فرمول یک ایرانرومان گروژان راننده‌ فرانسوی تیم هاس در دوران خطرناک و حساس ورزشی خود قرار دارد و امید زیادی به ماندن طولانی مدت او در سطح اول مسابقات موتوراسپورت با توجه به حضور موفقیت آمیز جوانان تازه وارد به فرمول یک نیست. اما مدیر تیم هاس با تمام قدرت از او حمایت کرده و امید دارد با بازگشت به زادگاهش و مسابقه دادن بین هم وطنانش او را از این حواشی و فشار ها دور خواهد کرد.

درحالی که هم تیمی او یعنی کوین مگنوسن مسابقه به مسابقه امتیازات ارزشمندی را به کارنامه‌ خود اضافه می کند، گروژان روز به روز بر استرس و فشارش افزوده می شود و این روز ها برای او به سختی می گذرد.

او به شکل مضحکانه‌ای در گرندپری آذربایجان پشت سر خودروی ایمنی خود را به دیواره پیست کوبید و خود را از گرفتن یک امتیاز ارزشمند و شاید در انتها گرفتن یک سکوی غیر منتظره محروم کرد ، علاوه بر این او در اسپانیا درحالی که کنترل خود را از دست داده بود باعث تصادف شد و دو خودروی دیگر را نیز از مسابقه خارج و به گرفتن سه رده پنالتی در موناکو محکوم شد.

گونتر استینر مدیر تیم هاس با اینحال مطمئن است که او در موناکو عملکرد خوبی خواهد داشت و به او اطمینان کامل دارد.

اسپین رومن گروژان و برخورد او با چند خودرو - اسپانیا 2018

اسپین رومن گروژان و برخورد او با چند خودرو – اسپانیا 2018

او در مصاحبه خود اذعان داشت:

گاهی اوقات در زندگی یا موقعیت و شغل حرفه‌ای خود و حتی در هر حرفه ورزشی شما دچار افت می شوید و این دور بودن از وضعیت نرمال برای همه ایجاد می شود.رومن یک راننده‌ خوب و حرفه‌ای است و او خود را به جایی که تعلق دارد باز می‌گرداند.اکنون مونت کارلو فرا رسیده و او همیشه در آنجا سریع و بی نظیر است و مطمئنم او حتی نمی تواند صبر کند که به همه‌ منتقدان و ناظران نشان دهد که درباره‌ او اشتباه می کنند و او قطعا این را اثبات می کند.اگر چیزی نادرست باشد، شما قوی تر می گردید. این تنها کاری است که می توانید انجام دهید.ما حتی به یک چهارم از فصل هم نرسیده ایم و من نیازی به وحشت و نگرانی نمی بینم.

با یک ماشین مثل این، او فقط باید بگوید:

من آخر هفته بی وقفه و بی عیب را خواهم داشت و من خوبم و قدرتمند. تنها یک حرفه ای می تواند این کار را انجام دهد و او حرفه ای است.

رومن گروژان - مسابقه گرندپری آذربایجان 2018

برخورد رومن گروژان به دیواره پیست – آذربایجان 2018

این را هم فراموش نکنیم که گروژان در این فصل حتی یک امتیاز هم نگرفته است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. هومن

  0

  2

  باشه نگران کننده نیس
  انگار دو روز اومده اف وان
  10 ساله هس
  واقعا مسخرس دیگه وضعیت گروژان
  این اقا اولین بارش نیس موقع سیفتی میره تو دیوار.. شما فقط مقایسش بکنید با مگنوسن مگنوسنی که از 2014 اومده 2015 نبود الانم سومین سال پیاپیشه.. این مصاحبه خب معلومه از رییس تیم سر میزنه تا روحیشو جم کنه ولی بنظرم هاس اگه بتونه فلیپ نصر رو جذب کنه نتایجش بهتر میشه فاجعه باره امسال هاس خیلی اوضاعش خوبه و مگنوسن اینو نشون داده.. تا استرالیا رو هم فاکتور بگیریم…

دیدگاه خود را بیان کنید