فرمول یک ایران – در اسپانیا به هم تیمی اش باخت، ولی عملکرد عالی بوتاس در چند گرندپری اخیر او را به صدر جدول لیست ما رسانده است.

توجه: امتیازدهی به این صورت است که سه مسابقه آخر راننده ها مد نظر قرار می گیرند.

ترین های این هفته:

بهترین ها در اسپانیا 2018

1- والتری بوتاس

یک تصادف در هفته نخست گرندپری آغازین فصل جدید فرمول یک ممکن بود باعث بی ثباتی این راننده فنلاندی شود، ولی والتری بوتاس چراغ خاموش به پیشرفتش ادامه داد. عملکرد او در سه مسابقه آخر، باخت های همراه با بدشانسی و فرم قهرمانانه اش باعث شده است تا او امتیاز بالایی در فهرست ما داشته باشد. در اسپانیا او فقط 0.04 ثانیه از لوئیس همیلتون کندتر بود و پول پوزیشن را از دست داد، در شروع مسابقه هم پشت سباستین فتل قرار گرفت، این باعث شد تا راهش برای کسب پیروزی طولانی تر شود و به رده سوم برود. اما بعد از آن بدون اشتباه رانندگی کرد، لاستیک هایش را مدیریت کرد تا فقط یک پیت استاپ انجام دهد و اینگونه توانست رده دومش را پس بگیرد. اگر بوتاس به همین عملکردش ادامه دهد نه تنها رده نخست فهرست ما را در ادامه نیز خواهد داشت، بلکه توتو ولف، رئیس تیم مرسدس هم برای یک سال دیگر با او تمدید خواهد کرد.

 

بهترین ها در اسپانیا 2018

2- فرناندو آلونسو

هنوز او ماشینی در اختیار ندارد که توان پیروزی در یک گرندپری را داشته باشد، ولی مطمئنا فرناندو آلونسو بهترین بازده را از ماشینش می گیرد. برای اولین بار در فصل جدید به بخش سوم تعیین خط رسید ولی استارت پرحاشیه اسپانیا باعث شد تا آلونسو هم سه رده پایین تر بیاید و به رده یازدهم برود. اما او با چنگ و دندان به مسابقه برگشت و با سبقتی زیبا از استبان اکون در پیچ سوم رده هشتم را برای خودش کرد. او چهار برابر هم تیمی اش، یعنی استافل وندورن امتیاز کسب کرده است که این ارزش کارش را بالاتر می برد. آلونسو در حفظ فرم فوق العاده اش موفق بوده است و این باعث شده است تا جایگاه خوبی در لیست ما داشته باشد.

 

بهترین ها در اسپانیا 2018

3- لوئیس همیلتون

همیلتون با خوش شانسی برنده باکو شد، خودش هم ترسی از بیان این مسئله نداشت. اما در اسپانیا او نیازی به شانس نداشت، عملکردی داشت که در یک سال گذشته از او ندیده بودیم. دور پول پوزیشن او درجه یک بود ولی عملکرد مسابقه اش ما را تحت تاثیر قرار داد. از همان ابتدا که مسابقه شروع شد برنده مسابقه مشخص بود. لوئیس گفت که برای اولین بار در فصل آن هماهنگی لازم بین او و ماشین ایجاد شد. او 17 امتیاز از نزدیک ترین رقیبش فاصله دارد و اگر این روند خوبش را ادامه دهد این فاصله بیشترم خواهد شد، رقبای او باید نگران باشند.

 

بهترین ها در اسپانیا 2018

4- چارلز لکلرک

به نظر می رسید که گرندپری باکو و کسب امتیاز در آن فقط یک تلنگر مختصر برای لکلرک تازه کار باشد، ولی او در جایزه بزرگی که با اقتدار از هم تیمی اش سرتر بود و به بخش دوم تعیین خط نیز رسید توانست برای دومین بار متوالی امتیاز کسب کند و نشان دهد که حمایت ها از او بی راه نبوده است. همین کافی بود تا او در لیست صعودی چند پله ای داشته باشد. باید دید که او می تواند در خانه خودش یعنی موناکو، برای سومین بار متوالی امتیاز کسب کند یا خیر.

 

بهترین ها در اسپانیا 2018

5- سباستین فتل

بعد از یک آخرهفته ناامیدکننده دیگر، سباستین فتل سه رده در لیست ما سقوط کرده است، هر چند که این نتایج بیشتر به خاطر عملکرد خوب دیگران حاصل شده است نه عملکرد ضعیف سباستین. در اسپانیا فتل نمی توانست از لاستیک ها کار بگیرد، این اشکال به خاطر او بوده است یا به خاطر ماشین، هنوز مشخص نیست. در هر حال، سب برای سومین مسابقه متوالی روی سکو نرفت.

 

بهترین ها در اسپانیا 2018

6- کارلوس ساینز

همانند لکلرک، کارلوس ساینز هم شاید به صورت مقطعی فرم خوبی دارد، او سه مسابقه پشت سر هم است که امتیاز می گیرد و در لیست ما هم پیشرفت داشته است. برای چهارمین سال متوالی، او در خانه اش بین ده نفر برتر قرار گرفت و از هم وطنش یعنی آلونسو هم رتبه بهتری کسب کرد. تنها ضعف او عدم داشتن توانایی برای راحت کنار زدن اریکسن بود، هر چند که خود اریکسن هم بی تاثیر نبود.

 

بهترین ها در اسپانیا 2018

7- سرجیو پرز

سرجیو پرز با کسب سکو در باکو خود را به ده نفر برتر لیست ما رساند و کسب امتیاز در اسپانیا باعث شد تا او بتواند جایگاهش را حفظ کند. مشکل با لاستیک ها باعث شد تا او در تعیین خط از هم تیمی اش شکست بخورد و از اینکه اکون جلوتر از او استارت زد سود برد. مرد مکزیکی فرمول یک در ادامه لاستیکش را به خوبی مدیریت کرد و چند سبقت خوب نیز گرفت.

 

بهترین ها در اسپانیا 2018

8- دنیل ریکاردو

اگر شما از سیستم امتیازدهی سه مسابقه ای ما این انتظار را داشته باشید که ابتدا، میانه و انتهای یک فرم را مد نظر قرار دهد، باید گفت که ریکاردو فقط به خاطر بردش در چین جایی در این لیست دارد. استرالیایی ما در تعیین خط از هم تیمی اش، مکس ورشتپن شکست خورد و یک اسپین مسخره هم تحت شرایط ماشین ایمنی مجازی داشت که باعث شد فتل از او جلو بزند. با سریع ترین دوری که ثبت کرد نشان داد چه می توانست بشود و چه شد!

 

بهترین ها در اسپانیا 2018

9- کیمی رایکونن

مثل فتل، کیمی رایکونن نیز با لاستیک هایش راحت نبود، هر چند او معتقد بود که می تواند با یک پیت استاپ مسابقه را تمام کند ولی تیم فراری به این موضوع اعتقادی نداشت، اگر او یک پیت استاپ انجام می داد بالاتر از فتل قرار می گرفت؟ احتمالا بله. آیا جلوی سه رده سقوط در رده بندی ما را می گرفت؟ شاید، چون که مرد یخی آن همیشگی اش در اسپانیا نبود.

 

بهترین ها در اسپانیا 2018

10- لنس استرول

بگذارید کاملا روشن کنیم که ماشین این فصل ویلیامز سواری راحتی به راننده اش نمی دهد، خارج شدن های استرول در تمرین ها و تصادفش در تعیین خط گواهی بر همین است. مرد کانادایی و جوان ویلیامز پس از کسب امتیاز در باکو فرم خوبش را حفظ کرد. او نتوانست در مسابقه بین ده نفر باشد ولی در لیست ما خودش را بین ده نفر جا داد.

آن طرف جدول چه خبر است؟؟

با وجود عملکرد خوب در اسپانیا، سیستم امتیازدهی ما به کوین مگنوسن که زمانی پیشتاز لیست ما بود اجازه نداد تا بین ده نفر باشد چون مسابقه ای که او در باکو داد کاملا بحث برانگیز بود. نیکو هالکنبرگ هم که برای دومین مرتبه متوالی DNF شد از لیست ما خارج شده است. اما مکس ورشتپن پس از به دست آوردن سکو بسیار به ده نفر برتر نزدیک شده است ولی باید در موناکو نشان دهد که این موفقیت موقتی نیست، آن موقع می تواند بین ده نفر برتر قرار بگیرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید