فرمول یک ایران – آخرین قهرمانی مکلارن در عرصه رانندگان به سال 2008 بر می گردد که این اتفاق به دلیل تغییر موتور خود از مرسدس به هوندا بود. از تبعات این تصمیم اشتباه کسب رتبه نهم، ششم و مجددا نهم در جدول سازندگان در طول همکاری خود با هوندا بود.

بخاطر ناکامی های پیش آمده، مکلارن تصمیم گرفت که موتور خود را به رنو تغییر دهد. از همین ابتدا پیشرفت قابل ملاحظه ای در نتایج تیم مکلارن مشاهده می شود ولی این نتایج هنوز با انتظارات مکلارن فاصله زیادی دارد. آپدیت هایی که مکلارن برای هر مسابقه فراهم می کند باعث افزایش سرعت ماشین آن ها شده اما هنوز نتوانسته اند به سکو دست پیدا کنند.

زاک براون گفت:

واقعا گام بزرگی را به سمت جلو برداشته ایم. ماشین نتایج خوبی از خود نشان داده و رانندگان ما نیز رضایت دارند که این امری اساسی است چون ارتباط مفیدی با داده های حاصل از تست ما در تونل باد دارد که این امر به ما ایده و فکر برای آپدیت های بعدی خود خواهد داد.

زک براون و فرناندو آلونسو

زک براون و فرناندو آلونسو

براون افزود:

شکست دادن ردبول که هدف پیش فصل ما بود، اکنون دور از دسترس ماست و رسیدن به آن ها با کار و تلاش ما در طول شب محقق نخواهد شد. می دانیم که تحت فشاریم، می دانم که خودم هم تحت فشارم. مردم نمی دانند که یک چیز ناامید کننده که در ظاهر ساده است، چقدر زمان می برد تا حل شود. اکنون ما باید سر خود را پایین انداخته، به سختی تلاش کنیم و در یک مسیر مشخص حرکت کنیم.

مدیر مسابقه ای مکلارن هم چنین گفت:

ما در سال بعد و به احتمال خیلی زیاد در سال 2020 هم قهرمان نخواهیم شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید