فرمول یک ایران _ مکس ورشتپن در حالی مسابقه موناکو را در رده 9 به پایان رساند که مسابقه را از پایین ترین رده آغاز کرده بود. برخورد مکس با دبواره پیست در تمرین سوم باعث شد تا این راننده جوان ، زمانگیری مسابقه را از دست به دهد.

ورشتپن معتقد است به پایان رساندن مسابقه موناکو با امتیاز آن هم زمانیکه از انتها آنرا استارت می زنید نتیجه بسیار خوبی است، هم برای تیم و هم برای راننده.

به عقیده من، ما بهترین نتایج ممکن را گرفتیم. فکر نمیکنم بیشتر از این کاری از دست کسی بر می آمد. در داخل پیست کامل از مسابقه لذت می بردم. در استارت توانستم 2رده کسب کنم آن هم وقتی که از انتها شروع کرده بودم.

از مکس پرسیده شد که آیا امروز تمام مهارتش برای سبقت را به کار گرفته است یا کمی جانب احتیاط را داشته است؟

بی تعارف بگوییم، پیست موناکو جایی برای ریسک باقی نمیگذارد، کوچکترین اشتباه سختترین مجازات را در پی دارد. درست مثل پایان تمرین سوم. پس بله، تا جای ممکن احتیاط کردم و سعی کردم بیشتر سبقت ها را در بخش دوم پیست انجام دهم و از برخورد احتمالی دوری کنم، واقعا به کسب امتیاز امیدوار بودم.

استارت از پایین ترین رده در موناکو امکان کسب پیروزی را از هر راننده ایی می گیرد با این وجود مکس توانست خود را به امتیاز برساند اما هم تیمی او توانست با وجود مشکلی که در خودرویش ایجاد شده بود سکو قهرمانی را کسب کند. مکس ورشتپن تا پایان مسابقه از مشکل خودرو دنیل ریکاردو بی خبر بوده است. وی پس از مسابقه نظرش را اینگونه بیان کرد:

پس از مسابقه وقتی فهمیدم دنیل دور های زیادی را با وجود مشکل موتور سپری کرده است واقعاً متعجب شدم! دنیل راننده بزرگی است و کار بسیار بزرگی را انجام داده است، او تنها قادر به استفاده از 6 دنده گیربکس خودرویش بوده  اما با این وجود مسابقه را بسیار عالی مدیریت کرد و پیروزی حق او بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

 1. saeed.shei

  5

  24

  واقعا مسابقه عالی بود تصور همه از موناکو مسابقه ای خشک و بی روح و بدون سبقت است اما مکس ورشتپن هیجان را به این مسابقه آورد سبقت هایی بسیار زیبا و دیدنی مخصوصا سبقت آخر که روی رمپ ها ترمز کرد و جمعش کرد.

  و مورد دیگر در این مسابقه جواب اونایی داده شد که میگفتن چارلز لکرک بهتر از ورشتپن است و به کسی هم نمیزنه دیدیم که اون هم بلاخره تصادف کرد.
  قطعا منم چارلز لکرک را تحسین میکنم راننده ی خوبیه ولی بهتر بودنش از مکس را قبول ندارم.

  دنیل ریکآردو هم عالی عمل کرد.

  • king max

   2

   8

   همینطور این مورد رو هم بگم ک سال 2012 و 2013 توی رقابت های کارتینگ اروپایی و جهانی ک لکلرک هم توی این رقابت با ورشتاپن حضور داشت هیچوت نتونست از مکس بهتر باشه و همیشه مکس این رقابتهارو اول میشد و لکلرک چهارم یا سوم بود. دوستان میتونید از یوتیوب این رقابتهارو ببینن. چرا کامنتای من تایید نمیشه نمیدونم

   • سجاد

    2

    0

    خیلیا اینجا به مهارت ها و نقاط قوت مکس آگاهن.اما ترکیبی از مهارت بالا،هوش،کنترل روانی، ثبات و خیلی چیزای دیگه یه راننده رو تراز اول میکنه.عملکرد مکس پر از اشتباهات فاحشه و اینطوری هیچوقت به هیچ جا نمیرسه مگر اینکه رویه شو تغییر بده.
    در ثانی اکون سال 2014 تو فرمولا اروپا اول شد و مکس سوم که از کارتینگ هم مهمتره.اونو چی میگی پس؟ثبات اکون رو ببین با مکس مقایسه کن.2-3 تا اشتباه بیشتر نداشته.

  • akbar

   8

   0

   توی تصادف لکلرک ترمزش رو از دست داده بود؟! از آب گل آلود ماهی نگیرید… مکس شاید خیلی کم از لکلرک حتی سریعتر باشه که اینم تازه برداشت شخصیه من از استایل رانندگیشونه و شایدم نباشه اما شارل بسیار پخته تر رانندگی میکنه و اگه با مکس هم تیمی باشه مطمینم در آخر امتیاز بیشتری ازش کسب میکنه… دنیل پارسال تعیین خط ها کندتر بود اما آخرش با اختلاف مکس رو شکست داد… همه چیز سرعت نیست هوش مسابقه ای و اینکه کجا چکار کنی خیلی وقتها بر سرعت می چربه… مکس عوض نشه یعنی روی خودش کار نکنه هیچی نمیشه…
   Hero or zero بودن واسه قهرمان فصل شدن کافی نیست حتی یه مسابقه ۲۵ امتیاز یه مسابقه تصادف کسی رو قهرمان نمیکنه…
   تعداد پل پوزیشن و برد لکلرک تو جی پی ۲ رکورده با اینکه یه پل و برد رو ازش سوزوندن

   • akbar

    3

    0

    ببخشید اون علامت سوال رو اشتباه گذاشتم

 2. سجاد

  11

  2

  چرا قوانین اینقدر ضدو نقیضه.فرق فردی که تایم آخرو زده و زیر107%تایمو گرفته و کسی که اصلا تایم نزده و تازه 15 رده هم پنالتی داشته فقط یه جایگاهه.پارسال اینطوری میشد از پیت لین شروع میکردن.فوق العاده ضعیفه قوانین

 3. yas

  4

  0

  تا اونجایی که ما تو تصاویر آهسته و تکرار صحنه تصادف دیدیم، لکرک مرتبا ترمز میکرد ولی ترمز کار نمیکرد. تمرزش رو از دست داده بود. واسه همین بدون ترمز به نفر جلویی زده بود. مطمئنا اگر کسی جلوش نبود این اتفاق رخ نمیدا. تصادف در بدترین جای ممکن رخ داده. چون به پیچ رسیدن و نفر جلویی هم ترمز سنگینی کرده بود. تصادف اجتناب پذیر بود اونجا. یخورده منصف باشیم. من نه طرفدار لکرک هستم نه مخالف مکس ولی نباید چشم روی واقعیت بست. تا این جای فصل مکس و رومن گروژان خطرناک ترین راننده ها بودن. نصف اتفاقاتی که مکس رقم زده رو کویات مرتکب شده
  بود ولی اونو از فرمولا وان اخراج کردن در حالیکه مکس همچنان داره می تازونه. بیچاره کویات…

  • saeed.shei

   0

   0

   مکس چندین سکو و یک سکوی یک در اسپانیا را در کارنامش داره معلومه نمیان مثل کویات اخراجش کنن.
   بعضی تصادف ها هم بدشانسیش بوده.
   ولی من نظر اولیم را پس میگیرم لکرک در اون تصادف مقصر نبود.

دیدگاه خود را بیان کنید