فرمول یک ایران – احیای دوباره مرسدس، بازگشت مشتاقانه مکس ورشتپن و نیمچه نمایشی از فرناندو آلونسو. در حالی که این گروه سه تایی بارسلونا را با خوشحالی ترک می کردند، اما گرندپری اسپانیا برای بقیه چندان رئوف نبود…

برندگان

پیکان های نقره ای دوباره برنا می شود

لوئیس همیلتون در حال شروع دور 61 ام با 18 ثانیه اختلاف نسبت به بوتاس- اسپانیا 2018

لوئیس همیلتون در حال شروع دور 61 ام با 18 ثانیه اختلاف نسبت به بوتاس- اسپانیا 2018

به غیر از تایم گیری در استرالیا، مرسدس با تکرار تسلط خود که از ویژگی های بارز 4 فصل گذشته فرمول یک بوده است، مشکل داشت.

اما در برگشت به بارسلونا، جایی که آنها در تست های پیش فصل سرعت قابل قبولی داشتند، ابرهای تیره کنار رفتند. همانطور که رئیس غیراجرایی مرسدس نیکی لائودا بعد از تایم گیری گفت، به نظر می رسید که مرسدس بازگشته است.

تصرف ردیف اول برای نخستین بار در سال 2018 سریعاً با اولین پیروزی یک-دو ادامه داشت. 4 امتیاز عقب افتادگی از فراری در جدول سازندگان، حالا به 27 امتیاز پیش افتادگی مرسدس تبدیل شد. و این همه پس از چارک های آغازین فصل از سال 2014 که نقره ای ها به خوبی در آن درخشیده اند، کمی مات جلوه کرد.

کلید موفقیت در گرندپری اسپانیا راننده ها بودند. لوئیس همیلتون اعتقاد داشت که او پیچ مشکلات را دور زده است و از هم­ افزایی بین خودش و خودرو که متأسفانه تا آن لحظه از فصل 2018 وجود نداشت، صحبت کرد.

در اسپانیا همیلتون با بهترین عملکردش بازگشت و کاملاً استحقاق 2 امین پیروزی پی در پی در این فصل را داشت. هم تیمی اش والتری بوتاس نیز با سه مقام 2 امی در چهار مسابقه اخیر و یک پیروزی از دست رفته در باکو، آماده نشان داد.

این یک ترکیب نیرومندی است که می تواند زمانی که تیم در بالاترین عملکردش قرار دارد، پیروزهای بیشتری را نصیب پیکان های نقره ای کند.

خیزش مکس ورشتپن واقعی

سب مقام سوم توسط مکس ورشتپن - اسپانیا 2018

کسب مقام سوم توسط مکس ورشتپن – اسپانیا 2018

فصل 2018 فرمول یک برای مکس ورشتپن در خطر فروپاشی بود، چون راننده برتر آکادمی ردبول تبدیل شده بود به یک آهنربای تصادف و برخورد.

اما در بارسلونا او عملکردش را اصلاح کرد،و با وجود این که امتیازات از دست رفته به یک نقطه هشدار رسیده بود در سبک رانندگی و رویکرد تهاجمی اش در مسابقه تغییر موضع نداد.

هیچ اثری از سبقت های سرسام آور و یا خودنمایی برای فستست لپ ها وجود نداشت، فقط یک بلوغ و ثبات در عملکرد بود که بسته مؤثر به روزرسانی شده ردبول برای شروع فصل اروپا را، تکمیل کرد.

اگرچه مسابقه برای راننده هلندی ردبول بدون حادثه نبود و زمانی که در استارت مجدد بعد از سیفتی کار مجازی لنس استرول به طرز غیرقابل انتظاری کند شد، او از عقب به ماشین راننده ویلیامز برخورد کرد. اما ورشتپن با وجود مشکل شکستگی در بال جلو به شکل خیره کننده ای رانندگی کرد و فاصله اش با سباستین فتل را به گونه ای که بتواند اولین سکوی فصل را کسب کند، حفظ کرد.

عملکرد کلی او نشان از بلوغی داشت که در فصل 2018 به طور مشخص غایب بود. اما اگر او و ردبول می خواهند در رقابت قهرمانی حرفی برای گفتن داشته باشند، بایستی این رویه را ادامه دهند. به هر حال این می تواند یک شروع باشد…

شروع بهت آور سائوبر ادامه دارد

چارلز لکلرک و مدیر تیم سائوبر در کنار مالک تیم پیتر سائوبر(نفر دوم از راست) - اسپانیا 2018

چارلز لکلرک و مدیر تیم سائوبر در کنار مالک تیم پیتر سائوبر(نفر دوم از راست) – اسپانیا 2018

یک توافق جدید با آلفا رومئو و یک ماشین جدید با آخرین موتور فراری باعث شده اند تا تیم سؤیسی دوباره وارد رقابت شود و حالا به نظر می رسد که یک جایی در گروه میانی باشند.

کسب امتیازاتی در 3 مسابقه از 5 مسابقه فصل تأثیرگذار است. این عملکرد با دستاوردهای هاس و فورس ایندیا برابری می کند و از توروروسو و ویلیامز نیز بهتر است. آنها تا قبل از گرندپری اسپانیا، بیشتر از کل فصل قبل امتیاز کسب کردند.

چارلز لکلرک در این عملکرد نقش کلیدی ایفا کرده است. راننده اهل موناکو به تنهایی مجموع امتیاز دو نفر از رانندگان برتر گرید را از آن خود کرده است. مارکوس اریکسون هم عملکرد قوی داشته با این که به اندازه لکلرک سریع نبوده است.

سائوبر هیچ قطعه جدید به روزرسانی شده برای اسپانیا نیاورد و با در نظر گرفتن این که اکثر رقبای آنها آپدیت های جدیدی داشتند آنها می توانند به عملکردشان بسیار امیدوار باشند.

باقی ماندن در مسابقه توسعه خودرو می تواند چالش برانگیز باشد، اما برای حالا کار آنها خوب بود ، به خصوص در آخر هفته ای که مالک محبوب تیم پیتر سائوبر که کمتر در پادوک فرمول یک ظاهر می شود، در کنار تیم بود.

ساینز دوباره نبرد اسپانیایی ها را پیروز شد

کارلوس ساینز - اسپانیا 2018

کارلوس ساینز – اسپانیا 2018

علاقه کارلوس ساینز اسپانیایی به گرندپری خانگی اش در کاتالونیا با حفظ رکورد کسب بیشترین امتیازات در پیست بارسلونا، ادامه داشت.

در مقابل جمعیت خانگی منتظر که یک سکوی مملو از طرفداران ساینز را شامل می شد، راننده رنو در 4 امین گرندپری اسپانیا مقام 7 ام را کسب کرد.

او در خودرو راحت نبود و نتوانست همانند هم تیمی اش نیکو هالکنبرگ شروع قدرتمندی به فصل داشته باشد. اما او سرگرم کار خویش شد، سخت کار کرد و پاداش ها کم کم آمدند.

او در 5 مسابقه، 4 بار در بین 10 راننده برتر بود و هرگز به کمتر از مقام 11 امی راضی نشد. او مسابقه را جلوتر از قهرمان دو دوره فرمول یک فرناندو آلونسو به اتمام رساند. و این یعنی او یک راننده محبوب ملی است که هنوز نتوانسته ساینز را در یک گرندپری اسپانیا شکست دهد.

آلونسو روز طرفداران کوچک خلق کرد

طرفدار کوچک فرناندو آلونسو - اسپانیا 2018

طرفدار کوچک فرناندو آلونسو – اسپانیا 2018

به ندرت پیش می آید که ما با قهرمانانمان دیدار داشته باشیم. اما روز یکشنبه در اسپانیا یواخین فلورس کوچک در 5 سالگی به این مهم دست یافت.

زمانی که آلونسو در Q3 آنچه را که تا آن زمان از فصل انجام نداده بود، محقق کرد، دوربین ها انفجار هیجان یواخین کوچک را ثبت کردند. آلونسو وقتی این صحنه را دید، از عوامل فرمول یک خواست تا او را پیدا کرده و با خانواده اش به پادوک بیاورند.

با همکاری مکلارن، حضورش در پادوک پیگیری و یک دسترسی ویژه به او داده شد که ملاقات با آلونسو را نیز شامل می شد. این در حالی اتفاق افتاد که مکلارن با بسته به روزرسانی شده جدیدش که یک دماغه جدید را نیز در بر داشت، آخر هفته موفقی را سپری کرد.

به غیر از همیلتون و فتل آلونسو تنها راننده ای است که در تمامی رویدادهای فصل 2018 امتیاز کسب کرده است. اما او هنوز در حسرت پودیوم و پیروزی است.

اما با نزدیک شدن به موناکو اگر بخت با او یار باشد، این انتظار طولانی نخواهد بود. رفتارش در اسپانیا به کارمای او آسیی نخواهد زد.

بازندگان

رومن گروژان

اسپین رومن گروژان و برخورد او با چند خودرو - اسپانیا 2018

اسپین رومن گروژان و برخورد او با چند خودرو – اسپانیا 2018

پرده دودی که رومن گروژان در دور آغازین مسابقه اسپانیا تولید کرد برای کم کردن فشارهایی که این فصل بر روی شانه هایش بود، کمکی نکرد.

به هر حال او یک راننده دو آتیشه است و تباه کردن آخر هفته برای او غیرمعمول نیست. اما پشت سرگذاشتن 5 مسابقه و اگر سال قبل را نیز حساب کنیم 9 مسابقه پی در پی بدون امتیاز، در حد استاندارهای راننده با تجربه ای همچون او نیست.

با این واقعیت که او درنهایت ماشینی در اختیار دارد که نه تنها می تواند امتیاز کسب کند بلکه بعد از سه تیم قدرتمند در میان تیم های حاضر بهترین بسته را دارد، رانندگی ضعیف گروژان نمایانتر شد.

و درحالی که او گیج شده است، هم تیمی اش کوین مگنوس موجی به راه انداخته برای بازسازی شهرت از دست رفته اش که از زمان حضور کوتاهش در رنو و مکلارن به مدت طولانی ادامه داشته است.

گروژان نیاز دارد که هر چه سریعتر برای این افول راهی پیدا کند، چون آینده اش در تیم هاس و به طبع فرمول یک به آن بستگی دارد.

خطای هارتلی درد ماندگاری ایجاد کرد

برخورد شدید برندون هارتلی در تمرین 3 ام - اسپانیا 2018

برخورد شدید برندون هارتلی در تمرین 3 ام – اسپانیا 2018

بر روی کاغذ، برندون هارتلی فقط دو پله با کسب امتیاز در اسپانیا فاصله داشت. اما همچنین او در مقایسه با آخرین نفر مسابقه فقط در دو جایگاه بالاتر قرار داشت.

مسابقه او قابل قبول بود، اما آسیب در آخر هفته و قبل از این که حتی او در گرید قرار بگیرد، آمد.

یک برخورد شدید در آخرین تمرین، باعث شد که خودرو آسیب جدی ببیند و برخی از بخش های موتور تعویض شود که عوارض این کار بعدها در ادامه فصل گریبانش را خواهد گرفت.

هم تیمی اش پیر گسلی با این که از جایگاه 12 ام استارت زده بود نتوانست از دور آغازین آن طرفتر برود، اما سرعتش در تمام آخر هفته بر این دلالت داشت که تیم می توانست در روز یکشنبه امتیازاتی اخذ کند، که با توجه به این عملکرد هارتلی ناامید کننده بود.

مشکلات ویلیامز ادامه دارد

خودرو ویلیامز - اسپانیا 2018

خودرو ویلیامز – اسپانیا 2018

ویلیامز قبلاً نیز زمان های سختی را سپری کرده و از پس مشکلات برآمده است، اما این موضوع باعث نمی شود که درد کنونی آنها آرامتر شود.

لنس استرول یک پله با کسب امتیاز در اسپانیا فاصله داشت، اما او دو دور عقب تر از لیدر مسابقه بود. هم تیمی اش سرگئی سیروتکین حتی یک دور عقب تر از او بود.

آخر هفته وحشتناکی برای هر دو راننده بود. آنها با چسندگی لاستیک ها مشکل داشتند به طوری که راننده ذخیره تیم رابرت کوبیتسا آن را با عبارت” تقریباً غیرقابل رانندگی” توصیف کرد.

مدیر فنی تیم پدی لاو در آخر هفته اعتراف کرد که امسال ویلیامز واقعاً کارها را خوب انجام نداده است و برنامه هایی با هدف نجات فصلی که به نظر می رسد قبل از شروع تمام شده است، به اجرا درخواهد آورد.

آنها می توانند به اتمام مسابقه توسط هر دو ماشین دلگرم باشند، اما این برای تیمی که انتظار می رود در هر مسابقه حداقل کمترین امتیازها را از آن خود کند، دلداری کوچکی است.

هالکنبرگ را شانس بد زد

ماشین هالکنبرگ بعد از تصادف با رومن گروژان - اسپانیا 2018

ماشین هالکنبرگ بعد از تصادف با رومن گروژان – اسپانیا 2018

هالکنبرگ می توانست موردی باشد برای یکی از باثبات ترین راننده ها در سه مسابقه آغازین فصل. او بسته همیشه در حال بهبود رنو را هم در تایم گیری و هم در مسابقه بیشینه کرد و بر عملکرد هم تیمی جوانش سایه انداخت.

اما یک برخورد در باکو آن هم درحالی که در رده 5 ام بود، آهنگ این ثبات را برهم زد. در اسپانیا یک مشکل در سیستم سوخت رسانی، تایم گیری اش را با خاک یکسان کرد. سپس در مسابقه و فقط چند پیچ بعد از استارت با اسپین گروژان از دور مسابقه کنار رفت.

در باکو اشتباه از خودش بود اما در اسپانیا نه. اما به هرحال دلیل هر چه باشد، او حالا دو DNF پی در پی با ماشینی دارد که قادر به کسب امتیازات خوبی است. هم تیمی اش حالا فقط سه امتیاز با او اختلاف دارد. هالک چطور در موناکو پاسخ خواهد داد؟

فراری با چالش افت شدید عملکرد مواجه است

گاراژ فراری و بازنشستگی رایکونن از مسابقه - اسپانیا 2018

گاراژ فراری و بازنشستگی رایکونن از مسابقه – اسپانیا 2018

فراری می تواند ادعا کند که در هر 4 مسابقه شروع فصل پیروزی حق آنها بود؛ که در دو تای آنها به این دست یافتند؛ اما در اسپانیا نمی توانست چنین ادعایی داشته باشد.

فتل در مصاحبه مطبوعاتی بعد از مسابقه خودش را پشت هیچ بهانه ای پنهان نکرد، در عوض اعتراف کرد که فراری هنوز به اندازه کافی سریع نیست و این که آنها برای آن هیچ دلیل واقعی ندارند.

فتل گفت که سکودریا با لاستیک هایی که به طور ویژه برای این مسابقه طراحی شده بودند، مشکل داشت، اما اعتراف کرد که این مشکل را همه داشتند. او همچنین پایداری خودرو را که ضعیف بود و باعث شد کیمی رایکونن مجبور به تعویض برخی قطعات موتور باشد، برجسته کرد.

او هم چنین خاطر نشان کرد که به روزرسانی فراری ممکن است به اندازه رقبایش، مؤثر نبوده باشد. این همان احساس سال های پیش را به ما می دهد.

اسب ایستاده بر روی دوپا نیاز دارد که به سرعت مشکلاتش را پیدا کند، درغیر این صورت آروزی قهرمانی آنها ممکن است یک سال دیگر نیز به تعویق بیافتد.

 

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید