فرمول یک ایران – در ساعت 22:30 روز جمعه به وقت تهران ، آخرین تمرین روز اول گرندپری کانادا برگزار شد که با صدرنشینی مکس ورشتپن به پایان رسید.

خلاصه ای بر تمرین دوم گرندپری کانادا 2018:

22:32 – کیمی رایکونن تنها راننده ای هست که به پیست وارد می شود . رایکونن با ست التراسافت وارد پیست شده است.

22:33 – رایکونن از وضعیت ترمز ها راضی نیست و در مکالمه ای رادیویی با تیم خود این مورد را اعلام می کند.

22:34 – کارلوس ساینز هم به پیست وارد می شود اما هم تیمی او بابت مشکلی که برای گیربکسش در تمرین اول پیش آمده فعلا فرصت ورود به پیست را ندارد.

22:35 – برندون هارتلی هم به پیست وارد می شود. رایکونن اولین زمان را ثبت می کند 1.16.158 و در صدر جدول قرار می گیرد.

22:36 – سرجیو پرز هم به پیست وارد می شود و ساینز نیز زمان خود را با فاصله 0.519 ثانیه با رایکونن به ثبت می رساند. در تصاویر ماریو اندرتی مدیر تیم ایندی کار در گاراژ مکلارن در حال صحبت با فرناندو آلونسو مشاهده شد.

22:37 – هارتلی با ثبت زمانی خوب در جایگاه دوم قرار می گیرد و بالاتر از ساینز با فاصله 0.006 ثانیه قرار می گیرد. پرز هم فعلا کندترین راننده می باشد و با فاصله 0.8 ثانیه ای با رایکونن در جایگاه چهارم قرار می گیرد.

22:39 – هارتلی برای لحظه ای با ثبت زمان 1.16.005 خود را در جایگاه اول قرار داد ولی رایکونن با عملکردی فوق العاده زمان 1.14.817 ثانیه را ثبت نمود و در صدر قرار گرفت . در همین لحظه کوین مگنوسن هم به پیست وارد شد و با فاصله زمانی 1.005 نسبت به رایکونن در جایگاه دوم قرار گرفت.

22:41 – رایکونن اینبار نیم ثانیه زمان خود را بهبود بخشید و زمان 1.14.382 ثانیه را ثبت نمود.

Wide open road for Kimi

کیمی رایکونن – گرندپری کانادا 2018

22:43 – دنیل ریکاردو هم با ست سوپرسافت به پیست وارد می شود. ظاهرا سباستین فتل با مشکلی مواجه شده و نتوانسته هنوز به پیست وارد شود.

22:45 – ترافیک شدیدی در پیست به وجود آمده و مانع زمانگیری درست برای رانندگان شده که رومن گروژان هم از این بابت شدیدا اعتراض می کند.

22:47 – مرسدسی ها هم به جمع پیوستند و هم لوییس همیلتون و هم والتری بوتاس هر دو از ست سوپرسافت استفاده می کنند.

22:48 – همیلتون سریعترین زمان را ثبت می کند و در صدر قرار می گیرد . 1.13.347 ، بوتاس نیز با 0.463 ثانیه اختلاف با همیلتون در جایگاه دوم قرار می گیرد. ریکاردو هم درگیر ترافیک می شود و به جایگاه یازدهم می رسد.

22:49 – مهندسان رنو موفق می شوند که خودروی نیکو هالکنبرگ را دوباره فعال کنند و هالک هم توانست به پیست بازگردد. فعلا تنها فتل است که به پیست نیامده

22:50 – مکس ورشتپن با ست سوپرسافت وارد پیست شده و با فاصله 0.365 ثانیه نسبت به همیلتون در جایگاه دوم قرار می گیرد. فرناندو آلونسو نیز با ست التراسافت به پیست وارد می شود و در جایگاه ششم بین ساینز و چارلز لکرک قرار می گیرد.

22:51 – همیلتون توانست زمان خود را بهبود بخشد و زمان 1:13:031 را ثبت می کند. بوتاس نیز توانست خود را دوباره در جایگاه دوم قرار دهد ولی هنوز با همیلتون فاصله 0.5 ثانیه ای دارد.

22:53 – آلونسو خودش را به جایگاه چهارم می رساند و بین ورشتپن و رایکونن قرار می گیرد. مکلارن هم در مکالمه ای رادیویی نسبت به دور موفقیت آمیز او ، او را تحسین می کند.

22:55 – وندورن هم زمان فوق العاده ای را ثبت می کند و جایگاه چهارم را از همتیمی خود می گیرد. ساینز برخورد شدیدی می کند و کنترل خودروی خود را در پیچ 6/7 از دست می دهد.

22:57 – ساینز به تیم در پیامی رادیویی می گوید که به دیواره برخورد کرده ولی خودرو را به پیت بر می گرداند ولی خودرو آسیب دیده است. تمرین دوم برای ساینز به اتمام می رسد.

بر

sainz

برخورد کارلوس ساینز با دیواره پیست – گرندپری کانادا 2018

23:02 – ظاهرا شرایط خودروی ریکاردو چندان ایده آل نیست ، البته هنوز دلیل کند بودن خودروی او مشخص نشده و این خودرو الان در پیت قرار دارد.

23:04 – فتل بالاخره به پیست وارد می شود. سائوبری ها با ست هایپرسافت به پیست باز می گردند.

23:07 – در حالیکه ریکاردو قدم زنان مشاهده شده ، رایکونن با هایپرسافت به پیست وارد می شود و با 0.272 ثانیه اختلاف نسبت به همیلتونی که از ست سوپرسافت استفاده می کند در جایگاه دوم قرار می گیرد.

23:09 – سائوبری ها در جایگاه پنجم و ششم قرار می گیرند. استبان اکون هم خودش را بین این دو راننده قرار می دهد.

23:10 – هالکنبرگ با ست هایپرسافت توانست خود را به جایگاه دهم برساند. فتل با ست سوپرسافت خود در جایگاه ششم قرار می دهد.

23:11 – رایکونن سریعترین زمان را ثبت می کند و با زمان 1.12.328 در صدر قرار می گیرد و 0.449 ثانیه با همیلتون که از ست التراسافت استفاده می کند اختلاف دارد.

23:19 – ورشتپن هم به ست هایپرسافت مسلح می شود و بلافاصله خود را با زمان 1.12.198 به صدر می رساند.

23:20 – آلونسو هم با ست التراسافت خود ، توانست خود را به جایگاه هفتم برساند. مهندسان ویلیامز نگران لنس استرول، آن ها معتقدند که او باز هم اشتباهی که در تمرین اول انجام داده بود را دارد تکرار می کند و با سرعت زیادی وارد پیچ آخر می شود که می تواند به تصادفی برای او منجر شود.

Lance Stroll

رانندگی خطرناک لنس استرول – گرندپری کانادا 2018

23:24 – استافل وندورن با دیواره برخوردی می کند که هم لاستیکش را از دست می دهد و هم سیستم تعلیق او آسیب می بیند.

23:26 – — خودرو ایمنی مجازی —

23:30 – ریکاردو ظاهرا مشکلی برای ادامه کار ندارد و به پیست باز می گردد.

23:32 – پرچم سبز و از سرگیری تمرین

23:34 – فتل تمرین عجیبی را دارد پشت سر می گذارد !! او هم اکنون به پیت رفته و از ست هایپرسافت برای ادامه تمرین استفاده می کند . ظاهرا مرسدس تصمیمی برای استفاده از هایپرسافت ندارد برای تمرین دوم و همیلتون و بوتاس با التراسافت در حال دور زدن می باشند و هم اکنون در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند و بسیار هم در مقایسه با دیگر التراسافت ها سریع هستند.

23:36 – فتل با اختلاف 0.814 ثانیه ای با ورشتپن در جایگاه چهارم قرار می گیرد.

23:42 – هالک از شرایط لاستیک هایش راضی نیست و می خواهد به پیت باز گردد.

23:43 – ریکاردو بازهم طعمه ترافیک می شود دقیقا به مانند همانطوری که مهندسش پیش بینی کرده بود. او از ست سوپرسافت استفاده می کند.

23:47 – مارکوس اریکسون از از دست دادن قدرت خودرویش تیمش را مطلع می کند ، ظاهرا مشکل شارژ باتری دارد. ریکاردو هم به پیت باز می گردد باید دید که این بار ردبول چه تصمیمی برای او می گیرد.

23:53 – ریکاردو با هایپرسافت به پیست باز می گردد و خود را به جایگاه چهارم می رساند.

 

 

FP2 Result

جدول نهایی تمرین دوم گرندپری کانادا 2018

 

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. HaniCaspian

  5

  0

  مثل اینکه اوضاع زیاد واسه سب جالب نیست…امیدوارم فراری بتونه خودرو رو به تنظیمات درست برسونه تا شاهد رقابت جذابی باشیم.اینجوری فقط شاهد پرواز مرسدس ها در تعیین خط و مسابقه خواهیم بود.طرفداران ردبول به نتایج تمرین اول دلخوش نباشن

 2. ايزديار

  7

  0

  تصورم اين بود
  كه فراري اينجا دست بالا رو داره
  اما ظاهرا مشكل دارن
  يا بهتر بگم، مشكلات دارن.
  استراتژي حين مسابقه هم كه نگم براتون.

  اما اگر بدون مشكل باشن، قطعا پول براي فتله.
  كلا وقتي فراري ابديت مياره، اون مسابقه رو افتضاح ميكنه، نمونه اخرش، كاتالونيا

 3. Mehrdad

  6

  1

  فراری نگران کننده داره تایم میزنه
  امیدوارم مشکلی نباشه و این تایم ها فقط بخاطر مود نگهداری از پاوریونیت باشه
  تا اینجا تایم ها جوریه که مرسدس ها با اختلاف بیست ثانیه ای یک دو میکنن
  باید صبر کرد و دید داستان تایم های عجیب فراری چیه

  • سید علی حسینی

   5

   0

   موقع شروع تمرین و تعیین خط این لینک رو چک کن لایو سایته،لینک پیدا کردیم گذاشتیم ، فقط باید ببینیم اون موقع درست کار می کنه یا نه، اگه کار نکرد باز دوباره یه لینک دیگه استفاده می کنیم.

   پس فعلا حواست به این لینک باشه:

   لینک لایو

دیدگاه خود را بیان کنید