فرمول یک ایران – مدیر فرمول یک ، راس براون بیان کرده است که فراری در موناکو پس از ناکامی های اخیر دوباره رقابتی ظاهر می شود و قدرت نمایی می کند.

 

بعد از رقابت ناامید کننده فراری در گرندپری اسپانیا و قدرت نمایی مرسدس با کسب مقام اول و دومی این گرندپری و همینطور پیشتازی بی دردسر و با فاصله لوییس همیلتون از دیگر رقیبان ، و فاصله 17 امتیازی لوییس همیلتون و سباستین فتل در جدول رانندگان و فاصله 27 امتیازی تیمی فراری با مرسدس ، تیفوسی ها را ناامید کرده است.

راس براون در مصاحبه خبری بیان کرده است که :

 برای اولین بار در این فصل ، مرسدس قدرت برتر گرندپری بود و نمایش خوبی هم در تمرین ها ، تعیین خط و هم مسابقه از خود نشان داد ، بارسلونا دومین برد آنها در این فصل بود ولی اولین بردی بود که با اطمینان کامل کسب شد ، لوییس همیلتون و والتری بوتاس توانستند دوباره قدرت و پتانسیل خودروی خود را بعد از تعیین خط استرالیا دوباره نشان دهند. همیلتون یک آخر هفته کاملا دست نیافتنی را خلق کرد و عملکرد فوق العاده ای را از خود در مسابقه نشان داد.

آیا این نقطه ای از گرندپری می باشد که فراری بعد از زدن سریعترین دورها در چهار گرندپری قبلی و عملکردی نه چندان موفقیت آمیز در این گرندپری رقابت را به مرسدس باخته؟

براون پاسخ داد:

این مسئله هنوز روشن نیست و من معتقدم که اسکودریا در موناکو دوباره خواهد جنگید همینطور هم تیم ردبول که در اسپانیا هم خوب ظاهر شدند اما نه به اندازه کافی که بتوانند مقامی در تعیین خط کسب کنند.

براون اضافه کرد :

برای اولین بار فراری یک افتی را در عملکردش در این فصل از خود نشان داد ، در چهار مسابقه قبل این تیم ایتالیایی در تعیین خط کاملا در شرایط رقابتی بود و توانست از 4 تعیین خط در 3 تای آن ها اول شود و برای بردن هم ظاهرا SF71H بهترین خودرو بود . مسیر بعدی موناکو می باشد و امیدوارم که فراری در آنجا دوباره قدرت خود را نشان دهد و توانایی بردن داشته باشد.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

30 دیدگاه

 1. amir.h.n997

  17

  35

  مرسدس بعداز استرالیا تا همین هفته پیش که تو اسپانیا برد مشکلات زیادی داشت اما خودش از پس خوش براومد و دوباره برگشت اما فراری بعداز یه مسابقه که ضعیف کار کرد از رییس فیا گرفته تا رییس فرمول یک این چند روزه دارن فقط واسه فراری مصاحبه میکنن و بهشون روحیه میدن خدا شانس بده والا !!! الان باز یه سری میان میگن فدراسیون داره حق فراریو میخوره و فلان و بهمان …
  والا اگه مرسدس تو این چندساله از لحاظ فنی سرتر نبود یا حتی اگه برابر بودن .2018 رو فراری از الان داشت مقدمات قهرمانی 21 رو آماده میکرد !!!

   • amir.h.n997

    3

    3

    اره میدونم . پنج ساله فیا و پیرلی و مافیا و دست های پشت پرده مرسدس رو برنده کردن و البته بقیش هم مربوط به خوش شانسی های پی در پی همیلتون بوده !!!
    درکل قهرمانی مال فتل و فراری هست مگر اینکه خلافش ثابت بشه که اگه بشه چرخه ای که گفتم مدام تکرار میشه !!
    موفق باشی دوست عزیز

 2. mazroid7

  23

  4

  راستش تا جایی که ما اطلاع داریم رقابت باید بین ردبول و فراری باشه اما با توجه به سکتور 3 فراری و ردبول در اسپانیا یکم شرایط تغییر میکنه یا تو موناکو ردبولا گازشو میزنن میرن یا رقابت سختی رو شاهد هستیم

 3. الف.ی

  16

  26

  قابل توجه دوستانی که به شدت معتقد بودن ماشین مرسدس با فراری تا قبل از اسپانیا برابر بود
  « برای اولین بار در این فصل ، مرسدس قدرت برتر گرندپری بود»
  «برای اولین بار فراری یک افتی را در عملکردش در این فصل از خود نشان داد ، در چهار مسابقه قبل این تیم ایتالیایی در تعیین خط کاملا در شرایط رقابتی بود و توانست از 4 تعیین خط در 3 تای آن ها اول شود و برای بردن هم ظاهرا SF71H بهترین خودرو بود »
  به امید فصلی پر از جذابیت

   • Fastboy 44

    7

    7

    و بد نیست ی فلش بکی بزنیم به بعضی از سخنان گوهر بار فراری فنان عزیز:
    آقا akbar عزیز:
    من با این همه خوشبینی امیدی به موناکو ندارم…فراری تو موناکو تیم سومه
    و…………….
    To be continued…..????

   • akbar

    4

    1

    اقای فلش بک Fastboy 44
    من نظرم رو از روی منطق دادم هر چند ارزومه فراری یک دو کنه….
    امروز جوابت رو میدم که بعد از تمرین 1 و 2 اسکای مرسدس و ردبولو و بعد از اونا فراری رو شانس میدونه… به جز تمسخر بشینید تحلیل کنید فکر کنید باشد تا به جز کل کل چیزی هم یاد بگیرید…. امیدوارم فراری یه تکونی داده باشه وگرنه با اوضاع اسپانیا بی شک تیم سوم خواهد بود

   • DR.ARDALAN

    3

    3

    میشه مفاهیم را لطفا تغییر ندهید ، خیلی واضح صحبت کرده،
    قدرت برتر ، را شما اگر اینطور معنی میکنی ، این مشکل شما است. قدرت برتر یعنی برتری دارد به دیگران. لغت برتر ، را زمانی بکار میبرند که یک وسیله ای در اکثریت معیارها قدرت بیشتر داشته باشد،در اکثریت معیارها.
    بی چون و چرا ، یعنی در تمام معیارها ، بدون استثنا قویتر باشد.
    پس لطفا مفهوم جدید به لغت ندهید.
    بعدشم خودش دارد میگوید فراری در مسابقات قبلی بهترین ماشین را داشته. چرا بدنتان میلرزد تا اینرا میشنوید.البته این برای هواداران فراری یعنی عزا و ماتم.

  • akbar

   20

   6

   برابر هم بزور بود خود همیلتون قبل اسپانیا گفته بود پتانسیل ماشین بیشتره و باید ازش بیرون کشیده بشه… ماشین فراری در بهترین حالت برابر بوده با مرسدس…. ضمنا تعیین خط رو سریع بودن واسه ریس بردن کمک زیادیه اما کافی نیست، ماشین مرسدس ۴ سال گذشته هم تعیین خط هم ریس با اختلاف بهتر بود، ماشین باید در شبیه سازی مسابقه سریع باشه که فراری ردبول و مرسدس تا قبل اسپانیا شرایط مسابقه نزدیک بودن اما یهو تو اسپانیا مرسدسا بال دراوردن….

   • الف.ی

    8

    12

    ظاهرا SF71H بهترین خودرو برای بردن بود
    همین و بس

   • DR.ARDALAN

    1

    5

    یک سوال دارم از شما؟
    فکر نمیکنید شما که دارید میگویید بهتر از این شخص که البته همچین شخص مهمی هم نیست ، مدیر فرمول 1 هستش، وقتی شما با صراحت میگویید بهتر از ایشان میفهمید و درک میکنید شرایط ماشین را ، واقعا شما در قبال فرمول ۱ مسئول هستید تا بتوانند از این سطح درک و فهم و دانش شما استفاده کنند.
    مدیر فرمول 1 میگوید ماشین بهتر را داشته جالبه شما میفرمایید خیر ، تازه برابر هم بزور بودن.
    این یعنی که ایشان خیلی مانده تا بشما سطح فهم و دانشش برسد.
    فقط اینطوری که دارید پیش میروید ، یک وقت به خودتان می آیید ، میبینید ، به فتل هم گفتید وقتی ما میگیم برابر هم نبوده، فرمول ۱ باید فقط بگوید جز این هم نیست.
    دوستان باور کنید همه هواداران لوییس قول میدن لطیفه ای را که شما میگویید ماشین مرسدس است که لوییس را قهرمان میکند، ما در مورد فتل نمیگویبم. اما حداقل دیگه متطق خودتان را زیر سوال نبرید.

   • akbar

    3

    1

    DR.ARDALAN
    هرچند جواب های لطیفه گونه ی شما بعضا جواب داده نشه بهتره، اما این رو بشنو از تمام کسانی که فرمول میبینن بگیر تا خود همین راس براون میدونن قهرمانی های همیلتون به خاطر مرسدس بوده شما میگی نه به خاطر همیلتون بوده… نگاه کن به نتایج بوتاس بعد ازفقط یک سال… شما همینو بپذیر بعد بیا دم از منطق و پذیرفتن حرف کارشناسا بزن…

 4. DR.ARDALAN

  2

  5

  یڪــــــبار دیگـــــه اینـــــبار از یڪ مقام رده بالای فرمـــــــول 1 ، دیدیـــــــم ڪـــــه آمـــــــــــده، و دقیقا چواب هواداران فراری را میدهد.
  خیلی عالی بود این پاسخ:
  دوستا هوادار فراری خودشان بگویند ایشان گفتند که در چهار مسابقه قبلی فراری ماشین بهتر را داشت.
  این یعنی چی؟ فکر کنم یعنی مرسدس ماشین بهتر بوده ، یا اصلا هر کی بهتر بوده فرارے نبوده. مفهوم جمله ایشان این هستش ، درسته؟

  اونهایی که میخواستن بدانن دلیل اینکه صباغ میگه فراری ماشینی بهتر دارد را ببینند.

  اما چرا هواداران فراری تا می شنوند که
  می گویند ماشینشان بهتر بوده،دچار تب و تشنج میشوند ؟؟؟

  حتی اگر فراری قدرت مرسدس را هم در این چند سال داشت، و مرسدس قدرت فراری را ، بازهم هواداران فراری میگفتن نه ماشین مرسدس خیلی بهتر است، چرا؟
  خیلی واضح است ، به دلیل اینکه میخواهند در صورت پیروزی فتل بگویند، ماشین ما ، ماشین خوبی نبود ، و فتل بود که توانست با نبوغش کاری کند که ماشین شتابی الهی بگیرد. دلیل بعدیش این است که سالها است این هواداران باعث شادی دل خیلی ها شدن با گفتن اینکه ، همیلتون را ماشینش همش قهرمانش میکنه، که همین باعث شادی خیلیها شد که تا مدتها فکر میکردن دوستان لطیفه ای جدید میگویند، عده ای هم هنوز باور نکردن که این عده جدی دارند حرف میزنن ، بگذریم، خوب طبیعتا اگر بگویند ماشین ما بهتر است ، خوب همین حرفهای لطیفه گونه در مورد لوییس به خودشان برمیگردد.
  برای همین هیچ موقع دوستان اصلا انتظار اینرا که هواداران فراری بگویند ما ماشین بهتر را داریم را نداشته باشند.
  حداقل تا زمانیکه تک فرزند فرمول 1 در این تیم است.
  مرسدس چهار مسابقه ، یا سه مسابقه را بسیار بد ظاهر شد، کجا دیدید از مدیران رده بالای
  فرمول 1 تا بقیه بیان بگن دیگه مرسدس ، مسابقه بعدی خوب خواهد شد یا اصلا حرفی بزنن. تا فراری مشکلی براش پیش میاد همه بسیج میشوند برای دلداری. و این نشان از نفوذ بالای مرسدس است دوستان . یادتان باشد.
  بخاطر داشتن اشتباهات املایی احتمالی پوزش میخواهم.

  • akbar

   1

   0

   مرسدس تو استرالیا بد بود؟!؟! بله از نظر متعصبایی مثل شما فراری اونجا بهتر بود!! اونجا رو که شانس آورد فراری… ضمنا اینقدر جوش نزن فراری ماشینش خوب باشه بااون پیت استاپ ها و استراتژی هایی که دیدیم تا اینجا همه چیز رو خراب میکنه…. حالا شما بیا هی فتل رو خراب کن… ۵ مسابقه + تعیین خط موناکو فقط یه اشتباه آشکار داشته فتل اونم ریستارت باکوش بود، اینه که قبولش داریم…

 5. Mehrdad

  19

  2

  یه نگاه کنین به جدول های پایانی مسابقات قبلی اونهای که فراری برده اختلاف فتل با راننده دووم که مرسدس ها هستند رو ببینین
  بعدش نگاه کنین به اسپانیا اختلاف همیلتون با راننده های فراری تا بلکه بفهمید فراری در بهترین حالت فقط تونسته پنج ثانیه اختلاف باز کنه ولی مرسدس اسپانیا مثل فصل های پیش نزدیک ۳۰ ثانیه اختلاف باز کرد
  این یعنی برتری های فراری خیلی شکننده بودن و فقط به لطف پول پوزیشن و سخت بودن سبقت گیری فتل اون مسابقات رو برد وگرنه ماشین مرسدس در ریس هیچی کم نداشته

  • DR.ARDALAN

   0

   3

   اقای عزیز چرا شما نمیخواهید متوجه شوید، دارد میگوید در سه ، چهار مسابقه قبلی فراری ماشین بهتر را داشته. اصلا با اختلاف پنج ثانیه ، اما ماشینش بهتر بوده. چه ربطی به اسپانیا دارد. اولا در تایم گیری اختلاف زیر صدم ثانیه بود.
   ببینم دیگه کی باید بیاد بگه که ماشین فراری بهتر بوده.
   واقعا الان که میبینم ، از مدیر فرمول ۱ تا مهندسین فراری، و چند مرتبه خوده فتل این حرف را زده اند، واقعا اعتماد به نفس بیش از حد هم خوب نیست.
   اخه شما ابتدا باید یک صلاحیتی در خودت ببینی تا بیایی حرف همچین شخصی را بخوای حتی یک درصدش را رد کنی.
   دوستان ببایید نام ببرید ، تا ببینیم چه کسانی مانده اند که این حرف را نزده اند….

   هر روز هم بیشتر میشوند.

   • akbar

    3

    1

    بهتر بوده خب گیرم اندکی هم بهتر بوده باشه فتل هم تا اون موقع و قبل از انتحاری مکس کاری کرده بود طرفدارای 44 تو همین سایت داشتن از فرمولا قهر میکردن یادتون هست که کامنتاش هست lol… یا لویسس که باکو رو طوری شانسی برد بالای پودیوم خجالت زده بود خودشم گفت شانسی ترین بردم بوده همین شماها نپذیرفتین… بابا خودش داره میگه… دم از منطق نزنید که ادم خنده اش میگیره

 6. mojtaba

  5

  0

  پیست موناکو علیرغم نام بلندش دیگه بدرد فرمول یک نمیخوره عرض ماشینها زیاد شده و دیگه تو موناکو سبقت غیر ممکن شده تعیین خط برنده رو تعیین نیکنه مگر اینکه اتفاق پیش بینی نشده ای بیفته

 7. Majiiiiid

  1

  0

  هر راننده خوبی بیاد مرسدس قهرمانه و این یعنی مرسدس ابرقدرت حال حاضر فرمول۱ هست مابقی تیمها هم تو اوج هستن فک نکنین فراری در اوج نیست فراری در اوج هست و زورشو میزنه ولی در مقابل مرسدس کاری نمیتونه پیش ببره

دیدگاه خود را بیان کنید