فرمول یک ایران – در جایزه بزرگ اسپانیا تیم فراری برای اولین بار آینه خودروی خود را بر روی هالو نصب کرد.

به تیم ها بعد از جایزه بزرگ باکو‌ اجازه داده شد تا برای دید بهتر از این روش استفاده شود. حال با وجود اولین تجربه FIA قصد دارد تا مقررات کامل تری برای این قسمت وضع کند.

سباستین فتل راننده آلمانی فراری پس از اولین مسابقه از تغییر محل آینه خودرو ابراز خوشحالی کرد و گفت این موضوع به شدت به بهتر شدن دید عقب کمک خواهد کرد. اما با این وجود ساختار کلی آینه و قسمتی موسوم به winglets باعث شده تا برخی از تیم ها به اثر داشتن این قسمت بر روی آیرودینامیک خودرو اعتراض داشته باشند.

سباستین فتل - گرندپری اسپانیا 2018

سباستین فتل – گرندپری اسپانیا 2018

این موضوع باعث شد تا به نظر بیاید فراری قوانین را نقض کرده اما FIA اجازه داد تا فراری از آینه جدید در مسابقه استفاده کند و این تیم را مجبور کرد تا در جایزه بزرگ بعدی در موناکو آن را تغییر دهد. همچنین FIA پذیرفت که قوانین مربوط به این قسمت بسیار ساده و نامفهوم بوده و روز چهارشنبه در جلسه ای با تیم ها کمی این قوانین بهبود بخشیده و شفاف تر شود.

FIA در پایان جلسه در بیانیه ای گفت:

ما می دانیم با تغییر مکان آینه ممکن است اثرات منفی بر روی آیرودینامیک بوجود بیاید اما سعی می کنیم تا حد ممکن از طراحی این قسمت برای برای بهبود آیرودینامیک جلوگیری کنیم. به همین خاطر برای اطمینان ما کمی قوانین را واضح تر اعلام کردیم:

الف) ساختار کلی آینه باید طرحی منطقی برای نصب بر روی خودرو داشته باشد. این ساختار هم از نظر آیرودینامیکی و هم از نظر استحکام مورد ارزیابی ما قرار خواهد گرفت.

ب) پایه ای که آینه را به هالو متصل خواهد کرد باید به پایین یا وسط و درون آینه قرار بگیرد.

با توجه به قوانین جدید نیز هنوز قوانین کمی ساده به نظر می رسد ولی فدراسیون جهانی درصدد بهبود قوانین مربوط به این قسمت برای جلوگیری از هدر رفتن پول و‌ زمان تیم ها است. اما در کل می توان شاهد رفع مشکلات کلی این قسمت در مسابقات بعدی خواهیم بود. فدراسیون جهانی همچنین اعلام کرد قوانین کامل و جامعی برای آینه دید عقب را برای فصل ۲۰۱۹ اعلام خواهد کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید