فرمول یک ایران – دکتر هلموت مارکو مدیر موتوراسپورت ردبول، مرسدس را به تاثیرگذاری بر روی پیرلی برای تغییر لاستیک ها برای اسپانیا متهم کرده است.

پس از نشانه هایی از تاول در طول تست های پیش فصل پیرلی تصمیم به ایجاد تغییرات در عمق آج لاستیک ها گرفت و برای گرندپری اسپانیا لاستیک های جدیدی را معرفی کرد و رقبا نیز اعلام کردند که این تغییرات به دستور مرسدس بوده است.

قابل ذکر است که راننده های تیم مرسدس بالاتر از مکس ورشتپن توانستند مسابقه بارسلونا را با 1-2 به پایان برسانند.

مارکو گفت:

لاستیک ها با درخواست مرسدس تغییر یافتند.

وقتی که شما همزمان هم یک تیم و هم یک کمپانی تولید کننده ماشین هستید، می توانید چنین کاری را انجام دهید.

ما نوشیدنی های انرژی زا تولید می کنیم. مطمئنا ما نمی توانیم در مقایسه با سازنده های ماشین های سواری [بر روی پیرلی] تاثیر بگذاریم.

توتو ولف و هلموت مارکو

توتو ولف و هلموت مارکو

اظهارات مشاور ردبول با واکنش تند توتو ولف مواجه شد و مدیر مرسدس اذعان کرد که ردبول ها بار دیگر روح دیده اند:

این اولین بار نیست که آقای دکتر روح می بیند.

در تست های زمستان مشکلاتی با تاول لاستیک ها وجود داشت و این مورد حتی برای ردبول نیز بود.

و در دید عقب به نظر می رسید که آن ها در حال ترکیدن هستند و پیرلی لاستیک ها را بهبود بخشید.

برای این حرفه بد است که لاستیک بترکد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

  • ...m6...

   22

   26

   حالا به جای این که خداروشکر کنن که رقیبای اصلی یکی به خاطر مشکل موتوری و دومی به خاطر استراتژی بد رده از دست دادن بجایی این که خوشحال باشن که پودیوم اوردن دارن واسه من مرسدسو متهم میکنن نچ نچ نچ چقدر بدم اومد از ایشون?

  • پوریا

   13

   13

   حرفش کاملا منطقیه،تا قبل از این مسابقه فراری هیچ مشکلی با لاستیک ها نداشت ،ولی تو این مسابقه دیدید که تو تایم ۳ با سوپر سافت مشکل داشتند و نتونستند تایم بزنن و تو مسابقه هم مجبور شدن یه پیت استاپ اضافه داشته باشن ،مشکلشون اینقدر زیاد بود که تو پیت استاپ دوم ،حتی جرات نکردن از سوپر سافت استفاده کنن و دوباره مدیوم انداختند

 1. amir.h.n997

  30

  24

  خوبه ردبول برای تایم گیری ها و روز مسابقه مشکلی با لاستیک ها نداشت و تازه یک سکو هم گرفتن!!! اگر مشکل داشتن چی میکردن؟؟؟ خدا رحم کرده که یه سکو گرفتن و بازم دارن آه و ناله میکنن یکی نیست بگه اخه شما چیتون در حد مرسدسه که ادعاتونم میشه!!!
  الان میبینی اریوابنه هم فردا میگه دلیل dnf شدن کیمی هم لاستیک های جدید پیرلی بوده :-/

 2. سجاد

  26

  11

  منم بعید میدونم مرسدس اینکارو کرده باشه چون خیلیا با لاستیکا مشکل داشتن ولی شاید مشکل مرسدس بیشتر بوده.به هرحال تو دنیای فرمول یک‌ این چیزا وجود داشته و داره

 3. hat3cker

  32

  2

  ولی واقعا برام سواله این تولید کننده نوشیدنی های انرژی زا چطوری داره با فراری و مرسدس رقابت میکنه و ماشین شرکت سازنده موتورش رو هم لپ میکنه

 4. DR.ARDALAN

  3

  2

  الان عده ای میان، و طوری حرف میزنن که دیگه انگار ردبول درست گفته.
  اگر واقعا مرسدس توانسته همچین امپراطوری را جلوی چشمان مادر مافیا، فراری بسازه، من شخصا بهشان درود میفرستم.
  اما متاسفانه اینطور نیست. البته المانیها نیازی به این کارها ندارند، همه المانیها نه البته.
  المانی داشتیم که در دوران حرفه ایش در اینجا مردم مدام در کنار نامش از کلمه تشکر danke استفاده میکردن، المانی هم داریم ، که برادر همان اسطوره ای که مردم ازش تشکر میکردن ،در نهایت میگوید خوشحالم برادرم نمیبیند این حرکاتی که از او سر میزند….
  من نام نبردم، این که کسی برداشتی کند یقیننا نسبت به کسی خواهد بود که،همچین عملکردی در او صدق میکند.
  چون من نامی نبردم.
  در ضمن دوستان گرامی، برنامه جالبی را tv sport نشان داد مبنی بر اینکه فراری بجز سکتور سوم ، در سکتورهای اول و دوم توانایی به ثبت رساندن سریع ترین دورها و کمترین زمان را داشته که فتل انجامش داد چند مرتبه ، پس این نمیتونه نشان از این باشه که اونها ماشینشان کمبود سرعت داشته ، انهم بخاطر اینکه فقط در یک سکتور ، نتوانستند سریعترین زمان را ثبت کنند. مورد بعدی که اشاره کرد ، این بود که استراتژی پیت استاپ انجام دادن دوم فتل نبود که به ضررش تمام شد بلکه مدت زمان پنج و نیم ثانیه ای که زمان برد تا لاستیکها تعویض شوند باعث شد مکس از او بگذرد.وگرنه اگر او یک پیت استاپ خوبی انجام داده بود ، با مدت زمان دو و نیم ثاتیه او جلو مکس بیرون می امد، و با لاستیکهای نو پشت سر بوتاس با لاستیکهای کهنه ای که یکی دو مرتبه هم قفل کرده بود، و اینکه ماشین مرسدس توانایی ردبول ها را در سکتور سوم ندارد، و اینجا فراری میتوانست براحتی به بوتاس نزدیک شود و از او سبقت بگیرد. با توجه به اینکه موتور مک لارن با رد بول یکی است و با توجه به اینکه موتور فراری بسیار نیرومند تر از موتور رنو هستش ، مجددا با توجه به اینکه از نظر شاسی و بدنه اختلاف فاحشی بین ردبول و فراری نیست ، جای تعجب است که چطور فتل به مکس نزدیک شود،حتی نتوانست خود را در محدوده DRS بیاورد. با توجه به اینکه دیدیم مک لارن با رانندگی الونسو حتی با DRS نمیتوانست به ماشین لکرک که از موتور فراری بهره میبرد نزدیک شود. همین موتور بلکه بهترش نزد خوده فراری است، و همان موتور مک لارن نزد رد بول است، با در نظر گرفتن اینکه اختلاف فاحشی بین شاسی و بدنه دو ماشین نیست، این سوال که چطور فراری نتوانست با برتری لاستیک های نو به ردبول نزدیک شود را فقط باید راننده فراری پاسخ دهد، شواهد همه بر علیه او و بهره بری از تمام داشته های ماشین که او نتوانسته از انها استفاده کند؟
  البته پاسخ این سوال را به عهده خودتان میگذاریم.
  همه چیز کاملا واضح و گویا است.

  به امید یک مسابقه جذاب دیگر و اینبار در موناکو.
  در ضمن کانادا بسیار زیباست، همچون اسپانیا که از اذربایجان عرض کردم زیباست، از حالا هم عرض میکنم کانادا زیباست.
  بخاطر اشتباهات املایی احتمالی پوزش میخواهم.

  بدرود . . .

 5. Rexa25

  14

  7

  گفته شده علاوه بر مرسدس فراری و ردبول هم بعد از تست زمستان خواستار تغییرات تو لاستیک ها بودند.
  ولی الان ظاهرا ردبول خودشو زده کوچه علی چپ!

دیدگاه خود را بیان کنید