فرمول یک ایران – مدیر ایتالیایی تیم هاس، گونتر اشتاینر معتقد است که طراحان ماشین سال 2019 پس از شروع کار بر روی خودرو های فصل آینده چشمشان را بر روی سبقت گیری خواهند بست.

این سخنان را او اندکی پس از اعمال تغییرات دیر هنگام فیا در قوانین سال 2019 اذعان کرد. در حالی که بیشتر این تغییرات در بخش آئرودینامیک اعمال خواهند شد تا جریان آشفته پشت خودرو ها را تحت تاثیر قرار داده و این امکان را فراهم کند تا تعقیب و گریز های نزدیک تری را از سوی رانندگان شاهد باشیم که قطعا باعث هیجان انگیز تر شدن رقابت های فرمول در آینده خواهد شد. از جمله این تغییرات طراحی ساده تر بال جلو خواهد بود. با این وجود اشتاینر تردید دارد که آیا واقعا این تغییرات موثر خواهند بود یا نه.

اشتاینر گفت:

این مردان آئرودینامیکی پس از یک هفته مطالعه می گویند که این دقیقا همان چیزی است ما نیاز داریم! بعد آن ها به مدت 2 ماه روی آن کار می کنند و به نتایجی کاملا متفاوت میرسند. چون آن ها در تلاشند تا از هر بند مقررات به بیشترین بازدهی دست پیدا کنند.

این دقیقا همان فازی است که در حال حاضر همه در آن قرار دارند. تا به بهترین بازدهی ممکن از قوانینی برسند که پس از 3 هفته مطالعه به دست آمده اند.

هاس با تغییرات قابل تاملی هفته پیش به مونترئال آمد، اما آینده آن تغییرات در حال حاضر به دلیل برخی تغییرات اعمال شده برای سال 2019 مبهم است.

اشتاینر افزود:

ما در حال حاضر قصد داریم بفهمیم که این تغییرات تا چه حد بر روی کاری که ما در حال انجامش هستیم تاثیر گذار است.آن ها باید زودتر بفهمند که بال های جدید چگونه کار می کنند، سپس آنها طی دو تا سه هفته آینده تصمیم می گیرند که ما بیشتر بر روی سال 2019 تمرکز کنیم.

من فکر می کنم که ما بنا به دلالیل مشخصی نمی خواهیم عقب باشیم.

جایی هست که ما نیاز داریم تا بر روی فصل بعد تمرکز کنیم و به دلیل محدودیت زمانی برای ارتقا تونل باد در حال حاضر شرایط برای همه یکسان است.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید