فرمول یک ایران – فدراسیون جهانی اتومبیلرانی هنوز از ERS (سیستم بازیابی انرژی) فراری رضایت کامل را ندارد. اگرچه فیا ماشین فراری را که در مسابقه موناکو قرار داشته را قانونی اعلام کرده است ولی آنها بررسی خود در مورد ماشین را تا شروع گرندپری کانادا ادامه خواهند داد.

قبل از پایان هفته و مسابقه در موناکو ، مرسدس سوالی را مربوط به سیستم بازیابی انرژی فراری مطرح کرد که آیا فراری می تواند سنسوری را استفاذه کند که خروجی آن 120 کیلووات باشد و توسط MGU-K اعمال شود که این سوالات موجب شد تا فیا بررسی های بیشتری را از این سیستم داشته باشد.

در حالی که گزارش شده بود که در مسابقه سیستم اضافه ای بر روی ماشین فراری بسته شده بود ، چارلی وایتینگ، رئیس بخش فنی فیا این ادعا را رد کرد و به ناچار مجبور شد سیستم جدیدی را برای نظارت ERS انتخاب کند. او در مصاحبه ای نظر خود را اینگونه بیان کرد:

از طریق یک رویه پیچیده ما توانستیم خود را راضی کنیم که فراری عملکرد خوبی دارد اما ما نمی خواهیم که تمام وقت خود را  صرف آن بکنیم تا اطمینان حاصل شود.

بنابراین ما می خواهیم از آن چه که ساخته ایم اندازه گیری های بیشتری را انجام دهیم. آنچه که ما برای کانادا انجام خواهیم داد یک سیستم بهتر است که به ما کمک می کند تا همه چیز را بسیار سریعتر انجام دهیم زیرا توان بیشتری را در مسابقات برای رسیدن به هدف به ما می دهد.

ما می خواهیم نظارت بیشتری بر روی آنها بگذاریم اما در حال حاضر ما باید آن را به روش دقیق تری انجام دهیم. آنچه که ما می خواهیم این است که نقاط ضعف و تفاوت های ایجاد شده در باتری را کنترل کنیم و این برای ما بسیار مهم است. سیستم های دیگر باتری خود را به عنوان یک عملگر استفاده می کنند. این یک باتری است اما فراری از دو برابر عملکرد آن استفاده می کنند. این تفاوت اساسی است.

چارلی وایتینگ

او در مورد قرار دادن سنسورهای اضافی توضیح داد:

این ساده نیست زیرا آنها نه فقط سنسورها را بررسی می کنند بلکه برای یک فصل از دوتای آنها در حال استفاده هستند و مسئله فقط برداشتن سنسورها و کنارگذاشتن آنها نیست بلکه احتیاج به ادغام کردن و استفاده بهتر از آن ها است. من مطمئن نیستم که هر سنسور اضافی را بتوان در ماشین نصب کرد احتمالا تا سال آینده این حقیقت نیز معلوم خواهد شد.

مدیر فنی مسابقات بر این اذعان داشت:

ثابت کردن حتی یکی از مشکلات سنسورها برای فیا کار مشکلی است. زیرا سنسورهای فراری متفاوت از دیگر تیم های می باشد و ناظران مسابقات هنوز بر سر این مشکل به تفاهم نرسیده اند.

آنها این گونه بیان کرده اند که ما هنوز به نقطه اشتراکی نرسیده ایم که بتوانیم قبول کنیم که نیرویی که به MGU-k  اعمال می شود کاملا رویه  درستی را انجام می دهد و توضیح دادن آن چه که ما دیده ایم بسیار سخت است.

بنابراین ما این رویه را با فراری پیش خواهیم برد زیرا این سیستم پیچیدگی های خود را دارد و برای همگان نا آشناست. همانطور که ما با قطعات مختلف دیگر در ماشین ها کار کرده ایم باید نوع کارکرد آن را نیز متوجه شویم که مقداری زمان می برد تا بتوانیم آن را کاملا درک کنیم.

وظیفه ما این است که از ماشین صد در صد راضی شویم ولی با تغییراتی که انجام داده اند این کار را برای ما سخت کرده اند. از نظر ما این اشتباه است که بگوییم فراری هیچ گونه ارتباطی برقرار نکرده است. بلکه آنها در طول این راه بسیار موثر واقع شده اند.این کار بسیار دقیق است و باید کامل و با ظرافت بررسی شود تا چگونگی عملکرد آن مشخص شود و ما برای این کار احتیاج به فضای بیشتر و مناسب تری داریم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. DR.ARDALAN

  14

  33

  مرسدس یک سوال کرد ببین چه خبر شد..
  برای مرتبه دهم میگویم ماشین قوی ، راننده ماهر میخواهد. اینو هرگز عزیزان هوادار فتل فراموش نکنن.
  دیگه اگر به رنکینگ نگاه کنیم که لوییس فعلا برتر است. اخر هر فصل اعلام میشود. از نظر صحبت های کارشناسان نگاه کنید ، اذعان دارند.
  فکر نکنم نیاز باشه یکی از زیبا ترین جملاتی را که مجری شبکه TV.SPORT گفت را تکرار کنم:

  میشود هوادار لوییس نبود
  میشود دوستش نداشت

  اما نمیشود از تسلطش بر ماشین و مهارتش در رانندگی لذت نبرد.

دیدگاه خود را بیان کنید