فرمول یک ایران – جنسن باتن راننده تیم مک لارن هوندا از مشکل پیش امده برای ترمز ماشینش در تعیین خط گرندپری آذربایجان انتقاد کرد.

باتن در تمرین اول و دوم و سوم در پیست شهر باکو به ترتیب رتبه های هفتم ، هشتم و نهم را بدست اورده بود اما در تعیین خط اول از مسابقه خارج شد تا مسابقه را از رتبه نوزدهم شروع کند.

باتن در جواب سوال اینکه چه مشکلی برایش پیش امده پاسخ داد:

من ترمز هایم را در پیچ 15 قفل کردم. ما مثل همیشه برای تعیین خط از ترمز های جدید استفاده کردیم اما آنها کمی لغزنده تر بودند.

خوب مشکل هم همینجا بود. من تمام اخر هفته در رده های هفتم و هشتم بودم. من مطمئن نیستم که آنقدر ها هم برای کسب رتبه هفتم و هشتم سریع بودم یا نه اما قطعا رتبه 19 هم نبودم!

ما باید میدانستیم که چه وقتی از مسابقه بیرون میاییم .

ما باید به داخل گاراژ می آمدیم و از لاستیک های جدیدی استفاده می کردیم ولی اینکار را نکردیم. ما حدس می زدیم فاصله بیشتری با رقیبان داریم.

فرناندو الونسو هم به دلیل ترافیک پیست و پرچم های زرد پیاپی موفق به کسب رتبه ای بهتر از 14 ام نشد.

همچنین الونسو در ادامه اضافه کرد:

تعیین خط پر ماجرایی بود، Q1 خیلی پر استرس بود، در واقع به علت تصادفات، پرچم های زرد و ترافیک پیست امکان ثبت یک دور سریع وجود نداشت.

ما سرعت لازم برای ورود به تعیین خط سوم را نداشتیم چون تیم های دیگر امکان افزایش توان موتور را داشتند ولی ما نتوانستیم ستاپ بهتری داشته باشیم و نتوانستیم پتانسیل هایمان را به طور کامل نشان دهیم.

باور من این است که می توانستیم نمایشی کمی بهتر در تعیین خط داشته باشیم.

مکان 14 ام ایده ال نیست اما همان طور که مشاهده شد چندین تصادف صورت گرفت و چند نفر از تعیین خط بیرون رفتند پس هنوز خیلی چیزها برای جنگیدن در مسابقه ی فردا وجود دارد که ما برایش بجنگیم .

یک ماشین ایمنی یا یک تصادف می تواند به سرعت مارا به جایگاه کسب امتیاز نزدیک کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. mohammad

  0

  0

  اره روز بدی داشتن. اما فردا خیلی بهتر نتیجه میگیرن.
  حالا فردا با safety carهایی که به میدون میاد مسابقه خیلی جالب میشه. چون مرسدس ها بخصوص هملتون مثل ۷مسابقه قبل استارت بدی خواهد زد فتل یهویی میاد میخواد بیادجایگاه دوم پرز میخواد دفاع کنه و مثل سال گذشته با مدیریت درست لاستیک هاش فقط یه پیت استاپ میزنه.
  البته باید صبر کرد و دید. اما امید وارم روزبرگ بتونه به چیزی که لیلقتش رو داره برسه و ما رو یه بار دیگه خوشحال کنه O:-)

دیدگاه خود را بیان کنید