فرمول یک ایران – سرجیو مارکیونه نسبت به موفقیتهای گذشته فراری تحت هدایت رئیس سابق آن، لوکا دی مونتزمولو، بسیار حسادت می‌کند.

دوره طلایی فراری تحت هدایت دی مونتزمولو در اواخر نیمه دوم دهه هفتاد به هنگامی که نیکی لائودا و جودی شکتر قهرمانی مسابقات را بدست می‌آوردند و در مقطع دوم در دهه اول 2000 شکل گرفت.

این دهه متعلق بود به مایکل شوماخر با کسب پنج عنوان قهرمانی جهان قبل از کسب ششمین قهرمانی توسط کیمی رایکونن که در سال 2007 بدست آمد.

با این حال از زمان حضور مارکئونه، فراری هنوز نه در قسمت رانندگان و نه در قسمت سازندگان موفق به تکرار عناوین قبلی نشده است.

در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مایکل شوماخر در کلن، مونتزمولو به جانشینش در فراری شدیداً حمله کرد. او گفت:

من از اینکه می‌بینم مارکیونه نسبت به گذشته تا این حد حسادت می‌کند، ناراحتم.

این خیلی بد است زیرا حسادت نسبت به گذشته بدین معنی است که او افکار غریبی در ذهنش دارد.

من به آنچه که در گذشته انجام دادیم افتخار می‌کنم. مایکل، راس (براون)، (جین) تات، بنابراین از همه آنچه که انجام دادیم خوشحالم.

البته فراری همیشه در اینجا حضور دارد و امیدوارم که دوباره موفق به کسب پیروزی شود، زیرا فراری نیازمند پیروزی است و برای فرمول یک فراری بسیار مهم است.

من هنوز با بعضی از این آدمها در ارتباط هستم، اما بعد از 24 سال، با پیروزیهای نیکی (لائودا)، با مایکل، با کیمی، 19 عنوان قهرمانی احساس خوشبختی می‌کنم. همین برایم کافیست.

آخرین قراردادی که دی منتزمولو قبل از خروجش از ریاست فراری منعقد کرد، قرارداد سباستین فتل  بود. هنوز هم فتل در تلاش است تا با اسکودریا مقامی را بدست آورد. دی مونتزمولو به او امیدوار است و تنها مسئله را زمان می‌داند.

مایکل عناوین قهرمانی زیادی را برای ما کسب کرد اما متاسفانه سب هنوز نتوانسته است.

من امیدوارم که او بزودی دوران جدیدی را آغاز کند و در مسابقات مانند مایکل پیروز شود.

رسیدن به نتایجی مشابه مایکل راحت نیست حتی اگر او جوان و قوی باشد و راننده خوبی باشد و امسال نیز یک ماشین خوب برای مسابقه داشته باشد.

امیدوارم که سب تحت فشار خیلی زیادی نباشد. او قوی است. ماشین خوبی هم دارد. تا اینجا به نظر نمی‌آید مرسدس رقیب جدی‌ای بوده باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

23 دیدگاه

 1. Majiiiiid

  8

  38

  حالا فتل فنها میان و ایراد میگیرن که اهالی فراری میگن مرسدس حریف انچنانی نبوده برا فراری اما فقط ۱ امتیاز اختلاف هست بین راننده های اول تیم ، اینو بگم هیچ تیمی در مسابقه و هیچ ماشینی در خیابانها تا ابد به پای مرسدس نخواهد رسید و فتل فنها از دیدگاه مسخره و حسادتون به قدرت مرسدس و AMG کم بنویسین انصافا خیلی به ماشین مرسدس حسادت میکنین و اینکه خیلی قوی و با کیفیت متریال بالا و پیشرفته تراز ماشینای دیگه هست یک واقعیت انکار نشدنی هست نمیدونم چرا اینقدر حسادت دارین و موقع اپدیت میگین اپدیت انچنانی غول مرسدس!! مرسدس بخاطر شما و راننده مورد علاقتون مسابقه نمیده بخاطر قدرت نمایی داره تلاش میکنه و اگر قویه چون پشتوانه و مهندسین و امکانات بینظیری داره مرسدس بنز قدیمی ترین و اولین کمپانی خودروسازی دنیاس اینقدر حسادت نکنین و در پایان دوران فتل و همیلتون هم تموم میشه فتل فنها و همیلتون فنها هم بازنشسته میشن انشالله و فقط طرفداران تیمها مثل من میمونن و فرمول ۱ و از نظریه های عجیب این دسته طرفداران خلاص میشیم???????? فقط مرسدس و تمام❤

  • سجاد

   12

   9

   این خبر مال یه هفته پیش هست تقریبا. تو نمایشگاه شوماخر در کلن.
   ممنونم که این خبر رو گذاشتید.مخصوصا این خبر یه تو دهنی محکم به مدعیان و پرستندگان فراری هست که نمیخوان ضعفشون رو تو این سالها قبول کنن و اخیرا میگن اگرم نتیجه ای خوب بوده فقط مال ماشین هست و مهارت راننده کشک هست.یعنی کلا راننده ها رو برده میدونن.لائودا و شوماخرو فانجیو و فتل هیچی نیستن و فقط فراری خوبه
   از ۲۰۰۸تا حالا اگه فراری قهرمان نشده تقصیر راننده هاس و قبلشم که قهرمان بوده به خاطر راننده ها نبوده.فراری خودرویی هست که خدا نازل کرد.
   والا من که طرفدار مرسدسم اینقدر ادعا راجع به مرسدس ندارم که در انواع زمینه های خودروسازی سرآمد هست و صاحب اولین ها.نه تنها مرسدس.این صنعت خودروسازی آلمانی هست که عالیه و صد البته ایتالیا هم در ماشین های سوپراسپرت حرف های زیادی داشته و داره.
   همیشه گفتم مارکیونه بسیار مغروره و یکی از عوامل سقوط فراری در طی این سال ها.
   مونتز مولو حالا اشاره میکنه که حسادت گذشتگان رو هم میکنه.مونتز مولو اونقدر میفهمیده که فتل راننده خوبی هست و آوردش فراری و‌ خیلی هم از مارکیونه مدیریت بهتری داشته.
   در مورد شما مجید خان متاسفانه همه رو یه جور میبینی.هرکسی علایق و سلایق های مختلف داره.چه راننده چه تیم.پس کمتر تعصبی برخورد کن و همه رو متهم به بدبینی و حسادت نکن.

   • دانیال

    2

    5

    ((والا من که طرفدار مرسدسم اینقدر ادعا راجع به مرسدس ندارم که در انواع زمینه های خودروسازی سرآمد هست و صاحب اولین ها.نه تنها مرسدس.این صنعت خودروسازی آلمانی هست که عالیه و صد البته ایتالیا هم در ماشین های سوپراسپرت حرف های زیادی داشته و داره.))
    .
    گل پسر،تیم فرمول یک مرسدس کاملا انگلیسیه((البته به جز بودجه دایملر)).
    یخورده تحقیق کن.
    بهترین مهندساشم انگلیسی هستن.
    برو تاریخ تاسیسشو بخون و چیشد که برکلی((بدنه)) و بریکسورث((انجین)) تحت مالکیت دایملر دراومدن و……..
    اینقدر آلمان آلمان نکنید خواهشا.
    ..
    ..
    سالیان سال هستش که بریتانیا در موتور اسپرت و صنعتش حرف اولو میزنه((خواستی با لینک ثات میکنم))
    البته پوزش از دوستان المانی باز،ولی واقعیت رو نمیشه کتمان کرد.
    ممنون.

   • سجاد

    3

    1

    بله انگلیس همیشه پرچم دار بوده و هست.منتهی تو ابداع و تاسیس چیزی بعدش که تاسیس کرد همه ازش جلو میزنن.مثل فوتبال و فرمول یک.به همین دلیل الان مکلارن و ویلیامز صدر جدول.اصلا قیاس خودروسازی آلمان با انگلیس قیاس مع الفارق از هر لحاظ.نه تنها قیاس آلمان با انگلیس که قیاس ایتالیا و فرانسه هم ظلمه به این دو کشور.اینقدر اینا ذلیلن.یه تیم مستقل هنوز ندارن بعد از این همه سال.

  • Mansory

   23

   6

   اینکه فتل فنها چی گفتن به شما هیچ اهمیتی برای من نداره اما اینو بدون فراری قدرتمندترین برند دنیاست و امسال هم در المان جایزه ی بهترین موتورهای سال رو درو کرد دو موتور فراری ۶جایزه گرفتن و عنوان بهترین پیشرانه بیست سال گذشته رو هم دریافت کردن متوجه هستین یعنی چی؟؟ درحالی که کل خودروسازی المان با اون همه موتور اندازه فراری جایزه نگرفته.فصل هنوز تموم نشده و مسابقات زیادی مونده

   • سجاد

    3

    0

    بحث فقط موتور نیست.سیاست ها متفاوته.ببین که بیشترین سود رو از خودروسازی داشته.بله اگه مرسدس و بی ام و هم فقط فکرش از اول تو ۸و ۱۲سیلندر با حجم های بالا بود رو دستش موتور نمیومد.تنوع رو در نظر بگیرید.در ثانی من هیچوقت نگفتم فراری کمپانی نیست ماشین نیست.اتفاقا میگم بهترین سوپر اسپورت ساز دنیاست شماها تعصب کور دارید.هیچوقت یک ماشین و کمپانی در همه زمینه ها خوب نیست.برآیند کار و مجموعه عوامل دخالت داره.بی ام و هم قوی ترین موتور تاریخ فرمول یک رو با تنها ۴سیلندر ساخته.پس اگر فقط به قدرت هست کی رو دستش اومده تا حالا با این حجم موتور۱۵۰۰لیتری؟

   • سجاد

    4

    4

    فتل فن ها نگفتن.شخصه شما گفته.بحث فقط موتور نیست.سیاست ها متفاوته.ببین که بیشترین سود رو از خودروسازی داشته.بله اگه مرسدس و بی ام و هم فقط فکرش از اول تو ۸و ۱۲سیلندر با حجم های بالا بود رو دستش موتور نمیومد.تنوع رو در نظر بگیرید.در ثانی من هیچوقت نگفتم فراری کمپانی نیست ماشین نیست.اتفاقا میگم بهترین سوپر اسپورت ساز دنیاست واقعیتو به خاطر علایقم تحریف نمیکنم بر خلاف شما.هیچوقت یک ماشین و کمپانی در همه زمینه ها خوب نیست.برآیند کار و مجموعه عوامل دخالت داره.بی ام و هم قوی ترین موتور تاریخ فرمول یک رو با تنها ۴سیلندر ساخته.پس اگر فقط به قدرت هست کی رو دستش اومده تا حالا با این حجم موتور۱۵۰۰لیتری؟

 2. Meysam..LaFerrari

  2

  1

  اگه امسال همه چیز رو بشه کنار هم چید قهرمانی از هر زمانی در ده سال اخیر در دسترس‌تره، با خودروهای 2010 و 2012 فراری که هرگز برترین نبودن آلونسو دو بار تا یک قدمی قهرمانی رفت و متاسفانه نشد که بشه! علیرغم اینکه اکثراً اعتقاد دارن تو اون دو سال آلونسو برترین راننده‌ی فصل بود و مثل امسال که با زرنگی Average امتیازی رو بالاتر از حدی که شاید 90 درصد راننده‌های دیگه بتونن نگه داشته‌.

  غیر از یکی دو مورد اشتباه نه چندان تاثیرگذار فتل امسال به مراتب با ثبات تر و آروم‌تر از پارسال داره رانندگی میکنه، دیگه اون هیجان بیش از حدی که مارسال داشت رو نداره و کاملاً مشخصه رو خودش کار کرده، این رو میشه از لحظه‌ای که مکس تو چین بهش کوبید فهمید که اگه پارسال بود فتل قطعاً رادیوی متفاوتی میداشت، بگذریم…
  من به WDC هم کاملاً راضی هستم و اگر امسال قهرمانی سازنده‌ها اتفاق نیفتاد هم از نظرم خیلی بد نیست، فراری پارسال نتونست همه چیز رو کنار هم بچینه و باید امسال رو ببینیم.

 3. Seb vetel

  6

  3

  درجواب دوست خوبمون majiiiiid یه جمله بگم که.خوشم میاد شما همیلتون فنا میدونید که این مرسدسه که همیلتونو به اینجا رسونده با ماشینش نه همیلتون مرسدسو.ما فتل فنا نود درصدمون طرفدار واقعیه فتلیم نه طرفدار فراری و فتل تو هر تیمی بره باز طرفدارشیم نه طرفدار تیمش.و تحسین میکنم طرفداری الونسو رو با این که ماشین خوبی زیر پاش نیست ولی صدسالم بشه به پاش وایمیستن تا رانندگی خوبشو ببینن.??seb 5??

   • Mahmoud

    6

    2

    پس مرسدسم همیلتونو به اینجا رسونده مگرنه باید توی همون مکلارن میموندو الان 12یا 13هم میشد.

  • سید علی حسینی

   7

   1

   دفعه بعد دسترسیتو به طور کامل قطع می کنم اگر توهینی کنی ، احترام هموطناتو داشته باش ، کسی با کسی جنگ و توهین نداره، تووی ورزش در حال فعالیتیم ، نظرات و سلایق مختلفه و اختلاف نظر وجود داره ، دلیلی بر پتک شدن نظر ها نمی بینم که شما بگی حرفی که میزنی درسته، 20 خط مینویسی وسطش 10 تا فحش و کوچیک شمردن علایق دیگران داری که خیلی بده، من اصلا طرفدرا سرجیو پرز تو نباید بیای بگی سرجیو پرز دوزار نمیرزه، من دوسش دارم و طرفدارشم تمام! کامنتتو کامل سانسور کردم چون پر از فحاشی بود ، دفعه بعدی متاسفانه اینقدر با روی خوش و توضیح و تکریم حرف نمیزنم

دیدگاه خود را بیان کنید