فرمول یک ایرانمکس ورشتپن که بعد از عملکرد ضعیف و تصادف های متعدد در ابتدای فصل به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود، عملکردش در مسابقات اخیر را جواب درستی برای منتقدانش دانست.

راننده ی ردبول در مسابقه ی فرانسه از تصادف پیچ اول سباستین فتل و والتری بوتاس استفاده کرد و توانست مکان دوم را کسب کند و درباره ی احساس خود به رسانه ها گفت:

فکر می کنم که دفعه بعد که سب را می بینید باید از او درباره ی تغییر استایلش بپرسید، بله؟

زیرا صادقانه بگویم که این [تصادف] قابل قبول نیست. این چیزی بود که آن ها در ابتدای فصل به من می گفتند بنابراین من فکر می کنم که باید دوباره چنین کاری کنند!

البته سب کاری انجام نداد و پس از آن به کار خود ادامه داد و رانندگی کرد و از آن[حادثه] درس گرفت. این توصیه من برای همه ی کسانی است که در این اتاق کنفرانس هستند.

همه سعی داشتند بجنگند تا موقعیت بهتری را بدست آورند. خودتان می دانید که مردم ممکن است اشتباه کنند و در پایان روز نیز خودتان دیدید که چه اتفاقی افتاد.

مکس ورشتپن ، فرانسه 2018

مکس ورشتپن ، فرانسه 2018

ورشتپن پیش از این عنوان کرده بود که از تمام رسانه ها و افراد در شبکه های اجتماعی که از او انتقاد می کنند، ناراحت است و در این باره گفت:

واقعا احمقانه بود. نمی خواهم به آن زمان برگردم زیرا واقعا ناراحت بودم.

ما همه انسانیم. امیدوارم وقتی روزنامه نگاران به اتریش می روند از او [سباستین فتل] درباره ی تغییر رویکردش سوال نپرسند زیرا این سوالی بود که برای مسابقه های متعددی شنیدم و واقعا مرا آزار می داد.

آن نباید این کار را کنند زیرا اشتباه رخ می دهد و برای بهترین های ما نیز رخ می دهد، همانطور که شما برای مسابقه ی فرانسه نیز این را دیدید.

آن ها این نظرات احمقانه را می دادند و اما من چیزی را تغییر ندادم و الان همه چیز درست است.

این جملات فقط آزار دهنده هستند، شما باید از اشتباه ها یاد بگیرید، اما شما نمی توانید رویکرد خود را تغییر دهید. شما می توانید آن را دقیقا تنظیم کنید، اما تغییر دادن استایل، مزخرف است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

24 دیدگاه

 1. Amirreza.sv5.kr7

  18

  5

  همین مونده بود این نظر بده خوبه تو تا حالا ده ها برابر بدتر و بیشترشم انجام داده بودی بعد واسه من نظر میده قشنگ
  ۴۴ و ۳۳ میخوان رو اعصاب فتل برن
  ادمی که بخواد با تقلب قهرمان بشه بالاخره یه روزی رسوا میشه در اینکه همیلتون راننده خوبیه شکی نیست ولی بخدا این کارا زشته

 2. سجاد

  17

  2

  آخه چقدر وقیح.از مسابقه بعد دوباره شروع میکنه به تصادف چون خودشو محق میدونه.
  فتل امسال فقط اینجا اشتباه داشته ولی تو چطور؟
  مطمئنم به هیچ جا نمیرسه.
  رفتار فتلو با این قیاس کنید.وشتپن به اون فضاحت میزنه به فتل چیزی نمیگه بعد فتل میزنه به بوتاس این بهش چیز میگه.ای خدا
  تنها کسی که حق داره اعتراض کنه بوتاس هست و نه دیگه هیچکس.
  بهترین راننده هم فتل شد دیروز.یعنی در روزی که مقصر هم هست بهترین میشه

  • سجاد

   4

   1

   از مسابقه بعد دوباره شروع میکنه به تصادف چون خودشو محق میدونه.
   فتل امسال فقط اینجا اشتباه داشته ولی تو چطور؟
   مطمئنم به هیچ جا نمیرسه.
   رفتار فتلو با این قیاس کنید.وشتپن به اون فضاحت میزنه به فتل چیزی نمیگه بعد فتل میزنه به بوتاس این بهش چیز میگه.ای خدا
   تنها کسی که حق داره اعتراض کنه بوتاس هست و نه دیگه هیچکس.
   بهترین راننده هم فتل شد دیروز.یعنی در روزی که مقصر هم هست بهترین میشه

 3. Omid

  22

  5

  کسی داره این حرفو میزنه که از 6 تا مسابقه ی اول فصل 6 تا تصادف به سبک های مختلف داشته! حالا فصل های قبل رو حساب نکنیم که چند بار با حماقتش DNF شد.
  بعد این چندسال هنوز هم درس نمیگیره ، مسابقه ی دیگران رو خراب میکنه و میزارن به حساب سن و تجربه ی کمش. فکر میکنه خیلی استایل رانندگی خوبی هم داره!

 4. Omid

  23

  4

  ورشتپن جان، فتل هم دورانی که تازه وارد بود اشتباه میکرد و ازش انتقاد میکردن و اصلاح شد و 4 بار قهرمان جهان شد
  تو به کجا رسیدی و چه رکوردی داری؟ با این استایل خوبت که نمیخوای تغییرش بدی!

 5. mazroid7

  8

  14

  در جواب nico که انگار فقط شنیده روزبرگ قهرمان شده و از نحوه قهرمان شدنش خبری نداره:
  اول بگم که لوییس در اولین سال حضورش آلونسو رو شکست داد ( نمیدونم چرا وقتی میگم در اولین سال حضورش شکست داد یاد یکی دیگه میفتم که در اولین سال حضورش تو ردبول ….)
  اولا باتن دو فصل از لوییس شکست خورد اون سالی هم که پیروز شد هر دو 3 مسابقه رو بردن و لوییس 1 پول پوزیشن و باتن 0

  اما روزبرگ : در اولین سال حضور لوییس و چهارمین سال حضور روزبرگ (در مرسدس) این به اصطلاح قهرمان به سختی شکست خورد همینطور سال بعد و سال بعدش اما سال آخر روزبرگ فقط یک بار دچار خرابی ماشین شد و لوییس 2 بار در ضمن اون سال لوییس 10 مسابقه رو برد و روزبرگ 9 تا
  همون سال لوییس 12 پول پوزیشن و روزبرگ 8 تا
  البته یادمون نمیره رادیویی که به لوویس میگفت تو باید سریع تر شی (نگران این بود روزبرگ (مرسدس) از فتل (فراری) جا بمونه) ینی خود مرسدس هم که همه تلاششو واسه قهرمانی روزبرگ کرد بهش اعتماد نداشت
  فقط همین بس که طرفدارای روزبرگ بعد از 3 بار شکست از لوییس کبیر دست به دامان فتل شدن شاید اون بتونه راننده ای رو که رکورد تعداد پول پوزیشن رو داره شکست بده

 6. REZA.M

  22

  6

  چه آدم احمقی.تو بخاطر احمق بودن خودت میزنی به بقیه.ولی فتل بدبخت جدا از اون نقشه شومی که براش کشیده بودن لاستیکاش قفل شد.خیال کرده خیلی راننده خوبیه لکرک هزار بار از این چیز هلندی بهتره.یه سیب رو که بندازی هوا هزار تا چرخ میخوره.انشاءالله خدا کمک کنه اتریش دهن همتونو ببنده.#?GO SEB FOR IT

  • سید علی حسینی

   20

   2

   از روز گرندپری به این سمت تعداد پیام های شخصی به من زیاد شده که چرا سانسور میکنی یا چرا تایید نمیکنی! همین الان 53 پیام تایید نشده وجود داره که سر جمع شاید 10 15 تاشون قابل تایید باشن،اکثرشون دارای توهین هستند ، من بار آخری هست که یک چنین پیام هایی رو تایید می کنم و فقط میخواستم بگم که پیام ها چطوریه! عزیزای من دوستای من ، اینا همشن راننده های فوق العاده ای هستند حتی همون لنس استرول و مارکوس اریکسون و سیروتکین، هر کس طرفدار های خودش رو داره،بعضی ها نماد یه کشور میشن هر چقدر هم ضعیف الان لنس استرول نماد کاناداعه یا سیروتکین برای روسیه یا اریکسون برای سوئد ، نمیشه بهشون توهین کرد ، توهین به هرکس اون هم به این شکل کار اشتباهیه، 7 میلیارد آدم وجود داره ولی سر جمع کلا 20 30 تا راننده گرندپری وجود دارند، همین این امر نشون دهنده خاص بودنشونه ، نباید توهین و تحقیری بشه،حرف میخواین بزنید و کل کل کنید اکیه اما به این شکل نه!

   • سجاد

    12

    2

    حرف شما درست اما شما به کوچکترین کلمه ای میگی توهین.وقاحت توهینه؟

 7. seb5

  23

  5

  سال ۲۰۱۷ و سال ۲۰۱۸ تو موناکو کپی برابر اصل زد تو دیوار دوبارشم تو یه پیچ بود واقعا باید خودتو اصلاح کنی کسی که تا خبرنگار ازش سوال میپرسه میگه اگر کسی دوباره از سوالها بپرسه با سر میرم تو شکمش خودت رو اصلاح کن کاری به وتل نداشته باش

 8. Alchemist

  1

  0

  دوستان فتل فن. اگه مصاحبه رو دیده باشین اینجا منظور مکس تمسخر فتل نیست و در اصل داره به خبرنگارا کنایه میزنه که اول فصل هی میگفتن باید استایل رانندگیشو عوض کنه.

دیدگاه خود را بیان کنید