم مک لارن هم هنوز روی ماشین آلونسو کار می کنند تا آماده اش کنند. آن ها در حال تغییر ست-آپ ماشین فرناندو هستند، به نظر کفی ماشینش را تعویض می کنند.

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

18:04 مگنوسن هم به سرنوشت خیلی های دیگر دچار می شود و در پیچ چهارم به روی سنگ ریزه ها می رود.

18:06 در پیچ آخر گسلی به کرب ها می خورد، مانند وندورن در تمرین اول. گسلی به سیستم تعلیقش آسیب زده و در همین جا تمرین برایش به پایان می رسد. پرچم قرمز…

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

18:12 مارشال ها کارشان را سریع و عالی انجام دادند و تمرین دوباره آغاز می شود…

18:15 ورشتپن در سکتورهای اول و دوم سبز شده بود ولی در پیچ نهم کنترلش را از دست داد تا موقعیت را از دست بدهد.

18:17 کار به روی ماشین آلونسو تمام شد و به پیست برمی گردد.

18:20 بالاخره یکی از پیشتازان با التراسافت زمانش را بهتر می کند. بوتاس 0.012 ثانیه زمانش را بهبود بخشید و به لوئیس نزدیک تر شد.

18:27 فاز بعدی تمرین شروع شد، طی دورهای زیاد برای شبیه سازی مسابقه… . فتل اولین راننده ای است که با التراسافت کارش را شروع می کند.

18:29 سی دقیقه به پایان: همیلتون، بوتاس، فتل، ریکاردو، ورشتپن، رایکونن، گروژان، مگنوسن، گسلی و وندورن.

18:30 به فتل گفته می شود که روی پیچ های 7 و 9 تمرکز کند.

18:38 مگنوسن با پیشرانه اش مشکل دارد و تیم به او می گوید که به دنده هشت نرود.

18:43 آلونسو در پیچ هفتم کنترل ماشینش را از دست می دهد و لاستیک سمت راستش به روی سنگ ریزه ها می رود.

گسلی هم به پیست برمی گردد، تورو روسو موفق به تعمیر ماشین او شد.

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

18:49 وندورن از وضع لاستیک هایش شکایت دارد:

دیگر لاستیکی ندارم، تمام شدند.

18:53 مگنوسن فکر کنم از ترس کرب های پیچ 9 آمد روی چمن های سمت مخالف و مکس هم در پیچ یک به بیش فرمانی گرفتار می شود و کمی از مسیر خارج می شود.

18:56 به مگنوسن گفته می شود که سریعا ماشین را متوقف کند، او در حالی از پیت استاپ آزاد شد که لاستیک سمت راستش خوب جا نرفته بود. آسیبی به او یا ماشین نرسید.

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

19:00 پایان تمرین و یک-دو مرسدس برای یک بار دیگر.

جدول نهایی تمرین دوم گرندپری اتریش:

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

تمرین دوم گرندپری اتریش 2018

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

35 دیدگاه

  • Fastboy 44

   11

   6

   بله چون وتل گفته فراری میتونه مرسدس رو شکست بده حتی با وجود عملکرد بهتر در مرسدس در جمعه
   توی اپ فرمول یک و همچنین سایتشون نوشته بود اینو
   ………

 1. Seb vetel

  22

  19

  این دیگه چه وضعیتیه!!!!این مرسدس با این اپدیت داره رو هوا پرواز میکنه غیر قابل کنتروله.
  عجبااا.
  مونترالو دیدیم گفتیم فراریم اره.الان میبینم نه هنو خییلی مونده.

 2. Omid

  23

  13

  جالبه پیست هایی که به قلمرو مرسدس معروف شده مثل اتریش، کانادا، مونزا و غیره… توی بازی های کامپیوتری جزء پیست های Easy هستن!! البته این ربطی نداره. چیزی که ربط داره اینه که توی این پیست ها فقط قدرت ماشین و حرف اول رو میزنه و مهارت رانندگی دخالتی نداره. کار مهندس ها و مکانیک ها و تنظیمات ماشینه که ترتیب راننده ها رو توی جدول مشخص میکنه

  درواقع ماشینه که برنده میشه، نه راننده.

  • DR.ARDALAN

   15

   22

   ببینید هر کاری بکنید هر نوع نظری که بدهید ، هر تلاشی هم بکنید که بگویید موتور همیلتون اون را قهرمان کرده، بیشتر نشان میده چه حرصی میخورید و این ما را خوشحال میکند. اما کسانی این حرف را میزنند که دقیقا دنبال بازی های فرمول یک هستند. اما بمن میگن بپرسم سال 2008 چطور، میگن لوییس قهرمان شده، اما ماشین شاخ را کمپانی دیگر داشته.
   باز میخوان که بپرسم، لوییس دو تا راننده بزرگ را شکست داده، اما فتل بعد از شکست از دانیل فرار کرد فراری.
   سوالات زیاده ببخشید.
   باز میگن بپرسم، بلژیک سال قبل لوییس درس خوبی به خیلی ها داد، فتل اعلام کرد که مشکلی اصلا با سرعت و رفتن با لوییس ندارد، و دیدیم با داشتن لاستیک نرم تر که یک ثانیه و دو سه دهم سریعتر از لاستیک های سافت لوییس بود، بازهم نتوانست کاری انجام دهد.
   ببخشید بی ملاحظه شدن مدام سوال میخوان از شما بپرسم، بارسلون را یکی از فنی ترین پیست ها میدانن، البته از شما باید بپرسیم که بیشتر در کار بازی کردن هستید، در بازی ها بارسلون را چی گفته؟ احتمالا نگفته بچه بازی؟
   اما متخصصین این کار یکی از فنی ترین پیست ها را بارسلون میدانن که همه دیدیم حتی مکس چقدر بیرحمانه…….. بگذریم.
   میگن موناکو را بپرس که دانیل از همان اوایل مسابقه 25% قدرت موتورش را ازدست میدهد اما ماشین پشت سرش نمیتواند سبقت بگیرد، تا جایی که حتی در موقع پیت استاپ اینقدر فاصله زیاد بود که براحتی دانیل مجددا همان رده اول از پیت لین خارج شد. در حالیکه ممس چندین سبقت را توانست در همان پیست بگیرد.
   دوست گرامی من میگم فعلا کافیه شما همینها را باهاش کنار بیا تا مابقی سوالات.
   ببخشید در مورد بازی من سوالی نداشتم که بپرسم.
   موفق باشی.

   در بازی فرمول یک نگفته اتریش و این ماه چقدر زیبا هستن؟

   • Ferrari fan

    8

    5

    فک نکنم چیزی از فرمول یک بدونی ! در مورد بارسلونا و موناکو صحبتا زیاده ولی نمیخوام جوابتو در این مورد بدم چون از حوصله من واقعا خارجه . همه راننده نقاط ضعف و قوتی دارنو واقعا نمیشه گفت کی از کی بهتره

   • 77Ali

    4

    1

    دوست عزيز كمى با آرامش لطفا:-)
    ١-در مورد موناكو وتل تو كل مسير چسبيده بود به ريكياردو نميدونم چطورى ميگى با يه پيت استاپ بيشتر هم جلو وتل بود ؟!! تو كل مسير وتل چسبيده بود بهش و اگر دقت كنى اونجا موناكو عه سبقت گيرى بى نهايت سخت ، فقط تو دور اخر كه ماشين لپى بينشون فاصله انداخت فاصله زياد شد و فتل ول كرد و فاصله شد ٧ ثانيه حالا من ازت يه سوال ميپرسم مگه نميگى ٢٥٪؜ قدرت موتورشون ريكياردو از دست داد؟ من ميگم وتل بى عرضه چرا لوييس به جفتشون نرسيد ؟ و با فاصله ٢٥ ثانيه سوم شد؟؟؟؟؟
    ٢-بارسلون امسال اصلا ملاك مقايسه نيست همه به وضوح ديديم كه فرارى با تاير هاى جديد مشكل جدى داشت ، نميدونم اگه ميخواى انكارش كنى من حرفى واسه گفتن ندارم.
    ٣-اسپا در مورد اين موضوع ماشين جلويى سب لوييس بود كه اونم يه راننده خوبه نميدونم لابد انتظار داشتى فتل حتما ازش سبقت بگيره نه؟ مگه لوييس يه راننده درجه ٢ عه خب اونم بلده دفاع كنه همين استرالياى امسال دفاع وتل از لوييس ديدى؟؟ از اين نمونه هاى خيلى زياده واسه هر دو راننده پس گير الكى رو اين موضوع نده
    ٤-وتل ٤ قهرمانى داره ، لوييس هم ٤ قهرمانى به وضوح تو ٣تا از ٤ قهرمانى لوييس ماشين بهتر بود دستش يا تو بدترين شرايط تو ٢ تا از قهرمانياش قطعا با فاصله ماشين بهتر داشت اما در مورد سب فقط يه سال بود كه ردبول با فاصله ماشين بهتر بود
    ٥-رفتن به فرارى ارزوى هر راننده ايه عزيزم همين لوييس بار ها اين موضوع رو گفته پس ربطى به رقابت درون تيمى نداره و اينكه اگه به درون تيميه لوييس هم از رزبرگ شكست خرده
    ٦- من بر عكس شما نميخوام بگم فتل راننده خيلى بهترى از لوييس حرف من اينه كه جفتشون ٤ قهرمانى جهان دارن و شايسته احترام عن و بهتره به مسائل تعصبى نگاه نكنيم
    الان حرف دوستمون مگه غير منطقى بوده شما خودت اگه شبيه سازارو بازى كنى متوجه ميشى اون پيستا اسونترن روندنشون ولى اين اسون كه ميگم معنيش اين نيست كه تخت گاز فقط برى باز هم سختى هاى خودشو داره اما خب مسلما روندن تو اسپا و مونزا اسون تر از مجارستان و مارينا بى و موناكو عه
    و جدا ازهمه اينا به طرفدارى راننده هاى خودمون بپردازيم به جاى تخريب اون راننده
    🙂

   • 77Ali

    2

    1

    يه سرى چيزا رم جا انداختم مثلا اينكه سبقتاى ورشتپن از ماشينايى بوده كه به وضوح ازش ضعيف تر بودن تو موناكو رو ميگم ، و يه چيز ديگه اينكه شما هميشه تو نوشتارتون اينقد غلط داريد؟
    و مابين بچه گونه و كتابى صحبت ميكنيد؟
    ميتونم سنتونو بپرسم ؟ اميدوارم با يه بچه ١٢-١٣ ساله در حال بحث نباشم.

 3. 77Ali

  23

  4

  دوستان لطفا رو تمرينا زياد قفلى نزنيد اونم وقتى تا اين حد فاصله ها كمه به نظرم اين پيست بر عكس انگليس و فرانسه فرارى شانس پيروزى داره اگه استراتژى درست داشته باشه و پيچ ١ و مال خودش كنه ، بايد تا تايم گيرى وايسيم و يه نكته اينكه تايم لوييس با سافت بوده و سب با الترا
  ولى همانطور كه گفتم تمرينه من كه دلم روشنه اين ريس واسه وتله
  و ماشالله به لكرك من يكى از دغدغه هام اين بود بعد سب طرفدار كى بشم ، اصلا با ورشتپن و اين جديديا حال نميكردم تا اينكه لكرك جان اومد ?????? اينده فوق العاده درخشانى داره اميدوارم به فرارى بياد سال اينده

 4. DR.ARDALAN

  14

  23

  اتریش بنظرتان دوستان زیبا نیست؟
  اگر بیمارستان مرخصی میداد خیلی دوست داشتم بروم منم از نزدیک ببینم این زیبایی را.
  ولی اتریش زیباست.
  مرسدس زیباست
  لوییس زیباست
  بوتاس هم زیباست
  فرمول یک زیباست

  و در اخر اینماه زیباست.

  همه هواداران لوییس هم زیبا هستن.

   • yas

    3

    0

    واقعا؟؟؟؟؟
    کلا آقای دکتر!‌!! تو سایت یه کامنت رو هی تکرار میکنه. به نظر بنده که کاملا کامنت‌های ایشون مشمئز کننده شده. حداقل بقیه طرفدارای همیلتون یه تحلیلی چیزی مینویسن که ارزش کل کل کردن رو داره.
    دکتر جراح!!! از شما بعیده که مثل آدمای با تحصیلات پایین قلم نگارشی خوبی نداشته باشین.
    برای یک جراح! و یک راننده‌ی حرفه‌ای!!! این جملات تکراری خوب نیست.
    موفق باشید.

 5. DR.ARDALAN

  8

  15

  مرسدس ازت ممنونم با قراردادی که بستی به خیلی ها که مشکل ذهنی داشتند فهماندی که داری با چه راننده ای این قرارداد را میبندی.
  دیگه از الان اصلا مهم نیست بگن لوییس راننده نیست.
  از الان به بعد هر کسی از اینگونه صحبتها بکند فقط مارا خوشحال کرده.

  تبریک به هواداران لوییس
  تسلیت به…..
  اتریش زیباست.

   • lord mahyar

    3

    8

    m6 من که از خدامه لوییس برنده مسابقه بشه از الانم میتونم ببینم برنده پیست انگلیس هم لوییسه چون اصلا هم من عاشق اون پیست هستم هم خوده لوییس با پیچ های سرعتی محشر
    کاش فراری مخفی کاری نکنه من نگرانم چون تو فرانسه حتی با وجود آپدیت جدید مرسدس بازم تو آخره کفی سرعت ماکسیمم فراری ها بیشتر از مرسدس بود نگران کننده هست

 6. grandsepehr

  14

  1

  این مکلارن هم شورشو در اوردن با این ماشینشون جدیدا خیلی افتضاح شدن یا مسابقه ندن یا اگه میدید یه ماشین درست حسابی بسازید و تعمیر کنید و اینکه دارن الکی وقت فرناندو تلف میکنند

 7. mosi

  12

  5

  بنویسیم دکتر بخوانیم زیبا!! 🙂
  شما فکر کنم دست نوستراداموس از پشت بستی با این خبر از آینده دادن هات!!
  خب برادر بزار اول ببره مسابقه رو بعد بیا فخر بفروش!!
  من یکی که کامنت شما رو نخونده دیس میزنم
  خیلییی رو مخی دکی

  • Farid

   3

   1

   ای گل گفتی mosi عزیز. خدایی این اقا خیلی رو مخه!! فقط هم یاد گرفته بگه وتل رو اکادمی ها راه نمیدن و فلان جا زیباست و… !!!!! مثلا خیلی به اخلاقیات اهمیت میده !! اخه یکی نیست بگه اگه به اخلاقیات باشه زندگیه خصوصیه سباستین وتل کاملا سنتی، خانواده محور ، بدور از جنجال و هیاهوی رسانه و مبتنی بر اخلاقه. در مقابل همیلتون بیست و چهار ساعته تو رسانه هاس و هی با اون و اون سلبریتی جنجال بپا میکنه!!! انگار کمبود توجه داره . از اون مهمتر اینکه طرف یه سره سعی داره ثابت کنه از وتل بهتره !! اخه میدونه خودش که خیلی از طرفداران f1 همچین نظری ندارن. کسی که از خودش و نظر هواداران موتو اسپرت درباره خودش مطمئن باشه نیازی به اثبات چیزی نداره

  • yas

   2

   1

   خیلی‌ها با شما موافقن جناب mosi
   مگر اینکه یه همیلتون فن بی‌منطق باشی (خطاب من به همه‌ی همیلتون فنا نیست. خیلی‌هاشون منطقی هستن و ارزش کل کل دارن)

 8. behnam

  11

  0

  این همه کری خونده میشه ولی از موقعی که خود من با این ورزش آشنا شدم فهمیدم یکی از غیر قابل پیشبینی ترین ورزش هاست و این که بگیم از اینجا مرسدس همه رو میبره کاملا رده و شانس همیلتون و فتل 50_50 ست

دیدگاه خود را بیان کنید