فرمول یک ایران – گرندپری موناکو در این فصل همراه بود با رستگاری دنیل ریکاردو، طالع درهم هم تیمی اش مکس ورشتپن و یک آخر هفته فاجعه بار برای ویلیامز. بعضی ها در آرزوی ترک هرچه زودتر باشکوه ترین گرندپری فصل بودند و برخی دیگر بدون شک تا سپیده دم در حال جشن و پایکوبی.

برندگان

ریکاردو پاداش موناکو را دریافت کرد

دنیل ریکاردو - موناکو 2018

دنیل ریکاردو – موناکو 2018

دینت بازپرداخت شد. این واکنش رئیس تیم ردبول کریستین هورنر در ارتباط رادیویی تیم برای تبریک دنیل ریکاردو بعد از پیروزی در گرندپری موناکو بود. گورکن عسل خوار (لقب ریکاردو) با خاطرات تلخ وارد قلمرو پادشاهی موناکو شد. در سال 2016 پیروزی از دستانش بر اثر اشتباه غیر او، به در رفته بود.

اما دو سال بعد، حتی یک MGU-K خراب (که 25 درصد از توان موتور کاسته بود) هم نتوانست اشتیاق ریکاردو در دست یابی به جام قهرمانی را خاموش کند. این بدین معنی بود که او بایستی برای این پیروزی خیلی سخت تلاش می کرد. اما تمام پیروزی های او از طریق مبارزات سخت و نفس گیر به دست آمده اند، چرا باید ترک عادت کرد؟

این آخر هفته برای ریکاردو تقریباً بی عیب بود. سریعترین در هر سه تمرین و  تمام بخش های تایم گیری، و پیروزی در روز یکشنبه. فقط سریعترین دور مسابقه به او روی خوش نشان نداد که البته خیلی مهم نبود.

2 پیروزی در 6 مسابقه او را در جایگاه سوم جدول رانندگان قرار داد. لوئیس همیلتون اقرار کرد که ریکاردو در رقابت قهرمانی هست. ریکاردو خودش اعتراف کرد که یک شانس اندکی برای قهرمانی دارد. این برای راننده ردبول به خوبی در حال شکل گیری است.

و این به مذاکرات قرارداد او آسیبی نخواهد زد…

اکون بهترین در بین سایرین

استبان اکون - موناکو 2018

استبان اکون – موناکو 2018

فصل پیش استبان اکون در تمام مسابقات به غیر از 2 مسابقه امتیاز کسب کرد. اما امسال او فقط با یک امتیاز کسب شده در بحرین و با ناامیدی وارد موناکو شد.

موضوع دلخراش تر برای راننده فرانسوی این بود که هم تیمی اش با کسب یک سکوی غیر منتظره در باکو با 16 امتیاز اختلاف نسبت به او به موناکو آمد. اما اکون، راننده برتر آکادمی مرسدس، اجازه سرافکندگی به خودش نداد و امتیازات سخاوتمندانه ای را در پادشاهی موناکو کسب کرد.

او در تایم گیری با اقتدار 6 ام شد و در مسابقه به راحتی از جایگاهش دفاع کرد. فورس ایندیا نشان داد که در مقایسه با اکثر تیم ها در استفاده از تایرها موفق تر است. اکون در زمان های معینی از گرندپری سریعترین خودرو پیست بود.

راننده فورس ایندیا حتی در بخش های انتهایی مسابقه و قبل از فراخواندن سیفتی کار مجازی به سرعت والتری بوتاس را گرفت.

این بعد از یک شروع ناموفق به فصل، یک عملکرد خوب از سوی کسی بود که با تکیه به اعتمادبه نفس شگفتی خلق خواهد کرد.

گسلی در اولین حضورش در فرمول یک موناکو درخشید

پیر گسلی - موناکو 2018

پیر گسلی – موناکو 2018

بحرین برای گسلی یک نتیجه فوق العاده بود، اما او با توجه به ضعیف بودن موتور هوندا در برخی پیست ها، با تکرار آن مشکل داشت. به هر حال، مرد فرانسوی با یک عملکرد قوی در پیست تنگ جاده ای موناکو از یک ناامیدی ناشی از کناره گیری در اولین دور مسابقه اسپانیا خودش را به خوبی احیا کرد. با توجه به اولین فصل حضورش در فرمول یک، این دستاورد بزرگی به حساب می آید.

در روز مسابقه، توانایی او در استفاده طولانی مدت لاستیک های هایپرسافت، ثبت دورهای باثبات البته تا قبل از بخش انتهایی مسابقه، در کسب رده 7 ام او نقش مهمی داشتند. دفاع او در بخش پایانی رقابت برای حفظ جایگاهش در مقابل نیکو هالکنبرگ که تایرهای بسیار سالمی داشت، فوق العاده تأثیرگذار بود.

اگر ردبول برای سال آینده صندلی خالی داشت، گسلی یقیناً گزینه مناسبی برای آن خواهد بود.

یک بعداز ظهر آرام برای سیفتی کار

سیفتی کار و چارلی وایتینگ

سیفتی کار و چارلی وایتینگ

در سال های اخیر سیفتی کار و گرندپری موناکو مانند دو یار جداناشدنی بوده اند. در واقع، از سال 2010 تاقبل از مبارزه امسال، این مرسدس نقره ای با رانندگی برند مایلندر در هر مسابقه خودی نشان داده است.

اما راننده آلمانی محبوب که روز سه شنبه 47 سالگی اش را جشن گرفته بود به طرز باور نکردنی در روز یکشنبه به پیست فراخوانده نشد و در عوض یک بعدازظهر استثنایی را با تماشا کردن آنچه که یک مسابقه بدون تصادف بود، گذراند.

حتی زمانی که برخورد بین چارلز لکلرک و برندون هارتلی اتفاق افتاد، سیفتی کار مجازی برای تحت کنترل نگه داشتن راننده ها کفایت می کرد.

ورشتپن از خاکسترش زاده شد…

مکس ورشتپن - موناکو 2018

مکس ورشتپن – موناکو 2018

مکش ورشتپن بعد از برخورد با گارد پیست در تمرین آخر، محکوم شد که تایم گیری را از دور نظاره کند. چنین احساس می شد که تمام عالم در مقابل او دست به دست هم داده اند.

اگر چه این تصادف روحیه حریص او را آشکار کرد، اما عملکرد مسابقه ای او  یک راننده حساب شده را نشان داد که می تواند از رده آخر بالا بیاید و با کسب رتبه 9 ام دو امتیاز شکار کند. همچنین نکته ارزشمند این که او یک سری سبقت های بدون تصادف انجام داد آن هم در پیستی که همه می دانند سبقت در آن سخت است.

بازندگان

… اما مرد هلندی نیاز به بهبود دارد

تصادف ورشتپن در تمرین سوم - موناکو 2018

تصادف ورشتپن در تمرین سوم – موناکو 2018

یک مسابقه تغییری در کسی ایجاد نمی کند. بله، اگر او ادعای مرجعیت در تیم را دارد بایستی بعد از زنجیره ای از تصادفات در موضع سفت و سخت خود نسبت به تغییر نوع رانندگی اش تجدید نظر کند که این نه فقط برای ردبول بلکه برای خود او نیز مهم است.

به هر حال او عقب افتاده است و از طرف هم تیمی اش دنیل ریکاردو که این روزها در اوج عملکرد خودش هست، تحت فشار قرار دارد. اگر او می خواهد به مبارزه برگردد، بایستی این رویکردش را ادامه دهد و برای یک آینده روشن یک رانندگی تمیز ارائه دهد و کسب امتیاز را آغاز کند. این یک شانس طلایی برای پیروزی بود، و اگر او با گارد کنار جاده برخورد نمی کرد و در تایم گیری ردیف اول را کسب می کرد که در عمل بایستی آنجا می بود، به احتمال زیاد و با در نظر گرفتن مشکل ریکاردو الان پیروزی از آن او بود.

گمان نکنید که این واقعیت، او و یا مدیریت ارشد تیم را رها خواهد کرد…

ویلیامز؛ آخر هفته ای برای فراموش کردن

لنس استرول - موناکو 2018

لنس استرول – موناکو 2018

بعد از شروع وحشتناک به فصل، اوایل هفته نشانه های خوبی برای ویلیامز پیدا بود. اما آنها مدتی نپایدند. مسابقه روز یکشنبه فاجعه بود، حتی قبل از آن که استارت زده شود.

رئیس فنی تیم ویلیامز پدی لاو گفت که یک مشکل در جا انداختن چرخ های خودرو سرگئی سیروتکین باعث شد که چرخ ها در محدوده زمانی مقرر جانیافتند و در نتیجه 10 ثانیه جریمه توقف-حرکت برای راننده روس تعیین شد و منجر به این شد که او از موقعیت خوب خود در رده 12 ام به انتهای جدول نزول پیدا کند و در نهایت با یک دور اختلاف نسبت به لیدر مسابقه را به پایان رساند. از آن لحظه به بعد مسابقه او تمام شده بود.

هم تیمی اش لنس استرول نیز شرایط چندان بهتری نداشت. راننده کانادایی به شدت از فرمان پذیری خودرواش شکایت می کرد و 2 بار پنچر شد، که باعث شد او در شرایط لپ شدن قرار بگیرد. از آن نقطه به بعد به دلیل پرچم های آبی پیشرفت غیرممکن بود.

هر چه کمتر در مورد این آخر هفته صحبت کنیم، بهتر است.

خاتمه رانندگی تأثیرگذار آلونسو

کناره گیری آلونسو از مسابقه به دلیل مشکل فنی - موناکو 2018

کناره گیری آلونسو از مسابقه به دلیل مشکل فنی – موناکو 2018

در فصل 2018 تاکنون آلونسو عملکرد قوی داشته است، اما شروع محشر او به فصل در موناکو گرفتار پایان ناگواری شد و یک مشکل در گیربکس او را مجبور به اولین کناره گیری فصل کرد.

با توجه به این که او به راحتی در بین 10 راننده برتر جای داشت و می توانست برای 4 امین بار در 5 مسابقه مقام 7 ام را کسب کند و این که پارسال به دلیل شرکت در رقابت های ایندی 500، این مبارزه را از دست داده بود، این یک رویداد بدشانس برای قهرمان دو دوره فرمول یک بود.

هنوز، حتی با کناره گیری اسپانیایی از مسابقه، این آخر هفته برای مکلارن دلگرم کننده بود. آلونسو با ماشین نارنجی اش چهارمین ماشین برتر گرید شد و 7 امی مقامی بود که آنها لیاقتش را داشتند.

کسر شأن هاس

رومن گروژان بعد از پیت استاپ - موناکو 2018

رومن گروژان بعد از پیت استاپ – موناکو 2018

هاس بایستی در جدول سازندگان 4 ام می بود. در اکثر سال، آنها 4 امین ماشین برتر را داشته اند، اما نتوانستند از این به نحو احسن استفاده کنند. و در موناکو عملکرد ضعیفی داشتند.

تیم آمریکایی از توضیح مشکل بوجود آمده، عاجز بود. علارغم تلاش زیاد تیم در انجام یک سری تنظیمات کوچک برای بازگرداندن سرعت از دست رفته، هاس پیشرفت خیلی کمی داشت و در انتهای مبارزه قرار گرفت.

کوین مگنوسن؛ که 6 امی اش در آخرین مسابقه در اسپانیا را فراموش نکردیم؛ بر این نکته تأکید داشت که خودرو هاس در موناکو رقابتی نیست و از این که توانسته اند مسابقه را تمام کنند، خوشحال بود. مسابقه مونترال به این زودی نیست، خصوصاً با در نظر گرفتن برنامه تیم برای رونمایی از اولین بسته آپدیت بزرگ فصل.

هارتلی از سرعت توروروسو نتوانست استفاده کند

برندون هارتلی - موناکو 2018

برندون هارتلی – موناکو 2018

توروروسو هنوز نتوانسته است خودرو ای را که در تمام پیست ها قابلیت کسب امتیاز را داشته باشد، ارائه دهد. گرندپری موناکو برای برندون هارتلی؛ به عنوان یک موناکو نشین؛ که در آن STR13 به بهترین عملکردش نزدیک بود، یک فاجعه بود و او نتوانست از این فرصت برای کسب امتیاز استفاده کند.

7 امی در تمرین سوم توقعات زیادی ایجاد کرد، اما یک تایم گیری ناامید کننده از هارتلی باعث شد که او نفر 15 ام گرید شود و شروع مسابقه اش به دلیل آسیب زدن به بال جلو در دور اول خوب نبود. تیم سعی کرد استراتژی آندرکات را که به نظر می رسید استراتژی خوبی باشد، انتخاب کند.

اما مرد نیوزلندی به دلیل عبور از سرعت مجاز در پیت لین، 5 ثانیه جریمه شد، و برخورد سائوبر چارلز لکلرک از پشت به او در اواخر مسابقه، تکمیل کننده یک روز فاجعه بار بود.

همانند بحرین، هارتلی محکوم به نظاره هم تیمی اش گسلی شد، گسلی ای که در تمرینات نه چندان سریع نشان داد اما یک بار دیگر امتیازات ارزشمندی را کسب کرد.

طرفداران خانگی

طرفداران چارلز لکلرک - موناکو 2018

طرفداران چارلز لکلرک – موناکو 2018

چارلز لکلرک با یک ثبات خوب در رانندگی و کسب امتیازاتی که با 6 امی در باکو به حداکثر خودش رسید، وارد مسابقه خانگی اش شد.

راننده موناکویی کار را از جایی که رها کرده بود، شروع کرد و علارغم اعتراف به این که گرندپری موناکو به دلیل کمبود داون فورس در خودرو سائوبر مسابقه چالش برانگیزی خواهد بود، در سومین مسابقه متوالی توانست به Q2 راه پیدا کند.

در مسابقه او در گروه میانی به طور رقابتی رانندگی می کرد، اما یک مشکل در دیسک ترمز جلو سمت چپ باعث شد که در نزدیکی پرچم به پشت برندون هارتلی برخورد کند و از دیدن پرچم شطرنجی در مقابل هموطنان مشتاقش باز بماند.

این یک پایان مأیوس کننده بود به آنچه که یک آخر هفته دلگرم کننده برای راننده تازه کار فرمول یک و تیم دوباره جان گرفته سوئیسی او به حساب می آمد.

 

 

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید