موتوراسپرت ایرانفرناندو آلونسو با تویوتا شماره 8 خود ، مسابقه 24 ساعته لمانز را در عصر روز شنبه از خط اول شروع خواهد کرد.

همتیمی آلونسو ، کازوکی ناکاجیما راننده پیشین فرمول یک توانست در مرحله تعیین خط این پیست دو ثانیه سریعتر از دیگر خودروی تویوتا که با شماره 7 شناخته می شود باشد و زمان 3:15:377 ثانیه را ثبت کند ولی لازم به ذکر است که این زمان 0.6 ثانیه کندتر از رکورد سال قبل کوبایاشی (3:14:791) در همین پیست می باشد که البته می توان شرایط آب و هوایی را مقصر این مسئله دانست.

آلونسو هم از همتیمی ژاپنی خود برای کسب پول پوزیشن تشکر کرد و قدردان او بود و بیان کرد:

کازوکی دور فوق العاده ای را دیروز در پیست طی کرد . ما همه چیز را به دستان او سپردیم و او نیز ما را روسفید نمود. مبارکت باشه کازوکی

اسپانیارد اگر بتواند پیروز این مسابقه باشد یک قدم به کسب تاج سه گانه موتوراسپرت نزدیک می شود که افراد کمی تا الان موفق به آن شدند و اگر برنده لمانز شود دیگر تنها رقابت ایندی 500 باقی خواهد ماند برای بدست آوردن این تاج!

در واقع نمی توان گفت افراد کمی! می توان گفت تنها گراهام هیل بوده که توانست هم برنده گرندپری موناکو باشد و هم برنده رقابت 24 ساعته لمانز و در نهایت برنده ایندی 500!

24hr le-mans jenson button

جنسن باتن – لمانز 2018

البته باید اضافه کنیم که جنسن باتن راننده پیشین فرمول یک و همتیمی سابق آلونسو در مکلارن که موفق به کسب مقام قهرمانی جهان رقابت های فرمول یک در سال 2009 شد نیز با تیم SMP Racing در همین کلاسی که آلونسو در آن حضور دارد یعنی LMP1 حاضر شده ولی عدم تجربه کافی او برای رانندگی در شب در این پیست کمی برای او کار را سخت کرده و با خودرویی که در اختیار دارد تنها توانست زمان 3:21:304 ثانیه را ثبت کند که البته این سریعترین زمان برای خودروی شماره 11 بود که کمی ناامید کننده بود این عملکرد با توجه به اینکه خودروی دیگر این تیم با رانندگی استفانه سارازین تقریبا 2 ثانیه سریعتر از باتن بود.

 

تیم فرمول یک ایران نیز برای راننده دوست داشتنی و با سابقه فرمول یک مکلارن که چندسالیست که با ناکامی در رقابت های فرمول یک روبرو بوده ، آرزوی موفقیت می کند و همینطور برای آقای شخصیت بریتانیا “جنسن باتن” آرزوی کسب نتایج درخشان آرزو می کند.

آیا به نظر شما آلونسو برنده این مسابقه خواهد بود؟ ( لازم به ذکر است که تقریبا با خروج پورشه از این کلاس تویوتا تنها تیمی می باشد که قدرت کامل قهرمانی در این کلاس را داد)

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. Fastboy 44

  5

  6

  واقعا به احترام ناندو بلند شیم??
  واقعا آرزوی موفقیت میکنم برای این راننده ی فوق العاده
  نشون داد اگه تو این مکلارن خراب شده نبود الان جاهاش میانه جدول نبود
  و لینک پخش زنده هم بذارین??????????????????????????
  24 ساعت علافی?????

دیدگاه خود را بیان کنید